Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

A zobacz sobie Lionsteel Thrill... i elegancki, i praktyczny, i z dobrej (m390) stali, i za mną chodzi też od pewnego czasu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, beniowski napisał(-a):

Panowie, w weekend byłem w Grazu w Austrii i naoglądałem się tam mnóstwa fajnych noży - niestety na wystawach, bo w Austrii w niedzielę prawie wszystko jest zamknięte. No i naszło mnie na kupno noża😃.

Od razu napiszę, że jestem nożowym laikiem i to ma być mój pierwszy nóż. W celu dokonania wyboru, zacząłem czytać posty na tym podforum. Niestety, stron jest 200+, dałem radę przeczytać pierwszych 50 i 30 ostatnich. Od razu zaznaczę, że nie wchodziłem na specjalistyczne fora poświęcone wyłącznie nożom. Na razie tak zawęziłem swoje oczekiwania: nóż ma być składany (kieszonkowy), nie automatyczny, ale z ostrzem wysuwanym ręcznie. Raczej nie multitool, ale z jednym ostrzem. Pewnie będę go używać, ale rzadko, chciałbym zatem aby był też po prostu ... ładny. Oczywiście, chciałbym aby ostrze było porządne, żeby taki nóż naprawdę dobrze ciął itp. Coś czym łatwo przeciąć jakąś linkę, coś ostrugać, rybę wypatroszyć czy itd.

Z tego co tu piszecie na forum, to porządne są firmy takie jak:

 

  • Chris Reeve - to jest podobno top, teoretycznie mogę się na niego szarpnąć ale nie wiem czy jest sens dla kogoś takiego jak ja (podoba mi się np. model Mnandi)
  • Kershaw - podobno najlepsze są te made in USA
  • Civivi - ostatnio @loco50taskie pokazywał i są fajne, choć w raczej surowym stylu
  • Kershaw - model Strata albo Endgame
  • CRKT - Bona Fide silver
  • Leatherman - te mi się podobają, w sumie mógbym sobie w tej cenie kupić 2 - jednoostrzowca i multitoola

Będę wdzięczny za porady.

Zagorzały pacyfista chce się bawić w noże? Zaczniesz patroszyć ryby, a później Cię najdzie, spodoba się cięcie i precyzyjne krojenie..., i co wtedy zrobisz? :lol:


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, mario1971 napisał(-a):

Zagorzały pacyfista chce się bawić w noże? Zaczniesz patroszyć ryby, a później Cię najdzie, spodoba się cięcie i precyzyjne krojenie..., i co wtedy zrobisz? :lol:

Czasem mam wrażenie że normalnie jesteś moim followersem🤣.

 

A na poważnie: lubię ładne rzeczy, a noże mi się ostatnio spodobały. Do tego, w wakacje musiałem kilka rzeczy przyciąć, rozciąć, pociąć, a szwagier wyciągnął taki nóż Rambo i poszło mu to sprawnie, więc sobie pomyślałem, że tak mogę sobie taki sprawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupi giwerę. Następny etap prawicowego odchylenia🤣🤣🤣🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, beniowski napisał(-a):

A na poważnie: lubię ładne rzeczy,

 Wiesz jaka ładna potrafi być broń palna?

Uważaj....


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, loco50 napisał(-a):

Kupi giwerę. Następny etap prawicowego odchylenia🤣🤣🤣🤣

Właśnie wczoraj wypytywałem znajomego o posiadanie broni we Włoszech (kiedyś o to pytałeś). Zbieram więcej szczegółów dla ciebie, ale wygląda na to, że we Włoszech jest jeszcze trudniej i bardziej skomplikowanie niż w Polsce.

 

Przy okazji, coś byś mi doradził odnośnie noża, zanim dojdę do kupna broni😁.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładna. My precious🤣🤣

 

 

 

 

IMG-9ad2d4a9d17322d7e1e7911000bf2fed-V.jpg

6 minut temu, beniowski napisał(-a):

 

 

Przy okazji, coś byś mi doradził odnośnie noża, zanim dojdę do kupna broni😁.

Moja pierwsza trójka a nawet czwórka 

ZT Emerson

Benchmade Presidio II

SOG Pentagon

Spyderco PM 2 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki skromny,  nawet bez klipsa wersję wybrałem. 

IMG_20210830_191816.jpg

Edytowane przez kałaszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, beniowski napisał(-a):

Panowie, w weekend byłem w Grazu w Austrii i naoglądałem się tam mnóstwa fajnych noży - niestety na wystawach, bo w Austrii w niedzielę prawie wszystko jest zamknięte. No i naszło mnie na kupno noża😃.

Od razu napiszę, że jestem nożowym laikiem i to ma być mój pierwszy nóż. W celu dokonania wyboru, zacząłem czytać posty na tym podforum. Niestety, stron jest 200+, dałem radę przeczytać pierwszych 50 i 30 ostatnich. Od razu zaznaczę, że nie wchodziłem na specjalistyczne fora poświęcone wyłącznie nożom. Na razie tak zawęziłem swoje oczekiwania: nóż ma być składany (kieszonkowy), nie automatyczny, ale z ostrzem wysuwanym ręcznie. Raczej nie multitool, ale z jednym ostrzem. Pewnie będę go używać, ale rzadko, chciałbym zatem aby był też po prostu ... ładny. Oczywiście, chciałbym aby ostrze było porządne, żeby taki nóż naprawdę dobrze ciął itp. Coś czym łatwo przeciąć jakąś linkę, coś ostrugać, rybę wypatroszyć czy itd.

Z tego co tu piszecie na forum, to porządne są firmy takie jak:

 

  • Chris Reeve - to jest podobno top, teoretycznie mogę się na niego szarpnąć ale nie wiem czy jest sens dla kogoś takiego jak ja (podoba mi się np. model Mnandi)
  • Kershaw - podobno najlepsze są te made in USA
  • Civivi - ostatnio @loco50taskie pokazywał i są fajne, choć w raczej surowym stylu
  • Kershaw - model Strata albo Endgame
  • CRKT - Bona Fide silver
  • Leatherman - te mi się podobają, w sumie mógbym sobie w tej cenie kupić 2 - jednoostrzowca i multitoola

Będę wdzięczny za porady.

Zebyś nie kupił za drogi bo ci będzie szkoda nim haratać😀

A tak na serio to Zero Tolerance bym przejrzał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, beniowski napisał(-a):

Czasem mam wrażenie że normalnie jesteś moim followersem🤣.

 

A na poważnie: lubię ładne rzeczy, a noże mi się ostatnio spodobały. Do tego, w wakacje musiałem kilka rzeczy przyciąć, rozciąć, pociąć, a szwagier wyciągnął taki nóż Rambo i poszło mu to sprawnie, więc sobie pomyślałem, że tak mogę sobie taki sprawić.

Zaproponuję podobnie jak Adam - Spyderco PM 2. Bierz gołą głownię, bez żadnych powłok.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już ktoś nadmienił, mini Presidio II. Nie za tani, nie za drogi, nie wstyd wyjąć . Ten ze zdjęcia to akurat nieprodukowane już wersja w Alu okładzinach. Teraz robią z fajnego tworzywa sztucznego, trwałego, sztywnego i lekkiego. Dobra stał S30V.

C372E938-49B9-4CB0-BDC9-3666B2FB86B3.png


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wy macie z tymi mikrusami, wersjami mini ? Że mama się dowie, napletek se utniecie czy co? Przecież to foldery, po to są składane, że po rozłożeniu ma być konkret a nie jakaś pedalica, wykałaczka.

 

P_20210818_181235.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zetka od Sinkievicha? Brawo. Piękny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Burns napisał(-a):

Co wy macie z tymi mikrusami, wersjami mini ? Że mama się dowie, napletek se utniecie czy co? Przecież to foldery, po to są składane, że po rozłożeniu ma być konkret a nie jakaś pedalica, wykałaczka.

Do codziennego noszenia (EDC) wersja mini wystarczy. Nie można na początek Kolegi zniechęcić każąc mu targać kilo złomu. 
Jak się zacznie bawić w surwiwal i takie tam to na pewno skierujemy kolegę  @beniowski do Ciebie :)

 


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, porcelanowy napisał(-a):

Powitoł

Budżet?

Jest jakaś ostrzałka w zagrodzie?

Jeśli to jest pytanie do mnie, to już odpowiadam. 
Budżet tak maksymalnie do 1300 zł - btw, w tym dziale także obowiązuje zasada że budżet się przekracza😂?
Jedyna ostrzałka jaką posiadam, to taka prosta z Ikei, więc się chyba nie liczy.

 

@Burns - ten Zero Tolerance  jest ekstra!

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, beniowski napisał(-a):

Budżet tak maksymalnie do 1300 zł

Jak chcesz nóż do mania, to można wydać ile zechcesz. Jak nie obchodzi Ciebie kolekcjonowanie tylko czysty utylitaryzm, to kilka stówek powinno wystarczyć na coś przyzwoitego. Powyżej tej kwoty zaczynają się rozterki, czy użyć noża do cięższych prac czy może lepiej użyć kuchenniaka. A to za przyczyną ze może się złamać, wyszczerbić i takie tam :)

Ponadto używany się tępi, trzeba ostrzyć i wtedy ubywa cennego nabytku :huh:

 


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Jędrula.wawa napisał(-a):

Jak chcesz nóż do mania, to można wydać ile zechcesz. Jak nie obchodzi Ciebie kolekcjonowanie tylko czysty utylitaryzm, to kilka stówek powinno wystarczyć na coś przyzwoitego. Powyżej tej kwoty zaczynają się rozterki, czy użyć noża do cięższych prac czy może lepiej użyć kuchenniaka. A to za przyczyną ze może się złamać, wyszczerbić i takie tam :)

Ponadto używany się tępi, trzeba ostrzyć i wtedy ubywa cennego nabytku :huh:

 

I po co robisz jemu wodę z mózgu? Niech zacznie z wysokiego C i najnormalniej w świecie używa. Poniszczy tysiaka to sobie za kilka lat odkupi. BM ma teoretycznie fajna dożywotnią gwarancję. Tylko do nauki ostrzenia warto wziąć dodatkowo np. jakies CRKT za 💯 

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Burns napisał(-a):

Poniszczy tysiaka to sobie za kilka lat odkupi.

Kwestia indywidualnego podejścia. ;)
Wszak są tu koledzy co to z Cennymi Zegarkami się nie rozstają. Śpią w nich, kąpią się, rąbią drewno, naprawiają auta, cement mieszają, byki doją ..... i serce nie boli :)

Poczekajmy na zdanie kolegi @beniowski, niech powie czy oczekuje fajnego gadżeta (którym można zaimponować) czy narzędzia (do tyrania) :unsure:

Edytowane przez Jędrula.wawa

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Jędrula.wawa napisał(-a):

Kwestia indywidualnego podejścia. ;)
Wszak są tu koledzy co to z Cennymi Zegarkami się nie rozstają. Śpią w nich, kąpią się, rąbią drewno, naprawiają auta, cement mieszają, byki doją ..... i serce nie boli :)

Poczekajmy na zdanie kolegi @beniowski, niech powie czy oczekuje fajnego gadżeta (którym można zaimponować) czy narzędzia (do tyrania) :unsure:

Oczekuję czegoś pomiędzy ładnym przedmiotem a narzędziem - są chyba ładne noże które jednocześnie są prawdziwymi narzędziami? Ja wiem, że pewnie trochę mieszam, ale mniej więcej o coś takiego mi chodzi.

 

Imponować nikomu nie będę, bo i nie mam komu, a rzeczy kupuję dla siebie, nie poklasku innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, beniowski napisał(-a):

Oczekuję czegoś pomiędzy ładnym przedmiotem a narzędziem - są chyba ładne noże które jednocześnie są prawdziwymi narzędziami? Ja wiem, że pewnie trochę mieszam, ale mniej więcej o coś takiego mi chodzi.

 

Imponować nikomu nie będę, bo i nie mam komu, a rzeczy kupuję dla siebie, nie poklasku innych.

 

Zero Tolerance ZT Hinderer 0562TI (na ZT idzie dostać 10% rabatu)

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym różnią się między sobą ZERO TOLERANCE 0452 CF i Hinderer 0562TI? Różnica w cenie nie jest jakaś ogromna.

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, beniowski napisał(-a):

Oczekuję czegoś pomiędzy ładnym przedmiotem a narzędziem - są chyba ładne noże które jednocześnie są prawdziwymi narzędziami? Ja wiem, że pewnie trochę mieszam, ale mniej więcej o coś takiego mi chodzi.

 

Imponować nikomu nie będę, bo i nie mam komu, a rzeczy kupuję dla siebie, nie poklasku innych.

Obejrzyj sobie. :)

 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, beniowski napisał(-a):

Czym różnią się między sobą ZERO TOLERANCE 0452 CF i Hinderer 0562TI? Różnica w cenie nie jest jakaś ogromna.

Ti ma dwie strony rękojeści z tytanu i wyżej pozycjonowaną stal ostrza. Jest też 0562CF czyli jedna strona z włókna weglowego, wtedy różnica tylko w stali ostrza i długości (moj syn nazwal 0452 Bossem. Między nimi jest pokazany stronę wcześniej 0462.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.