Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystkie mam bez ząbków to jeden postanowiłem spróbować z ząbkami 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz musisz na siłę jakieś liny okrętowe szukać albo splątane zwoje grubej folii żeby się bardziej nacieszyć 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Nie mówię, że się nie przydadzą, albo nie "będziepanzadowolony" ;) jednak według mnie większość noży ma ząbki w dupnym miejscu.

Raz - tą częścią zwykle coś się struga, pocienia, przycina, ergo: przydałoby się cięcie czyste.

Dwa - jak już mam przeciąć jakąś np. trytytkę, to zwykle miejsca jest na wciśnięcie ostrza do ~~połowy długości, a tu zęby przy rękojeści.

 

Bardziej pod moje gusta przypadają ząbki w dużych vickach - lepiej umiejscowione:

Scyzoryk-Victorinox-One-Hand-Green-08461

 

Aaaaaaalbo nie bawimy się w półśrodki i:

SC7Sdet4__12294.1594126647.jpg?c=1

 

;) :D


porcelanowy: Nóż to Narzędzie => ntn.knives.pl

Z pamiętnika strapmakera amatora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, porcelanowy napisał(-a):

Powitoł

Nie mówię, że się nie przydadzą, albo nie "będziepanzadowolony" ;) jednak według mnie większość noży ma ząbki w dupnym miejscu.

Raz - tą częścią zwykle coś się struga, pocienia, przycina, ergo: przydałoby się cięcie czyste.

Dwa - jak już mam przeciąć jakąś np. trytytkę, to zwykle miejsca jest na wciśnięcie ostrza do ~~połowy długości, a tu zęby przy rękojeści.

 

Bardziej pod moje gusta przypadają ząbki w dużych vickach - lepiej umiejscowione:

 

Aaaaaaalbo nie bawimy się w półśrodki i:

SC7Sdet4__12294.1594126647.jpg?c=1

 

;) :D

zgadzam się z Kolegą - chyba, że ktoś potrzebuje do cięcia link, ale to raczej rzadkość ;)
Jest jeden problem z ząbkami - jak to porządnie naostrzyć w warunkach domowych ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie finalnie taki oto nożyk przyleciał.Jest solidnie.Flipper bardzo ładnie działa tylko muszę troszkę oswoić się z takim rozwiązaniem.

 

ab762e4b93548fc8.jpg

 

a12f98f318d64e96.jpg

 

634007fe6fdf008e.jpg

 

eae16297ce56337c.jpg

 

16008a803396d45d.jpg

 

2bf781c54544690a.jpg

 

f584f8561b2a2ec2.jpg

 

4d2a759112c639c9.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Genovese_ napisał(-a):

Do mnie finalnie taki oto nożyk przyleciał.Jest solidnie.Flipper bardzo ładnie działa tylko muszę troszkę oswoić się z takim rozwiązaniem.

 

 

 

No super zakup 👍 A flippery są świetne. Ciekawe, kiedy będą kolejne zakupy 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zetka fajna. Tylko ta zebra... Ale ważne, że Tobie się podoba. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, loco50 napisał(-a):

Ale ważne, że Tobie się podoba. 

 

To jest najważniejsze.😄

 

P.S.Imo właśnie to ostrze "zebrowate" jest super udanym projektem ZT.

 

Wcześniej przeglądając  widziałem tylko  jakieś mniejsze modele z tego typu ostrzem.

Edytowane przez Genovese_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.09.2021 o 22:35, porcelanowy napisał(-a):

Powitoł

Przez weekend tylko, wersja 3,5 bowi. A co?

:)

skoro już jesteś ponownie to mógłbyś odpowiedzieć na zadane pytanie

W dniu 7.09.2021 o 23:01, Burns napisał(-a):

bo ciekawi mnie czy technologicznie warte to tej góry pieniędzy jaką kosztuje czy tylko dopłata za markę plus to, że są wszystkie pierdalniki do dokupienia za kolejny worek pieniędzy ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda moja obecna gromadka.Chciałbym teraz uderzyć w jakiś fajny nóź z automatycznie rozkładanym ostrzem.

 

Podoba mi się seria np. Benchmade Adamas.Ma ktoś jakąś opinie opartą na własnych doświadczeniach, dotyczących jakości mechanizmu odpowiedzialnego za rozkładanie noża ?

 

a8efa9d1871ded78.jpg

 

e4997a1fb26e46fa.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

W Adamsie auto masz odpalane kołkiem axisa - IMO ciut bez sensu, bo axis sam w sobie jest szybki.

A przycisk według mnie robi nóż automatyczny :)

 

@Burns - nie widziałem pogłębienia ;) pytania :)

Według mojej bardzo SKROMNEJ opinii - wykonanie poziom dobrej ZeTki, mooooże ciut lepiej.

Materiałami już nie zaszaleją, bo tytan i SxxV to już teraz standard.

Czy warto dopłacać? Według mnie nie, ale mi na widok żadnego Hinderera nigdy nawet nie drgnął ;) a od tego dużo zależy :)

Jeśli się podoba, nie poradzisz ;)


porcelanowy: Nóż to Narzędzie => ntn.knives.pl

Z pamiętnika strapmakera amatora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adamasa mam bez wspomagania, ale mam inne BM z wspomaganiem, później coś naskrobię, chociaż już pisałem o tym.

 

Gdyby nie to, że czołg ZT mam już w wersji pierwotnej, gdybym kupował go teraz to możliwe że właśnie w tej wersji, mimo że zwolennikiem powłok nie jestem i jak jest wybór to ich unikam. (Więc cieszę się z tego co mam i nic nie zmieniam).

 

P_20210910_141144_1.jpg

P_20210910_141122_1_1.jpg

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetne oba.350 widzę ,ze jest sygnowane made in USA czyli chyba 308 w USA nie jest robiona...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no paczaj - repliki także są popularne wśród noży ;)  
Ciekawe czy ktoś dojdzie do dokumentów z przetargu - siara na maxa - żeby po prostu nawet nic nie zmienić tylko zerżnąć całkowicie czyjś projekt pod własną marką 😕


Milicon PL – posty | Facebook


image.png.82264a9b63a60434e5299691aaec94a6.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwestii powłoki w mojej 308 dostałem info, że ponoć nie będzie za bardzo widać śladów użytkowania w kwestii mikro rysek itp.Nie wiem natomiast czy u Ciebie Burns jest to tak samo wykonane.Podejrzewam ,że tak ale w necie i na foto wyglada to trochę inaczej niż na żywo w świetle dziennym czy super macro...

Edytowane przez Genovese_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

47 minut temu, Burns napisał(-a):

dzięki, to nie kupuję

Jak zawsze: najlepiej zmacać samemu.

Może to nóż życia i mimo że wydasz, to zaoszczędzisz na przyszłych zakupach które się nie wydarzą?

Poważnie: najlepiej zmacać samemu :)


porcelanowy: Nóż to Narzędzie => ntn.knives.pl

Z pamiętnika strapmakera amatora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Genovese_ napisał(-a):

Świetne oba.350 widzę ,ze jest sygnowane made in USA czyli chyba 308 w USA nie jest robiona...

Nie wymyślaj (może i coś kombinują jak w zegarkach, że 51% - ale nic mi nie wiadomo). 350 to stary nóż, miał być podobno nawet wycofany z produkcji od tego roku, ale nie jest. Jedyne o co mają pretensje do ZT na forach, że nie zwierzają się ze zmiany napisów i czcionki. Może to utrudniać rozróżnienie kupującym czy nie podróba, ale za to samej Firmie na pewno ułatwia, bo wiedzą co z jakich matryc nabijali w danym roku czy danego numeru seryjnym. Ja swoje kupowałem od autoryzowanych wymienionych na stronie ZT. Powtarzała się natomiast u mnie 0452 i na własne oczy widziałem różnice w napisie. 

 

Co do 308, twoja i moja ma ostrze wykonane w technice stonewashed i u Ciebie dopiero na to położyli powłokę. Moja 350 ma gładką stal klingi, obstawiam te same powłoki, a jak są inne to rozkminę nad tym zostawiam tobie... 

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem ,ze chyba...

 

Ja kupiłem swojego w noże-świata.Wcześniej CRK w CQB.Ogólnie przy tym zjebanym kursie $ czy Euro to nie wiem czy opłaca się cokolwiek kupować za granicą....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Burns napisał(-a):

Adamasa mam bez wspomagania, ale mam inne BM z wspomaganiem, później coś naskrobię, chociaż już pisałem o tym.

 

Gdyby nie to, że czołg ZT mam już w wersji pierwotnej, gdybym kupował go teraz to możliwe że właśnie w tej wersji, mimo że zwolennikiem powłok nie jestem i jak jest wybór to ich unikam. (Więc cieszę się z tego co mam i nic nie zmieniam).

 

P_20210910_141144_1.jpg

P_20210910_141122_1_1.jpg

Wychuchane dziewice. :) Witryny masz podświetlane?

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Wychuchane dziewice. :) Witryny masz podświetlane?

Maść Na Ból Dupy - Gadżety dla domu - Ceny i opinie - Ceneo.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Burns napisał(-a):

Maść Na Ból Dupy - Gadżety dla domu - Ceny i opinie - Ceneo.pl

Smaruj smaruj a przestanie boleć, wróci empatia - demony odejdą w siną dal. :lol:  


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Smaruj smaruj a przestanie boleć, wróci empatia - demony odejdą w siną dal. :lol:  

jak Ty byś posmarował to nie musiałbyś do G-Shocka dokupywać rozszerzenia gwarancji za 30 zł 🤣😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Burns napisał(-a):

jak Ty byś posmarował to nie musiałbyś do G-Shocka dokupywać rozszerzenia gwarancji za 30 zł 🤣😂

Wiedziałem, że nie odpuścisz.

 

No to po ile będziesz sobie liczył wejściówki do muzeum? ;)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.