Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

:) a ch.j tam ( krzyknęli Indianie ) , pochwale się i tu . :)

 

Ja sram ! ależ piekny nożyk, co to jest ? gdzie kupić ? ile kosztuje ?


życie jest za krótkie żyby mieć tylko jeden zegarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-". Zarejestrowalem sie juz na knives.pl i czuje ze bedzie podobnie jak z zegarkami."-

 

Tak właśnie będzie a potem będą latarki ;)

 

A to mój ostatni nożyk nabyty Camillus

 

20094007658336925185.jpg

 

56026862414360668701.jpg

 

00167557215365946105.jpg


-"bo raz tylko dany nam czas,więc żyj na huśtawce życia,ŻYJ !!!"
Życie z zegarkiem na ręku stało się jeszcze ciekawsze! B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nożyk piękny - nie udziwniony. Wygląda na praktyczny, ale to jak dla mnie też jest kwestią ceny - drogi, czyli przedmiot do kolekcjonowania, tańszy (nie tani) to już nóż do tyrania ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój standardowy folder, czyli Krykiet M16-14T carson design :)

22401fb270888177med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja szukając nożyczek dla córki trafiłem na stronę solingen i tam na ciekawy nóż do chleba ze stali damasceńskiej :

 

 

DA-7431-32-01-white.jpg

 

jedynie cena 15500 :D:):):blink::(

 

Swoją drogą ciekawi mnie skąd się bierze potrzeba posiadania noża jakiegos specjalnego i jak jest on przez Was wykorzystywany.... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.prosze o porade bo w sprawie nozy jestem zielony mianowicie potrzebuje solidny noz na wyprawe 4x4 po rumunii /w tym roku/ dotychczasowe noze albo sie lamaly albo niestety zostaly w lesie na zawsze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noże przeznaczone do konkretnego celu sprawdzają się dużo lepiej w wykonywaniu tego zadania niż inne noże. Ktoś mógłby powiedzieć, że nóż to nóż i jednym jak i drugiem tak samo ukroimy.

Cóż, to trochę jak z zegarkami. Kieszonkowy jak i nurek wskażą gadzinę, pytanie tylko czy ktoś kto nie jest pasjonatem założy nurka do garnituru. Podobnież z nożami, podam na własnym przykładzie.

Ostatnio sprawiłem sobie nóż szefa kuchni ^^, absolutna rewelacja choć to żadna porządna firma, ale właśnie tego mi brakowało. Jest idealny do siekania warzyw, rozcinania mięsa i nawet nieźle się prezentuje jako ozdoba :) ale kromkę chleba ciężko nim ukroić choć jest ostry. Po prostu jest niewygodnie.

Z nożami jest jak z każdą inną rzeczą, jeśli jest do wszystkiego to zazwyczaj nie nadaje się nie niczego.

Oczywiście w domu nie potrzebuję "szyny" z 20 rodzajami noży jak w gastronomii masowej (czyt. np. restauracja), gdyż przyrządzając w kuchni nawet najzmyślniejszą kolację nie robię tego na tyle często, aby sobie ułatwiać pracę wydając grube pieniądze na noże których użyję kilka razy w roku. Choć nie ukrywam, że znalazło by się kilka marzeń w tej sferze.

 

Swoją drogą, jestem szczęśliwym posiadaczem noża Ka-Bar 1258. To genialny nóż survivalowy. Można nim wyrąbać pół lasu, przy jego pomocy zbudować obóz, oporządzić dzikie zwierzę ale... W kuchni go nie używam :] Gdyż mam inne, wygodniejsze noże, które rzecz jasna w terenie zupełnie by się nie sprawdziły.

 

Tak więc wszystko sprowadza się do tego, żeby było nie tyle funkcjonalne ale wygodne (nawet za największe pieniądze) lub też dobrze się prezentowało. Bo choć stal Damasceńska wygląda spektakularnie to nie sądzę, aby ten nóż lepiej ukroił kromkę chleba niż przeznaczony do tego nóż ze zwykłej stali za 70 - 100 zł.

 

...I choćbyś zapłacił milion zł ryby i tak niem nie sfiletujesz :)


Spoglądam na zegarek, lecz nie sprawdzam godziny?

Myślę sobie: ?Jurij Gagarin miał takiego gdy leciał w kosmos??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-"witam.prosze o porade bo w sprawie nozy jestem zielony mianowicie potrzebuje solidny noz na wyprawe 4x4 po rumunii /w tym roku/ dotychczasowe noze albo sie lamaly albo niestety zostaly w lesie na zawsze -"

 

Ja już sprawdziłem kilka noży i polecam takie

RAT CUtlery 3 i GERBER ASEK

19148590742327278968.jpg

 

LUB RAT 5 ONTARIO

65557947160177441552.jpg

 

Wszystkie bardzo dobrze się sprawdzą!

Edytowane przez Gadzeciarz

-"bo raz tylko dany nam czas,więc żyj na huśtawce życia,ŻYJ !!!"
Życie z zegarkiem na ręku stało się jeszcze ciekawsze! B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę polecić SPEC-PLUSA z ONTARIO praktycznie niezniszczalny (wiem z własnego doświadczenia bo mój ma już 10 lat :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.prosze o porade bo w sprawie nozy jestem zielony mianowicie potrzebuje solidny noz na wyprawe 4x4 po rumunii /w tym roku/ dotychczasowe noze albo sie lamaly albo niestety zostaly w lesie na zawsze :)

 

Siekiera + Mora + Pikutek + multitool (ew. Vicek) + coś do ostrzenia

 

Ja celowałbym raczej w taki zestaw niż w jedno uniwersalne narzędzie


Czas jest wielkim nauczycielem ale niestety zabija wszystkich swoich uczniów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam.prosze o porade bo w sprawie nozy jestem zielony mianowicie potrzebuje solidny noz na wyprawe 4x4 po rumunii /w tym roku/ dotychczasowe noze albo sie lamaly albo niestety zostaly w lesie na zawsze

 

Gerber Prodigy

1121.jpg

 

RAT jest za drogi, Gerber ASEK\LMF są za duże, a Prodigy to taki wół roboczy... No i Bear Grylls go używa xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

laferty siekiera jest obowiazkowym elementem wyposazenia,troche za duza do ostrzenia np. patyka na kielbase lub drobnych napraw przy aucie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

50165354409601383070.jpg

 

84398207433205578263.jpg

 

09717344417462123591.jpg

 

07062350017862830788.jpg


-"bo raz tylko dany nam czas,więc żyj na huśtawce życia,ŻYJ !!!"
Życie z zegarkiem na ręku stało się jeszcze ciekawsze! B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj mam takie malenstwo

 

a31f6b3205d06eb7.jpg

(foto pożyczona z knives)

 

Jest bardzo maly ale dobrze lezy w reku, palce nie zeslizgna sie na ostrze. Rekojesc chropowata, klips swietnie sie sprawdza. Otwieracz do butelek tez przemyslany. Spasowanie elementow na wysokim poziomie, blokada skuteczna (choc na mokro ponoc jest gorzej). Ostrze tylko 7 cm ale na codzien rewelacja. Kompaktowy i akurat zeby przypiac do kieszeni dzinsow (wogle go nie czuc). Bardzo ladnie sie naostrzyl choc ostrze trzeba bylo wyprowadzic. Polecam jako noz na codzien.

 

O tym ze bardzo mi sie wizualnie podoba nie musze wspominac.


Obecnie na nadgarstku Orient Star SDK05003W0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za model ded?

Bo trochę mi przypomina zero tolerance.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Sanrenmu SRM763. Jest to moj pierwszy prawdziwy noz. Podobny do ZT ale nieco mniejszy. Typowy EDC, zajmuje swoje miejsce w kieszeni niezauwazenie. Axis lock tez jest zaleta. Stal 8CR13MoV ale nie jes to noz do ciezkiej pracy. To wszysto za smieszna cene :) Jestem bardzo zadowolony, wrecz nie moge sie nacieszyc :)

 

Zakupilem tez 5 pikutkow i zostal juz tylko jeden. Maja niezle powodzenie :)


Obecnie na nadgarstku Orient Star SDK05003W0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wszysto za smieszna cene :)

 

Za bardzo śmieszną cenę :)

 

a2c20aaa8a3e8f72.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna sprawa ded, a gdzie kupowałeś, jeśli można wiedzieć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukaj na alledrogo pod haslem sanrenmu, jakas kobietka z trojmiasta je sprzedaje. Teraz allegro ma przerwe techniczna wiec linka nie podam. Jak nie znajdziesz to pisz pw.


Obecnie na nadgarstku Orient Star SDK05003W0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo ded-znalazłem <_< Jutro zamawiam :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja nowa zabaweczka:

 

 

1.

DSCF5701_800.jpg

2.

DSCF5703_800.jpg

3.

DSCF5705_800.jpg


Omega Automatic cal. 1012 | Rakieta 24h cal. 2623 | Seiko SNK621 cal. 7s26 | Vostok Europe Mriya Automatic cal. 2432 | Zeno 6001 cal. Unitas FHF469 | Adriatica 8102 cal. Unitas 6497 | Seiko SNM011 cal. 7s35 | Casio G-9100 Gulfman cal. Kwarcok | Seiko SRP005 cal. 4r16 | Aviator 3105/6973645 cal. 3105 | Seiko SKX007 cal. 7s26 | Citizen BL-5314 cal. E812 |

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie te ząbki na ostrzu, to powiedziałbym że zabaweczka ekstra klasa <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dziś jest u mnie ;)

 

64231253945621982402.jpg


-"bo raz tylko dany nam czas,więc żyj na huśtawce życia,ŻYJ !!!"
Życie z zegarkiem na ręku stało się jeszcze ciekawsze! B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.