Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

20230131-112623-Copy.jpg

 

Kody Eutsler DUKling, w rzadkiej wersji linerlock, z klingą magnacut. Rewelacyjny nóż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.01.2023 o 21:16, Darecki napisał(-a):

Zupełnie nie kojarzę żeby NATO nadawało NSNa takim nożom. A jestem że tak się wyrażę w temacie :) Nawet NSN dla Trasera wymagał nadinterpretacji :) 

W 1995 dostałem zgodę na zakup tego noża i z dumą go nosiłem w mundurze wz 93 :) Byliśmy oddziałem antynapadowym w naszym macierzystym garnizonie jako podchorążowie WSO. Stare dobre czasy. Cieszę się widząc ten nóż w dniu kiedy po 30 latach odchodzę do cywila... mój leży w gablocie obok afgańskiego ręcznie robionego noża z prowincji Ghazni. Echhhhhhh te stare czasy.

Jestem bardzo ciekawy jak to z tymi gerlachami wyglądało. Jak długo one były "w służbie"? W tamtym czasie robił je tylko gerlach, czy były też inne marki? Jak masz jakieś info lub anegdotki to napisz 😁🤔🤗

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, WatchSnob27 napisał(-a):

Jestem bardzo ciekawy jak to z tymi gerlachami wyglądało. Jak długo one były "w służbie"? W tamtym czasie robił je tylko gerlach, czy były też inne marki? Jak masz jakieś info lub anegdotki to napisz 😁🤔🤗

Też jestem ciekaw. Bo są WZ 92 EP Design. A mój Gerlach był przed EP Design czy po? Bo słyszałem obie wersje

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, mirek 1969 napisał(-a):

Też jestem ciekaw. Bo są WZ 92 EP Design. A mój Gerlach był przed EP Design czy po? Bo słyszałem obie wersje

 

Noże wz. 92 są nadal w służbie, razem z wz.98. Występują też często  glocki. Przed nimi, za moich czasów był wz. 55 . Po wojnie był jeszcze wz.43

szturm.jpg

Edytowane przez goral_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, goral_ napisał(-a):

Noże wz. 92 są nadal w służbie, razem z wz.98. Występują też często  glocki. Przed nimi, za moich czasów był wz. 55 . Po wojnie był jeszcze wz.43

szturm.jpg

A i wz69 też były. Mam sztuke nieśmiganą jeszcze z siarką. Potem fote wrzuce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mirek 1969 napisał(-a):

A i wz69 też były. Mam sztuke nieśmiganą jeszcze z siarką. Potem fote wrzuce.

Zgadza się, ale to nie nóż szturmowy, tylko specjalny wielozadaniowy. Były jeszcze noże w zestawach saperskich, też gerlacha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, goral_ napisał(-a):

Zgadza się, ale to nie nóż szturmowy, tylko specjalny wielozadaniowy. Były jeszcze noże w zestawach saperskich, też gerlacha.

Ten wz69 to był chyba saperski. Bo tam jest coś do spłonek ale nie wiem co bo w wojsku nie byłem. A zapalniczka też jest. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, WatchSnob27 napisał(-a):

Jestem bardzo ciekawy jak to z tymi gerlachami wyglądało. Jak długo one były "w służbie"? W tamtym czasie robił je tylko gerlach, czy były też inne marki? Jak masz jakieś info lub anegdotki to napisz 😁🤔🤗

Ten nóż nie jest wart anegdot :) to syf jakich mało i mógł podniecać młodego żołnierza 28 lat temu :) 

Generalnie wcześniejsze modele pewnie były lepsze ale ich nie używałem, wz 93 był poddany modernizacji, ale nie zawracałem sobie nim już głowy. Mojego traktuję tylko i wyłącznie jako pamiątke bo równie bezużytecznego noża ciężko sobie wyobrazić :) 

Były jakieś austryjackie wynalazki, ale do mnie koncepcja noża szturmowego nie przemawia. Używałem różnych noży, ale najlepszy jaki mam i zawsze używałem jako przypięty do kamizelki w Afganie to KaBar 1211. Nóż może nie pełny full tang, ale jednak wystarczająco mocny, a co ważne użyteczny. Mojego kupiłem jeszcze w Bośni i zawsze mi towarzyszył w służbie. Amerykanie opracowując go w czasie działań na Pacyfiku wiedzieli co robią :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, mirek 1969 napisał(-a):

IMG_20230202_210852_9.jpg

pokaż rozłożonego, jesli można prosić..  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pokaż rozłożonego, jesli można prosić..  
....Tutaj?....teraz?.....tak przy wszystkich?...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potem wrzuce fotkie.A nóż szturmowy Bałkan widzieli?Polski był. Miałem jeden taki  ale sprzedałem dawno temu. Teraz bym sie nie odważył sprzedać. Teraz drogo lecą jak sie pojawią.Były trzy wersje tego noża.

balkan.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobrego piątku wszystkim....
 
20230203-085730-Copy.jpg&key=2cbbc43edbbc4370f72f0293222065775a3e0e5e8242b6030f17879c2f6008c0
Świetnie dopasowane moletowanie klipsa i rękojeści

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mirek 1969 napisał(-a):

Potem wrzuce fotkie.A nóż szturmowy Bałkan widzieli?Polski był. Miałem jeden taki  ale sprzedałem dawno temu. Teraz bym sie nie odważył sprzedać. Teraz drogo lecą jak sie pojawią.Były trzy wersje tego noża.

balkan.jpg

 

IMG_20230203_091919_9.jpg

 

IMG_20230203_092505_4.jpg

Edytowane przez mirek 1969

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Mikas napisał(-a):

Świetnie dopasowane moletowanie klipsa i rękojeściemoji108.png

Tak, Craig Brown robi dobrą robotę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wietrzę kolekcję, więc gdyby ktoś był chętny na to cacko to PM

 

20221223-080054-Copy.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnego piątku.

1197816D-DD99-4371-AE5C-9C9787876D37.jpeg

F5C78DAA-321C-49C9-8BF8-2AB1E7DD7BDD.jpeg

Edytowane przez Pamiko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jest brzydki, wyśmiewany i wygląda jak koński kutang...ale jest świetny!

 

Grimsmo - Norseman

 

To jak chodzi mechanika to jest jakiś obłęd. Mam kilka dobrych noży, macałem wiele innych ale to jest jakaś miazga jak to lata. Zawstydza niejeden nóż. 
Pewnie nie pierwszy i nie ostatni. 

Dzięki @Pamiko i @Mateo bo to dzięki Wam poznałem tego końskiego zwisa :) 

 

 

5.jpg


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, pisar napisał(-a):

Może jest brzydki, wyśmiewany i wygląda jak koński kutang...ale jest świetny!

 

Grimsmo - Norseman

 

To jak chodzi mechanika to jest jakiś obłęd. Mam kilka dobrych noży, macałem wiele innych ale to jest jakaś miazga jak to lata. Zawstydza niejeden nóż. 
Pewnie nie pierwszy i nie ostatni. 

Dzięki @Pamiko i @Mateo bo to dzięki Wam poznałem tego końskiego zwisa :) 

 

 

5.jpg

 

Gratulacje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jest urody nie nachalnej 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.