Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Się wtrancam... jak te "zęby" zjadłeś???  robiłeś sam/odkuwałeś?. Sprzedawałeś?

 czy co???

Bo takie hasło mnie powala... ja też zęby zjadłem na łożyskach... i to bardzo markowych... nawet bywałem przy ich produkcji.... i CO???

 i NIC :)

 

Piszecie, że taka, owak stal.. nic to nie znaczy, bo nikt nie ujawnia sposobu ulepszania...

Stal może być i super, ale żle ulepszona nie jest lepsza od St4S :)

Nie wiem jak  które firmy to robią, ale  byłem kiedzyś w /przy produkcji jakiś scyzoryków... toż to była dobra stal......ale walcowana i szlifowana, nie kuta, a to robi różnicę...

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, mkl1 napisał(-a):

Się wtrancam... jak te "zęby" zjadłeś???  robiłeś sam/odkuwałeś?. Sprzedawałeś?

 czy co???

Bo takie hasło mnie powala... ja też zęby zjadłem na łożyskach... i to bardzo

Ja tam mam małe doświadczenie nożowe i w sumie to się na nożach słabo znam. Miałem raptem ze 100 kg noży. To może ktoś bardziej doświadczony w tym temacie się wypowie 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ja nie do Ciebie, tylko zawsze mnie załamuje "zęby zjadłem".

 TAK BTW.. te noże to testowałeś, czy tylko miałeś...

 Bo ja też może nie 100 kg, ale z 30-40  kg broni miałem.... o której nic , ale to nic  nie moge powiedzieć,  bo tylko była  i strzlała... :)


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym "Zęby zjadłem" to może faktycznie małe nadużycie z mojej strony ale nie chwaląc się trochę tego przerobiłem. Noże, które posiadam raczej wszystkie używam (przynajmniej noszę), choć czasami zdarzają się takie, które bardziej są do kolekcji itd  albo mało użyteczne np auto ;) Wcześniej lubiłem testować różne gatunki stali teraz jest mi to obojętne z czego wykonany jest nóż tym bardziej, że mam sporą rotację i rzadko ostrzę. Z drogich noży też już się wyleczyłem ;)

 

 

P.S

Mario masz rację, Kross to polska firma. Ramy carbonowe oraz proces lakierowania odbywa się w PL. Ramy alu są sprowadzane z Chin. Po wybuchu wojny na Ukrainie wycofali się z rynku Białorusi i Rosji ;)

Edytowane przez Pioters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Pioters napisał(-a):

 Z drogich noży też już się wyleczyłem ;)

 

 

Odpowiada mi Twoje podejście :) kupiłem na początek kilka noży SRM , IMO w dobrej cenie (9201, 1168 i 7228L-GW > pokazałem je tu). Jakie jest Twoje zdanie na ich temat? Jaka jest przewaga noży nawet kilkakrotnie droższych, posiadających ostrza z takich samych materiałów? Sądzę, że firma SRM wykonuje swoje noże we właściwej technologii, maksymalnie wykorzystując właściwości materiału. Myślę też, że bardziej płacę za nóż, niż za markę.


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We wszystkim trzeba znaleźć jakiś umiar, no chyba że ktoś nie ma ograniczeń finansowych.
Drogie noże czasami są mega zejebiste, a czasami takie se lub wręcz słabe a płacimy za otoczkę, jakąś tam legendę.

To co zrobili chińczycy przez ostatnie kilka lat to kosmos. Od beznadziejnego podpierda... projektów przeszli do samodzielnego projektowania świetnych projektów jak też kupują znane nazwiska. To wszystko nadal w logicznych pieniądzach.

Co do znanych światowych produkcji robionych w chinach. Kilka lat temu poszła plota że shiro klepie swoje mid z ryżu, po zadymie na forum przyznał oficjalnie że elementy klepane są na żółto a on tylko to składa. Podejrzewam że prawie wszyscy tak robią.

S20FE 5G

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany jakby ktoś chciał się wymienić za inny nóż to zapraszam.

 

1943759840_IMG_20220817_1353392.thumb.jpg.a91e6e37c20bc65c2bd6bd376a5c8852.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Louis Cypher napisał(-a):

Chyba na ebay gdzieś widziałem, ale jakoś tak... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Jacek K. napisał(-a):

 

Odpowiada mi Twoje podejście :) kupiłem na początek kilka noży SRM , IMO w dobrej cenie (9201, 1168 i 7228L-GW > pokazałem je tu). Jakie jest Twoje zdanie na ich temat? Jaka jest przewaga noży nawet kilkakrotnie droższych, posiadających ostrza z takich samych materiałów? Sądzę, że firma SRM wykonuje swoje noże we właściwej technologii, maksymalnie wykorzystując właściwości materiału. Myślę też, że bardziej płacę za nóż, niż za markę.

Cieszę się, że mogę służyć radą ;) 

Generalnie to nie jestem fanem Sanremu i osobiście wybrał bym inną markę ale jeśli nie wymagasz od noża jakiś super parametrów cięcia jak i długiego trzymania ostrości to spoko nawet bardzo spoko patrząc na cenę.

 

Kolega Mariaczi doskonale ujął pozostałe kwestie ;)

 

Edytowane przez Pioters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pioters

 

Prawdę powiedziawszy, to raczej nie będę nimi nic ciął :)  outdorowo użyję taniej Mory, tych mi szkoda :) BTW, Sądzisz, że w nożach SRM, ostrza ze stali D2 czy VG-10 mają słabe parametry cięcia i szybko się tępią?

Edytowane przez Jacek K.

 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o SRM to mocno odbiega od moich oczekiwań jakości ;) i z moich doświadczeń z tą marką to VG-10 będzie bardzo nisko hartowana o ile w ogóle jest hartowana czyli bardzo słabe trzymanie ostrości. D2 pewnie będzie mocno rdzewna ale za to duuużo lepiej będzie trzymać ostrość choć wadą może być jej naostrzenie (stal narzędziowa) o ile faktycznie jest to D2 ;) To jest tani chiński nóż i z jakich materiałów jest zrobiony to tak naprawdę to jedna wielka niewiadoma, choć mogę się mylić. Z tymi nożami nie miałem kontaktu kilka lat i teraz może jest dużo lepiej niż kilka lat temu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Pioters napisał(-a):

Jeśli chodzi o SRM to mocno odbiega od moich oczekiwań jakości

 

Obejrzałem kilka testów m.in ten:

 

 

nie wypada najgorzej - może zmienisz zdanie :)


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


I nowość od Szpajderko - nowa Militarka z compression lockiem, odchudzona rękojeść i stara blacha…

 


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie od Finów i Holendrów leci po jednym lubianym żółtku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Jacek K. napisał(-a):

nie wypada najgorzej - może zmienisz zdanie :)

Do twoich zastosowań na pewno wystarczy. Miałem z tymi nożami do czynienia jak tylko się pojawiły na naszym rynku i wtedy nie było z jakością najlepiej. Teraz może się wszystko pozmieniało, nie chciałbym Cię zniechęcać lub wprowadzić w błąd. Jeśli Ci się podobają to super, kupuj, używaj, tylko pamiętaj, że D2 musi być zawsze sucha. Po każdym cięciu np spożywki staraj się dobrze wytrzeć ostrzę bo wilgotne szybko złapie rudą lub przebarwi się. 

 

4 godziny temu, Louis Cypher napisał(-a):

I nowość od Szpajderko - nowa Militarka z compression lockiem, odchudzona rękojeść i stara blacha…

Nie wiem czy dobrze czy lepiej było nie ruszać klasyka. Podejrzewam, że sprzedaż spadła Mili i chcą ją trochę ożywić. Na pewno cena będzie nie fajna .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, loco50 napisał(-a):

Do mnie od Finów i Holendrów leci po jednym lubianym żółtku. 


Łiii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łi, łi🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polak - Chińczyk: dwa bratanki. Czy jakoś tak.

Nowy Bezdech. Dla mnie bomba…

 

PS - 360€

 

1699F9EE-0A21-4E0E-AF3A-20FDAB1DBC73.jpeg

BAC9E7C3-93B7-440D-88E6-DF0151305535.jpeg

4D5F5CEE-4E1C-46AC-9249-FCA5EC60AC99.jpeg

773A48FD-74A0-4FDC-A303-9E586C8A4DB7.jpeg

ABA0322B-BF64-4AAD-B632-E925157915F5.jpeg

Edytowane przez Louis Cypher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny. Rękojeść podobna jak w Samari. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, loco50 napisał(-a):

Fajny. Rękojeść podobna jak w Samari. 


Tylko Samari, to taki szczupaczek przy tym 😁

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostrze w Samari dłuższe. Tam chyba 10 z haczykiem cm. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.