Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Który z tych noży będzie najlepszy jako edc?

 

1.QSP PENGUIN MINI

2.PETRIFIED FISH WARRIOR 949X

3.SPYDERCO PERSISTENCE LIGHTWEIGHT 

 

To zupełnie inne noże,  ale jakość myślę podobna. Najbliżej mi do spyderco, proszę o porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też bym brał rybę. Pingwin fajny ale trochę mały. Pająki tańsze są moim zdaniem przepłacone względem tego co oferują.


Lubię zegarki nosić. ////// VVorldVVithoutEnd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Fifarafa napisał(-a):

Który z tych noży będzie najlepszy jako edc?

 

1.QSP PENGUIN MINI

2.PETRIFIED FISH WARRIOR 949X

3.SPYDERCO PERSISTENCE LIGHTWEIGHT 

 

To zupełnie inne noże,  ale jakość myślę podobna. Najbliżej mi do spyderco, proszę o porady.

Słuchaj kolegi loco.

Zna się jak rzadko kto.

Mój syn ma Pingwina w tytanie i sobie chwali,

ale on ma łapkę jak nastolatek.

Chociaż to twardziel, którego z reguły nie doceniają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Fifarafa napisał(-a):

Który z tych noży będzie najlepszy jako edc?

 

1.QSP PENGUIN MINI

2.PETRIFIED FISH WARRIOR 949X

3.SPYDERCO PERSISTENCE LIGHTWEIGHT 

 

To zupełnie inne noże,  ale jakość myślę podobna. Najbliżej mi do spyderco, proszę o porady.

Proponuję spojrzeć jeszcze na civivi baklash i akurat jest w przyjemnej cenie na sharg 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, potrzebuję porady. Szukam gentleman’s foldera i po zgłębieniu tematu wybór padł na CRK Mnandi.

Zanim nacisnę spust zasięgnę jeszcze Waszej opinii i zapytam, czy znacie jakieś alternatywy.

Moje oczekiwania:

Waga maks 55-60 gramów

Blokowane ostrze

Otwieranie kołkiem, nacięciem, dziurą etc. żadnego flippera, który będzie rysował dłoń/kluczyki w kieszeni

Długość KT 6,5 cm minimum, nie interesują mnie ostrza długości żyletki 🙂

Materiał na rękojeść raczej z tych lepsiejszych, plastik odpada - Bugouta mini już mam

Stal też nie najpodlejsza, żeby nie trzeba było codziennie ostrzyć - Opinela mam również 🙂

Maksymalny budżet to cena Mnandi, czyli okolice 3k, jeśli będzie taniej to super

Z góry wielkie dzięki za propozycje!

 

 

 

Edytowane przez RysiekOchodzki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Loco 😁 

 

 

DSC_0834.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, RysiekOchodzki napisał(-a):

Panowie, potrzebuję porady. Szukam gentleman’s foldera i po zgłębieniu tematu wybór padł na CRK Mnandi.

Zanim nacisnę spust zasięgnę jeszcze Waszej opinii i zapytam, czy znacie jakieś alternatywy.

Moje oczekiwania:

Waga maks 55-60 gramów

Blokowane ostrze

Otwieranie kołkiem, nacięciem, dziurą etc. żadnego flippera, który będzie rysował dłoń/kluczyki w kieszeni

Długość KT 6,5 cm minimum, nie interesują mnie ostrza długości żyletki 🙂

Materiał na rękojeść raczej z tych lepsiejszych, plastik odpada - Bugouta mini już mam

Stal też nie najpodlejsza, żeby nie trzeba było codziennie ostrzyć - Opinela mam również 🙂

Maksymalny budżet to cena Mnandi, czyli okolice 3k, jeśli będzie taniej to super

Z góry wielkie dzięki za propozycje!

 

 

 

Chris Reeve Impinda - to moja propozycja ale nie spełnia jednego Twojego warunku brak blokady ostrza(wydaje mi się ze Mnandi tez nie ma). Druga to Medford Gentleman Jack. Pozdrawiam

Edytowane przez Pamiko
Pm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Pamiko napisał(-a):

Chris Reeve Impinda - to moja propozycja ale nie spełnia jednego Twojego warunku brak blokady ostrza(wydaje mi się ze Mnandi tez nie ma). Pozdrawiam

Dzięki, też rozważałem, ale właśnie brak blokady go u mnie zdyskwalifikował. Mnandi ma frame locka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZT 0640 a jak mniejszy to 0770.

Edytowane przez loco50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, RysiekOchodzki napisał(-a):

Panowie, potrzebuję porady. Szukam gentleman’s foldera i po zgłębieniu tematu wybór padł na CRK Mnandi.

Zanim nacisnę spust zasięgnę jeszcze Waszej opinii i zapytam, czy znacie jakieś alternatywy.

Moje oczekiwania:

Waga maks 55-60 gramów

Blokowane ostrze

Otwieranie kołkiem, nacięciem, dziurą etc. żadnego flippera, który będzie rysował dłoń/kluczyki w kieszeni

Długość KT 6,5 cm minimum, nie interesują mnie ostrza długości żyletki 🙂

Materiał na rękojeść raczej z tych lepsiejszych, plastik odpada - Bugouta mini już mam

Stal też nie najpodlejsza, żeby nie trzeba było codziennie ostrzyć - Opinela mam również 🙂

Maksymalny budżet to cena Mnandi, czyli okolice 3k, jeśli będzie taniej to super

Z góry wielkie dzięki za propozycje!

 

 

 

Z dostępnych w EU to chyba tylko Mnandi. Ewentualnie jakiś większy William Henry (np. B12) ale tu może być drożej przy nowym.

W tym budżecie mógłby być Corie Shoeman albo Brad Zinker ale nie wiem czy go dostaniesz w EU.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Mateo napisał(-a):

Z dostępnych w EU to chyba tylko Mnandi. Ewentualnie jakiś większy William Henry (np. B12) ale tu może być drożej przy nowym.

W tym budżecie mógłby być Corie Shoeman albo Brad Zinker ale nie wiem czy go dostaniesz w EU.

 

Jeszcze jest Deejo... Ładnie wyglądają niektóre modele, ale nie wiem jak z jakością. I jak się tego używa przy tak delikatnej rękojeści

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, RysiekOchodzki napisał(-a):

Panowie, potrzebuję porady. Szukam gentleman’s foldera i po zgłębieniu tematu wybór padł na CRK Mnandi.

Zanim nacisnę spust zasięgnę jeszcze Waszej opinii i zapytam, czy znacie jakieś alternatywy.

Moje oczekiwania:

Waga maks 55-60 gramów

Blokowane ostrze

Otwieranie kołkiem, nacięciem, dziurą etc. żadnego flippera, który będzie rysował dłoń/kluczyki w kieszeni

Długość KT 6,5 cm minimum, nie interesują mnie ostrza długości żyletki 🙂

Materiał na rękojeść raczej z tych lepsiejszych, plastik odpada - Bugouta mini już mam

Stal też nie najpodlejsza, żeby nie trzeba było codziennie ostrzyć - Opinela mam również 🙂

Maksymalny budżet to cena Mnandi, czyli okolice 3k, jeśli będzie taniej to super

Z góry wielkie dzięki za propozycje!

 

 

 

Popatrz jeszcze tu: https://www.couteaux-berthier.com/couteaux-pliants-c102x4051856

 

Mają trochę różnych noży, również gentleman's folderów głównie francuskich.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby co, to takie dwa maluszki szukają nowego domu. Nówki szufladowe, raptem klikane i fotografowane.

ba07987f1ad948ac18584880d319caee.jpg86fe4c16b2fcaa2fb173fc5f0b3b4065.jpg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Mateo napisał(-a):

Popatrz jeszcze tu: https://www.couteaux-berthier.com/couteaux-pliants-c102x4051856

 

Mają trochę różnych noży, również gentleman's folderów głównie francuskich.

 

 

Mateusz, bardzo dziękuję za wszystkie propozycje, przejrzę je sobie na spokojnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rysiek - pytanie od którego powinienem zacząć. Do czego ma służyć ten nóż? Do wzbudzania podziwu i zazdrości gawiedzi 😁 czy normalnej pracy? Bo jeśli do tego drugiego to moim zdaniem PM2. 

 😁

Edytowane przez loco50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, loco50 napisał(-a):

Rysiek - pytanie od którego powinienem zacząć. Do czego ma służyć ten nóż? Do wzbudzania podziwu i zazdrości gawiedzi 😁 czy normalnej pracy? Bo jeśli do tego drugiego to moim zdaniem PM2. 

 😁

Nóż ma służyć do krojenia, takiego na co dzień - koperty, paczki, kartony, robienie kanapek w plenerze czy struganie kijków na kiełbaski. Jak chcę sobie pobatonować gałęzie w lesie, to nie robię tego folderem. Jeśli chodzi o wzbudzanie podziwu i zazdrości u gawiedzi, to u mnie będzie z tym średnio, bo ostatnie zdjęcie swojego noża wrzuciłem 2 miesiące temu 🤣 Do tego ma spełniać moje założenia, a więc jeśli piszę o wadze maks około 60 gramów, to nóż ważący 2 razy tyle raczej nie jest tym, czego szukam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha. No to trochę się pogubiłem bo nie wiem czy zasadnym jest wydawać 3k na nóż do strugania kijków. No ale kto bogatemu zabroni😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, loco50 napisał(-a):

Aha. No to trochę się pogubiłem bo nie wiem czy zasadnym jest wydawać 3k na nóż do strugania kijków. No ale kto bogatemu zabroni😁

Spoko, ja też nie wiem, czy jest zasadnym posiadać kilkadziesiąt noży po parę stów każdy 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rysiek, pytałeś o rade więc dalem Ci kilka pomysłów. I tylko tyle. Nie miałem zamiaru Cię pouczać. Wybacz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasadnym jest posiadanie kilku noży roboczych zamiast jednego pokazowego. 

Jeśli w robocie sprawdzi się nóż za 3tysie, bo nie sprawdził się inny za 2800, to jak najbardziej, nawet kilka takich nozy za 3 tysie - jeden do patyków, drugi do grilla, kolejny do paczek.

Czemu nie.. 

u mnie sprawdza się jeden za 200zł, kolejny za 400 i jeszcze inny.

Kilka sobie sam wystrugałem i to są najdroższe noże które posiadam .. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, loco50 napisał(-a):

Rysiek, pytałeś o rade więc dalem Ci kilka pomysłów. I tylko tyle. Nie miałem zamiaru Cię pouczać. Wybacz. 

Adam, przecież wiesz, że cenię sobie Twoje rady, nie raz o tym pisałem tutaj i mówiłem także, gdy mieliśmy okazję zamienić kilka zdań podczas CEKE. 

Za zaproponowanie zetek również podziękowałem - po prostu teraz szukam noża o takich a nie innych parametrach.

A dyskusja dotycząca kasy, jaką wydajemy na nasze różne hobby jest IMO bezcelowa. Pozdrawiam i życzę dobrej nocy :) 

 

43 minuty temu, zadra napisał(-a):

zasadnym jest posiadanie kilku noży roboczych zamiast jednego pokazowego. 

Jeśli w robocie sprawdzi się nóż za 3tysie, bo nie sprawdził się inny za 2800, to jak najbardziej, nawet kilka takich nozy za 3 tysie - jeden do patyków, drugi do grilla, kolejny do paczek.

Czemu nie.. 

u mnie sprawdza się jeden za 200zł, kolejny za 400 i jeszcze inny.

Kilka sobie sam wystrugałem i to są najdroższe noże które posiadam .. 

Dokładnie, dlatego u mnie sprawdza się też Mora, którą kupiłem za 36 złotych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.