Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem bardzo ciekawy jak MT przywita się z kolegami i czy go zaakceptują.

 

P_20211015_235006_1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurna same scyzioryki..

Nie ma ktoś czegoś ze stałym ostrzem???..

Czy to już tylko """kieleckie" forum?

 

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, mkl1 napisał(-a):

Kurna same scyzioryki..

Nie ma ktoś czegoś ze stałym ostrzem???..

Czy to już tylko """kieleckie" forum?

 

Mam trzy, są totalnie bezużyteczne! Kolekcjonersko - za mała wartość; w lesie nie mieszkam, idąc na rower więcej pożytecznego i szkód zrobię imbusem 5mm; w mieście zamkną, waga odczuwalna, już folder ma kiepską fukcjonalność w porównaniu z multi; stały nawet nie klika przed telewizorem...

Jedyne co przychodzi mi do głowy to dać Żonie do kuchni

zrobi stałemu harduse w miesiąc

 

a zupełnie poważnie, dla Ciebie kieleckie, dla mnie zegarkowe ~ zegarmistrzowskie, ja nie boję się obejrzeć filmu "disassemble" i samemu rozkręcić folder. Co można robić ze stałym poza podziwianiem ii ostrzeniem skoro mechaniki zero ? Chyba nawet celowo nie udzielam się na pozostałych FORACH bo mnie osobiście nie pociąga na tyle nożowanie, czyli cięcie i dźganie co kwestie techniczne i technologiczne.

 

Na tej samej zasadzie co: taniej i dokładniej czas zmierzy Casio za stówę,

niż:

 

 

Kto Ci broni?  Chcesz stałki, zacznij prezentować, opisywać! Może w kimś rozbudzisz pasję. 

 

Poza tym (poza tymi, z którymi utrzymuje kontakt na PW) widzę, że poza zdjęciami pudełek nie ma co więcej wrzucać na to forum i do tego tematu. Ból d*py  ?

 

W każdym razie jak komuś coś w tyłeczku nie gra, to cóż ... środkowy palec, no i cześć,

 

Nie pozdrawiam!

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Genovese_ napisał(-a):

P.S.W kwestii marki warto poczytać jak powstała i kim jest Tony Marfione.Bo MT to był od zawsze mały interes rodzinny kierowany w zamyśle na samym początku do wąskiej społeczności w USA.Właśnie dlatego ,ze MT jest bardzo niszowe, unikalne produkujące bardzo mało noży z danego modelu/ wariantu  jego noże wykorzystywane były w produkcjach Hollywood np. John Wick.

Mnie to się podobało, jak nie byli pewni stali na niektórych swoich modelach. Czy to s30v, D2 czy 420tka ;)

Albo jak podpieprzyli projek kershawa i po burzy chcieli na szybko szukać ugody. Albo jak nie mogli się dotłumaczyć odbiorcom limitki, czy 1of500 znaczy "pierwszy z pięciuset" czy "jeden z pięciuset" i ile tych "pięciuset" faktycznie było. Albo jak popieprzyli wszystkie sprawy gwarancyjne starych i produkcję nowych noży na rzecz klepania klonu Steyra AUG, który im wyszedł tak sobie i prawie zatopił firmę. Albo jak zaczeli robić swoją wersję mikova, a jak mikov się odezwał to mieli to po prostu w d...pie :) bo to czeski zaścianek.

Dobrze też poczytać teksty polskiego dystrybutora tyczące kontaktu z firmą i sposobu realizacji zamówień.

Analogia rolka i ajfona jak najbardziej trafna.

 

Lubię dużego SOCOMa, LUDT jest świetny, ale firma ma tyle krzywych jazd za sobą, że sobie ją podaruję.

 

Ciesz się nożami, są naprawdę świetne. Polecam jednak głębiej wczytać się w internety :D

Edytowane przez porcelanowy

porcelanowy: Nóż to Narzędzie => ntn.knives.pl

Z pamiętnika strapmakera amatora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Genovese_ napisał(-a):

- Wiem , wiem ,chociaż w przypadku moich zakupów MT było trochę odwrotnie 

- pokazania inny nożyk trochę mniejszego Ultratecha , działającego lepiej dla takiego żółtodzioba jak ja.Ultratech był  też koloru niebieskiego.

- Combat po którego przyjechałem w pierwszej chwili troszkę rozczarował bo nie umiałem odpowiednio jedną ręką go zamknąć.

 

P.S.W kwestii marki warto poczytać jak powstała i kim jest Tony Marfione.

@porcelanowy

- MT ma bardzo mglista historię,

- ich serie militarne  mają tyle samo współnego z prawdziwymi żołnierzami ile razy zagrały w filmach,

- o srajfonach i rolkach wspomniałem,

- teraz kupuje się pisankę a nie nóż,

- nawet ten chudy i umięśniony z filmików od promocji i testów, wyglądają jak z serii kup pan odżywkę proteinową na siłkę, żeby mięśnie lepiej puchły,

 

Kolega sam się skitował jak od żółtodzioba sięgając głębiej do kieszeni, w kilka dni kupił sobie doktorat z marki.

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było, że foldery są super a stałki i automaty / OTF są beee. Folder poza tym, że jest kompaktowy bo jest składany ma dwa przekleństwa:

- typ blokady, mniejsze znaczenie

- oś obrotu ( jak na podkładkach, trochę mniej pracy)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Burns napisał(-a):

każdym razie jak komuś coś w tyłeczku nie gra, to cóż ... środkowy palec, no i cześć,

Nie pozdrawiam!

Myślę ze pojechałeś po bandzie i to grubo ‼️
Kolega @mkl1 zadał pytanie retoryczne i zupełnie nie rozumiem Twojej reakcji. :wacko:

Myślę ze przeprosiny byłyby na miejscu :huh:


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Jędrula.wawa napisał(-a):

Myślę ze pojechałeś po bandzie i to grubo ‼️
Kolega @mkl1 zadał pytanie retoryczne i zupełnie nie rozumiem Twojej reakcji. :wacko:

Myślę ze przeprosiny byłyby na miejscu :huh:

Po co, skoro już zacytowaleś.

To przepraszaj się, ja nie wiem gdzie ty widzisz retorykę w potrójnych pytajnikach i wykropkowanych słowach na kkk.

Poza tym nie jest jedynym, któremu coś nie pasuje.

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Burns napisał(-a):

Mam trzy, są totalnie bezużyteczne! Kolekcjonersko - za mała wartość; w lesie nie mieszkam, idąc na rower więcej pożytecznego i szkód zrobię imbusem 5mm; w mieście zamkną, waga odczuwalna, już folder ma kiepską fukcjonalność w porównaniu z multi; stały nawet nie klika przed telewizorem...

Jedyne co przychodzi mi do głowy to dać Żonie do kuchni

zrobi stałemu harduse w miesiąc

 

a zupełnie poważnie, dla Ciebie kieleckie, dla mnie zegarkowe ~ zegarmistrzowskie, ja nie boję się obejrzeć filmu "disassemble" i samemu rozkręcić folder. Co można robić ze stałym poza podziwianiem ii ostrzeniem skoro mechaniki zero ? Chyba nawet celowo nie udzielam się na pozostałych FORACH bo mnie osobiście nie pociąga na tyle nożowanie, czyli cięcie i dźganie co kwestie techniczne i technologiczne.

 

Na tej samej zasadzie co: taniej i dokładniej czas zmierzy Casio za stówę,

niż:

 

 

Kto Ci broni?  Chcesz stałki, zacznij prezentować, opisywać! Może w kimś rozbudzisz pasję. 

 

Poza tym (poza tymi, z którymi utrzymuje kontakt na PW) widzę, że poza zdjęciami pudełek nie ma co więcej wrzucać na to forum i do tego tematu. Ból d*py  ?

 

W każdym razie jak komuś coś w tyłeczku nie gra, to cóż ... środkowy palec, no i cześć,

 

Nie pozdrawiam!

Burns, luuuuz. Pokazuj swoje folderki bo są fajne, ciekawe i często rzadkie w zdobyciu. A mkl1 powiedział tylko, że lubi ze stałą głownią i to wszystko. Jeden lubi duże cycki drugi duże siodła😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Burns napisał(-a):

To przepraszaj się

Bez komentarza.


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powitoł 

10 godzin temu, mkl1 napisał(-a):

Kurna same scyzioryki..

Nie ma ktoś czegoś ze stałym ostrzem???..

Czy to już tylko """kieleckie" forum?

 

Takiego ogniskowca z ostrza kuchennego vicka i obudowy skrzynki elektrycznej szykuję. Styknie? :)

jDmeP47.jpeg

 

p.s. Nie drapcie się o noże. Jako ich miłośnik powiem: nie warto :D


porcelanowy: Nóż to Narzędzie => ntn.knives.pl

Z pamiętnika strapmakera amatora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Pamiko napisał(-a):

 

Cześć,

SOCOM ELITE jest w posiadaniu ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie , lubię automaty😊 ale Socoma znam dobrze spędziłem z nim sporo czasu i jak dla mnie jest świetny .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Pamiko napisał(-a):

Niestety nie , lubię automaty😊 ale Socoma znam dobrze spędziłem z nim sporo czasu i jak dla mnie jest świetny .

Ale nie było okazji kupić czy nie chcesz mieć go na stałe na stanie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Burns napisał(-a):

Ale nie było okazji kupić czy nie chcesz mieć go na stałe na stanie ?

Niestety nie , lubię automaty😊 ale Socoma znam dobrze spędziłem z nim sporo czasu i jak dla mnie jest świetny .Jest oczywiście na liście zakupowej ale zawsze jakieś „auto”go wyprzedzi.

Ostatnio zacząłem mocno oglądać Protechy

71775DC9-11AF-4145-B078-3967E72A3939.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sądząc po zbieżności skóry wygląda, że robisz to w realu ?

Co na plus a co na minus kontra MT ? Nazwa zbieżna i wygląd też jakby z tej samej bajki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Burns napisał(-a):

sądząc po zbieżności skóry wygląda, że robisz to w realu ?

Co na plus a co na minus kontra MT ? Nazwa zbieżna i wygląd też jakby z tej samej bajki.

Bystre oko. Mam jednego a testowałem trzy modele (może niedługo będę mógł się pochwalić ) Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne jakość porównywalna z MT a nawet mialem wrażenie ze pasowanie ciut lepsze. Ogólnie sprawiają wrażenie noży które wytrzymają ciężka tyrę. Microtech to u mnie nr 1 ale szukam czegoś mniej popularnego  np na tym forum a trzymającego w miarę wysoki poziom.

Sprężyna działa lepiej w Protech (bardziej miękko)

9F5616F9-27B0-44F4-BC0E-0CEA550E94D8.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Jędrula.wawa napisał(-a):

BM 940 to taki folderek który z powodzeniem można włożyć

Dziękuję Loco50 - mimo iż nie jest zbyt duży, a ostrze i rękojeść wąskie, to z dużej łapy "cośtam" wygląda.

Wystarczająco dużo wygląda, żeby obrać jabłko, przeciąć sznurek albo kiełbę pokroić na ognisko.

Faktycznie, pod Wiedniem w 1683r wiele by się nim nie zwojowało, ale do cywilnych zastosowań wydaje się wystarczający a i stal nie najgorszej maści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, zadra napisał(-a):

nie jest zbyt duży

Noooo, pizdryk po prostu i co tu dużo gadać :)

 


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Jędrula.wawa napisał(-a):

Noooo, pizdryk po prostu i co tu dużo gadać :)

 

wyrosłem już dawno z manii wielkości.

W moim długim życiu tylko raz musiałem użyć noża do otwarcia szafki odzieżowej w robocie (bo nie chciało mi się prosić kolegów o śrubokręt), już dawno zdałem sobie sprawę, że fajne są duże noże - wytrzymałe i strasznie wojskowo i morderczo wyglądające, ale w praktycznym cywilnym zastosowaniu są po prostu bardzo nieporęczne i ciężkie.

Taki jak to określiłeś "pizdryk" częściej jest u mnie w użyciu niż bagnet wojskowy, a w teren to i tak idę z zestawem stała klinga+siekierka+saperka..

 

Czy Twój nick świadczy o tym, że mieszkasz w Warszawie/okolicach? - jeśli tak, to zapewne zawsze ze sobą nosisz wszędzie nóż o ostrzu ponad 20cm ważący więcej niż 0,2kg a nie jakieś "pizdryki" bo przecież tam w wawie taka dzicz... zwłaszcza jak te mecze lech/legia są  :) ...

Edytowane przez zadra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pizdryk nie pizdryk, ale obierak do ziemniaków na pewno,

w mojej dłoni ten nóż po prostu nie leży,

stąd w pierwszym moim poście na tej stronie trzy takie a nie inne noże,

najlepiej 13cm rękojeści

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, zadra napisał(-a):

bo przecież tam w wawie taka dzicz... zwłaszcza jak te mecze lech/legia są

Myślę że niepotrzebny ten sarkazm, chociaż slusznie zauważyłeś, ze Warszawa jak magnes ściąga wszelką swołocz. Jednak to nie meczów należy się obawiać a bardziej  „naszych” deputowanych na Wiejskiej. Ale tam to nie nóż tylko miotacz płomieni by się nadał. :wacko:

Ale wracając do noży, jak słusznie zauważyłeś nie długość, nie grubość się liczą :) tylko ma dobrze leżeć w dłoni. 
W przypadku BM 940 chyba przewidzianego jako EDC niespecjalnie w tej roli się sprawdzał. Narazie w kieszeni goszczą naprzemiennie BM 710 i BM 575. Reszta na razie czeka w rezerwie.


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Pamiko napisał(-a):

Bystre oko. Mam jednego a testowałem trzy modele (może niedługo będę mógł się pochwalić ) Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne jakość porównywalna z MT a nawet mialem wrażenie ze pasowanie ciut lepsze. Ogólnie sprawiają wrażenie noży które wytrzymają ciężka tyrę. Microtech to u mnie nr 1 ale szukam czegoś mniej popularnego  np na tym forum a trzymającego w miarę wysoki poziom.

Sprężyna działa lepiej w Protech (bardziej miękko)

 

Gdzie to się kupuje albo skąd otrzymuje do potrzymania w PL ? Świat noży czy są nowe miejsca ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.