Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, beniowski napisał(-a):

Zrobiłem test na znajomym i powiedział że zegarki to się nawet różnią, ale noże takie same.

 

Ale widzę że nie mam racji i się mylę 😁.

A ten znajomy to profesor fizyki czy może psychologii? 

 

Obaj (Ty i profesor) się mylicie.  


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Genovese gratuluję pięknego noża i świetnego opisu. Pozwolę sobie na małe czepnięcie się (broń Boże do Ciebie, żeby nie bylo obrazy😁😁) do jednego z parametrów technicznych stosowanych w opisie noży. Wagi. W miligramach.Jakie  ma znaczenie u faceta noszącego foldera w spodniach z pasem to czy nóż waży 68,120 czy 156 gramów?Przy w/w przeze mnie wyposażeniu przeciętnego faceta nie ma to zupelnie żadnego znaczenia. Czy włożę do kieszeni ołówek CRKT CEO, dorosłego Adamasa czy Military to jest jeden wuj. Rozmiar-ok, ma znaczenie 😁. No chyba, ze masz plecak 30-40 kg i masz przejść 40 km to tu kazdy gram gra rolę. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie kwestia preferencji, dla mnie ma bardzo duże znaczenie czy mam na klipsie lekką 940 czy coś dwa razy cięższego. W warunkach codziennych nóż lubię mieć lekki. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, loco50 napisał(-a):

Genovese gratuluję pięknego noża i świetnego opisu. Pozwolę sobie na małe czepnięcie się (broń Boże do Ciebie, żeby nie bylo obrazy😁😁) do jednego z parametrów technicznych stosowanych w opisie noży. Wagi. W miligramach.Jakie  ma znaczenie u faceta noszącego foldera w spodniach z pasem to czy nóż waży 68,120 czy 156 gramów?Przy w/w przeze mnie wyposażeniu przeciętnego faceta nie ma to zupelnie żadnego znaczenia. Czy włożę do kieszeni ołówek CRKT CEO, dorosłego Adamasa czy Military to jest jeden wuj. Rozmiar-ok, ma znaczenie 😁. No chyba, ze masz plecak 30-40 kg i masz przejść 40 km to tu kazdy gram gra rolę. 

 

Dzięki bardzo Loco.Napisałem to w kontekście innego mid-tech custom opisywanego przeze mnie wczoraj czyli Andre de Villiers.One mają po lekko ponad 210 gram.I ja czuje tą różnicę mając w saszetce 1 AdV i Spartana Talos vs Svarn 2 + Spartana Talos.Niby tylko 90 gram różnicy między zestawami ale to naprawdę czuć.Więc moim zdaniem taki Svarn 2 do krótkich spodenek latem przypasuje większości osób ale już taki AdV będzie ciężki.Natomiast masz rację z pozycji komandosa czy innych służb mundurowych to będzie pikuś tyle ,że ja nie do nich kierowałem mój opis... 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, eye_lip napisał(-a):

Oj Waldek Waldek, pokaż laikowi submarinera, longinesa HQ i certine diver, będziesz miał odpowiedź. 

I jeszcze laik powie ze mu się certina bardziej podoba od suba😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, eye_lip napisał(-a):

Widocznie kwestia preferencji, dla mnie ma bardzo duże znaczenie czy mam na klipsie lekką 940 czy coś dwa razy cięższego. W warunkach codziennych nóż lubię mieć lekki. 

Filip ale różnica 50 czy 80 gramów w kieszeni jest pomijalna. To po prostu kolejny, cytując klasyka kabatetu, "chłit martentindowy" 😁 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie jest pomijalna, serio, szczególnie jak masz go w spodniach z materiału o niskiej wadze, bo jak nosisz dżinsy z 30 uncjowego denimu to możesz i pół kilo noża nosić😁


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZT 0452 waży 122g więc kieszeni nie urwie a 10 cm ostrego pozwoli w kuchni chleb kroić i go masłem posmarować 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, eye_lip napisał(-a):

No nie jest pomijalna, serio, szczególnie jak masz go w spodniach z materiału o niskiej wadze, bo jak nosisz dżinsy z 30 uncjowego denimu to możesz i pół kilo noża nosić😁

No chyba, że tak ale ja tego nie znam bo noszę się praktyczno-taktycznie, jak to sie modnie nazywa 😁. Dzis miałem na du...miałem Helikony z milionem kieszeni a w nich pęk kluczy na dużym karabińczyku, portfel, telefon, Olighta Warriora i RATA 1,wiec tych gramów na plus czy na minus bym nie odczuł. Aha, i jeszcze długopis 5.15 jak kubotan i pasek z klamrą Austrin Cobra😁

Edytowane przez loco50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja mam z tych rzeczy tylko pasek od Bayoneta.. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

😁😁😁😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, loco50 napisał(-a):

No chyba, że tak ale ja tego nie znam bo noszę się praktyczno-taktycznie, jak to sie modnie nazywa 😁. Dzis miałem na du...miałem Helikony z milionem kieszeni a w nich pęk kluczy na dużym karabińczyku, portfel, telefon, Olighta Warriora i RATA 1,wiec tych gramów na plus czy na minus bym nie odczuł. Aha, i jeszcze długopis 5.15 jak kubotan i pasek z klamrą Austrin Cobra😁

A granaty, gdzie miałeś granaty, bo rozumiem, że spluwa wisiała na plecach? ;)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, mario1971 napisał(-a):

A ten znajomy to profesor fizyki czy może psychologii? 

 

Obaj (Ty i profesor) się mylicie.  

Nie, po prostu dyrektor artystyczny w wielkim wydawnictwie. Widać że wy tu zawsze macie rację, zdanie odrębne nie są brane pod uwagę. No cóż, życie😆.

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, mario1971 napisał(-a):

A granaty, gdzie miałeś granaty, bo rozumiem, że spluwa wisiała na plecach? ;)

Dziś byłem bezbronny jak dziecko😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, loco50 napisał(-a):

.Jakie  ma znaczenie u faceta noszącego foldera w spodniach z pasem to czy nóż waży 68,120 czy 156 gramów

Ja również się wcisnę między wersy.

W moim przypadku tak rozmiar jak i masa ma znaczenie.

Większość czasu łączy mi się z autem, do tego japońskim,  dość nisko osadzonym.

Noże noszę w tylnej prawej kieszeni. 

Duży nóż przeszkadza we wsiadaniu,  przeszkadza również jak już siedzisz w czasie jazdy..

Nawet nie chodzi o to, że mnie gniecie, ale odciska się na siedzeniu po prostu i każdy ruch ciała, to walka ze świadomością, że właśnie zagniatasz okładziny. 

Podobnie jest, gdy jakiś średniak trafia do prawej przedniej kieszeni.

Każde wsiadanie do auta, czy zgięcie się w biodrach wypycha nóż ku górze- wielokrotnie szukałem noża na podłodze z tego powodu.

Mój codzienny jest zatem niewielki. 

Co do masy - jeśli spodnie są sztywne, to masa nie przeszkadza 

Gdybym nosił bojówki,  nóż trafiłby w kieszeń na prawe udo - luźna kieszeń i cięższy nóż na klipsie wpięty w fałdę zewnętrzną kieszeni udowej powoduje dyskomfort podczas dynamicznego marszu a podczas biegu nóż buja się, wypina się i ląduje na dnie kieszeni lub na glebie.

Nic tak nie wkur...ia, jak przymus nagłego zatrzymania się w biegu, bo zglebiłeś na betonie cenną rzecz - dobrze, jeśli świeci słońce, gorzej gdy po ciemku poza cywilizacją.

Ratuje mnie jeszcze kabura przy pasku. 

To jest ok - nóż może być duży, cięższy a dyskomfortu większego nie ma.

Z lekkim mniejszym nożem jest mniej takich sytuacji. 

 

Inaczej, gdy jestem w terenie. 

200gram nie przeszkadza,  nie musi być składany,  może być na udzie albo pośladku,  z pochwy nie wypada..

Nawet toporek co się buja przy plecaku nie drażni jak nóż na klipsie w luźnej kieszeni udowej bojówek podczas biegu...

Nie ubieram się w militaria, zazwyczaj dżins,  jakaś koszula albo t-szirt. 

Tu naprawdę trzeba obrać priorytety - gdzie wkładasz telefon, dokumenty, klucze i nóż- miejsca jest skromnie,  zadysponować je trzeba z głową. 

Bywam w sytuacjach, gdy musisz wejść do miejsc, gdzie niemile widziane są ostre gadżety- wejście do sądu,  czy zakładu penitencjarnego przez bramki z dużym nożem jest nie do przyjęcia.. 

Identycznie jak Wy - ja nawet nie myślę o tym, że mam codziennie przy sobie nóż - łatwo się zapomnieć.

Kilka razy cofnąłem się od bramek, gdy uświadamiałem sobie co siedzi w kieszeni..

Wiem, że mniejszy nożyk o mało zadziornym wyglądzie w przypadku takiego zapomnienia się zrobi mniejszą furorę niż duży zakapior wyłożony na tacy ochroniarzowi po głośnej sygnalizacji z kogutem na bramce.

 

W moim przypadku tak wielkość jak i ciężar ma duże znaczenie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi i rozmiar pełna zgoda. Ale dyskusja o różnicy w wadze na poziomie kilkudziesięciu gramów to szukanie dziury w całym 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, loco50 napisał(-a):

Jeśli chodzi i rozmiar pełna zgoda. Ale dyskusja o różnicy w wadze na poziomie kilkudziesięciu gramów to szukanie dziury w całym 😁

zależy od potrzeb.

Jak pisałem - w luźnych spodniach ciężki nóż przeszkadza.

Nawet 120g czasami jest za dużo.

Co innego 50....80g - wówczas jest znacznie wygodniej.

Weź pod uwagę, że z 60g do 120 to podwojenie wagi..

jeśli chodzi o cywilne oporządzenie - czyli sytuację gdy masz dobre spodnie, kamizelkę, pas- to masa robi coraz mniejsze znaczenie, natomiast przy taktycznych możliwościach przenoszenia, to i 250g można troczyć,  średni pistolet to 1000g, karabinek 4500g kilka magazynków, szprotki w oleju i konserwa turystyczna a dodatkowo świerszczyk w dużej kieszeni i bałałajka przez lewe ramię ( lub harmonia jak Czereśniak w pancernych i psie).

Wszystko nabiera wówczas innej wartości i masa oraz wielkość schodzą na dalszy plan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z  noży z ostrzem stałym wpadły mi ostatnio w oko Winkler-y.Szczególnie Winkler Belt Knife... kozak !!!

 

UWAGA : Czy ma ktoś tutaj jakieś Winkler-y ???

 

A dzisiaj taki set u mnie siedział.AdV blue plain + scyzoryk Mikov jako edc :

 

a4dc060dbcc76f04.jpg

 

4dd9c5fc07b1ccc1.jpg

 

99ff52d3cb6765bb.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


U mnie dzisiaj Zetka a jutro powinien dojechać pierwszy Chińczyk do kolekcji 🍜

 

 

C13D7C8A-1F17-43C7-A77A-9FA5C3374E0B.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne pierdółki od Ukraińców 😁 

 

 

DSC_1727.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, loco50 napisał(-a):

Kolejne pierdółki od Ukraińców 😁 

 

 

DSC_1727.JPG

Ja też hurtem, brakuje czwartego pudełka, mam nadzieję że na dzień Ojca zdąży ;)

 

P_20220621_175033.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ulala Burns ale poszedłeś... 😍

18 minut temu, loco50 napisał(-a):

Kolejne pierdółki od Ukraińców 😁 

 

 

DSC_1727.JPG

Takie gadżety przy niektórych nożach wyglądają bardzo spoko.Szczególnie z tymi czaszkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.