Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Fajny! 

Podlinkuj, które to u sharg. 

Dobra, sam znalazłem, opis nieziemski, jak w rzeczywistości w porównaniu z ZT? 

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, fonfelinni napisał(-a):

Koledzy, pomozecie w zakupie jakiegos folderka jako prezent dla kumpla? Budzet to jakies 150PLN. Wiem, ze kwota nie daje opcji do szalenstw ale widzialem, ze ma jakis stary i gowniany nozyk, wiec raczej bedzie i tak zadowolony :)  Ka-Bar Dozier bedzie git?

Fajnego Bucka kupisz w tej cenie.Nie mówię o moim uzywanym zeby nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Burns, jeszcze nie wiem bo tylko z pudełka wyjąłem do foto. Troszkę trudniej się otwiera, może przez mały fliper? Pobawię się, pooglądam dokładnie to coś więcej napiszę. 

 

Drugi

 

 

DSC_0074.JPG

DSC_0075.JPG

DSC_0076.JPG

DSC_0077.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównanie 

 

 

DSC_0078.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mirek 1969 napisał(-a):

Fajnego Bucka kupisz w tej cenie.Nie mówię o moim uzywanym zeby nie było.

 

Mowa o jakims 112 Ranger LT? Troche lece na latwizne, ze pytam o typy zamiast poszukac, ale jak sobie chcialem sprawic noz i zaczalem czytac te fora to  z Doziera ostatecznie skonczylo sie na CODE4 i wiecej juz nie zaglebialem sie w temat  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, loco50 napisał(-a):

Porównanie 

 

 

DSC_0078.JPG

Fajne to Orso.

Muszę poczytać.

 

poczytałem - nie spełnia oczekiwań, bo blokowane linerem a ostrze zbyt grube dla mnie.. szkoda, bo ładny ;)

Edytowane przez zadra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, fonfelinni napisał(-a):

 

Mowa o jakims 112 Ranger LT? Troche lece na latwizne, ze pytam o typy zamiast poszukac, ale jak sobie chcialem sprawic noz i zaczalem czytac te fora to  z Doziera ostatecznie skonczylo sie na CODE4 i wiecej juz nie zaglebialem sie w temat  :P

Wejdź sobie na buck knives a tam na noże na codzień i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

11 godzin temu, fonfelinni napisał(-a):

Koledzy, pomozecie w zakupie jakiegos folderka jako prezent dla kumpla? Budzet to jakies 150PLN. Wiem, ze kwota nie daje opcji do szalenstw ale widzialem, ze ma jakis stary i gowniany nozyk, wiec raczej bedzie i tak zadowolony :)  Ka-Bar Dozier bedzie git?

Jak ma być lekko, to styknie.

Jak może być ciężej to korzystając z obcenki np. ten:

https://cqb.pl/ontario-folder-black-8848-p-903.html?language=pl

 

Osobiście szukał bym czegoś chińskiego, bo można znaleźć ciekawsze noże, ale tu już zaczyna się temat rzeka :D

 


porcelanowy: Nóż to Narzędzie => ntn.knives.pl

Z pamiętnika strapmakera amatora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Ratku też myślałem. Albo Esee Avispa np. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, zapomnialem o RAT, chyba wybor padnie na niego :)  Esee fajny ale juz ponad budzet.

 

 

dzieki Panowie za pomoc :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dodam swoje 3 grosze i zaproponuję Kershaw Shuffle wer. 1, czyli nie tanto ! Super maluch, który wsadzisz w kieszeń i nie poczujesz, że go masz. Do miejskiego edc nie trzeba większego. Ponadto ma otwieracz do butelek i śrubokręt/łomik, który naprawdę sprawdza się w wielu sytuacjach. Mam takiego, dwa kolejne kupiłem synom, wszyscy są zadowoleni:)

Aha: kupisz go na All...o za jedyne 123 pln,a być może w nożowych sklepach jeszcze taniej:)

Edytowane przez vpyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.08.2021 o 09:05, porcelanowy napisał(-a):

 

Cięcie i rżnięcie, nasze ulubione zajęcie :D

Testujemy Chińczyka. Tu w zawodach z morą:

 

 

I jak wynik testów chińczyka, bo jestem ciekaw Twojej opinii. Też go kupiłem, ale nie dotarł i właśnie się zastanawiam, czy odpuścić, czy zamówić raz jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, vpyr napisał(-a):

A ja dodam swoje 3 grosze i zaproponuję Kershaw Shuffle wer. 1, czyli nie tanto ! Super maluch, który wsadzisz w kieszeń i nie poczujesz, że go masz. Do miejskiego edc nie trzeba większego. Ponadto ma otwieracz do butelek i śrubokręt/łomik, który naprawdę sprawdza się w wielu sytuacjach. Mam takiego, dwa kolejne kupiłem synom, wszyscy są zadowoleni:)

Aha: kupisz go na All...o za jedyne 123 pln,a być może w nożowych sklepach jeszcze taniej:)

Potwierdzam. Tu fajna cena: 

https://noze-swiata.pl/skladane/932-noz-kershaw-shuffle-8700-0087171035468.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

40 minut temu, rmak napisał(-a):

 

I jak wynik testów chińczyka, bo jestem ciekaw Twojej opinii. Też go kupiłem, ale nie dotarł i właśnie się zastanawiam, czy odpuścić, czy zamówić raz jeszcze.

A na plus. Mora wygrywa jeśli chodzi o dłubanie w drewnie - szlif sprawdza się ciut lepiej (można więcej drewna zebrać "na raz"), ale korowanie i struganie podobnie. Trzymaniem ostrości wygrywa Chińczyk. Nie podejrzewam, żeby to była wybita na klindze D2, ale zdecydowanie lepiej niż w Morze (nierdzewka Mory niestety nie urywa d...py; zdecydowanie wolę ich węglówki, ale to nóż do bagażnika, a teraz dla dzieciarów).

A sam Chińczyk fajny i jak dla mnie warto było kupić. Z ulubionym EDC nie wygra, ale też bugout nie jest 5,5 raza lepszy jakby sugerowała cena :)

9CXl9L0.jpg


porcelanowy: Nóż to Narzędzie => ntn.knives.pl

Z pamiętnika strapmakera amatora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, szuwi napisał(-a):

 

 

Spoko opcja ale cos takiego malego wlasnie posiada, dlatego myslalem nad czyms troche wiekszym. W kazdym razie, mam troche jeszcze czasu na zakup i wezme go pod uwage :)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze taki doszedł dzisiaj.Tylko bez pokrowca.

 

IMG_20210818_135242_3.jpg

Edytowane przez mirek 1969

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, mirek 1969 napisał(-a):

Jeszcze taki doszedł dzisiaj.Tylko bez pokrowca.

W sumie fajny, ale ...

Sam kiedyś jarałem się dużymi nożami, ale od czasu zakończenia przeze mnie wypraw motocyklowych pozostały mi Falkniven F1 leży na dnie szafy i się kurzy. Tak że dla mieszczucha widzę zastosowanie maks średnich foldertów i scyzoryków. :rolleyes:

No chyba że kolekcjonujesz a to już inna bajka :huh:


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fonfelinni, jak ma być na prezent bez nabijania kosztów to można pomyśleć o tym

 

image.thumb.png.28e9d16117f338959d379fcc50069779.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Jędrula.wawa napisał(-a):

W sumie fajny, ale ...

Sam kiedyś jarałem się dużymi nożami, ale od czasu zakończenia przeze mnie wypraw motocyklowych pozostały mi Falkniven F1 leży na dnie szafy i się kurzy. Tak że dla mieszczucha widzę zastosowanie maks średnich foldertów i scyzoryków. :rolleyes:

No chyba że kolekcjonujesz a to już inna bajka :huh:

No nie powiem.Lubię noże i zrobiłem sobie taką małą kolekcyjkę różnej maści noży.Ale więcej nie kupię już ,,przynajmniej w tym roku a jak się naciesze to może w przyszłym roku jakąś może roszade zrobie.Ale więcej mi już nie potrzeba..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Jędrula.wawa napisał(-a):

 leży na dnie szafy i się kurzy. 

Tak mi się skojarzyło 🙂

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, loco50 napisał(-a):

Fonfelinni, jak ma być na prezent bez nabijania kosztów to można pomyśleć o tym

 

image.thumb.png.28e9d16117f338959d379fcc50069779.png

 

 

Zapomnialem dodac, ze rekojesc musi byc czarna. Chlop raczej stawia na 'bezpieczne' kolory, wiec i ja nie bede ryzykowac :D Na razie pierwszy wybor to RAT 1 lub Buck 285 Bantam BLW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki sog flaszyk też jest w czarnym 

image.png.fa8f53d959168849354bf9d98bfd9727.png

Bardzo fajny nożyk ze wspomaganiem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O właśnie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.08.2021 o 20:36, Burns napisał(-a):

jak w rzeczywistości w porównaniu z ZT? 

Burns, tak na szybko. Nożyk wykonany bardzo dobrze, ale nie super. Okladzina z karbonu z jednej strony przy łożysku ma niedoróbki (fotka) . Druga strona ok. Może to u mnie zwyczajowo tak wyszlo (bo co ja kupię to zawsze jest mniej lub bardziej sp..... e😁). Użytkowo-dobrze wyważony, lekki , chyba za bardzo. I tak jak pisałem wyżej trochę z kłopotami się otwiera, myślę, że przez dość mały fliper a może jeszcze się wyrobi. Jeśli chodzi o porównanie do ZT od Emersona:

mniejszy, lżejszy. Poza tym w Zetce czuć klasę, sznyt i piniondz 😁. A u tego makarona.... mniej 😁

 

 

DSC_0079.JPG

DSC_0081.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.