Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Burns napisał(-a):

Widzę, że niewiele tańszy od mojego 496,

Też ma takie stosunkowo cienkie ostrze od góry ?

496 ponad tysiaka. Też nad nim się zastanawiałem bo wygląda grubo, ale kształt klingi mi nie leży. Chyba wolę gdy jest brzuch. 

Edytowane przez loco50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, loco50 napisał(-a):

No, Burns 😁

No proszę, pudełko przybyło, zawartość w niedzielę 🤣

 

P_20211007_220528_1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wrażenia. Nożyk fajny, dobrze wykonany, dobrze leży w ręce. Okładziny z G(iewna) 10 zapewniają dobry chwyt. Wrukwia mnie natomiast ta blokada blokady. Ja wiem, że to zabezpiecza przed strzałem w spodniach😁, ale mi to jakoś nie leży. Mechanika niby przyzwoita, ale chyba lepiej chodzi w Barrage. Mimo wszystko nóż dobry. No może dobry+. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Burns napisał(-a):

No proszę, pudełko przybyło, zawartość w niedzielę 🤣

 

P_20211007_220528_1.jpg

Czekam z niecierpliwością.

Ja chyba będę odsyłał Vectora bo nie podoba mi się zwalnianie blokady, żeby złożyć nóż. Trzeba pokonać duży opór przy pierwszej próbie. Potem chodzi luźno. Chyba to jest wada, bo podobny myk w Barrage chodzi zupełnie kulturalnie. 

Burns, jak w 496 to wygląda? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, loco50 napisał(-a):

Pierwsze wrażenia. Nożyk fajny, dobrze wykonany, dobrze leży w ręce. Okładziny z G(iewna) 10 zapewniają dobry chwyt. Wrukwia mnie natomiast ta blokada blokady. Ja wiem, że to zabezpiecza przed strzałem w spodniach😁, ale mi to jakoś nie leży. Mechanika niby przyzwoita, ale chyba lepiej chodzi w Barrage. Mimo wszystko nóż dobry. No może dobry+. 

Ja ogólnie w MB nie rozumiem idei noża wspomaganego (blokady można nie używać, ale lepiej ją mieć)

o Ile Vector rozkładany jest z flipera to czekam kiedy Barrage mnie uj***e / utnie w palec. Wystrzeliwany jest z kołka i w manualu czujesz moment kiedy zabrać palec z kołka, w tym półautomacie, zaraz po odepchnięciu kołka jest strzał sprężyny i palec z kołka spada na ostrze.

Ja mam jeszcze Barrage w stali M390, jednym słowem mam obawy przed tym nożem.

6 minut temu, loco50 napisał(-a):

Czekam z niecierpliwością.

 

 

  to kara za twoje pudełkowanie

 

6 minut temu, loco50 napisał(-a):

Ja chyba będę odsyłał Vectora bo nie podoba mi się zwalnianie blokady, żeby złożyć nóż. Trzeba pokonać duży opór przy pierwszej próbie. Potem chodzi luźno. Chyba to jest wada, bo podobny myk w Barrage chodzi zupełnie kulturalnie. 

Burns, jak w 496 to wygląda? 

Nie bardzo kumam co masz na myśli, sprawdzę czy jest identycznie, może coś jest źle złożone, albo krzywa oś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Barrage strzela jak dziki, ale jakoś mi to nie przeszkadza. Natomiast to zwolnienie blokady w tym Vectorze to chyba jakiś fakap. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, loco50 napisał(-a):

Nie automacik. Ze wspomaganiem. 

Vector 495

gdyby był w pełnym automacie ze schowanym w okładzinie spustem, to nawet może by mi pasował - oczywiście blokada na grzbiecie, to faktycznie zupełnie z du..y bo przy otwieraniu nóż musiałbym obracać w dłoni osiowo, żeby kciuk najpierw blokadę zabrał, a dalej po zmianie pozycji w dłoni dopiero guzik wcisnął.

Dobrze ma to(blokadę) rozwiązane Gerber Covert Auto (już prawie był u mnie w kieszeni) albo aktualnie bokery plus w automatach ale tak jeden jak i drugi mają te kołkowe spusty wystające, że aż kieszeń mogą przebić..

Ładne ostrze w tym vectorze, ale jeśli nie pasuje, to niech wraca skąd przyszedł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, loco50 napisał(-a):

No Barrage strzela jak dziki, ale jakoś mi to nie przeszkadza. Natomiast to zwolnienie blokady w tym Vectorze to chyba jakiś fakap. 

Jakie zwolnienie blokady ? Ostrze wypychasz z flippera jak w ZT0452.

Generalnie mój Vector to taka c*pa (ka) i też go chciałem zwracać po zakupie.

- na dole porównanie grubości Vectora z Barrage

- to wspomaganie też w Vectorze takie cipowate, jakby chciało a nie mogło, jakby w środku napędzała go sprężynka od długopisu - generalnie słba jest do rozkładania i przy składaniu też znaczącego oporu nie stwarza.

 

PS. Na pocieszenie ja tez zapłaciłem dzisiaj bardzo wiele za niewiele - noża (taka wykałaczka jak zwykłem to nazywać)  (porównanie wielkości woreczków na ostatnim zdjęciu)

P_20211007_231736_1.jpg

P_20211007_231851_1.jpg

P_20211007_234108_1.jpg

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakie zwolnienie blokady ? Ostrze wypychasz z flippera jak w ZT0452.
Generalnie mój Vector to taka c*pa (ka) i też go chciałem zwracać po zakupie.
- na dole porównanie grubości Vectora z Barrage
- to wspomaganie też w Vectorze takie cipowate, jakby chciało a nie mogło, jakby w środku napędzała go sprężynka od długopisu - generalnie słba jest do rozkładania i przy składaniu też znaczącego oporu nie stwarza.
 
PS. Na pocieszenie ja tez zapłaciłem dzisiaj bardzo wiele za niewiele - noża (taka wykałaczka jak zwykłem to nazywać)  (porównanie wielkości woreczków na ostatnim zdjęciu)
P_20211007_231736_1.thumb.jpg.e765b986610824ed750e858a51ddfce0.jpg
P_20211007_231851_1.thumb.jpg.21ebae9e3c23af656b95dca8ccdd2a1e.jpg
P_20211007_234108_1.thumb.jpg.dbba1d567c624a2ede58af93f735a6e0.jpg

[mention]Burns [/mention] ten BM z zielonym g10 to jaki to model dokładnie?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękować :)

już gosobie namierzylem, ale kurcze po czorta robią asista i wrzucają jakieś blokady.. normalny flipper albo kołek i byłby super nożyk.. nie jestem fanem takich rozwiązań


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, Nuter napisał(-a):

dziękować :)

już gosobie namierzylem, ale kurcze po czorta robią asista i wrzucają jakieś blokady.. normalny flipper albo kołek i byłby super nożyk.. nie jestem fanem takich rozwiązań


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Ja też nie jestem fanem skomplikowanej mechaniki i powłok, ale nie wszyscy to rozumieją (Pozdrawiam).

Może ktoś spróbuje mi w takim razie wytłumaczyć na poważnie taką sytuacje:

Nóż Benchmade Adamas robiony jest w wersji zwykłej i automacie.

Różnice w szybkości rozkładania takich noży można liczyć w milisekundach. To chyba jedyna przewaga gdyby u żołnierza doszło do walki w ręcz, ale jest wiele innych czynników jak dobycie go z kabury itd.

Załóżmy, że posiadaczem jest żołnierz, który pełnił z tym nożem misję w Afganistanie. Nóż automatyczny uległ zapiaszczeniu bo przez jakiś czas go nie używał (a ostatnio czołgała się z nim po piachu) i automatyczne otwieranie nie zadziała, gdy go najbardziej potrzebuje.

Otwarcie noża automatycznego po zacięciu graniczy z cudem bo nie ma za co chwycić ostrza, bo mało go wystaje a kołka nie ma. Nawet podgumowane rękawice taktyczne mogą to utrudnić. Prędzej w cienkich roboczych uda się.

To już więcej sensu mimo pozornego bezsensu ma wspomaganie otwierania, bo nadaje szybkości otwierania ostrzu, ale nie pozbawia go klasycznej metody otwierania, nawet jeżeli trzeba będzie pomóc zablokowaniu się ręcznie.

Poniżej filmik z rozbierania BM ze wspomaganie, Automat podobna zasada działania.

Z rozebraniem tego i złożeniem jest tyle pierdolenia ile z pełnym przeglądem mechanizmu automatycznego w zegarku:

 

Jednak wiele noży z przydomkiem Tactical i to u różnych producentów robionych jest na siłę w AUTOMACIE.

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Burns napisał(-a):

Jakie zwolnienie blokady ? Ostrze wypychasz z flippera jak w ZT0452.

P_20211007_231736_1.jpg

P_20211007_231851_1.jpg

P_20211007_234108_1.jpg

Może źle to napisałem. Żeby złożyć ostrze muszę przesunąć do tyłu ten dynks w owalnym otworze. I tu jest duży opór,. Trzeba się przyłożyć, trzask i dopiero wtedy przesuwa się do tyłu. Nie tak na luzie jak w innych benkach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem. Dobrze się wyraziłem. Napisałem, że przy składaniu noża. To, że otwiera się z flippera to wiem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, loco50 napisał(-a):

Sprawdziłem. Dobrze się wyraziłem. Napisałem, że przy składaniu noża. To, że otwiera się z flippera to wiem. 

 

1 minutę temu, loco50 napisał(-a):

Sprawdziłem. Dobrze się wyraziłem. Napisałem, że przy składaniu noża. To, że otwiera się z flippera to wiem. 

Jak kołek chodzi ciężko przy złożonym nożu to może mieć krzywo nacięte otwory. Jeżeli się blokuje po rozłożeniu to może ma źle wycięte ostrze w miejscu blokowania o kołek a bardziej dałbym kropelkę oliwki w to miejsce. Jak ja wymachnę ostrzem w Adamasie czy Crocked River to potrafi się tak zblokować, że z 3x muszę siłować się z blokadą. Jak wszystko musi się dotrzeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha. Dziękuję. To nie odsyłać? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, loco50 napisał(-a):

Aha. Dziękuję. To nie odsyłać? 

Spróbuj to co napisałem. Wadę dojrzysz lub wyczujesz porównując z innymi. Jak wskakuje dobrze i prosto w miejsce przewidziane do tego to wady nie ma. Jak poklikasz z 30x-50x z kropelką oliwki i będzie tak samo to odeslesz za tydzień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem do Mario, kolekcjonersko / zabawowo / inwestycyjnie każdy kupuje co chce, jak chce i za ile chce - nikomu nic do jego fanaberii i urojeń!

 

Jeżeli nóż ma być nawet potencjalnie użytkowym nikt nie zabroni rozmawiać o jego wadach i zaletach konstrukcyjnych!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Loco to jest to miejsce na kropelkę oliwki (sik muchy, żebyś nie przesadził, końcówkę zapałki do oliwki, jak ścieknie, to tą resztką co została na zapałce dotykasz to miejsce - zapałka idealnie pasuje))

 

P_20211007_231736_1_1.jpg

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Napluję troszkę i zobaczę. Wieczorem nagram filmik jak to działa i wrzucę. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, loco50 napisał(-a):

Dziękuję. Napluję troszkę i zobaczę. Wieczorem nagram filmik jak to działa i wrzucę. 

 

W Barrage na moim zdjęciu obok  Vectora w tym samym miejscu widać jak chwyta blokada, są na stali dwie takie kreski od tarcia o kołek. Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Burns napisał(-a):

 

Ja też nie jestem fanem skomplikowanej mechaniki i powłok, ale nie wszyscy to rozumieją (Pozdrawiam).

Może ktoś spróbuje mi w takim razie wytłumaczyć na poważnie taką sytuacje:

Nóż Benchmade Adamas robiony jest w wersji zwykłej i automacie.

Różnice w szybkości rozkładania takich noży można liczyć w milisekundach. To chyba jedyna przewaga gdyby u żołnierza doszło do walki w ręcz, ale jest wiele innych czynników jak dobycie go z kabury itd.

Załóżmy, że posiadaczem jest żołnierz, który pełnił z tym nożem misję w Afganistanie. Nóż automatyczny uległ zapiaszczeniu bo przez jakiś czas go nie używał (a ostatnio czołgała się z nim po piachu) i automatyczne otwieranie nie zadziała, gdy go najbardziej potrzebuje.

Otwarcie noża automatycznego po zacięciu graniczy z cudem bo nie ma za co chwycić ostrza, bo mało go wystaje a kołka nie ma. Nawet podgumowane rękawice taktyczne mogą to utrudnić. Prędzej w cienkich roboczych uda się.

To już więcej sensu mimo pozornego bezsensu ma wspomaganie otwierania, bo nadaje szybkości otwierania ostrzu, ale nie pozbawia go klasycznej metody otwierania, nawet jeżeli trzeba będzie pomóc zablokowaniu się ręcznie.

Poniżej filmik z rozbierania BM ze wspomaganie, Automat podobna zasada działania.

Z rozebraniem tego i złożeniem jest tyle pierdolenia ile z pełnym przeglądem mechanizmu automatycznego w zegarku:

 

Jednak wiele noży z przydomkiem Tactical i to u różnych producentów robionych jest na siłę w AUTOMACIE.

Przydomek "Tactical", to zwykle chwyt marketingowy. Wojskowy nóż nie powinien być składany. Nie wiem jak teraz, ale za moich czasów mundur polowy US miał kieszeń na nóż i był takowy zawsze pod ręką. Nie groziło mu zapiaszczenie, zamarznięcie itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.