Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za polecenia
Victorinox Forester M Grip

Ma wszystko co potrzeba 8f8daab9828244a23a944c8b91d6b7d0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, mirek 1969 napisał(-a):

Dzięki.No i fajnie cenowo mnie wyszedł .

Ciekawe czy mi jutro do paczkomatu przyjdzie przesyłka. Nie była opcja na weekend ale kiedyś też nie miałem z opcją na weekend a przyszła w sobote. 

Nie przyszła jednak paczka dzisiaj. Trza do poniedziałku przeczekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwalimy się nożami, ale czym je ostrzycie :)

Ja dotychczas mając najlepsze ostrze ze stali 154cm nie przykładałem do tego wagi bo to trzymało ostrość długo i rzadko go używałem (dyuuży Gator2) a reszta np z Aus8 to się ostrzy na byle czym :) 

Teraz jednak moje główne ostrze EDC to Benchmade z s30v i zastanawiam się czy toto się ostrzy na kamieniu wodnym powiedzmy finisz na 1000 lub 800 czy też jednak coś w diamencie?  Nie mam jakieś poważnej zajawki i zboczenia na tle ostrzenia, ma być ekonomicznie i ma się w miarę spokojnie ostrzyć do codziennego użytku.

Na razie myślałem o czymś takim

https://kolba.pl/product/40487,ostrzalka-do-nozy-kamien-wodny-the-edge-stonesharp-240-800

https://kolba.pl/product/40486,ostrzalka-do-nozy-kamien-wodny-the-edge-stonesharp-400-1000 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam. Raczej sugerowałbym diament.

I jeżeli kolega nie ma wprawy, to jakiś system wymuszający stały kąt. Można też dać do ostrzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Mateo napisał(-a):

Norsemany się mnożą jak króliki 😁

 

To jest mój kolejny cel...strasznie ciekawy nóż i od dłuższego czasu nie daje spokoju. Do tego czytam same zachwyty o jakości wykonania i dbałości o detal.

Trzeba kupić, nie ma rady :) 

 

3 godziny temu, Darecki napisał(-a):

Chwalimy się nożami, ale czym je ostrzycie :)

 

Temat bardzo ciekawy i długo nad nim rozmyślałem. 

 

Doszedłem do wniosku, że przy "zwykłym" użytkowaniu szkoda  zachodu na doktoryzację z ostrzenia. Po pierwsze nie nauczysz się jak mało ostrzysz a po drugie skoro mało używasz i mało ostrzysz to chyba lepiej oddać to w ręce fachowca. 

Zawodowiec zrobi to za Ciebie za grosze 35-50 zł i zrobi to na takim poziomie o jakim sam możesz zapomnieć. 

Chyba, że masz zajawkę na ostrzenie lub chęć wydania kasy na system ostrzący :)  Jak masz to system Ostry lub Kazak i masz kozacki sprzęt na dożywocie i to taki z górnej półki.

Wszystko kwestia priorytetów i Twoich potrzeb.


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem system Ruixin z ali. Koszt z diamentami to około 250zł. Poniżej pierwsza próba na starym ganzo. Około godzinki i możemy strugać włosf42e41e40a8af2c29ccdc468fbe65609.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Darecki napisał(-a):

Chwalimy się nożami, ale czym je ostrzycie :)

Ja dotychczas mając najlepsze ostrze ze stali 154cm nie przykładałem do tego wagi bo to trzymało ostrość długo i rzadko go używałem (dyuuży Gator2) a reszta np z Aus8 to się ostrzy na byle czym :) 

Teraz jednak moje główne ostrze EDC to Benchmade z s30v i zastanawiam się czy toto się ostrzy na kamieniu wodnym powiedzmy finisz na 1000 lub 800 czy też jednak coś w diamencie?  Nie mam jakieś poważnej zajawki i zboczenia na tle ostrzenia, ma być ekonomicznie i ma się w miarę spokojnie ostrzyć do codziennego użytku.

Na razie myślałem o czymś takim

https://kolba.pl/product/40487,ostrzalka-do-nozy-kamien-wodny-the-edge-stonesharp-240-800

https://kolba.pl/product/40486,ostrzalka-do-nozy-kamien-wodny-the-edge-stonesharp-400-1000 

Ja nie ostrze.Bo moich noży nie używam. Do używania to mam targowy taki za 40zł. Po parapecie przejade i  ostry jak  żyleta😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, mirek 1969 napisał(-a):

Ja nie ostrze.Bo moich noży nie używam. Do używania to mam targowy taki za 40zł. Po parapecie przejade i  ostry jak  żyleta😀

Zauroczył mnie twój dowcip 😁

no chyba że to nie był dowcip... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Mateo napisał(-a):

Norsemany się mnożą jak króliki 😁

Piękna kolekcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Darecki napisał(-a):

Z kątem dam rade :) 

A jakie parametry tego diamentu?

Zależy na jakiej precyzji zależy. Po ostrzeniu na grubszej gradacji ostrze jest "jadowite", bardziej agresywne, po drobniejszej - aksamitne. Ja używam 600  na zgrubne i 1200 na wykończenie, a potem skórę z odrobiną pasty polerskiej i można się golić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś miesiąc temu pytałem tu na wątku co byście zaproponwali jako nożowy odpowiednik kategorii dress watcha. I  przyszedł... Czy nóż pasterski mieści się w ww. kategorii? Nie wiem, ale jestem b. zadowolony. 😁🤗😉

IMG_20230130_083729.jpg

IMG_20230130_083300.jpg

IMG_20230130_083330.jpg

IMG_20230130_083351.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bbe9893eac108e47910e8c233cdb4551.jpg
Hej

Mój kompan od długiego czasu. Czas chyba na zmianę :)

Pozdrawiam.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, kazior napisał(-a):

bbe9893eac108e47910e8c233cdb4551.jpg
Hej

Mój kompan od długiego czasu. Czas chyba na zmianę :)

Pozdrawiam.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Jeden z fajniejszych Spyderco moim zdaniem🙂

 

50562794851_c99eff7957_b.jpg


Instagram: przemekspce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Przemek84 napisał(-a):

 

Jeden z fajniejszych Spyderco moim zdaniem🙂

 

 

 

prawda :) ale widzę, że Twój fajnie przyzdobiony i ładnie 'zużyty' :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, kazior napisał(-a):

 

prawda :) ale widzę, że Twój fajnie przyzdobiony i ładnie 'zużyty' :)

 

Kilka lat codziennie w pracy używałem stąd i tematyczny grawer. Teraz Shamana męczę😉 Sage dostał na jesień regrind  bo zdążyło mu ubyć kilka mm KT przez wieloletnie ostrzenie. Za to tytan został ładnie porysowany tak jak lubię🙂

 

52594383335_86e9135e2b_b.jpg


Instagram: przemekspce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Przemek84 napisał(-a):

 

Kilka lat codziennie w pracy używałem stąd i tematyczny grawer. Teraz Shamana męczę😉 Sage dostał na jesień regrind  bo zdążyło mu ubyć kilka mm KT przez wieloletnie ostrzenie. Za to tytan został ładnie porysowany tak jak lubię🙂

 

 

 

lubię styl z jakim starzeje się tytan. A co to za logo na głowni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, kazior napisał(-a):

 

lubię styl z jakim starzeje się tytan. A co to za logo na głowni?

 

Raptorartur. Znany z bardzo wysokiej jakości wyrobów polski knifemaker, do tego ogarnia regrindy. Mam jeden nóż od niego, wykonanie tip top. Np wyjście szlifu lepsze niż w TRC. 

 

51900600705_17b4cb7a60_b.jpg


Instagram: przemekspce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.