Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, syneq napisał(-a):

Piotr mój brat wrocil do Polski po wielu latach ja zostalem , zawsze piliśmy jak się dało nasze piwo Lech ,Tyskie,Zywiec itp.Troche mnie zdziwko wzięło jak pojechałem na wakacje do Polski i zrobiłem wjazd do niego na chatę z piwem typu Tyskie to powiedział że takiego piwa się teraz nie pijeemoji1787.png.Teraz u nas w kraju to każdy jest smakoszem piwa i whisky no nie pogadasz.


Sent from my SM-G973F using Tapatalk

 

 

2 godziny temu, piotrek39 napisał(-a):


Zauważyłem emoji6.png dwadzieścia pięć lat temu , jak mieszkałem w Polsce , miałem między innymi sklep spożywczo monopolowy. Piwa , które szły najlepiej to Tyskie , Żywiec , Tatra , Lech. Nikt nie wymyślał , nikt nie pajacował i robił się panem. Choć zdarzało się , ze zamiast Gronia emoji57.png ktoś preferował Książęce emoji3.png czasy się zmieniły. 20 lat tu jestem i widzę jak niektórzy z dziadów na panów się zmienili emoji6.png mam nadzieje , że nikogo nie uraziłem emoji106.png mój smak się nie zmienił. Nie jestem zwolennikiem alkoholu , ale jak ktoś czystej poleje (ostatnio bocian w modzie ) nie odmówię emoji3.png emoji482.png


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Dziwne macie podejście, kiedyś nie było wyboru to ludzie nie pili, teraz jest i ludzi stać to kupują i piją. Jak ktoś lubi Tyskie i inne koncerniaki to nikt nie broni przecież.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, piotrek39 napisał(-a):


Zauważyłem emoji6.png dwadzieścia pięć lat temu , jak mieszkałem w Polsce , miałem między innymi sklep spożywczo monopolowy. Piwa , które szły najlepiej to Tyskie , Żywiec , Tatra , Lech. Nikt nie wymyślał , nikt nie pajacował i robił się panem. Choć zdarzało się , ze zamiast Gronia emoji57.png ktoś preferował Książęce emoji3.png czasy się zmieniły. 20 lat tu jestem i widzę jak niektórzy z dziadów na panów się zmienili emoji6.png mam nadzieje , że nikogo nie uraziłem emoji106.png mój smak się nie zmienił. Nie jestem zwolennikiem alkoholu , ale jak ktoś czystej poleje (ostatnio bocian w modzie ) nie odmówię emoji3.png emoji482.png


Sent from my iPhone using Tapatalk

Jak 35 lat temu ojciec mi przywiózł scyzoryk z NRD (jakaś lokalna marka) to wydawał mi się świetny. Nikt nie wymyślał, nikt nie pajacował i robił się panem tylko takiego noża używał. Czytam to forum i widzę że zamiast biedanoży są tu ZG, Chris Reeve itp. - jak widać czasy się zmieniły i z niektórych panowie się zrobili 😀🤣🤪.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja widzę jedno, że ludziom nie wiem czy przez pandemię, ale na łeb padło i to ostro. Takie czasy, że doj**ać idzie się o wszystko i wszędzie, wystarczy dobrze kota ogonem odwrócić i chcieć. Żadnego znaczenia nie ma czy to piwo za trzy pięćdziesiąt czy nóż za trzy i pół.

 

No rezpędzajcie się, do kolejnej gównoburzy wiele nie brakuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

25 lat temu mieszkałem w gazecie, a matka karmiła nas żwirem, a teraz panie to pajacowanie na maksa, ludzie do stanów bez wizy latają. 

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Dziwne macie podejście, kiedyś nie było wyboru to ludzie nie pili, teraz jest i ludzi stać to kupują i piją. Jak ktoś lubi Tyskie i inne koncerniaki to nikt nie broni przecież.
 

Zgadza się , nikt nie powinien bronić pić to co kto lubi ale gdybys prześledził kilka wątków , zawsze z pokazanym piwem prze zemnie mają ludzie problem śmieszne to jest


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, beniowski napisał(-a):

Jak 35 lat temu ojciec mi przywiózł scyzoryk z NRD (jakaś lokalna marka) to wydawał mi się świetny. Nikt nie wymyślał, nikt nie pajacował i robił się panem tylko takiego noża używał. Czytam to forum i widzę że zamiast biedanoży są tu ZG, Chris Reeve itp. - jak widać czasy się zmieniły i z niektórych panowie się zrobili 😀🤣🤪.

A co gorsza, Ci od tanich dedeerowskich scyzoryków lub polskich finek, którzy nosili na nadgarstkach równie tanie plastikowe elektroniki z melodyjkami, przerzucili się teraz na szwajcarskie zegarki. A już największe paniska ever, chcące pokazać pospólstwu swoje miejsce, zanabyły złote Roli na pasku, tak tak, mówię serio - na pasku. :lol:   


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak 35 lat temu ojciec mi przywiózł scyzoryk z NRD (jakaś lokalna marka) to wydawał mi się świetny. Nikt nie wymyślał, nikt nie pajacował i robił się panem tylko takiego noża używał. Czytam to forum i widzę że zamiast biedanoży są tu ZG, Chris Reeve itp. - jak widać czasy się zmieniły i z niektórych panowie się zrobili .

Inaczej to widzę , nie uczestniczę w postępie jaki w kraju jest. Ale również widzę jak to teraz wyglada. Przed laty gość potrafił mnie z łóżka ściągnąć o północy , by wziąć na zeszyt pół litra marnej wódki , jeździł ladą. Teraz BMW 10 letnie , Hugo Boss na ręce , whisky nie młodsze jak 12 letnie. Postęp panie. Ale tu z Polakami tez tak jest. Słoma z butów ale cygara tylko kubańskie , Merc obowiązkowo , nie ważne jaki stary , ważne ze merc. A jak sięgnąć pamięcią wstecz , nie raz z rynsztoka wyciągany


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, mario1971 napisał(-a):

A co gorsza, Ci od tanich dedeerowskich scyzoryków lub polskich finek, którzy nosili na nadgarstkach równie tanie plastikowe elektroniki z melodyjkami, przerzucili się teraz na szwajcarskie zegarki. A już największe paniska ever, chcące pokazać pospólstwu swoje miejsce, zanabyły złote Roli na pasku, tak tak, mówię serio - na pasku. :lol:   

Nigdy nie miałem plastikowego elektronika z melodyjkami 😀. Za to zawsze miałem poczucie humoru i bardzo duży dystans do siebie, co na tym forum, wydaje się, byłoby bardzo pożądane w odniesieniu do niektórych. 
 

Btw, na studiach piło się np. piwo Tatra, bo było po 1,5 zł. Teraz już paniska takiego nie piją nie dlatego że mają złotego Rolka na pasku, tylko dlatego że lata spożywania innych trunków nauczyły ich że był to produkt piwopodobny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@piotrek39 siedzi mi to z tyłu głowy więc będę wdzieczny za dostarczenie materiałów, że amerykańskie duże koncerny nożowe nieuczciwie i z lawirowaniem produkują w Chinach pod przykrywką USA. Ja starałem się prześwietlić Benchmade czyli firmę z nożami i ich cenami gdzie w/g Ciebie wyprodukowanie noża całkowicie w Stanach jest niemożliwe i nic nie znalazłem. Spyderco, które ma kilka fabryk, każdy nóż sygnuje gdzie powstał. Inni producenci jeżeli jest daleka Azja też tego nie kryją.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się , nikt nie powinien bronić pić to co kto lubi ale gdybys prześledził kilka wątków , zawsze z pokazanym piwem prze zemnie mają ludzie problem śmieszne to jest


Sent from my iPhone using Tapatalk
Za każdym razem kiedy Piotrek wrzuci zdjęcie z piwem zegarka ,noża,kija golfowego itd. zjawia się ktoś kto musi skomentować jego piwo.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nożyk mały taki. 

Nie smakują mi żywce, tyskie oraz wiele innych, a jak ostatnio kupiłem czteropak carlsberga (potrzebowałem zimne piwo na cito bo się goście w upał domagali, więc wziąłem co było - w dobrej wierze…), to po wypiciu kilku łyków trzy pozostałe piwa zostawiłem chętnym gościom a sam już z piwa zrezygnowałem.
25 lat temu w Polsce było pewnie 50 browarów (albo i nie) a dzisiaj jest prawie 300 i wiele z nich robi naprawdę dobre piwo, a nie sikacze. Jest w czym wybierać. To celem wyjaśnienia.

Rozumiem zarazem, że koledzy za oceanem nie mają wyboru dobrych polskich piw, a i pewnie też nie mieli specjalnej okazji ich spróbować, więc nie wiedzą co tracą. 😉✌️

01790833-C254-4317-A049-E69668178677.jpeg

Edytowane przez agremi

"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[mention=92230]piotrek39[/mention] siedzi mi to z tyłu głowy więc będę wdzieczny za dostarczenie materiałów, że amerykańskie duże koncerny nożowe nieuczciwie i z lawirowaniem produkują w Chinach pod przykrywką USA. Ja starałem się prześwietlić Benchmade czyli firmę z nożami i ich cenami gdzie w/g Ciebie wyprodukowanie noża całkowicie w Stanach jest niemożliwe i nic nie znalazłem. Spyderco, które ma kilka fabryk, każdy nóż sygnuje gdzie powstał. Inni producenci jeżeli jest daleka Azja też tego nie kryją.
 

Szukaj a znajdziesz
Jak nie noże , to materiał na nie z Chin.
Jakoś mi to w głowie nie siedzi. 0beb9b2d953cbc35cb314c5cf369934f.png&key=9f26e7e4226eefee0142b894034208b3cee292ec4f3a6d72fc9867a37cb949bc


Sent from my iPhone using Tapatalk
25 lat temu mieszkałem w gazecie, a matka karmiła nas żwirem, a teraz panie to pajacowanie na maksa, ludzie do stanów bez wizy latają. 

Czasy się zmieniają , ale też tak jest , że nie pamięta wół jak cielęciem był a teraz by innych chciał pouczać.
Nie mowa o młodszym pokoleniu , bo oni inaczej świat widzą. Wiem i widzę to po moich już dorosłych dzieciach.
Ale też widze to po moich rówieśnikach


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotruś, a co ja napisałem? Seria BYRD ma jak wół na klindze i pudełku napisane China. Te noże w PL kosztują poniżej 150zł

P_20220208_133418_1.jpg

P_20220311_195921_1.jpg

P_20220127_130808.jpg

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Burns
Jesteś w stanie obliczyć , powiedzieć ile by kosztował ten chiński Spyderco , wyprodukowany w Polsce ? Materiał i wkład pracy ?
Edit
Jesteś w stanie napisać ile czasu potrzeba na wyprodukowanie , poskładanie takiego foldera ?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko byrd. Tenek też 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, loco50 napisał(-a):

Nie tylko byrd. Tenek też 

I setka innych, plus Japonia niby przez zakaz eksportu VG-10, więc muszą tam zrobić cały nóż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Burns napisał(-a):

@piotrek39 siedzi mi to z tyłu głowy więc będę wdzieczny za dostarczenie materiałów, że amerykańskie duże koncerny nożowe nieuczciwie i z lawirowaniem produkują w Chinach pod przykrywką USA. Ja starałem się prześwietlić Benchmade czyli firmę z nożami i ich cenami gdzie w/g Ciebie wyprodukowanie noża całkowicie w Stanach jest niemożliwe i nic nie znalazłem. Spyderco, które ma kilka fabryk, każdy nóż sygnuje gdzie powstał. Inni producenci jeżeli jest daleka Azja też tego nie kryją.

 

Wlasnie sie przygladalem Spyderco z China

 

jakbym to zobaczyl gdy byl kupowany to raczej nie wpadl by do torebki

 

A9D558B7-BF39-4298-9771-C23DE9358825.jpeg

Edytowane przez Peterson

zegary: staruszek Tissot, ML Pontos Small Seconds Mechanik, Seiko Monster, Oris Big Crown Flying Doctor's 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.07.2022 o 13:07, Peterson napisał(-a):

 

 

A Wasze żony maja noze?

 

ten “wypadl” dzisiaj z torebki gdy potrzebowalem czegos mniejszego w lesie

 

 

 

Moja ma scyzoryk Victorinoxa, ale córka ma zawsze folderek w torebce 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.07.2022 o 17:19, żeglarz napisał(-a):

Przepraszam za wtargnięcie - jedno pytanie - co koledzy sądzą o tych nożach ?

 Pytanie zasadnicze... kupione ostatnio w Hiszpanii?

 Bo ten napis Toledo tak trochę cepelia zalatuje.

 Oryginały miały raczej malutką puncę wraz z oznaczeniem wytwórcy...( podobnie jak "Solingen" )

 pokaż wyraźniej ten "długi"....


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie po pracy w ciepły dzień pijemy czasem na jakąś okazje a czasem bez okazji 13c81880014fe0fe1eb53674f2203016.jpg&key=6f55222721ab8e4e5d1fb13ea27c15fe2311e1d05ee0025eff8d941bdebac095
3fccd9855d29d57f02e81ae7b5246a9d.jpg&key=295e1b16649e013767996ae32259465b2e0d03dab2590654434c8e707ff708a7
fe0cdc8f49fd0041dd7f064f4974a26a.jpg&key=5dc64389c58f665e522ff0ec7fc897c7bc9b891f08c7c48d897d252413c26c1f


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Shargu off na włoszczyznę.MKM, Viper, Maserin. - 10, 15,20%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, rmak napisał(-a):

 

Moja ma scyzoryk Victorinoxa, ale córka ma zawsze folderek w torebce 😉

Uważaj, żeby starą panną nie została...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.