Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Powitoł 
Aha, Ania

klasa, ja ostatnio w naszym żarówkę wymieniałem, ale lustro mam nieco skorodowane od dołu co troszku wpływa na jakość obrazu.
Bajek mamy całą masę


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powitoł 
Aha, Ania

klasa, ja ostatnio w naszym żarówkę wymieniałem, ale lustro mam nieco skorodowane od dołu co troszku wpływa na jakość obrazu.
Bajek mamy całą masę


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

U mnie znowu obiektyw gdzieś wyparował.

Całość lata przesiedziała rozebrana ale w komplecie w pudełku, a jak się za nią wziąłem to kamień w wodę.

Kilka bajek pociąłem i oprawiłem w ramki do slajdów. Działa, ale nie ma uroku kręcenia pokrętłem do zmiany klatki :)

 

A z wieczora Chińczyk i klejenie plastików do moto ;)

https://i.imgur.com/hfuDEMt.jpg

Edytowane przez porcelanowy

porcelanowy: Nóż to Narzędzie => ntn.knives.pl

Z pamiętnika strapmakera amatora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CPM 3V - na filmikach pokazują, że ta stal jest w stanie ciąć szkło co z M4 nie udaje się - nie wiem, nie miałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
CPM 3V - na filmikach pokazują, że ta stal jest w stanie ciąć szkło co z M4 nie udaje się - nie wiem, nie miałem.

miałem 3v z benchmade w fixie - mało reprezentatywny przykład, bo nisko hartowane więc się nie wypowiem. Natomiast M4 miałem od BRK, spyderco (kilka), benchmade i jednego customa - coś spanialego, agresja tej stali jest boska, ostrzenie łatwe jak smarowanie bułek miękkim masłem. Tylko jedno "ale" - patyna wychodzi momentalnie. Jak ktoś nie przepada to lipka.. myślę że na folder M4 jest super


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, porcelanowy napisał(-a):

Powitoł 

Aha, Ania ;)

 

2 godziny temu, Nuter napisał(-a):


klasa, ja ostatnio w naszym żarówkę wymieniałem, ale lustro mam nieco skorodowane od dołu co troszku wpływa na jakość obrazu.
Bajek mamy całą masę emoji851.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Temat nie nożowy, ale nostalgia mi się uruchomiła, bo jak znalazłem kilkanaście lat temu na strychu i okazało się, że działa, to była zabawa z dzieciakami na całego. Worek bajek przerobiliśmy 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Nuter napisał(-a):


miałem 3v z benchmade w fixie - mało reprezentatywny przykład, bo nisko hartowane więc się nie wypowiem. Natomiast M4 miałem od BRK, spyderco (kilka), benchmade i jednego customa - coś spanialego, agresja tej stali jest boska, ostrzenie łatwe jak smarowanie bułek miękkim masłem. Tylko jedno "ale" - patyna wychodzi momentalnie. Jak ktoś nie przepada to lipka.. myślę że na folder M4 jest super


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Chyba dochodzimy do momentu, gdzie jeden napisze,  że stal s30v jest spoko a drugi, że do bani, bo tak samo oznakowana stal różni się między producentami a nawet między partiami u tego samego producenta. Trzeba by mieć przyrząd do pomiaru HRC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Chyba dochodzimy do momentu, gdzie jeden napisze,  że stal s30v jest spoko a drugi, że do bani, bo tak samo oznakowana stal różni się między producentami a nawet między partiami u tego samego producenta. Trzeba by mieć przyrząd do pomiaru HRC

no to niestety prawda, piszę tylko z doświadczenia - np. cruwear w fixie od jednego z naszych szanowanych twórców był strasznie rozczarowujący, a spyderco świetnie to hartuje.
Shiro doskonale hartuje wszystko. Pajonki w mojej ocenie też. Chińscy producenci noży (nawet ci znani) często robią zbyt nisko i efekty rozczarowują. Bardzo polecam kanał Cedric and Ada. On testuje mnóstwo noży i jest fajny arkusz w Google docs gdzie zapisuje wyniki. Można zobaczyć jak ta sama stal różnie sprawdza się zależnie od producenta.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrz, popatrz wbił się nawet w spróchiały pień 😵


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, mkl1 napisał(-a):

Popatrz, popatrz wbił się nawet w spróchiały pień 😵

No co ty, on porąbał to drzewo 🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładne masz zbiory Loco.Ja takich nigdy nie będę miał.U mnie po przemyśleniach max 8 nożyków siądzie.I potem rotuje.Np. wczoraj sprzedałem już jednego Combata.Sebenza też leci jutro na sprzedaż bo wolę jednak z micarta.Wkurza mnie ten chropowaty tytan.Takie 4 sety(mniejszy większy) będą dla mnie optymalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to jestem cienki bolek. Burns to dopiero ma zasoby😁

 

Edytowane przez loco50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Genovese_ a gdzie masz tego niebieskiego MT ( nie mówię o seledynowym, chodzi o niebieski powycierany). 
Miałeś mi go sprzedać jak Tobie się znudzi :rolleyes:


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Genovese_ napisał(-a):

nie jest na sprzedaż

Dobra, dobra 😎


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ostatnio kolega z innego forum stwierdził ,że model Spyderco Native Salt ma ponoć takie ładne kliknięcie backloca.Masz ten model ?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie mam. To wszystkie moje pajączki. Był jeszcze amalgam ale odjechał. 

Edytowane przez loco50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, loco50 napisał(-a):

Nie, nie mam. To wszystkie moje pajączki. Był jeszcze amalgam ale odjechał. 

Ostatni zakup z Niemiec został potraktowany taką pier**lą. Miło z ich strony, ale nie we wszystkich zagranicznych sklepach tak jest. Gdyby na płatność paypal nie wiem czy bym tam kupił bo strona zdjęć nie ładuje, brak obsługi wielu języków a z tym ze strony tlumacz sobie nawet nie radził - pod tym względem kiepsko.

 

P_20211027_114955.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.