Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, Genovese_ napisał(-a):

Ja każdy z posiadanych noży obecnie noszę.Tz. obecnie po dwa.Jeden większy drugi mniejszy,  tak się staram...😂

Kto jak lubi.Ja to lubię sobie popatrzeć przez szybę jak mi na magnesie wiszą. 

 

IMG_20211022_094730_9.jpg

Edytowane przez mirek 1969

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, mirek 1969 napisał(-a):

Kto jak lubi.Ja to lubię sobie popatrzeć przez szybę jak mi na magnesie wiszą. 

IMG_20211021_221102_1.jpg

Opisz proszę noże jakie tam są bo ja jestem laikiem więc nie bardzo rozpoznaje.Widzę jedynie okaz  Green Bereta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mirek 1969 napisał(-a):

lubię sobie popatrzeć przez szybę jak mi na magnesie wiszą.

Ołtarzyk ? 
A tak na marginesie „piramidy” chyba należałoby rozgraniczyć producentów noży (marki) i knifemakaerow wytwarzających jednostkowe egzemplarze lub krótkie serie już chyba dzieł sztuki użytkowej. Bo narzędziami to te ich wyroby raczej nie są :rolleyes:

ps. a tak na marginesie, to co robi w gablocie to „lukrowane ciastko” a’la Ptyś

Edytowane przez Jędrula.wawa

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Jędrula.wawa napisał(-a):

Ołtarzyk ? 
A tak na marginesie „piramidy” chyba należałoby rozgraniczyć producentów noży (marki) i knifemakaerow wytwarzających jednostkowe egzemplarze lub krótkie serie już chyba dzieł sztuki użytkowej. Bo narzędziami to te ich wyroby raczej nie są :rolleyes:

ps. a tak na marginesie, to co robi w gablocie to „lukrowane ciastko” a’la Ptyś

Haha.Ten ptyś to są takie płaskie drewienka.Takie podstawki.Muszę se to poukładać ale na razie mam remont.Taka piramidka z drzewa

8 godzin temu, Genovese_ napisał(-a):

Opisz proszę noże jakie tam są bo ja jestem laikiem więc nie bardzo rozpoznaje.Widzę jedynie okaz  Green Bereta.

Green Beret,Boker Hunter Damascusw środku Wander baracuda ,z prawej kaminari,herman rzezimieszek i dwa te co są takie same to zrobione przez polskiego knifmakere .I to mi wystarczy do szczęścia.Aha.Ten czarny co leży to WZ69

Edytowane przez mirek 1969

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mirek 1969 napisał(-a):

Green Beret,Boker Hunter Damascusw środku Wander baracuda ,z prawej kaminari,herman rzezimieszek i dwa te co są takie same to zrobione przez polskiego knifmakere .I to mi wystarczy do szczęścia.Aha.Ten czarny co leży to WZ69

I jeszcze skrzynka od amunicji :)

 


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, mirek 1969 napisał(-a):

Green Beret,Boker Hunter Damascusw środku Wander baracuda ,z prawej kaminari,herman rzezimieszek i dwa te co są takie same to zrobione przez polskiego knifmakere .I to mi wystarczy do szczęścia.Aha.Ten czarny co leży to WZ69

Bardzo fajna kolekcja.Gratuluję.

 

 

Tymczasem u mnie Socom Elite Auto.Świeżutki wpust , podobno jeszcze amerykański.😂

 

06ed577ce9c33e8a.jpg

 

8d1feb711f3cdbd5.jpg

 

02547dc90be3353f.jpg

 

b73782ef67f634a8.jpg

 

2840706fb8e575fa.jpg

 

85bb3ef7ad0b219a.jpg

 

4cf234df4245797d.jpg

 

98ff28de34758966.jpg

 

Edytowane przez Genovese_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy, civivi elementum. Flipperek na lożyskach, akcja i jakosc bardzo fajna jak na cenę.

6D849761-9C75-47F4-B33B-C0D68D93C155.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ode mnie sporo odjechało,ale żeby był ruch w interesie 😁 jadą dwa cudaki od CRKT. Jakoś tak lubię tę stajnię 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Genovese_ napisał(-a):

Tymczasem u mnie Socom Elite Auto.Świeżutki wpust , podobno jeszcze amerykański

Lokata kapitału w tych niepewnych czasach


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, Jędrula.wawa napisał(-a):

Lokata kapitału w tych niepewnych czasach

ale Cię ściskają te pieniądze pod żebrem - do ujścia w pośladach wiele drogi już nie zostało,

Ty nie podziwiasz noża, tylko liczysz kasę.

przecież widać, że kolega ma kasy jak lodu - dla niego to frytki,

Jędrul, wyluzuj, nie ma się co ścigać w internecie, zawsze ktoś ma więcej, lepiej i drożej. 

 

@Genovese_ Secom podpasował ? Gdybyś mógł odnieść go do ZT0308 to jak wypada ? To będzie mój następny zakup jak upoluję.

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Burns napisał(-a):

Ty nie podziwiasz noża, tylko liczysz kasę.

Rozgryzłeś mnie 😱

Będę musiał nauczyć się z tym żyć :rolleyes:

BTW już tyle razy gratulowałem koledze @Genovese_ nowych nabytków, że za kolejnym mógłby posądzić mnie o coś wprost przeciwnego niż Ty. 💋


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Burns napisał(-a):

To tego ja mu pogratuluję

No dobra, zróbmy to razem ‼️
@Genovese_,

Rafał, masz fajnego nowego Czarnego Konia w swej stajni Microtecha :wub:

Edytowane przez Jędrula.wawa

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, goral_ napisał(-a):

A co koledzy myślą o Kizerze? Wg internetu wygląda to nieźle.

Lepiej wyglądają właśnie w internecie. Odesłałem te trzy, które dotarły. Mam jeszcze Basalta. W miarę przyzwoity. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, loco50 napisał(-a):

Lepiej wyglądają właśnie w internecie. Odesłałem te trzy, które dotarły. Mam jeszcze Basalta. W miarę przyzwoity. 

Wiesz co, tak z biegiem czasu większość tych folderów na tyle mi się opatrzyła, że nie powodują szybszego bicia serca. Tym bardziej ze są niejako do siebie podobne. Ja bym szedł drogą @Burns 

Pokazał ostatnio kilka pająków, ale każdy w innej stali a nie jak wszędzie S30V i S30V . 

 


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mam kilka pajączków w różnej stali😁. A mój romans z chińczykami już się zakończył. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, Jędrula.wawa napisał(-a):

S30V i S30V

Właściwie to przydałaby się jakaś kolejna "piramida" dot stali. 

Kiedyś było łatwiej "sprężynówa " stała wyżej od "chromówy" a nierdzewka wyższej jakości była trudna do osiągnięcia a teraz?

Ja najniżej oceniam 8chr12mov a wszystko wyżej już lepiej wychodzi, natomiast jakość stali z górnej półki - powiedzmy powyżej D2 jest dla mnie tajemnicą. 

Czysto teoretycznie znam przypadłości CPM154 S30V itd ale tak naprawdę, to w internetach co producent, to wychwalanie swojego pod nieboskłony i dobry PR .

Jak jest w rzeczywistości? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idzie robota, idzie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, zadra napisał(-a):

Właściwie to przydałaby się jakaś kolejna "piramida" dot stali. 

Kiedyś było łatwiej "sprężynówa " stała wyżej od "chromówy" a nierdzewka wyższej jakości była trudna do osiągnięcia a teraz?

Ja najniżej oceniam 8chr12mov a wszystko wyżej już lepiej wychodzi, natomiast jakość stali z górnej półki - powiedzmy powyżej D2 jest dla mnie tajemnicą. 

Czysto teoretycznie znam przypadłości CPM154 S30V itd ale tak naprawdę, to w internetach co producent, to wychwalanie swojego pod nieboskłony i dobry PR .

Jak jest w rzeczywistości? 

A 440 c nadaje się, czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już to kiedyś pisałem, że moim zdaniem lepsza 440C niż 8CH12MOV ale dużo zależy od tego jak została "obroniona" cieplnie .

 

ja napisałbym tak: od najgorszych:

 

1. 420A

2. 8CH12MOV

3. 440C

4. D2 

5. 

6.

7.

8. CPM 154

9. 

 

ktoś coś dołoży od siebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, zadra napisał(-a):

już to kiedyś pisałem, że moim zdaniem lepsza 440C niż 8CH12MOV ale dużo zależy od tego jak została "obroniona" cieplnie .

 

ja napisałbym tak: od najgorszych:

 

1. 420A

2. 8CH12MOV

3. 440C

4. D2 

5. 

6.

7.

8. CPM 154

9. 

 

ktoś coś dołoży od siebie?

M390 gdzie byś postawił i czy zgadzasz się ze stwierdzeniem ,że M390 i P204 to są bardzo zbliżonej jakości ?.Ewentualnie , która lepsza według Ciebie.

 

2 minuty temu, hezio napisał(-a):

przeglądam co jakiś czas temat i takie pytanie - ile noży macie przy sobie? ;)

 

 

Ja pisałem ostatnio ,że dwa noszę.Jeden mniejszy edc i jeden większy.😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.