Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Na pewno te dwa.

 

49891423101_795ddd2c4c_b.jpg

 

48280374462_33851d24dc_b.jpg

 

Roboczy Sage 2 i Pingo z tytanowymi okładkami od Woro

 

Jeszcze kilka Victorinoxów do tego.

 


Instagram: przemekspce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne macie te noże, ale nie lepiej jakiś ZEGAREK kupić? ;-))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37CAF3AB-A6DE-4E9F-AD97-D6BB32DB08E7.thumb.jpeg.35090eb479ef651b5a5a7adb54bb87e3.jpeg
B7ED5382-B509-4077-BA6A-B5FC21DA458A.thumb.jpeg.f5e50588727809508c84421e85a113f0.jpeg
Świetny manual Protecha. TR3 w manualu w sumie muszę sobie kupić jak gdzieś kiedyś wyskoczy.

S20FE 5G

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem trzy nożyki, w tym dwa pajączki. Oczywiście nie trzymają wysokiego poziomu klasowych mega super premium noży tu prezentowanych ale one pójdą do kieszeni a nie do czyszczenia szmatką z  mikrofibry i brandzlowania się w zaciszu domowym. Burns zgaduj. Jeden Włoch 😁 dla ułatwienia. Wiesz że u mniw wygrane bywają 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


Dzisiaj noszony był Tytan. 
 

 

2FE31EFF-E611-4BC3-9EFE-147BA70C7B3E.jpeg
 

 

267300C0-D592-43D6-BAFC-F7ECD533CE04.jpeg

Edytowane przez Louis Cypher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, loco50 napisał(-a):

Zamówiłem trzy nożyki, w tym dwa pajączki. Oczywiście nie trzymają wysokiego poziomu klasowych mega super premium noży tu prezentowanych ale one pójdą do kieszeni a nie do czyszczenia szmatką z  mikrofibry i brandzlowania się w zaciszu domowym. Burns zgaduj. Jeden Włoch 😁 dla ułatwienia. Wiesz że u mniw wygrane bywają 😁

Nie che mi się, rozmyślam nad swoim czterema do brandzlowania 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały elegant, do patrzenia.

c60115c2e672dcead651d6d6777b28a6.jpg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, loco50 napisał(-a):

Zamówiłem trzy nożyki, w tym dwa pajączki. Oczywiście nie trzymają wysokiego poziomu klasowych mega super premium noży tu prezentowanych ale one pójdą do kieszeni a nie do czyszczenia szmatką z  mikrofibry i brandzlowania się w zaciszu domowym. Burns zgaduj. Jeden Włoch 😁 dla ułatwienia. Wiesz że u mniw wygrane bywają 😁

Ale trzeba mieć szum w głowie żeby ciagle pisać o jakis microfibrach wyjebolitach brandzlowaniach szmatkach itp

Nie można po prostu zreszta zgodnie z tytułem działu wstawić zdjęcia noża i tyle????wtf?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znów Pamiko bierzesz do siebie coś co wcale Ciebie nie dotyczy. Co Ty taki wrażliwy jesteś? 😁 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D

A może pisze o tych innych co do nich podobno piszesz o tym ze gdzieś tam w zaciszu pokoju brandzluja się do noża z wyjebolitu kolorowego . Nie ogarniam takich wpisów jesli by ode mnie by to zależało usunął bym Cię z tego forum. Jesteś pierwsza osoba na której wpis zareagowałem emocjonalnie po bardzo wielu latach na tym forum pewnie jestem tu dłużej niż Ty wiec coś musi być na rzeczy. Nie pisz już do mnie nigdy nie wymieniaj mojego nicku. Ja zrobię podobnie . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś się tu niedobrego wydarzyło..

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiko, kolego miły, wyluzuj.Coś Ty się tak do mnie przyspawał? Czy ja Ci coś złego zrobiłem? Nawyzywałem, okradłem, żonę zbałamuciłem? 😁 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Manifest prawdziwej tolerancji. Da się? No jasne, trzeba tylko chcieć. A jak nie, to w ryj dać mogę dać. 😁

 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem człowiek dialogu i koncyliacji. Nie lubie konfliktu. Szczerze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając na spokojnie, bez zlych emocji do noży tzw premium i mojej żartobliwej tezy, która bardzo poruszyła ( nie wiedzieć czemu) jednego z kolegów, że służą do krojenia jeleni - jest to analogiczna sytuacja do tej  z dziedziny bardziej mi bliskiej, tj. broni. Klasycznym przykładem jest Daniel Defense i JP w kwestii karabinów w systemie AR czy Wilson Combat, jeszcze bardziej STI w dziedzinie modzenia 1911-tki.Dodajemy ładne łoże za 800-1000 pln i matchowy spust za 1000-1400 pln, dajemy logo DD czy JP i wciskamy ludzikom bajeranckiego, ale nadal AR-a za 3-4-5 razy więcej od pierwszego z brzegu Diamond Backa, Staga czy FedArma kosztującego 4-4,5 czy 5k.I podobnie jest w przypadku noży, gdzie klasyką jest Sebenza. Klinga ze stali CPM 45,okładki z tytanu i łożyska jak w wielu, wielu innych nożach, ale mamy CRK i 2800+ poproszę. A już opis tego nożyka na CQB to cytat z podręcznika marketingowca 😁. "Celem bylo stworzenie najlepszego noża na świecie" - no spadlem z fotela. Wyszedł Krzysiek przed swój warsztat i zawiesił wielki baner - Jestem zaj... mistrzem nożoróbstwa, a ludziki stanęli, się rozdziawili i powiedzieli - aaaaa, no tak, on zaj... mistrzem nożoróbstwa i bulą za CRK na klindze podobnie jak za DD czy JP wybitego na lowerze w AR. 

I tylko to miałem na myśli a nie chęć urażenia kogokolwiek 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

*, nawet nie wiecie jak mi dobrze zrobiliście kiedy już wiem, że nie jestem jedynym zjebanym na forum 😂

@Louis Cypher ma jakieś dobre tablety na takie sprawy, chociaż sam czasem pominął dawkę 😂

*, ale jaja 😕🙃😂🤣 

Jak to fajnie jak ludzie nie tylko obrazki kulają i brandzlują się w zakamarkach.

Zrobiliście mi sobotę. 😂🙃

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w ogóle dziwię się patrząc na dążenie do posiadania dużej ilości drogich noży do niczego.

Oczywiście, nikomu nie bronię kupować, zwłaszcza komuś kto się zna i wie, że taki nóż "do niczego" świetnie będzie leżał na jego półce koło innych noży "do niczego"..

Może z racji zawodu i zainteresowań podchodzę do większości przedmiotów jako narzędzi a nie ołtarzyków ..

Skoro zatem kupujesz nóż, którego nie użyjesz a powodów może być wiele - jego cena, strach przed zdobyciem rysy czy odbarwienia na ostrzu albo późniejszej potrzeby podostrzenia, które sprawia, że w naszych oczach nóż już jest bardziej "używany" niż dzień wcześniej... To ja tego nie rozumiem.

 

Oczywiście są sytuacje, w których kupienie drogiego noża do nieużywania miałoby sens - np. powody sentymentalne, lub chęć zainwestowania nadwyżki pieniędzy mając nadzieję na późniejszy zwrot przy odsprzedaży, ale inne powody do mnie nie trafiają.

 

Nie zaglądam nikomu do kieszeni, masz nadwyżkę kasy to kupuj.

Tu są noże; gdzie indziej są stare radia; jeszcze dalej konie albo rasowe pieski których cena zakupu i koszt utrzymania jest wielokrotnością wartości nożowego zboczenia.

Ja nie będę posiadał noża którego będę się bał używać lub mieć i nosić przy sobie a jego strata, uszkodzenie, czy też zgubienie/kradzież spowoduje finansową porażkę półrocza tak samo jak nie kupię zegarka na który mnie nie stać i będę bał się go nosić na co-dzień lub chociaż od święta albo auta którym nie będę jeździł ze strachu przed odbarwieniem lakieru, rysą lub mrozem i zimową solą.

 

Jeśli zatem kupuję drogi nóż szukając dobrego narzędzia do codziennych prac i spośród wielu wybieram coś dla siebie co spełnia moje kryteria narzędzia, to być może też jestem "krojonym jeleniem", ale biorę to pod uwagę i z dużą rozwagą dokonuję selekcji..

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zadra po raz prawie 1 zgodzę się z całym twoim wywidem, tylko ile lat wsteczmusimy się cofnąć, żeby to miało sens ? Lata 70', 80' gdzie rzecz miała wartość użytkową a jej cena odzwierciedlała jej jakość kub trwałość ?

Zatarła to chęć zysku, później globalizacja, później chęć zysku w innej formie przez optymalizację. Doszła ewolucja narzędzi; ciąć drewno i stal nożem gdy są elektryczne pilarki i szlifierki kątowe ?

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie kroją drzewo, tak równo 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powitoł 

Cytując klasyka: drapiecie się jak dzidy na insta pod zdjęciami kotów  :D

 

Jak z kimś nie mam wspólnoty majątkowej to fuj mu do tego, na co kasę wydaję i co z tym robię  :)

Ale jak wrzucam coś na forum, to liczę się że ktoś może coś niemilego powiedzieć ;)

Na knives.pl jest o wiele ciężej :) a "nóż do krojenia jeleni" bezwstydnie kradnę i będę używał nie podając nazwiska poety  :P :D

 

Cycki:

perfect-arab-woman-holding-knife-260nw-1


porcelanowy: Nóż to Narzędzie => ntn.knives.pl

Z pamiętnika strapmakera amatora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że wyjaśniłem o co mi chodziło. Jeszcze raz podkreślam, że moją intencją nie było urażenie kogokolwiek. Jesli tak się stało to jest mi przykro. Zamknijmy po męsku bez urazy temat. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamietam jak za gowniarza mówiło się u nas spoko loco co znaczyło :Ok , dobrze w porządku . Spoko Loco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.