Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

57 minut temu, Burns napisał(-a):

ja swoje zdanie o podróbach wyraziłem kilka postów wyżej #7231
 

Ja też mam swoje zdanie o podróbkach i to nie najlepsze.Jakby ktoś chciał wiedzieć to nie mój.Ale komuś się podoba a nie starczy na orginał a nie jest nożomaniakiem tak jak my więc wali go to .Pokazałem mu orginał i mu sie bardzo spodobał ale jak ujrzał cene to powiedział że jakby miał tyle kasy to by sobie życie na nowo ułożył😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Burns napisał(-a):

ja swoje zdanie o podróbach wyraziłem kilka postów wyżej #7231
 

 

I przyznam Ci się że jak dla mnie, to o kant d*py rozbić

Podróbki się kupuje lub nie.

 

Bo świadame kupowanie podróbek, a później pisanie że ma się z tym problem, bo to kradzież intelektualna jest beż sensu.

Bo cel, tego co to podrabiał jest osiągnięty..Ty wydałeś kase, on zarobił, pośrednik zarobił...i o to chodziło w tym interesie od początku.

A ten, kto faktycznie włożył swój intelekt przy stole kręślarskim stracił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, loco50 napisał(-a):

IMG-461527987a5c1b68a7d2ef24879eaa9b-V.jpg

Ale żeś wiórów nastrugał :rolleyes:

A ten paracord to zaplatasz czy rozwiązujesz ⁉️


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może głupie pytanie, ale Kershawa jeszcze nie rozkręcałem. Mianowicie ostatnio zauważyłem (usłyszałem), że coś mi grzechocze w środku, gdy nóż jest rozłożony. Na złożonym żadnych dźwięków. Przy tym otwieranie i zamykanie przebiega płynnie i bezproblemowo. Ma ktoś jakiś pomysł przyczyny takiego zjawiska, czy też bez rozkręcenia się nie obejdzie?

 

spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Jędrula.wawa napisał(-a):

Ale żeś wiórów nastrugał :rolleyes:

A ten paracord to zaplatasz czy rozwiązujesz ⁉️

Wiórki były w skrzynce z frykasami. Teraz będzie skrzynka na noże. Paracord-jedna linka luzem do plecaka ucieczkowego😁 a bransoletka to gotowiec. 

Edytowane przez loco50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, rmak napisał(-a):

Może głupie pytanie, ale Kershawa jeszcze nie rozkręcałem. Mianowicie ostatnio zauważyłem (usłyszałem), że coś mi grzechocze w środku, gdy nóż jest rozłożony. Na złożonym żadnych dźwięków. Przy tym otwieranie i zamykanie przebiega płynnie i bezproblemowo. Ma ktoś jakiś pomysł przyczyny takiego zjawiska, czy też bez rozkręcenia się nie obejdzie?

Musisz podać co to za model, ale jak będziesz już miał model sam sprawdzić czy w necie jest filmik xxxmodelxxx disassembly.

Może to nóż ze wspomaganiem otwierania i pękła sprężyna, albo cos innego wyskoczyło ? Poświeć latarką może coś dojrzysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, -mrovka- napisał(-a):

 

I przyznam Ci się że jak dla mnie, to o kant d*py rozbić

Podróbki się kupuje lub nie.

 

Bo świadame kupowanie podróbek, a później pisanie że ma się z tym problem, bo to kradzież intelektualna jest beż sensu.

Bo cel, tego co to podrabiał jest osiągnięty..Ty wydałeś kase, on zarobił, pośrednik zarobił...i o to chodziło w tym interesie od początku.

A ten, kto faktycznie włożył swój intelekt przy stole kręślarskim stracił.

Pięciokrotnie w punkt. Amen!

 

 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMG-6da58192a70fb20f74941e5941e24540-V.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba się jednak nie zrozumieliśmy. Po 1 mam oryginały co widać na zdjęciach. Po drugie kupiłem je w celu poznawczym i ew. dawcy części, łudząc się, że może są takie same.

Fakt wywaliłem na dwa noże 200zł w błoto, ale nauczyłem się na własnej skórze, że to ch...a warte, ale wiem też dzięki temu po czym rozpoznać podrobę czego kolega wyżej nie wiedział.

Ludzie kupują zamienniki do g-schock, Rolexy, Omegi i w tym chodzą. Wiele słyszałem o wiernych kopiach zegarków i noży, ale jednego i drugiego nigdy nie widziałem. Czasem lepiej przekonać się niewielkim kosztem na wkasnej skórze niż być internetowym filozofem greckim.

 

A teraz nie kupię ani podróby i prawdopodobnie oryginalenego chińskiego noża też nie.

 

Miałem w tym konkretny cel, który jasno opisałem, ale jak tego nie rozumiecie albo bolą was moje pieniądze wyrzucone w bloto - trudno, bede z tym żył.

Jak się kupi niedobrą whyski, która samkuje inaczej niż obiecuje etykieta to kasa też w kibel.

A jak ludzie modują noże np Spyderco chińskimi okładzinami to to jest jeszcze oryginał czy półpodróba ?

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Często prowadzę z sobą długie rozmowy i jestem przy tym tak mądry, że czasami nie rozumiem ani jednego słowa z tego, co mówię. Oskar Wilde

 

 

 

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Burns napisał(-a):

Chyba się jednak nie zrozumieliśmy. Po 1 mam oryginały co widać na zdjęciach. Po drugie kupiłem je w celu poznawczym i ew. dawcy części, łudząc się, że może są takie same.

Fakt wywaliłem na dwa noże 200zł w błoto, ale nauczyłem się na własnej skórze, że to ch...a warte, ale wiem też dzięki temu po czym rozpoznać podrobę czego kolega wyżej nie wiedział.

Ludzie kupują zamienniki do g-schock, Rolexy, Omegi i w tym chodzą. Wiele słyszałem o wiernych kopiach zegarków i noży, ale jednego i drugiego nigdy nie widziałem. Czasem lepiej przekonać się niewielkim kosztem na wkasnej skórze niż być internetowym filozofem greckim.

 

A teraz nie kupię ani podróby i prawdopodobnie oryginalenego chińskiego noża też nie.

 

Miałem w tym konkretny cel, który jasno opisałem, ale jak tego nie rozumiecie albo bolą was moje pieniądze wyrzucone w bloto - trudno, bede z tym żył.

Jak się kupi niedobrą whyski, która samkuje inaczej niż obiecuje etykieta to kasa też w kibel.

A jak ludzie modują noże np Spyderco chińskimi okładzinami to to jest jeszcze oryginał czy półpodróba ?

 

Faktycznie, nie zrozumiałem do końca...teraz to ma więcej sensu.

Ale mimo to dalej uważam, ze podróbki się kupuje lub nie.

 

Oryginał z chinskimi okładzinami bardziej podpada mi pod nazwe 'custom'...zwłaszcza jak originalne części są w dalszym ciągu w posiadaniu

 

Burns, ja nie osądzam..sam kupuje podróbki ubrań bycia tego w pełni świadomym.

Np flight jacket Alpha kosztuje 250 funtów.

Mam dwie, jedna z kapturem kupiona lata temu w Polsce za 250 pln, a druga w klasycznym kroju kupiona za 30 funciaków.

I to był świadomy wybór, bo będąc palaczem, szkoda mi było wydać kasy na ori, wiedząc że będą śmierdzieć dymem i będą miały powypalane dziurki.

Druga sprawa jak mi przyświecała w wyborze, to wiedziałem ze kurtki będą do pracy, do lasu i na randki :P

Także sam nie jestem z kryształu.

 

Ale musze siebie samego wziąść w obrone, bo np narzędzia lubie mieć orignalne.

:) do Martensów dopłaciłem ekstra, tylko dlatego żeby miały na podeszwie napis MADE IN ENGLAND i metke z tyłu wyszywaną złotą nicią hehehe

Edytowane przez -mrovka-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w D te dwie podróby bo większym wyczynem była zniszczona przeze mnie śruba przy rozkręcaniu Spyderco Manix. Nikt nie poratował na knivsach i dystrybutorzy też nie mieli i Chińczyk nie miał. I musiałem z USA ściągnąć cały komplet i niestety w cenie frytek to nie było tylko jak za zboże.

Więc obyś Mariusz kiedyś nie musiał rozkręcać swojej zt0562.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prędzej sprzedam niż zacznę używać. Jakoś nie ma między nami chemii, bo wciąż nówka nieśmigana.  Zapomniałem dodać - że mój jest w 100% ori z papierami. :lol:


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mrovka ja swoje Alphy(MA 1, N3B i N2B) ściągam z uesej. Oryginały😁. Miałem N3B, chyba Miltecu i... już nie chcę. Z zasady i dla lepszego samopoczucia nie kupuję podrób. 

 

Mariusz, a za ile odstępne😁

Edytowane przez loco50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam bardzo często kupuję na alliexpresie lub na ebay części do modyfikacji noży czy tooli. Nie mam z tym najmniejszego problemu. To wg mnie nie jest kradzież. Przerabiam oryginalny produkt do mojego widzimisię. Ne widzę w tym nic złego.

 

W aucie też mi jakoś się zmodyfikowało 60 kunia więcej i nadal mam oryginalny samochód. Lepszy od serii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, loco50 napisał(-a):

plecaka ucieczkowego

A co to za plecak ⁉️


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Burns napisał(-a):

 

 

A teraz nie kupię ani podróby i prawdopodobnie oryginalenego chińskiego noża też nie.

 

 

A co Kolega ma przeciwko Chińczykom? Tak z ciekawości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, loco50 napisał(-a):

 

Mariusz, a za ile odstępne😁

Adam, poszło PW.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Wy coś czytacie, czy tylko wybiórczo podczas kulania zdjęć? Jest opisane w tym samym poście w pierwszym myślniku:

PS. Kupiłeś to stare Seiko LM z 69r ?

 

Plecaki ucieczkowe znam dwa:

- z zestawem alkoholika,

- twoja stara,

🤣😉😎

 

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie jestem za pierwszą wersją 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMG-48d7a359c152a71a3793d32d5eab228d-V.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mi podpowie, gdzie mają na stanie Benchmade Presidio 2, z gładkim ostrzem bez powłoki.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W fabryce być moze😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.