Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, mariaczi napisał(-a):

.6accfad9af6bf891fe2fcae4dd26a1f1.jpg

S20FE 5G
 

Zegar już taki mam ;) (nawet dwie wersje), a nóż to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OTF Cobratec Gentelman's, niestety na razie nie do kupienia w naszym pięknym kraju a i szkoda bo jest fantastyczny. To kurdupel, 71mm ostrego. Za to bajeczna mechanika.



Tu porównanie z Cobratec Enforcer który jest dokładnie tej samej wielkości co Ultratech

98f368166b99af78b265f3372135b2c1.jpg

 

4b3ae96985f9258bdb36b42336785c77.jpg

 

1addd8df22d06f0c25f88ec0c1a1cdde.jpg

 

6ac4c1b8306579e936cc99f79c7d0b91.jpg

Edytowane przez mariaczi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

71 mm użytkowego ostrza zupełnie wystarcza do przeżycia w dzisiejszym świecie.

W mojej kieszeni 76mm na codzień wystarcza w zupełności.

Byleby tylko ostre było ..

Małe noże mają dużo zalet. Najważniejszą jest to, że nie przeszkadzają w kieszeni spodni podczas siadania, jazdy samochodem,  chodzenia itp.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja lubię otf bo one nawet większe zasadniczo nie przeszkadzają. Są smukłe i tylko suwak delikatnie wystaje. Bardzo fajna opcja na edc.

0ec78a598c47ee89d4ec9003b40ea5d8.jpg

S20FE 5G

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, loco50 napisał(-a):

DSC_2368.JPG

DSC_2369.JPG

Pudełko takie sobie ;) Pokażesz co w środku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
DSC_2368.thumb.JPG.71f91a575f177ef5007aaad74c57b70a.JPG
DSC_2369.thumb.JPG.cb9ad4fe5f4b7030528bb8f43913c7f8.JPG
Ciekawie te noże wylglądają. Ładnie bym nawet powiedział. Muszę to wymacać. Na szczęście zlot CEKE się zbliża to będzie okazja.

S20FE 5G

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, mariaczi napisał(-a):

Ja lubię otf bo one nawet większe zasadniczo nie przeszkadzają. Są smukłe i tylko suwak delikatnie wystaje. Bardzo fajna opcja na edc.

0ec78a598c47ee89d4ec9003b40ea5d8.jpg

S20FE 5G
 

Właśnie, a ja żadnego nie mam. Co byście Pany polecili w w średnim rozmiarze, z 8-9 cm ostrego, 10-11 cm rękojeści ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, loco50 napisał(-a):

DSC_2370.JPG

DSC_2371.JPG

DSC_2372.JPG

DSC_2373.JPG

Bardzo ładny... Dobrze, że nie "jadeitowe" okładziny :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Meches napisał(-a):

Właśnie, a ja żadnego nie mam. Co byście Pany polecili w w średnim rozmiarze, z 8-9 cm ostrego, 10-11 cm rękojeści ?

zerknij na Cobratec - kol @mariachi bardzo chwali, a czy wchodzić w coś co wszyscy mają lub mieli i się pozbyli.. ? ?

Cobra ponoć dobra, a i cenowo bardziej przychylna od mikro.. 

Są również banszmady,  nawet bokery.. 

Wpisz OTF w wyszukiwarkę... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, Cobratec jest miodzio. To zupełnie inna liga niż MT. Trzeba jednak pod uwagę brać fakt że są Cobry >1000zł i o tych mówię. Te po 500-600 są poprawne ale d*py nie urywają. Na dzień dzisiejszy w PL jest dostępny model enforcer który mam i bardzo polecam.

f6b67ab93c2859a1324cb28709800d47.jpg

S20FE 5G

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znacie jakiś sposób żeby nie kupić noża którego zakup chodzi Wam mocno po głowie ? 😜 

Myślę o Kershaw Linku'u , ewentualnie zt 0357 - warto dopłacać ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znacie jakiś sposób żeby nie kupić noża którego zakup chodzi Wam mocno po głowie ?  
Myślę o Kershaw Linku'u , ewentualnie zt 0357 - warto dopłacać ? 
Moim zdaniem nie warto dopłacać do tej zetki. Link jest bardzo udany. Niemniej uważam też że nie głupio było by miec oba...

S20FE 5G

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Meches napisał(-a):

Właśnie, a ja żadnego nie mam. Co byście Pany polecili w w średnim rozmiarze, z 8-9 cm ostrego, 10-11 cm rękojeści ?

A ja wprost przeciwnie niż koledzy polecam Microtecha. Dobra sprawdzona firma , brak problemów z odsprzedażą i utratą wartości . ( nie wiem jsk jest w przypadku Cobrateca ale przypuszczam ze od razu oo kupnie masz - 50%). Dodatkowym atutem jest mnogość wersji ,  kolorów itp. I tak jak napisał kolega Mariaczi to inna liga😏🔪

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja wprost przeciwnie niż koledzy polecam Microtecha. Dobra sprawdzona firma , brak problemów z odsprzedażą i utratą wartości . ( nie wiem jsk jest w przypadku Cobrateca ale przypuszczam ze od razu oo kupnie masz - 50%). Dodatkowym atutem jest mnogość wersji ,  kolorów itp. I tak jak napisał kolega Mariaczi to inna liga
Miałeś jakiegoś Cobrateca, Axiala, Guardiana? Bo ja MT miałem kilka i mam odniesienie do nowych firm produkujących po prostu lepsze otf.

S20FE 5G



Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, mariaczi napisał(-a):

Miałeś jakiegoś Cobrateca, Axiala, Guardiana? Bo ja MT miałem kilka i mam odniesienie do nowych firm produkujących po prostu lepsze otf.

S20FE 5G


 

Guardiana nawet we wszystkich prawie kolorach a pozostałych nie. Ale ja nie napisałem ze one są złe tylko ze polecam Microtecha. Lepsze jak rozumiem wg Ciebie ? 

56AB2347-F313-42C1-8476-87F41E71C80B.jpeg

Edytowane przez Pamiko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Mateo napisał(-a):

Dzisiejszy zestaw biurowy...

20220920-130526.jpg

 

Co to jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. To C19 Omni 'Spruce'. Okładziny z drewna z szyszki świerku norweskiego stabilizowane żywicą, ostrze z damastu od Chada Nicholsa

Ciekawostką jest, że nie ma tu typowego dla WH button lock tylko zaprojektowany przez Matta Conable lockbar, którego sprężyna nie ogranicza rozmiarów ostrza.

Tu jest film, gdzie Matt mówi o tej konstrukcji: 

 

 

Edytowane przez Mateo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.