Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, maariusz napisał(-a):

Przyszedl i na mnie czas. Pierwszy porządny nóz. 

Jak nie będzie ostatni i teraz nie skończysz to przepadłeś!

 

P.S. Swoją drogą nie umiesz przeczytać prywatnej wiadomości na tym forum ?

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam na oku jeszcze 2 modele Benchmade'a, ale czekam na lepsze czasy czyt. dobre promocje.

Korzystam wyłącznie z tapatalka. Po ostatnich aktualizacjach TT nie powiadamia mnie o PM, dodatkowo nie działa mi chociażby os czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, maariusz napisał(-a):

Przyszedl i na mnie czas. Pierwszy porządny nóz. 29f71772e3bd99c68edcce76527c7d17.jpg

Bardzo porządny 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.01.2022 o 21:16, loco50 napisał(-a):

 Nic. "Patrzałem" tylko. 

Zet Team

 

 

DSC_0793.JPG

 

Na samym dole nóż tzw. idealny! 


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.12.2021 o 19:34, pisar napisał(-a):

Poszukiwania nowej ostrzałki chyba zakończone.

Myślałem nad Kazakiem ale strasznie duże bydle i mocno zaawansowany zestaw, chociaż wiem, że ponoć najlepszy. Do tego Kazak prawie 2k ze wszystkimi dodatkowymi bajerami.

 

Wleciał Work Sharp - Precision Adjust.

Po pierwszym użyciu jestem bardzo zadowolony. Bajecznie proste w użyciu, szybkie ustawienie kąta i do dzieła. W zestawie dwie gradacje diamentów + ceramika do wykańczania. Rewelacja jak na to co dostajemy za 260 zł. miałem Triangla od Spyderco i to był dramat w porównaniu do tego cacka.

 

Jak ktoś nie ma fabryki noży lub nie ostrzy kilku sztuk dziennie to jest to idealne rozwiązanie,

 

IMG_1638.jpg

Widać wiesz bo masz ten ideał, ale ja nie o nożu.

Możesz opisać bardziej tą ostrzałkę i najlepiej pokazać w makro krawędź po ostrzeniu? Jak drgania. coś się trzęsie, coś odpada ? Te trzy gradacje wystarczają ? Nóż po nich goli ? Najprościej zapytam, można tym ustrojstwem w miarę podrobić fabryczny szlif, że bez lupy nie wygląda jak na osełce do ostrzenia kosy ze sklepu metalowego za 3,5zł ?

Zastanawiam się czy jej spróbować jako kolejnej czy od razu w coś droższego ...

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Burns napisał(-a):

Widać wiesz bo masz ten ideał, ale ja nie o nożu.

Możesz opisać bardziej tą ostrzałkę i najlepiej pokazać w makro krawędź po ostrzeniu? Jak drgania. coś się trzęsie, coś odpada ? Te trzy gradacje wystarczają ? Nóż po nich goli ? Najprościej zapytam, można tym ustrojstwem w miarę podrobić fabryczny szlif, że bez lupy nie wygląda jak na osełce do ostrzenia kosy ze sklepu metalowego za 3,5zł ?

Zastanawiam się czy jej spróbować jako kolejnej czy od razu w coś droższego ...

 

Nie miałem okazji jej jakoś mocno przetestować.

Po przesiadce ze Spyderco Triangle (miałem z diamentami) to niebo a ziemia.

Zastanawiałem się nad Kazakiem ale to już wydatek około 6x większy (wersja z bajerami bo innej tu nie widzę). 

 

Póki co jestem po jednym podostrzeniu i jestem bardzo zadowolony. Nie goli ale tez nie poświęciłem godziny na ostrzenie, tylko kilkanaście minut.

Wstępnie jestem bardzo zadowolony. Jest to bardzo stabilne i nic się nie trzęsie. Jest bardzo mała i kompaktowa co jest ogromnym plusem w stosunku do takiego olbrzymiego Kazaka. Jedynie co mnie zaskoczyło to dosyć małe te diamenty - ale nie jest to też jakiś minus bo nie ostrze mieczy samurajskich czy toporów kuchennych. Do podostrzenia jest idealnie i nic mi więcej nie trzeba. Ja nie jestem z tych co oczekują golenia jajec komara w locie ;) 

Mam w planie kolejną rundę już taką solidniejszą (golonko komarzych jajec) to dam znać :) 


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też o nim myślałem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, loco50 napisał(-a):

Też o nim myślałem 

O kim ? 🤪🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tym Work Sharpie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też, tak intensywnie, że wymyśliłem i kupiłem coś innego, niestety dużo droższego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto bogatemu zabroni? 🤣🤣🤣 

Edytowane przez loco50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

4 godziny temu, loco50 napisał(-a):

A kto bogatemu zabroni? 🤣🤣🤣 

Od biedaków też wiedzą jak wyciągnąć więcej kasy - pojawił się w sprzedaży PL zestaw rozbudowujący za 350zł

 

Plus ostrzałka startowa, mamy zestaw kompletny w/g producenta za 600zł, nie tanio i nie super drogo ale już na tyle dużo, że kosztownie na eksperymenty.

Więc poszedłem tą drogą:

 

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, just_nobody07 napisał(-a):

Dobrze, że ja noży nie używam, tylko w pokrowcu trzymam,  to póki co nie muszę inwestować w ostrzałki 🤷🏻‍♂️

To będzie zestaw rozkładany od święta na noże z wyjebolitu, które wytypowałem do używania i które tępią się stosunkowo wolno. Długo wahałem się czy wydać tyle na ostrzałkę (a jedną elektryczną za tyle już mam) czy na kolejny nóż.

Skoro stać mnie na dowalone noże to chyba zasługują na coś porządnego szczególnie, że są jeszcze droższe istrzałki nawet za 1400$ + vat.

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no,  trochę sobie żartowałem. Zdaje sobie sprawę, że mnie zakup ostrzałki też czeka. Ale na wszystko przyjdzie czas. Na razie to czuję się trochę tak jak kilka lat temu zaczynając przygodę z zegarkami. Nie wiem,  w którą stronę głowę obrócić, czytam po nocach.... fajnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, just_nobody07 napisał(-a):

Nie no,  trochę sobie żartowałem. Zdaje sobie sprawę, że mnie zakup ostrzałki też czeka. Ale na wszystko przyjdzie czas. Na razie to czuję się trochę tak jak kilka lat temu zaczynając przygodę z zegarkami. Nie wiem,  w którą stronę głowę obrócić, czytam po nocach.... fajnie :)

Co nie zrobisz, zawsze będzie źle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, just_nobody07 napisał(-a):

Nie no,  trochę sobie żartowałem. Zdaje sobie sprawę, że mnie zakup ostrzałki też czeka. Ale na wszystko przyjdzie czas. Na razie to czuję się trochę tak jak kilka lat temu zaczynając przygodę z zegarkami. Nie wiem,  w którą stronę głowę obrócić, czytam po nocach.... fajnie :)

Czytanie to zaledwie początek choroby. Oglądanie na okrągło filmów to drugi etap. Dyskusja na forach to już mocno zaawansowane stadium. Zakupy i zbieractwo są niczym rezerwacja działki na Junikowie. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, mario1971 napisał(-a):

Czytanie to zaledwie początek choroby. Oglądanie na okrągło filmów to drugi etap. Dyskusja na forach to już mocno zaawansowane stadium. Zakupy i zbieractwo są niczym rezerwacja działki na Junikowie. 

Całe szczęście w każdej dziedzinie następuje samoistny przesyt, pytanie tylko jak wysoko postawiony jest punkt przełamania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, just_nobody07 napisał(-a):

Na razie staram staram się o tym nie myśleć,  tylko się cieszyć .

Kwarantanny ciąg dalszy,  fotka więc ogrodowa:

 

20220122142316_BI9A9516-01.jpg

A wiesz, że wybicie czubka to już utrata wartości ? ale ch*j w d*pę, żeby nóż przeżył nas ( w obliczu covid dzisiaj jesteś a jutro Cię nie ma). I tak przeżyje bo to martwa blacha, ale wolę się nim cieszyć niż przeliczać, czy ktoś da mi stówę mniej czy stówkę więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Burns napisał(-a):

A wiesz, że wybicie czubka to już utrata wartości ? ale ch*j w d*pę, żeby nóż przeżył nas ( w obliczu covid dzisiaj jesteś a jutro Cię nie ma). I tak przeżyje bo to martwa blacha, ale wolę się nim cieszyć niż przeliczać, czy ktoś da mi stówę mniej czy stówkę więcej.

Celowałem w istniejącą już wcześniej szczelinę 🤣

A serio to nigdy mi nie zależało na utracie wartości, przy tych hobby stówka w tą czy w tą nie ma naprawdę znaczenia. Na każdym zegarku byłem tyle w plecy,  że szkoda gadać. Mi bardziej chodzi o to,  że lubię mieć dziewicze, nieporysowane, najlepiej nieużywane zabawki. Tak samo jest z zegarkami. Niestety. 

Edytowane przez just_nobody07

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, just_nobody07 napisał(-a):

Celowałem w istniejącą już wcześniej szczelinę 🤣

A serio to nigdy mi nie zależało na utracie wartości, przy tych hobby stówka w tą czy w tą nie ma naprawdę znaczenia. Na każdym zegarku byłem tyle w plecy,  że szkoda gadać. Mi bardziej chodzi o to,  że lubię mieć dziewicze, nieporysowane, najlepiej nieużywane zabawki. Tak samo jest z zegarkami. Niestety. 

Jest na to rozwiązanie. Kupujesz dwa identyczne modele. Jeden do macania drugi do gabloty / szuflady. Może to brzmi dziwnie, ale wiele osób tak robi, nie trzeba każdego modelu kolekcjonerskiego, ale te w których się podkochujesz = chcesz użyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, just_nobody07 napisał(-a):

Rozwiązanie fajne, tylko ma jeden minus. Dość oczywisty chyba 😟

Jaki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.