Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam cały czas na sprzedaż Lahara w bazarku ;) Ew. Cold Steel Braveheart :)

 

Jak jakieś pytania śmiało na PW. Sporo noży miałem to jak coś mogę doradzić. Ale prawda taka, że najważniejsza rzecz jak dla mnie - jak nóż leży w ręku, a to tylko osobiście da radę zrobić :)

 

Ale zagwarantować, że się nimi nie zatniesz nie mogę... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukiwania zakończone. Jak przyjdzie, to się pochwalę


Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybko poszło ;) Gratuluje (tylko jeszcze nie wiem czego :) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mathu

http://www.knives.pl/forum/index.php/topic,46590.0.html

http://www.knives.pl/www/artykuly/testy/outcast_czyli_czego_nozem_robic_nie_mozna.html

 

To nie jest kabura tylko pochwa i nie plastikowa tylko z Kydeksu.

 

Czy możesz łaskawie usunąć animację ze swojego podpisu? Nie jesteśmy na USN.

Edytowane przez mathu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś z was może do czynienia z nożem Kershaw Outcast? Podoba mi się i wogóle, ale mam wątpliwości co do wytrzymałosci i użyteczności plastikowej kabury, która jeszcze do tego wyglada cokolwiek dziwnie...

 

 

 

a to nie jest normalny kydex?,nie widzę w niej nic dziwnego...wygląda porządnie..

 

całkiem fajny nóż,a właściwie już maczeta :P

Edytowane przez y60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy możesz łaskawie usunąć animację ze swojego podpisu? Nie jesteśmy na USN.

 

Oj nie moge mathu zrobic tego dla Ciebie,przecież wiesz... Czymkolwek jest USN rzecz jasna

Edytowane przez Lestaf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć jak o nożach to się przyłącze do tematu,też mam bzika na punkcie ostrych noży i jakieś półtorej roku temu ten temat przestał istnieć i tak

JA oraz moja rodzina mamy już spokój i tępych noży u nas NIET.

Ja sam mam zawsze przy sobie scyzoryk Victorinox Tradesman

20655024982496190416.jpg

 

1. duże blokowane ostrze

2. korkociąg

3. otwieracz do puszek z

4. - małym śrubokrętem 3 mm (także do wkrętów gwiazdkowych)

5. otwieracz do kapsli z

6. - śrubokrętem 6mm

7. - ostrzem do zdejmowania izolacji

8. szpikulec - szydło

9. kółko

10. pęseta

11. wykałaczka

12. piłka do drewna

13. kombinerki z

14. - przecinakiem drutu

15. śrubokręt gwiazdkowy

16. piłka do metalu z

17. pilnikiem do metalu

 

jest to mój już sprawdzony w różnych sytuacjach mini zestaw narzędziowy

 

a co do domu? Ja polecam a opieram to na własnym doświadczeniu super hiper ekstra uniwersalny nóż firmy

victorinox o magicznej nazwie NÓŻ DO POMIDORÓW

To nie żaden żart !!! W cenie około 15 pln jest to wręcz mistrzowskie ostrze,

ostrze do wszystkiego które jeżeli ktoś chce mieć podręczny nóż-nożyk którym w kuchni jest wstanie zrobić większość prac to polecam gorąco ja obdarowałem kilkoro znajomych tymi nożami jako imieninowy prezent i początkowa konsternacja błyskawicznie po pierwszym użyciu w kuchennych pracach przeradzała się w zachwyt. Sami wypróbujcie.

 

Co poza tym,jako komplet noży w bloku drewnianym który nie dość że ładnie wygląda ale i nadaje się do wykorzystania w praktyce polecam noże firmy Fiskars. I koniecznie ostrzałkę tej firmy.

 

Między bajki można włożyć mit o tym co mówią reklamy ze są noże które się nie tępią.

Fiskars zrobił noże które nie dość że są ostre i dość długo taki stan rzeczy jest utrzymany to na dodatek ma w swojej ofercie ostrzałkę która umożliwia wręcz z dziecinną ławtością utrzymać super ostrość tych narzędzi kuchennych.

Victorinoxa też na niej czasem podostrzę.

 

Można w necie poczytać o wymienionych moich propozycjach,jest tego dużo.

 

A dlaczego o tym napisałem ano dla tego że jest wśród was zapewne wielu takich którzy mają dosyć

"byś mógł w końcu coś zrobić do cholery,nic ukroić nie można!!! Byś móg naostrzyć te cholerne noże"

A teraz spokój święty :P

Edytowane przez Gadzeciarz

-"bo raz tylko dany nam czas,więc żyj na huśtawce życia,ŻYJ !!!"
Życie z zegarkiem na ręku stało się jeszcze ciekawsze! B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noży do pomidorów Victorinaxa mam w domu 5 szt :-) tak, aby jeden zawsze był w gotowości. To tzw "pikutek" i jest najlepszym nożem victorinoxa ever - nawet przed scyzorykami :P


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty masz 5 sztuk i ja mam 5 sztuk to razem mamy 10 :)

mam dwa białe i trzy czarne. I tak jak napisałem po wyglądzie na pierwszy rzut oka to jakaś masakra by to coś mogło kroić ????

Ale już przy pierwszym użyciu jak to mówił Ferdek Kiepski "klękajcie narody" :)

Teraz zamiast "naostrzył byś te noże" mam " do cholery coś ty za noże kupił znowu sobie palec przecięłam"

I tak jest,z początku trzeba bardzo uważać bo to nowy wymiar krojenia,nie żartuję :)

Fiskarsy również !!!

 

93748038331542174054.jpg

 

56342051252565300536.jpg

 

Oczywiście ze śladami użytkowania :)

Edytowane przez Gadzeciarz

-"bo raz tylko dany nam czas,więc żyj na huśtawce życia,ŻYJ !!!"
Życie z zegarkiem na ręku stało się jeszcze ciekawsze! B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wywiad

Noży do pomidorów Victorinaxa mam w domu 5 szt :-) tak, aby jeden zawsze był w gotowości. To tzw "pikutek" i jest najlepszym nożem victorinoxa ever - nawet przed scyzorykami :)

 

O co chodzi z tym nożykiem. Do pomidorów w nazwie stoi. Kosztuje 10zł... co w nim takiego rewelacyjnego? Pytam z niewiedzy, potrzebuję nożyka do kanapeczek w akademiku, dobry on jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj a sam zobaczy nie nie tak,spróbuj a sam poczujesz !

Tak jak w temacie nóż firmy Victorinox -nóż do pomidorów.

Victorinox nóż do pomidorów 5.0833.B nie można podawać linków ale wpisz sobie w Goooogule :) długość ostrza 11 cm. czubek zaokrąglony.ostrze ząbkowane faliście.

Cena około 15pln. Reszta tak jak opisałem i jeszcze raz polecam.


-"bo raz tylko dany nam czas,więc żyj na huśtawce życia,ŻYJ !!!"
Życie z zegarkiem na ręku stało się jeszcze ciekawsze! B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-4044-0-45497200-1331250345.jpg

Schaumburg Aquamatic II chrono , Citizen EcoZilla , Glycine Lcc 3k Le , Citizen Skyhawk , Temption CGK 204   ( sprzedam ew. zamiana ) , Oris ProDiver date ( zam. na chrono ) . Pam sub 243 , Fortis square chrono , Citizen Aqualand Depthmeter , OMEGA plo - prof 

i inne ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wywiad

Czy korkociąg w Victorinoxach dobrze się sprawdza... da się tym winko otworzyć, nic się w scyzoryku nie wyłamie?

Bo jeśli jest słaby to wezmę sobie model z gwiazdkowym śrubokrętem.

Edytowane przez Wywiad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noży do pomidorów Victorinaxa mam w domu 5 szt :-) tak, aby jeden zawsze był w gotowości. To tzw "pikutek" i jest najlepszym nożem victorinoxa ever - nawet przed scyzorykami :)

 

Spróbuj a sam zobaczy nie nie tak,spróbuj a sam poczujesz !

Tak jak w temacie nóż firmy Victorinox -nóż do pomidorów.

Victorinox nóż do pomidorów 5.0833.B nie można podawać linków ale wpisz sobie w Goooogule :) długość ostrza 11 cm. czubek zaokrąglony.ostrze ząbkowane faliście.

Cena około 15pln. Reszta tak jak opisałem i jeszcze raz polecam.

 

Właśnie zamówiłem :)

Zobaczymy czy rzeczywiście taki dobry :)


Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MichaelD

Właśnie zamówiłem :)

Zobaczymy czy rzeczywiście taki dobry :)

 

 

Bardzo dobry nóż jak za ta cenę ( na allegro chodzi po około 8.5 PLN)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy korkociąg w Victorinoxach dobrze się sprawdza... da się tym winko otworzyć, nic się w scyzoryku nie wyłamie?

Bo jeśli jest słaby to wezmę sobie model z gwiazdkowym śrubokrętem.

 

Spoko wodza :) otwiera co chcesz a jak nie to zajefajny pilnik ma to se szyjkę upiłujesz :)

Ze szwagrem deskę na wyścigi piłowałem szerokość 10cm grubość 1.5 cm on piłą ja victorinoxem oczywiście szwagier szybciej upiłował ale ja swoim scyzorykiem wcale dużo za nim nie byłem i sam fakt że dało radę i to jak :)

Zakładał się że swoim (tym moim gównem) mowa o scyzoryku to nawet z miejsca nie ruszę,SIĘ ZDZIWIŁ :) i nie tylko on.


-"bo raz tylko dany nam czas,więc żyj na huśtawce życia,ŻYJ !!!"
Życie z zegarkiem na ręku stało się jeszcze ciekawsze! B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry nóż jak za ta cenę ( na allegro chodzi po około 8.5 PLN)

I plus przesyłka to i 15 pln wyjdzie. Trzeba było i dla bliskich wziąć na pewno się nie zawiedziesz,tak jak napisałem również wspaniale sprawdza się jako niedrogi prezent dla znajomych.


-"bo raz tylko dany nam czas,więc żyj na huśtawce życia,ŻYJ !!!"
Życie z zegarkiem na ręku stało się jeszcze ciekawsze! B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POwitoł

No panowie, nożyki zacne tu pokazaliście.

Pająk od Luma: cudo. Bawiłem się wersją z VG10 - ogromne wrażenie na mnie zrobił.

@akism: twój pająk obecnie robiony jest z włóknem węglowym na rękojeści i stalą ZDP189.

Bardzo ładny garniturowiec z niego.

 

@Wywiad: korkociąg w vickach zdaje egzamin. W sumie jest to główny powód dla którego mam ich scyzora.

Polec mogą korkociagi z tych krótkich serii scyzoryków. Te w normalnych i dużych to pełnowartościowe narzędzia.

 

Co do pikutków victorinoxa: jest to standardowo przynoszony przeze mnie prezent na wszelkiego rodzaju parapetówki :)

Rozdałem tego coś koło 30sztuk i w każdej prawie kuchni jest to najczęściej używany nóż.

Na prezent ślubny też dostałem dwa od kolegów "po nożu" :)


porcelanowy: Nóż to Narzędzie => ntn.knives.pl

Z pamiętnika strapmakera amatora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze na koniec powiem że do bardziej za awansowanych prac kuchennych używam FISKARS Nóż do siekania Santuko seria CUISINE-kuty

Przeznaczony przede wszystkim do siekania. Wysokiej jakości ostrze tnie warzywa oraz mięsa szybko i precyzyjnie. Ergonomiczna rączka oraz staranne wyważenie noża sprawiają, iż praca nim jest czystą przyjemnością.

Piękny, trwały i bardzo praktyczny nóż. Krojenie i siekanie tym nożem to prawdziwa przyjemność! Jest doskonale wyważony, idealnie pasuje do ręki. Odpowiednio ciężki (ale nie za ciężki), by praca z nim była lekka i szybka.

 

Przeznaczony do siekania, ale wyśmienicie sprawdza się także podczas innych prac kuchennych, wymagających szybkiego cięcia. Dzięki miękkiej, antypoślizgowej rękojeści siekanie oraz krojenie tym nożem jest całkowicie bezpieczne.

 

Ostrze ma długość 17 cm a jego waga to 248g. Fajny jest ale na palce trza uważać jak cholera :)

 

01837038049047792483.jpg

 

28335591337342870381.jpg

 

04978764181732656386.jpg

 

09426349703186813083.jpg

Edytowane przez Gadzeciarz

-"bo raz tylko dany nam czas,więc żyj na huśtawce życia,ŻYJ !!!"
Życie z zegarkiem na ręku stało się jeszcze ciekawsze! B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wywiad

I plus przesyłka to i 15 pln wyjdzie. Trzeba było i dla bliskich wziąć na pewno się nie zawiedziesz,tak jak napisałem również wspaniale sprawdza się jako niedrogi prezent dla znajomych.

 

No właśnie wziąłem go przy okazji ze scyzorykiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.