Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Burns napisał(-a):

a Ty co nawywijałeś ? Też miałeś jakieś dwa  odpakować. Czyżby w 2022 noże trzeba było kupować dwójkami ? 🤪 

Jak przyjdą  wrzucę foty. Może jutro? 

Edytowane przez loco50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, loco50 napisał(-a):

Jak przyjdą nie omiaszkam wrzucić foty. Może jutro? 

A co, po ciekawy mocno jestem?

Tylko konkretnie proszę.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tak grubo ale myślę, że ciekawe. I nikt ich tu nie pokazywał. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, selphy napisał(-a):

Akurat jestem na etapie poszukiwania organizera, nerki i w ręce wpadła mi nerka Cargo by Owee. Naprawdę fajnie wykonana, cała z Cordury, Made in Poland, z niby unikatowym numerem :D

Jednak jak spojrzymy na cenę to konkurencja jest tańsza.

 

Tak się składa, że akurat mam tą nerkę oraz 4 torby z Cargo.

Wszystko zaprojektowane w najmniejszym szczególe w Polsce oraz szyte w Polsce. Niszowa firma z mega jakością wykonania! 

Takie tematy warto wspierać bo w tym przypadku mamy 100% polski produkt i świetną markę. 

 

10 godzin temu, Burns napisał(-a):

Made in Poland pod warunkiem, że Chinczyk nie płakał jak szył.

 

100% Polska produkcja. Znam firmę, znam właścicielkę. Super podejście do klienta i dożywotni serwis ich produktów jak coś się uszkodzi. Wykonanie pancerne więc na uszkodzenie zero szans.

9 godzin temu, loco50 napisał(-a):

Jak nerka to helikon

 

Helikon to jest szajsik mówiąc delikatnie w porównaniu do tego Cargo.


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej trochę cordury i parę zamków. Nie ma co się brandzlować. Telefon i klucze wejdą. Do miejskich działań taktycznych każda będzie dobra😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, loco50 napisał(-a):

Tak jak pisałem wcześniej trochę cordury i parę zamków. Nie ma co się brandzlować. Telefon i klucze wejdą. Do miejskich działań taktycznych każda będzie dobra😁

 

Trochę jak z nożem: stal i okładziny...nie ma się co brandzlować. Do przecięcia starczy każdy :) 


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, pisar napisał(-a):

 

Trochę jak z nożem: stal i okładziny...nie ma się co brandzlować. Do przecięcia starczy każdy :) 


 

C82CB551-1BA4-4F85-87B5-A0BE71EB7AE1.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ponad trzy miesięcznym oczekiwaniu, niedawno dotarł. Zasadniczo nie ma się czym chwalić, szczególnie w takim towarzystwie, ale w związku z zawirowaniem jakie towarzyszyło moim pytaniom jakiś czas temu w tym temacie, postanowiłem, że umieszczę tu swoje wrażenia, co z tego wyszło ;) . Nóż oczywiście od majfrendów. Kabura z kydex'u, ładnie trzyma nóż, nie ma możliwości, żeby samoczynnie wypadł - niezależnie jak mocno machamy, noż siedzi jak zabetonowany i do wyjęcia trzeba użyć wyraźnej siły. Do tego klips z blokadą i regulacją do szerokości paska. Całość fajnie nosi się na pasku, nie przeszkadza i nie odstaje - pod ciuchami niemal niewidoczny. Nóż wg producenta i napisu na głowni zrobiony ze stali D2. Stal twarda i bardzo słabo się tępi. Nóż fabrycznie był przyzwoicie naostrzony, ale postanowiłem sprawdzić czy da się bardziej i po dwóch godzinach zabawy z diamentem goli włosy :) Nie stracił ostrości po struganiu i łupaniu dębowej kantówki, jak również po otwieraniu puszek - powłoka zrasztą również nie odniosła widocznych obrażeń. Okładki mocowane na dwie śruby i zrobione z jakiejś żywicy - również bardzo twarde. Grubość głowni 4,5mm. Podsumowując, to fajny nożyk i dokładnie taki jak chciałem. Nóż ma być w 100% użytkowy, a ja nie złapałem bakcyla kolekcjonera w temacie noży, więc moje wrażenia są zapewne bardzo subiektywne i w żaden sposób nie odnszą się porównawczo i jakościowo do prezentowanych tu okazów - to tak na wszelki wypadek, żeby nie wywołać kolejnej burzy  i uniknąć linczu ;)

spacer.png

spacer.png

Po ostrzeniu 

spacer.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz czym wywołać burzy, szczególnie po ładnym opisie czego oczekiwałeś i do czego ma służyć.

Bardzo zgrabny nóż. Jedyne czego nie rozumiem to do czego są te ząbki ? Ostrzyłeś je; one w jakiś sposób były ostre; ostre czy tępe one mają służyć do cięcia czy do podparcia kciuka ?

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DSC_0903.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam, nie rób siary z tą tekturką tylko pokazuj konkrety!


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz tu taka tradycja stosowana przez Adama (loco50). Cierpliwośc trzeba mieć, a tego to Tobie nie brakuje 😀😀😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Burns napisał(-a):

Jedyne czego nie rozumiem to do czego są te ząbki ? Ostrzyłeś je; one w jakiś sposób były ostre; ostre czy tępe one mają służyć do cięcia czy do podparcia kciuka ?

Wolałbym żeby ich nie było, ale nie było takiej wersji :) Ząbki są ostre i ja je również ostrzyłem. Z tego co się orientuje to te ząbki majfrendy "zainspirowały" od CRKT i mają one słyżyć do przecinania lin i materiałów włóknistych. A tak wyglądają z drugiej strony.

spacer.png

Edytowane przez ICE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, loco50 napisał(-a):

DSC_0903.JPG

Biedą powiało 🙃

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ICE napisał(-a):

Nóż oczywiście od majfrendów.

Sorry, ale jak tylko na niego spojrzałem to zaraz przypomniała mi się włócznia z takim ostrzem. Dwa otwory słożace przymocowaniu do drzewca tylko mnie utwierdziły w moich podejrzeniach. Do tego ten mroczny image ....
Ale skoro Ci się podoba i przypasił to życzę dużo zadowolenia i satysfakcji z użytkowania :wub:


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Burns napisał(-a):

Biedą powiało 🙃

No niestety. Nie każdego  stać na Krzyśka 😁

1 godzinę temu, mario1971 napisał(-a):

Adam, nie rób siary z tą tekturką tylko pokazuj konkrety!

Konkurs - co w środku.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, loco50 napisał(-a):

No niestety. Nie każdego  stać na Krzyśka 😁

Konkurs - co w środku.?

SOG Seal XR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, loco50 napisał(-a):

Konkurs - co w środku.?

SOG FLASH ..

 

tylko nie mogę się zdecydować który..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Pierwszy. Wielki, brutalny, wredny sk.... l do rżnięcia, rąbania, burzenia ścian i otwierania czołgów 😁. Najfajniejszy "taktyczny" nożyk jaki do tej pory wpadł mi w ręce. Ale pal sześć taktyczność. Jest po prostu czad. W łapie leży super, rękojeść wyprofilowana idealnie, okładki mimo, że chropowate nie drażnią. Mechanika chodzi idealnie. Po naciśnięciu flippera wyskakuje jak z procy. Składa się grawitacyjnie praktycznie do końca. Jestem mega zadowolony, choć podchodziłem do niego trochę z dystansem. 

 

 

DSC_0905.JPG

DSC_0906.JPG

DSC_0907.JPG

DSC_0908.JPG

9 minut temu, Burns napisał(-a):

SOG Seal XR

Kurczę, Burns! Ty nie grasz😁😁😁

5 minut temu, zadra napisał(-a):

SOG FLASH ..

 

tylko nie mogę się zdecydować który..

Flasha już mam od średniowiecza😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Cold Steel 4-Max Elite CPM-S35VN 
Edytowane przez inomarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, loco50 napisał(-a):

już mam od średniowiecza

tylko jednego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, inomarek napisał(-a):

 Cold Steel 4-MAX Elite CPM-S35VN

Nie. Też już mam od dawna. 

3 minuty temu, zadra napisał(-a):

tylko jednego

2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Jędrula.wawa napisał(-a):

Sorry, ale jak tylko na niego spojrzałem to zaraz przypomniała mi się włócznia z takim ostrzem. Dwa otwory słożace przymocowaniu do drzewca tylko mnie utwierdziły w moich podejrzeniach. Do tego ten mroczny image ....

Piszesz tak tajemniczo i z poruszeniem. Masz na myśli jakąś konkretną? Michał, Longin? Czy tak ogólnie? 

Edytowane przez ICE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.