Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Gość vichek1966

Na pewno dobry.Na pewno kosztowny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest kosztowny, kosztuje 699 zł, widziałem na allegro z lekko zarysowana klingą za 300 ale pech chciał, że jak go tam znalazłem to już było po aukcji...Moje podejrzenia w tym nożu budzi blokada, nie spotkałem się nigdy z blokadą StudLock. Uważam, ze najlepsza blokada to liner-lock, wypróbowałem ją w tym niewielkim czarnym nożyku na drugim zdjęciu u góry strony. Miał ktoś może doczynienia ze StudLock ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mathu

StudLock jest podobno bardzo wytrzymała, nie masz się czym przejmować.

 

Nóż możesz kupić za jakieś 300 zł, nowy w pudełku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Kershaw ze zdjęcia za 300 nowy?Na stronie militaria.pl wolają 699, ale u nich sie nie kupuje, bo to złodzieje, sam sie czasem zastanawiam skąd biorą te ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na co dowody?Na to że wołają 699 czy na to że są zlodziajami? Złodziajami miało być w cudzysłowiu jeśli o to ci chodzi, tak sie tu u nas w Polsce mówi na kogoś kto ma wysokie ceny wiesz?

A tutaj link do strony o której pisałem http://www.militaria.pl/kershaw/noz_sklada...993.xml?cat=236

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vichek1966

A oto moje noże.Buck Knife w stylu Bowie ale nie za duży - na ryby i do lasu,na ognisko i do grila.Mam go już dwa lata i jestem zadowolony.Głownią rękojeści rozbijam czasem małże,wbiłem jakiegoś gwoździa i wykonałem parenaście egzekucji na rybach morskich.Dobrze leży w dłoni a po naostrzeniu można się nim od biedy ogolić.

Drugi to "Case "też USA ale to przypadek.Długo szukałem scyzoryka na codzień i na ryby.Miałem przed laty " Aitor-a" ale mi go skradziono.Poświęciłem może 50godzin na odnalezienie takiego samego w hiszpanii przez internet ale niestety nie udało się.Rok temu zamówiłem więc poniżej przedstawionego CASE HOBO i muszę stwierdzić,że coraz bardziej mi się podoba.Świetna stal i perfekcyjne wykonanie.Łyżeczę i widelec po otwarciu można odzielić od samego noża i wciąż nie daje się wyczuć jakikolwiek luz.Obieram nim pomarańcze,używam do jedzenia jogurtów i gotowych sałatek.

 

 

[img=post-0-0-77095300-1330874598.jpg]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mathu
Na co dowody?Na to że wołają 699 czy na to że są zlodziajami? Złodziajami miało być w cudzysłowiu jeśli o to ci chodzi, tak sie tu u nas w Polsce mówi na kogoś kto ma wysokie ceny wiesz?

Nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lestaf w koszty zakupu wlicz odpowiednią ostrzałkę. Recurve z ręki trudno ostrzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mathu

Pozwolisz, że ukradnę na knives.pl? :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może coś na temat noży z talonitu? Ile takie noże kosztują i czy można je normalnie kupić?Jeśli macie taki nóż to wklejcie zdjęcie i napiszcie czy ta "stal" faktycznie jest taka dobra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vichek1966

Jam Ci prawdziwy i czasem kapryśny..Nie mam wszystkiego i mieć nie bedę ale ten nożyk to taaaakim snobem zajeżdża!!! - no fajny jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jam Ci prawdziwy i czasem kapryśny..Nie mam wszystkiego i mieć nie bedę ale ten nożyk to taaaakim snobem zajeżdża!!! - no fajny jest.

 

Że zacytuję Magdalenę Samozwniec: "Tamże i praktyczny drewniany góral, naturalnej wielkości" :grin:

 

J.


Jacek Tomczak - Janowski

-=WSzA=-

Warsztat Szyderstwa Artystycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam głupie pytanie...Jak sie kupuje na ebayu? Można robić przelewy w dolarach, czy zamieniacie kase w kantorze? Ebay działa tak samo jak allegro? Wiem że to jest najgłupsze pytanie jakie tu zadano, ale ja takiego Keshawa Spec Dump za 699 w Polsce na pewno nie kupie, a słyszałem, że na ebayu takie noże można dostać bardzo tanio..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POwitoł

Lestaf, pytanie nie głupie, ale żeś leń to widać ;)

Wejdź na ebaya, kliknij ikonkę PayPal i czytaj. IMO jeden z pewniejszych systemów płacenia. Potrzebował będziesz karty umożliwiającej dokonywania zakupów via internet.

 

W kwestii spec bumpa polecam stosowne forum (adres na poprzedniej stronie, nie wiem czy można podawać :) ). Znajdziesz tam ofertę sprzedaży noży nowych i używanych w cenach ebayowych (musisz się zarejestrować). Z tego co pamiętam jeden z modów podforum kershawa miał niedawno takiego czarnucha na sprzedaż.

 

p.s. Jeśli noża chcesz używać, to talonit bym sobie podarował.

Odpowiedź na rzeczonym forum ;)


porcelanowy: Nóż to Narzędzie => ntn.knives.pl

Z pamiętnika strapmakera amatora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to, że jestem leniwy, ale wole polegać na doświadczeniu kogoś kto już na ebayu kupował i wie co i jak, niż na własnych domysłach. Myślę, że wkrótce spróbuje coś tam kupić, bo ceny są faktycznie konkurencyjne...

Poczytałem sobie za to ostatnio o metodach otwierania noży i tym systemie wykorzystanym m.in. w moim faworycie firmy Kershaw. Mam na myśli metode speed safe. Mam przykre doświadczenia zwiazane ze sprężynami w nożach, bo każda z nich prędzej czy później się łamała i wiem że w Kreshaw jest identycznie. Szkoda, że nie ma tam tyko i wyłącznie flipera, który jest moim zdaniem genialnym rozwiązaniem, nie potrzebna jest żadna sprężyna, naciska się fliper, energicznie rusza się zadgarstkiem i klinga wyskakuje jak z procy, a i złamac nie ma się co. Jest wśród was ktoś kto nożem ze speed safem pobawil się na tyle długo, żeby z czystym sumieniem powiedzieć, że ta metoda jest coś warta? Poza tym raz sprężynówka otworzyła mi się sama w kieszeni i gdyby nie paczka fajek starcił bym raz na zawsze pociąg do noży i do innych "ostrych" rzeczy... Do dziś uważam że moje dziecko życie zawdzieczać bedzie temu, że w młodości paliłem :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POwitoł

Akurat Kershaw ma noże i ze speed safem i fliperem (np. spec bump), z samym speed safem (blur) jak i samym fliperem bez wspomagania otwarcia (Junk Yard dog). Wybierać możesz, bo ofertę mają dużą i różnorodną. Niektóre modele (nie pamiętam które) mają blokady speed safea: klikasz i masz nóż bez wspomagania.

 

Nie tylko kershaw ma takie wspomagania. Osobiście użytkuję Benchmade nitrous stryker 913 które napędza ostrze tytanowymi listkami. IMO system nie do zabicia.

Wspomagania są różnie realizowane, nawet u kershawa (sprężyny zwijane wokół osi ostrza, czy też prosty sprężysty pręt stalowy). W razie gdyby taka sprężyna padła zarówno kershaw, jak i polski dystrybutor (jest na forum) przysyłają części zamienne za darmo.

IMO nie ma się czego obawiać.

 

Tyle mojego. Polecam zarejestrować się na nożowym forum, bo wiedzy jest tam od groma (pamiętaj, że najpierw szukasz a później pytasz ;) ) i nie ma sensu tutaj tego powtarzać.

 

p.s. Tam też siedzę z takim samym nickiem jak tutaj ;)


porcelanowy: Nóż to Narzędzie => ntn.knives.pl

Z pamiętnika strapmakera amatora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mój dziadek pił sok z ogórków.

 

Czy jesteś zdania, że to dyskwalifikuje cię towarzysko?

 

J.

 

edit: jeżeli tak, nie używaj sprężynowców; seppuku, popełnione czymś takim, jest źle widziane.


Jacek Tomczak - Janowski

-=WSzA=-

Warsztat Szyderstwa Artystycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy jesteś zdania, że to dyskwalifikuje cię towarzysko?

edit: jeżeli tak, nie używaj sprężynowców; seppuku, popełnione czymś takim, jest źle widziane.

;););):lol::lol::lol::lol::lol:

Dzięki Jacek rozbawiłeś mnie do łez. :mrgreen:

PS.Tsuki trzeba było wykropokować.. :wink:


pzdr.

rossi77

 

"...moja rada jest taka- łagodna droga,to łagodny sposób..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy jesteś zdania, że to dyskwalifikuje cię towarzysko?

edit: jeżeli tak, nie używaj sprężynowców; seppuku, popełnione czymś takim, jest źle widziane.

;););):lol::lol::lol::lol::lol:

Dzięki Jacek rozbawiłeś mnie do łez. :mrgreen:

PS.Tsuki trzeba było wykropokować.. :wink:

Eeee tam, kropki są nudne :mrgreen:

 

Poza tym wtajemniczeni wiedzą, że to fragment jednego wykładu ale widać wtajemniczonych na kmziz nie ma ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.