Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Jędrula.wawa napisał(-a):

 

conajwyżej przeglądam bazarek, chociaż i tam sam chłam. 
 

A czego tam szukasz ? Jakieś rzadkie custom typu np. Burch Cię kręcą 😄???.Pytam bo moim zdaniem wertując ten nie sprzątany bazarek jeden raz w tyg ciągle widzę jakieś fajne ZT czy BM , limitki pajączków w stanie NOS ze sporymi rabatami dużo taniej niż w Kolbie czy Noże Świata...😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Genovese_ napisał(-a):

A czego tam szukasz ?

Generalnie to mnie zaraziłeś MT, ale nie sztuka wziąć byle co, sam wiesz ze „to nie są tanie rzeczy, panie Boczek” . Musi jeszcze się spodobać :)

Podobają mi się jeszcze Para 2, czekam na swojego Graala.
A sam bazarek, pojawiały się fajne jak piszesz BM, scyzoryki Vicka a teraz posucha. A jak ktoś wystawi coś atrakcyjnego to znika w okamgnieniu. 
Mam jeszcze tyle szczęścia, ze na ZYX upolowałem BM 710, z której jestem mocno kontent. :wub:


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Jędrula.wawa napisał(-a):

Generalnie to mnie zaraziłeś MT, ale nie sztuka wziąć byle co, sam wiesz ze „to nie są tanie rzeczy, panie Boczek” . Musi jeszcze się spodobać :)

Podobają mi się jeszcze Para 2, czekam na swojego Graala.
A sam bazarek, pojawiały się fajne jak piszesz BM, scyzoryki Vicka a teraz posucha. A jak ktoś wystawi coś atrakcyjnego to znika w okamgnieniu. 
Mam jeszcze tyle szczęścia, ze na ZYX upolowałem BM 710, z której jestem mocno kontent. :wub:

Jędrula jak zwykle uszczypliwie ale zabawnie bez spinki...😉

 

Z Microtech będzie tylko gorzej z tego co pisał Sucholski na knives.Same czarne noże są dostępne dla Polski.Znowusz mocne używki to ja nie wiem czy bym zaakceptował.Chociaż jak  rozmawiam z ludźmi mocno ogarniętymi nożowo w MT to np. czyszczenie czy nawet wymiana sprężyny w MT to są mega łatwe zabiegi.

Wd40 i specjalny kluczyk z aliexspress załatwia sprawę.Po takim czyszczeniu raz na 2-3 lata działa jak nowy.A oryginalny zestaw naprawczo -serwisowy do MT u Sucholskiego to koszt ok. 1 k pln...😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, loco50 napisał(-a):

DSC_0411.JPG

Jak już wyjmiesz nóż to i zegarek pokaż, będzie losz-end-goł 😎


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek to stary jak świat mudman😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, Genovese_ napisał(-a):

Z Microtech będzie tylko gorzej z tego co pisał Sucholski na knives.Same czarne noże są dostępne dla Polski.

Czarne mi nie przeszkadzają, najgorzej jak oszukać małżowinę :)

A w końcu sam wiesz, że z tego wszystkiego najfajniejsze jest gonienie królika. Potem to już jak @loco50 zostaje tylko odsyłanie 😎


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory tylko trzy😁. I na powrót jednego jednak liczę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi to wygląda tak, że Microtech uprawia marketing i otoczkę wzorowaną na Apple (śruby) i Rolex (dostępność)...

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Jędrula.wawa napisał(-a):

Czarne mi nie przeszkadzają, najgorzej jak oszukać małżowinę :)

A w końcu sam wiesz, że z tego wszystkiego najfajniejsze jest gonienie królika. Potem to już jak @loco50 zostaje tylko odsyłanie 😎

Wiem , wiem ,chociaż w przypadku moich zakupów MT było trochę odwrotnie szczególnie w przypadku pierwszego Combata tego niebieskiego.Kupowałem od ziomala z mojego miasta i mogłem nie kupić bo odbiór był osobisty i akurat mial do pokazania inny nożyk trochę mniejszego Ultratecha , działającego lepiej dla takiego żółtodzioba jak ja.Ultratech był  też koloru niebieskiego.Ten Combat po którego przyjechałem w pierwszej chwili troszkę rozczarował bo nie umiałem odpowiednio jedną ręką go zamknąć.Ostatecznie wziąłem i po kilku dniach już wiedziałem ,że to jest to czego szukałem.

 

P.S.W kwestii marki warto poczytać jak powstała i kim jest Tony Marfione.Bo MT to był od zawsze mały interes rodzinny kierowany w zamyśle na samym początku do wąskiej społeczności w USA.Właśnie dlatego ,ze MT jest bardzo niszowe, unikalne produkujące bardzo mało noży z danego modelu/ wariantu  jego noże wykorzystywane były w produkcjach Hollywood np. John Wick.

 

 

 

ae8a9c35616104af.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega z forum przed chwilą pokazał więc ja Wam przekazuję bo może ktoś nie widział :  🤩🤩🤩

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Burns napisał(-a):

Mi to wygląda tak, że Microtech uprawia marketing i otoczkę wzorowaną na Apple (śruby) i Rolex (dostępność)...

Coś w tym jest, trzeba być nieźle szurniętym, żeby za nóż tyle przepłacać. I powtarzam to sobie jak mantrę, a mimo wszystko demony podszeptują: kup, kup, kup ......

 

@loco50 fajnie się ta 940 prezentuje z tymi okładzinami. Jak w sam raz do gabloty, bo w Twoich łapach ten nóż będzie „ginąć”. Wiem bo mi tez ginął i go zamieniłem ;)

 

 

Godzinę temu, Genovese_ napisał(-a):

tego niebieskiego.Kupowałem od ziomala z mojego miasta

No to byłeś w tym szczęśliwym położeniu ze mogłeś sobie pomacać. A jak wiadomo, połowa przyjemności z zakupów bierze się z macania. Całe te zakupy przez internet to jak sextelefon :wub:

Edytowane przez Jędrula.wawa

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jędrula. wawa, masz rację. Myślałem, że będzie bardziej dostojny😁, ale generalnie może być. 

Edytowane przez loco50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Jędrula.wawa napisał(-a):

Coś w tym jest, trzeba być nieźle szurniętym, żeby za nóż tyle przepłacać. 

 

Ważne ,ze Ci się lepiej zrobiło jak to napisałeś...🤣🤣🤣

 

Ja zawsze powtarzam ,że fora hobbystyczne są dla prawdziwych pasjonatów a nie dla frustratów.Bo zawsze można pozytywnie czegoś zazdrościć ale nigdy nie użyłbym argumentu ad personam.

 

Dla przykładu mogłbym tak oto pisać Np. Musiałbym być nieudacznikiem jak mnie nie stać.

 

 

A wracając do tematu w jakim się znajdujemy , jestem  jak to powyższy user napisał naprawdę szurnięty bo w kilka tygodni przepłaciłem i nie nakupowałem podróbek z aliexspress  :

 

84848dddf27cc8dc.jpg

 

e62065a8a8fb313b.jpg

 

356199e6d06bacb6.jpg

 

d6fbc2664d310de2.jpg

 

EOT.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, loco50 napisał(-a):

Jędrula. wawa, masz rację. Myślałem, że będzie bardziej distojmy😁, ale generalnie może być. 

chodzi za mną od czasów przedcovidowych, ale kształt główni nie do końca mi pasuje. 

Fajnie, że lekki, fajnie że dużo ostrza w nożu, szkoda, że taki syfny klips, że połowa rękojeści sterczy z kieszeni...

 

Mógłbyś chwycić w garść i zrobić zdjęcie ?

Jestem ciekaw jak w Twoim dużym łapsku wygląda. 

Edytowane przez zadra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, zadra napisał(-a):

 

Jestem ciekaw jak w Twoim dużym łapsku wygląda. 

 

DSC_0421.JPG

DSC_0422.JPG

DSC_0423.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Jędrula.wawa napisał(-a):

Coś w tym jest, trzeba być nieźle szurniętym, żeby za nóż tyle przepłacać. I powtarzam to sobie jak mantrę, a mimo wszystko demony podszeptują: kup, kup, kup ......

 

@loco50

 

Dobra, koniec pitolenia. Zanabyłem iPhone z wysuwaną antenką, zobaczymy co to warte ?!? (Nie licz na kółko wzajemnej adoracji, że poznasz opinię (publicznie))

4 godziny temu, loco50 napisał(-a):

Jędrula. wawa, masz rację. Myślałem, że będzie bardziej dostojny😁, ale generalnie może być. 

Kubeł zimniej wody. Pominę, że opisałem ten nóż, pominę, że gdzieś napisali, że serce noża to głownia, co Ty masz z tym wytanianiem na rękojeści ? Ten nóż jeśli już ma jedyną słuszną wersję i nie jesteś jej posiadaczem.

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, loco50 napisał(-a):

Którą?

minimum zieloną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, zadra napisał(-a):

chodzi za mną od czasów przedcovidowych, ale kształt główni nie do końca mi pasuje. 

Fajnie, że lekki, fajnie że dużo ostrza w nożu, szkoda, że taki syfny klips, że połowa rękojeści starczy z kieszeni...

Kształt głowni to kwestia estetyki, trochę dziwnie jak spoglądasz na ostrze „od tylu”, sprawia wrażenia jakby robiło się coraz cieńsze w stronę pivota - taki szlif. 

Funkcjonalnie bez zastrzeżeń.

Zaś klips zawsze można zmienić jak oryginał nie pasuje. 
Podsumowując, BM 940 to taki folderek który z powodzeniem można włożyć do spodni garnituru. Będzie odpowiednik Walthera PPK u Jamesa Bonda.

5 godzin temu, Genovese_ napisał(-a):

w kilka tygodni przepłaciłem

Teraz masz codziennie dylemat który wrzucić do spodni :unsure:

Edytowane przez Jędrula.wawa

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.