Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Podobno bardzo dobry i wytrzymały kawałek stali RWL, ale jego cena 350 funtów....... :D

 

jeszcze wersja ząbkowana:

post-27674-0-46404400-1331253558.jpg


Wszystko z czasem się zmienia

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mathu

Cena przekomiczna.

 

Za 2/3 można mieć superowy custom Doziera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

?post-28295-0-92337400-1331253957.jpg

Edytowane przez Gadzeciarz

-"bo raz tylko dany nam czas,więc żyj na huśtawce życia,ŻYJ !!!"
Życie z zegarkiem na ręku stało się jeszcze ciekawsze! B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-"bo raz tylko dany nam czas,więc żyj na huśtawce życia,ŻYJ !!!"
Życie z zegarkiem na ręku stało się jeszcze ciekawsze! B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś jest chętny to mam do oddania nówkę nóż Spyderco Tenacious, kupiłem inny a nie jestem maniakiem noży i ten mi nie jest już potrzebny. Opinii i filmików na youtube tego noża nie brakuje wiec każdy sobie może sprawdzić. Chciałbym 160 zl z wliczoną przesyłką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wywiad

Jak ktoś jest chętny to mam do oddania nówkę nóż Spyderco Tenacious, kupiłem inny a nie jestem maniakiem noży i ten mi nie jest już potrzebny. Opinii i filmików na youtube tego noża nie brakuje wiec każdy sobie może sprawdzić. Chciałbym 160 zl z wliczoną przesyłką.

A co kupiłeś zamiast, jeśli można wiedzieć. Jest coś lepszego od Tenka w tym przedziale cenowym?

 

160 zł gęgasz za Tenka, hmm :( ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a taka modyfikacja /dwa rodzaje stali/ jak sie podoba :)

33a3rde.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:) gites , a na czym polega modyfikacja ?

Schaumburg Aquamatic II chrono , Citizen EcoZilla , Glycine Lcc 3k Le , Citizen Skyhawk , Temption CGK 204   ( sprzedam ew. zamiana ) , Oris ProDiver date ( zam. na chrono ) . Pam sub 243 , Fortis square chrono , Citizen Aqualand Depthmeter , OMEGA plo - prof 

i inne ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stal górnej czesci klingi jest z gorszej stali a ta czesc z "falami" /ostrze/ wykonane z D2

dzieki temu obnizono koszty a nozyk fajnie wyglada

planuje zmienić okładziny na g10 pomarańczowe i dorobic pochwe z pomaranczowego kydexu - został mi arkusz to bedzie deko inaczewj

wygladał bo te czarne pochwy juz mi sie znudziły :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MichaelD

stal górnej czesci klingi jest z gorszej stali a ta czesc z "falami" /ostrze/ wykonane z D2

dzieki temu obnizono koszty a nozyk fajnie wyglada

planuje zmienić okładziny na g10 pomarańczowe i dorobic pochwe z pomaranczowego kydexu - został mi arkusz to bedzie deko inaczewj

wygladał bo te czarne pochwy juz mi sie znudziły :)

 

 

Tyle ze ta "gorsza" stal 13C26. Nie jest aż taka zła, ostrze mogło być cale z tej stali.

 

Ja okładzin by nie zmieniał bo IMHO będzie zbyt dużo z tym roboty, ale za to dorobił nowy klips by nóż znikał w kieszeni ( coś na kształt Piki I)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wywiad

Nowy druh Zaśpiew i stara przyjaciółka Proxima

 

Obraz024-1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam , sie pochwalę; Extrema Ratio Nemesis oraz limitowana wersja (ok 250) RNL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!Chcę sobie sprawić jakiś solidny ,trwały,uniwersalny i fajnie wygladajacy "kozik" W kilku odcinkach Szkoły Przetrwania ,Bear Grylls używał BUCK ICEMAN BU873X.Czy polecilibyście ten nożyk czy raczej coś innego do 200zł.Myslałem jeszcze nad CRKT M21,tylko który O2,O4G,14G.Czekam na wasze rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z CRKT były problemy z hartowaniem stali i trafiały się bardzo kiepskie sztuki. Może Benchmade Monochrome albo Benchmade Griptillian, popularne i sprawdzone noże z dobrą stalą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracajac do CRKT M21-04 to ciezki kawał noza , jak go bedziesz w kieszeni nosił to Ci galoty spadna

lepsza opcją jest to co kolega podał

lub np RAT-1 folder cena na pewnym forum ok 140 zet

a w teren to raczej nóż ze stałym ostrzem

a fixed to do na mały wypad za miasto typu chlebek pokroic

kijek do kiełbaski zaostrzyć itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z nozami marki Smith and Wesson.Oglądałem dzisiaj w sklepie model SW-CK2B, cena 230zł a w internetowym sklepie model CK2C różniący się kolorem ostrza ,w pierwszym jest czarne w drugim "moro" 114zł!Jest też na allegro kilka noży tej firmy może ktoś by przejrzał i coś doradził ;) Aha ,a czy lepiej kupić nóż z ostrzem jednolitym czy z dodatkową "piła" na ostrzu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 230 zł to na pewno za niego dużo a czy za 114 się opłaca?Na allegro sprzedający asnet_13 posiada taki za 68zł.Tylko nie ma numeru tel .do gościa.Co do mojego pytania czy jednolite ostrze czy z "piłą" jak radzicie?Nie to żebym się uparł na tego S&W ,ale budżet trochę mi się zmniejszył i chciałbym dać max130 zeta.Myśle że 68 zł to dobra cena za ten nożyk ,czy sie mylę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro sprzedający asnet_13 posiada taki za 68zł

Na allegro jest masa podrob. Nie wiem jak sprzedawane przez tą osobę, ale uwazałbym, zwlaszcza, ze S&W sa bardzo czesto podrabiane (mimo, iz to slabe noze).

 

Trzymalbym sie sprawdzonych marek, robiacych solidne (jakosciowo) noze. Benchmade, Spyderco, Kershaw, etc.

Tansze BM sa `z importu', ale noze sa jak najbardziej OK.

Dlugo uzywalem Spyderco Native - obecnie zapewne jest za okolo 150-200. Bez fajerwerkow (poza topową stala), ale trudno chciec czegos wiecej nie bedac purystą nożowym.

 

Tak szczerze powiedziawszy to do szczescia szaremu czlowiekowi wystarczy Victorinox, czy Wenger. Po latach przerabiania nozy za ~1k PLN tak na codzien wystarczy mi Vicrotinox Soldier (stary model).

 

Imho wazniejsza od noza jest... ostrzałka. Kazdy nóż sie kiedys tępi (raczej predzej, niz pozniej). Grunt, zeby łatwo i bezblednie naostrzyc, bo do stanu golenia mozna doprowadzic kazdą stal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo do stanu golenia mozna doprowadzic kazdą stal.

tylko po co ? nóz ma pracowac nie golic :-)

a wracajac do noza to mysle ze warto sie w przypadku kolegi madej23 zastanowic

i kupic BM Pike

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.