Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Aż się boję zapytać które to się straciły... Można się znerwić, nieszcześcia jak chodzą to stadami :neutral:


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak trochę z zupełnie innej beczki. Putin jest ogólnie znanym miłośnikiem drogich i pięknych rzeczy, a w tym i noży. Popatrzcie jakie pikne cacko nosi na ryby - Kizlyar Kuniza (bagatela 1250 Euro)

 

http://www.kizlyar.ru/eng/news/putin.html

 

pzdr


Sikory złote pod mankietem odmierzają sekund bieg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ecch jasna d*pa :/

 

muszę się wyżalić

 

zachciało mi się mnandi damascus jako pezent na urodziny

znalazłem w 1 sklepie (TNK) i u producenta (Chris Reeve)

 

dziś dostałem odpowiedż z obu firm - TNK - 640$+85$ transport - jest in stock

chrisreeve.com - 480$ + 35$ transport - będzie za 9-12.....miesięcy :shock: bo na tyle mają zamówień na damascus

 

ja wiem że dolar tani..... ale tyle przepłacać?...

 

ech.... :cry:


p0zdrawiam

p0li

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz do Pitera, może znajdzie Ci coś swoimi kanałami.


Pozdrawiam

TomeK (Teston)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nóż Master Cutlery M-Tech Xtreme.Wiem, że to chińska tanizna, ale i tak chce sie tym nożem pochwalić, bo mimo wszystkich swoich wad jest to nóż zadziwiająco funkcjonalny i wytrzymały. Klinga jest wykonana z pokrytej oksydą stali 440 C i można ją otworzyć albo kołkiem, albo fliperem jak w nożach firmy Kershaw. Nóż przeszedł naprawdę nie jedno, a mimo to wygląda prawie jak nówka, nawet oksyda z klingi nie zeszła, a mam go już od ponad roku. Mój drugi ukochany nóż to Muela Mirage, nóż był używany przez osiem lat do rąbania drzewa, karczowania zarośli w lesie, otwierania puszek i wielu innych ciekawych rzeczy a mimo to prócz trzech malutkich wgnieceń na ostrzu powstałych po uderzeniu o inny nóż, wyglada jakby te osiem lat przeleżał w szufladzie. Niestety nie wiem z jakiej stali wykonana jest klinga w Muelu, bo nigdzie nie jest to napisane, jeśli więc ktoś dysponuje taką wiedzą, niech mnie oświeci:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie wkleja się zdjęcie którym chce sie pochwalić :sad: Wie ktoś może czemu nie zamieszczaja się załączniki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

 

Wie ktoś co to za Benchmade?

 

1f5a_10.JPG

 

I czy jest to w miarę przyzwoity nóż, z tego co wiem to wykonany jest ze stali 440 i z aluminium lotniczego, brzmi nieźle... (przynajmniej dla laika)

 

 

Aha i czy ktoś się orientuje jaki może być koszt tego noża w polsce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mathu
Wie ktoś co to za Benchmade?

To jest chińska podróba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wkleiłem już, to te zdjecie u góry, dwa noże z G-Shokiem.Powiedz, że ładne :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wie ktoś co to za Benchmade?

To jest chińska podróba.

 

 

Dzięki, można wiedzieć po czym wnosisz? (Pytanie kierowanie z ciekawości a nie złośliwości)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mathu

Bo BM nigdy nie produkował takiego okropieństwa.

 

Tylko nie mów że wujek ci przysłał ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Awww... niestety, mój poprzedni nóż został utracony w szemranych okolicznościach koło klubu Park (mordownia perwsza klasa, polecam)

 

co polecacie z tych tutaj

 

http://www.osograndeknives.com/Cold%20Stee...,_plainedge.htm

 

http://www.osograndeknives.com/CRKT/crkt_-...nning_blade.htm

 

http://www.osograndeknives.com/Ka-Bar/ka-b...hard_sheath.htm

 

http://www.osograndeknives.com/Smith%20&am...nife,_black.htm [faworyt]

 

Nóż ma być lekki, cienki i pewny w uchwycie, najlepiej z otworami przez które przekłada się palce. I króciutki!! Koniecznie. Preferowane są kerambity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałbym => CRKT A.G. Russell Ringer 3 Knife, Clip Point Skinning Blade, PlainEdge


pzdr.

rossi77

 

"...moja rada jest taka- łagodna droga,to łagodny sposób..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vichek1966

" Nóż ma być lekki, cienki i pewny w uchwycie, najlepiej z otworami przez które przekłada się palce. I króciutki!! Koniecznie. Preferowane są kerambity."

... ale jest pytanie, do czego przedewszystkim ma być użyty?...

..bo sądząc po stylu każdego z nich, na pewno nie do zbierania grzybów - czy wypadu na rybki z kolegą.Noże w stylu kaa-bar są "ostatnią deską ratunku",można unieruchomić nim napastnika - jeśli się wie jak.Przebić dłoń,stopę- podciąć ścięgno lub dorobić uśmiech.Ale równie dobrze można tylko jeszcze bardziej rozjuszyć napastnika i ...co dalej?..

Moim zdaniem nóż nie powinien mieć żadnych otworów,bo kojarzy się bandycko - z kastetem.Jeżeli zagrażałoby mi śmiertelne niebezpieczeństwo zdecydowałbym się na typ combat - solidny bojowy tasak np: automatycznie rozkładany nóż-bagnet AK-47, na którego widok pierwszą myślą jest ucieczka.Natomiast do użytku własnego nie wyglądający zaczepnie ale praktyczny scyzoryk - dozwolony w granicach prawa.Trochę później postaram się przesłać fotki moich dwuch noży - na biwak i na codzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vichek1966
Gwoli ścisłości dotyczy to damastu skuwanego, w stali damasceńskiej wzór wynikał nie ze skuwania różnokolorowych warst i ich trawnienia kwasem lecz z użycia specjalnej rudy żelaza o nierównomiernej zwartości węgla - oczywiście ona również wymagała specjalnej obróbki termicznej co by pasma cementytu nie zanikły.

A ja słyszałem ,że braciszkowie damasceci hartowali swe klingi w krwi dziewic-pogańskich niewolnic.No i gdzie tu prawda?hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mathu
Warto kupić ten nóż?

Warto.

Co to jest wogóle za firma i czy pod tym napisem USA nie ma przypadkiem małym druczkiem made in china....?

Nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.