Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, mirek 1969 napisał(-a):

Kiedyś jakiegoś himalaiste spytali po cholere tam włazi na te góry. Niebezpiecznie,zimno itd. A on odpowiedział. Bo są.

Kruca ciężko to skomentować. Jednak himalaista to zwierzę do zdobywania gór, taki gość poświęca środki techniczne i siebie dla konkretnego celu... noże projektuje się i tworzy do użytku, do realizacji pasji, survivalu, roboty, samoobrony... generalnie to narzędzie do roboty :) a wy je jak znaczki zbieracie, robicie śliczne sweet focie czyli deprecjonujecie istotę noża. Kiedyś na pytanie o ostrzenie ktoś mi doradził oddanie noża w ręce fachowca... no to jest dramat w podejściu do noża. Moich noży (no mam ich kilka bo każdy ma swoje zastosowanie) używam w terenie na wyprawach, w lesie i w mieście :) zużywam je, sam je ostrze, nie dbam o jakąś szczególną estetykę - są porysowane od używania i szybkiego ostrzenia, mają te ślady użytkowania które są w sumie wspomnieniami (mam do noży sentymentalne podejście). Moje noże są po prostu nożami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nóż to taki sam gadżet jak każdy inny, tak jakbyś wymagał od każdego posiadacza mocnego sportowego auta żeby je upalał na torze,  w zegarku nurku nurkował, a starą gelendą czy defenderem jeździł w teren. Nie te czasy Panie, dziś mało kto potrzebuje tych przedmiotów użytkowo. 

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Darecki napisał(-a):

Kruca ciężko to skomentować. Jednak himalaista to zwierzę do zdobywania gór, taki gość poświęca środki techniczne i siebie dla konkretnego celu... noże projektuje się i tworzy do użytku, do realizacji pasji, survivalu, roboty, samoobrony... generalnie to narzędzie do roboty :) a wy je jak znaczki zbieracie, robicie śliczne sweet focie czyli deprecjonujecie istotę noża. Kiedyś na pytanie o ostrzenie ktoś mi doradził oddanie noża w ręce fachowca... no to jest dramat w podejściu do noża. Moich noży (no mam ich kilka bo każdy ma swoje zastosowanie) używam w terenie na wyprawach, w lesie i w mieście :) zużywam je, sam je ostrze, nie dbam o jakąś szczególną estetykę - są porysowane od używania i szybkiego ostrzenia, mają te ślady użytkowania które są w sumie wspomnieniami (mam do noży sentymentalne podejście). Moje noże są po prostu nożami.

No dobra. może masz i też trochę racji. Ale o co chodzi? Nigdy nie słyszałeś o czymś takim jak konik,pasja ,hobby. Ludzie nie takie rzeczy zbierają, kolekcjonują nawet takie co się fizjologom nie śniło😀 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, eye_lip napisał(-a):

Nóż to taki sam gadżet jak każdy inny, tak jakbyś wymagał od każdego posiadacza mocnego sportowego auta żeby je upalał na torze,  w zegarku nurku nurkował, a starą gelendą czy defenderem jeździł w teren. Nie te czasy Panie, dziś mało kto potrzebuje tych przedmiotów użytkowo. 

Defenderem w mojej okolicy serwis z TAURONA nadal jeździ, konkretne autko z Solihull 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No czasami widzi się ciekawe auta w grupach, u mnie np unimogi np w jakichś spółkach związanych z PKP. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Darecki napisał(-a):

Kruca ciężko to skomentować. Jednak himalaista to zwierzę do zdobywania gór, taki gość poświęca środki techniczne i siebie dla konkretnego celu... noże projektuje się i tworzy do użytku, do realizacji pasji, survivalu, roboty, samoobrony

podejmowałem tu już tego typu rozważania. 

Niestety jak grochem o ścianę..

Te chopy, kupowały i nadal kupują..  nic ich nie rusza, ;)

misjonarska postawa niewiele tu pomoże, nikogo nie nawrócisz, nikogo nie przekonasz..

W sumie to chyba dobrze, że noze kupują, bo mogliby przechlać, przehazardować,  przedziwkować te piniondze  a tak, to jakaś małżonka, czy dzieci choćby za 1/5 wartości sprzedadzą po ich śmierci radość będzie w rodzinie i zmarłego wspominanie.. :)

No chyba, że do trumny każą włożyć w ostatni3j woli wypisując życzenie. 

Dawniej tak ludzi chowano- z toporzyskiem- tarczą - mieczem albo wierną kobyłą czy psem.. 

 

Po mnie zostaną tylko zgrzytajace zęby bo tak jak Ty może raczej zdążę zużyć- zgubić lub uszkodzić.. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Darecki napisał(-a):

a wy je jak znaczki zbieracie, robicie śliczne sweet focie czyli deprecjonujecie istotę noża. Kiedyś na pytanie o ostrzenie ktoś mi doradził oddanie noża w ręce fachowca... no to jest dramat w podejściu do noża.

 

Sorry ale dziwne rzeczy piszesz. 

Ten Twój przykład jest ciekawy. Jak mam nóż za 3-8k to chce aby mi go naostrzył fachowiec, który położy idealnie krawędź tnącą i idwalny kąt. Nie mam zwyczajnie ochoty doktoryzowac się w ostrzeniu posiadając dobre i drogie noże.


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, pisar napisał(-a):

 

Sorry ale dziwne rzeczy piszesz. 

Ten Twój przykład jest ciekawy. Jak mam nóż za 3-8k to chce aby mi go naostrzył fachowiec, który położy idealnie krawędź tnącą i idwalny kąt. Nie mam zwyczajnie ochoty doktoryzowac się w ostrzeniu posiadając dobre i drogie noże.

Pokażcie jakieś filmiki , co kroicie nożami za 8k prucz kartek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Fifarafa napisał(-a):

Pokażcie jakieś filmiki , co kroicie nożami za 8k prucz kartek :)

Mam pytanie. Co Cię interesuje ile kto ma nozy , za ile ma te noże i co nimi kroi? Daj jakis ciekawy kontent w tym dziale oprocz zadawania głupich pytań. Pozdrawiam Pawel

6 godzin temu, zadra napisał(-a):

podejmowałem tu już tego typu rozważania. 

Niestety jak grochem o ścianę..

Te chopy, kupowały i nadal kupują..  nic ich nie rusza, ;)

misjonarska postawa niewiele tu pomoże, nikogo nie nawrócisz, nikogo nie przekonasz..

W sumie to chyba dobrze, że noze kupują, bo mogliby przechlać, przehazardować,  przedziwkować te piniondze  a tak, to jakaś małżonka, czy dzieci choćby za 1/5 wartości sprzedadzą po ich śmierci radość będzie w rodzinie i zmarłego wspominanie.. :)

No chyba, że do trumny każą włożyć w ostatni3j woli wypisując życzenie. 

Dawniej tak ludzi chowano- z toporzyskiem- tarczą - mieczem albo wierną kobyłą czy psem.. 

 

Po mnie zostaną tylko zgrzytajace zęby bo tak jak Ty może raczej zdążę zużyć- zgubić lub uszkodzić.. 

 

🙈

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Pamiko napisał(-a):

Mam pytanie. Co Cię interesuje ile kto ma nozy , za ile ma te noże i co nimi kroi? Daj jakis ciekawy kontent w tym dziale oprocz zadawania głupich pytań. Pozdrawiam Pawel

🙈

Kolego trochę chyba źle rozumiesz to co napisałem.  Czy ja się pytam kto ile ma noży , po ile są te noże ?  Widzisz gdzieś takie pytanie , albo w ogóle jakieś  pytanie? Weź się lepiej za to ostrzenie może , bo z czytaniem ze zrozumieniem na bakier. Albo  po prostu za ciasne stringi dzisiaj ubrałeś , i mózg uciska ? Pzdr

Edytowane przez Fifarafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Fifarafa napisał(-a):

Pokażcie jakieś filmiki , co kroicie nożami za 8k prucz kartek :)

 

Zdziwił byś się w tym temacie kolego...ostatnio widziałem gościa na zagranicznym forum, który używa noża za 8k zł na budowie i katuje go jak najtańszego badziewiaka. Nóż otwiera puszki z farbą i pracuje normalnie.

W PL znam kilku, którzy swoje noże używają codziennie bez wnikania w temat (noże po 3-5k zł)

 

Poza tym co to za dziwny komentarz i rozumowanie? 

Trochę jak z zegarkami...wielu użykowinków drogich zegarków nosi je bez "poszanownia" i regularnie tyra a zegarki są całe w rysach i wgniotach. Normalna rzecz, przedmiot.

Jak kogoś stać to nie wchodzi w takie analizy zegarkowe czy nożowe tylko używa swoich przedmiotów jeżeli ma na to ochotę.


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, pisar napisał(-a):

 

Zdziwił byś się w tym temacie kolego...ostatnio widziałem gościa na zagranicznym forum, który używa noża za 8k zł na budowie i katuje go jak najtańszego badziewiaka. Nóż otwiera puszki z farbą i pracuje normalnie.

W PL znam kilku, którzy swoje noże używają codziennie bez wnikania w temat (noże po 3-5k zł)

 

Poza tym co to za dziwny komentarz i rozumowanie? 

Trochę jak z zegarkami...wielu użykowinków drogich zegarków nosi je bez "poszanownia" i regularnie tyra a zegarki są całe w rysach i wgniotach. Normalna rzecz, przedmiot.

Jak kogoś stać to nie wchodzi w takie analizy zegarkowe czy nożowe tylko używa swoich przedmiotów jeżeli ma na to ochotę.

Ale ja nie napisałem swojego komentarza prześmiewczo. Poprostu chciałbym zobaczyć do jakich prac używane są kosy za tyle pieniędzy , co kolega wyżej się przechwala. Nie wiem co w moim komentarzu dziwnego , chyba źle został odebrany.

Co w tym złego żeby ktoś pokazal do czego używa swoje narzędzie pracy ? Pzdr 

 

PS . Życzę wszystkim użytkownikom forum , najdroższych zegarków,  noży i wszelakich gadżetów:)

Edytowane przez Fifarafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Fifarafa napisał(-a):

Ale ja nie napisałem swojego komentarza prześmiewczo. Poprostu chciałbym zobaczyć do jakich prac używane są kosy za tyle pieniędzy , co kolega wyżej się przechwala. Nie wiem co w moim komentarzu dziwnego , chyba źle został odebrany.

Co w tym złego żeby ktoś pokazal do czego używa swoje narzędzie pracy ? Pzdr 

 

PS . Życzę wszystkim użytkownikom forum , najdroższych zegarków,  noży i wszelakich gadżetów:)

 

No to Ci odpowiem. Drogich noży używa się do tego samego co tanich.

Ewentualnie nie używa się tylko ustawia na półce do podziwiania/do funkcji dekoracyjnej.

Więcej funkcji nie znam.


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, pisar napisał(-a):

 

No to Ci odpowiem. Drogich noży używa się do tego samego co tanich.

Ewentualnie nie używa się tylko ustawia na półce do podziwiania/do funkcji dekoracyjnej.

Więcej funkcji nie znam.

Nie zadałem pytania do czego używa się noży, ale ok spoko. 

Dla mnie koniec tematu , bez sensu jest to dalej ciągnąć.

Napisałem żeby pokazać co jest krojone nożem za takie siano , a odebrane to zostało jako atak. 

Chyba lepiej nic tu nie pisać , zrobimy z tego forum miejsce do wstawiania zdjeć eksponatów

Dobrego dnia.

Edytowane przez Fifarafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Fifarafa napisał(-a):

zobaczyć do jakich prac używane są kosy za tyle pieniędzy ,

cofnij się w postach do wakacji ubiegłego roku, znajdziesz tam moje zdjęcie z grillowania Protecha- może nie tak drogi jak byś chciał, bo cenowo tylko odrobinę wyżej niż ganzo ktorego inni koledzy chętniej widzieliby zamiast niego przy takim zajęciu.. 

Zazwyczaj jeździ u mnie w portkach motocyklowych, bo świetnie tam pasuje; czasami się obawiam, że nie wyjmę jesienią i do wiosny będę się zastanawiał gdzie co zgubiłem.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Fifarafa napisał(-a):

Kolego trochę chyba źle rozumiesz to co napisałem.  Czy ja się pytam kto ile ma noży , po ile są te noże ?  Widzisz gdzieś takie pytanie , albo w ogóle jakieś  pytanie? Weź się lepiej za to ostrzenie może , bo z czytaniem ze zrozumieniem na bakier. Albo  po prostu za ciasne stringi dzisiaj ubrałeś , i mózg uciska ? Pzdr

 

3 godziny temu, Fifarafa napisał(-a):

Pokażcie jakieś filmiki , co kroicie nożami za 8k prucz kartek :)

Jedni mają problemy z czytaniem, inni z pisaniem. Prucz sobie więcej... 🙃

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mirek 1969 napisał(-a):

Coś do odmiany musi być

IMG_20230525_112821_0.jpg

IMG_20230525_112826_3.jpg

Nóż stan fabryka. Wagowo powiem że czuć że ma sie nóż.Ponoć było zrobionych kilkadziesiąt sztuk do jakiś gości wyższych rangą oczywiście w czasach PRL. Nic nie lata wszystko ładnie pasuje. Jakby kto pytał to do pudełeczka i za 30 lat następnemu pokoleniu przekazać.

IMG_20230525_141131_6.jpg

IMG_20230525_141329_6.jpg

Edytowane przez mirek 1969

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Fifarafa napisał(-a):

Kolego trochę chyba źle rozumiesz to co napisałem.  Czy ja się pytam kto ile ma noży , po ile są te noże ?  Widzisz gdzieś takie pytanie , albo w ogóle jakieś  pytanie? Weź się lepiej za to ostrzenie może , bo z czytaniem ze zrozumieniem na bakier. Albo  po prostu za ciasne stringi dzisiaj ubrałeś , i mózg uciska ? Pzdr

Kolezko dla higieny tylko odpowiem ze stringów nie nosze i mózg mnie nie uciska. Zdjęcie z nożem (sweet) dla zasięgów. 

IMG_9524.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Pamiko napisał(-a):

:)

 

 

Edytowane przez Fifarafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, RysiekOchodzki napisał(-a):

Ciołem Sebom wąsz, ja prdl co to bendzie??? 😂

 

IMG_4150.jpeg

utrata 65% wartości przy odsprzedaży.

Jak klient znajdzie to zdjęcie i skojarzy, że raka twarda deska, to nawet 70%.. 😉 

6 godzin temu, mirek 1969 napisał(-a):

Nóż stan fabryka. Wagowo powiem że czuć że ma sie nóż.Ponoć było zrobionych kilkadziesiąt sztuk do jakiś gości wyższych rangą oczywiście w czasach PRL. Nic nie lata wszystko ładnie pasuje. Jakby kto pytał to do pudełeczka i za 30 lat następnemu pokoleniu przekazać.

IMG_20230525_141131_6.jpg

IMG_20230525_141329_6.jpg

Polmozbyt w cenie..

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.