Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

takie cośko mi przyszło wczoraj; czerstwy Hamburger z góry G10 z dołu tytan a w środku sv30 :blink:

Czyli kolejne danie nożoholika

post-28952-0-37903000-1299967211_thumb.jpg

post-28952-0-67922200-1299967254_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Ten środkowy Timberline tylko bez ząbków - super. Do kupienia w Polsce? (jak cenowo?)"-

Na razie niedostępny był tylko taki. Sklep specshop. 135pln noże z chini choć wykonanie wyśmienite i tną jak szalone.


-"bo raz tylko dany nam czas,więc żyj na huśtawce życia,ŻYJ !!!"
Życie z zegarkiem na ręku stało się jeszcze ciekawsze! B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Ten środkowy Timberline tylko bez ząbków - super. Do kupienia w Polsce? (jak cenowo?)"-

Na razie niedostępny był tylko taki. Sklep specshop. 135pln noże z chini choć wykonanie wyśmienite i tną jak szalone.

 

 

To co że z chin, teraz większość firm noże robi w chinach (spyderco, benchmade itp). Wszystko zależy od stali. Większośc noży robionych w china jest ze stali 8chr.... a to całkiem przyzwoita stal na noże która pojawia sie u Spyderco, Kershaw i innych. I teraz pytanie czy lepiej kupować Syperco Tenka czy innego Kershaw'a za 160PLNlub więcej skoro Timmberline, Sanremu czy Bee mają tą samą stal, wykonane całkiem słusznie są i cenowo zaczynają sie od 40PLN. W moim odczuciu stal 8chr... jest lepsza od sandvik'a stosowanego u kershaw i benchmade. Miałem Kershaw Shallot z sandvik'a 13 i był dużo gorszy od stali 8chr stosowanej w Tenku od Spyderko. Ja osobiscie polecam Ci stal AUS-8 na poczatek (jest rewelacyjna, fajnie sie ostrzy, długo trzyma ostrość na przykładzie M21-04, lub od razu po bandzie i S30V, jak dla mnie stal doskonała na przykładzie ZT0350.

Pozdro Rafał


PAM 005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś jak by OMEN

 

10019874807772682354.jpg


-"bo raz tylko dany nam czas,więc żyj na huśtawce życia,ŻYJ !!!"
Życie z zegarkiem na ręku stało się jeszcze ciekawsze! B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-"Oboje widzę lubimy składane łopatki:) "- oj tak :)

 

14044416485807251043.jpg

 

a ten przyleciał w czwartek

 

93904736642382966719.jpg

 

M60 14 nk i pk


-"bo raz tylko dany nam czas,więc żyj na huśtawce życia,ŻYJ !!!"
Życie z zegarkiem na ręku stało się jeszcze ciekawsze! B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie cośko mi przyszło wczoraj; czerstwy Hamburger z góry G10 z dołu tytan a w środku sv30 :)

Czyli kolejne danie nożoholika

 

Pierwszy Strider który mi pasuje w 100% - gratki :)


xxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no dziękuję, maciato, doceniam również poczucie gustu ;) w dobie mnogości noży na rynku ciężko jest się zdecydować , trzeba odczekać ,nie kierować się pierwszym oczarowaniem i będzie ok.

Stridery mają tyle samo przeciwników jak i zwolenników. Tak jak mi na przykład w ogóle nie podchodzi np Maddog bo kojarzy mi się ze zwykłym kuchenniakiem , tak samo ma on swoich wyznawców ,takie życie. :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Je ju jak ja polubiłem te zabawki dla dużych chłopców ;)

 

A,kilka tam takich z chini i nie tylko.... :)

 

86744711887079809464.jpg

 

13103526895695292282.jpg

 

07228795394447130282.jpg

 

47004209722642938792.jpg

 

62693458873593192588.jpg

 

77971596976662047882.jpg

 

90754171010099208000.jpg

 

nie ma rdzy to światło by "krwisto było"

34075490962573394171.jpg

 

to zaledwie kilka modeli tych zabawek dla dorosłych chłopców i aż chce się powiedzieć że i tak mam dobrze bo nie kolekcjonuję znaczków :)

Edytowane przez Gadzeciarz

-"bo raz tylko dany nam czas,więc żyj na huśtawce życia,ŻYJ !!!"
Życie z zegarkiem na ręku stało się jeszcze ciekawsze! B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ten KA-BAR jakiś taki mocno nieużywany ;) pierwszy raz widzę tak skorodowane ostrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-"Ale ten KA-BAR jakiś taki mocno nieużywany pierwszy raz widzę tak skorodowane ostrze.'-

Spoko to działanie energooszczędnej żarówki i balansu bieli ,w realu żadnej rudej nie ma.

Chciałem żeby było krwisto na ostrzu a światełko dało rudą poświatę.


-"bo raz tylko dany nam czas,więc żyj na huśtawce życia,ŻYJ !!!"
Życie z zegarkiem na ręku stało się jeszcze ciekawsze! B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

dsc3287e.jpg

 

No ten jest ekstra klasa ;) Mam słabość do noży Kershaw, sam mam Cyclona, ale ciągle po głowie chodzi mi ZT. Mam jednak obawy, czy aby na pewno po złożeniu zmieści się do kieszeni, bo słyszałem że różnie z tym bywa...

Więc jak to jest z tymi ZT, można je nosić na co dzień w kieszeni, czy raczej tylko do bojówek się nadają?

Edytowane przez Lestaf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-"Więc jak to jest z tymi ZT, można je nosić na co dzień w kieszeni, czy raczej tylko do bojówek się nadają?"-

 

ZT to duże nożyki,w dżinsach będą bardzo widoczne co do bojówek to noszenie zetki jest mało komfortowe.

Do lasu i owszem ale po mieście to już wyzwanie i kuszenie losu cokolwiek to oznacza.


-"bo raz tylko dany nam czas,więc żyj na huśtawce życia,ŻYJ !!!"
Życie z zegarkiem na ręku stało się jeszcze ciekawsze! B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

przez Was zachciało mi się noża..

 

Co nieco się rozeznałem - poszukuję foldera EDC do 400zł.

Najlepiej niezniszczalny :blink:

Do czego będę go używał:

codziennie potrzeby - coś przeciąć, nastrugać, posmarować kanapkę. Czasem bardziej wymagające zajęcia.. Generalnie EDC.

Dodam tylko, że raczej będzie podróżował ze mną w plecaku, lub torbie na laptopa - rzadziej w spodniach

 

Mam kilku faworytów (w kolejności):

- Benchmade 556BKSN Mini-Griptilian

fajny, bo nieduży, wydaję się być idealny, ale nie wiem jak z trwałością i blokadą

 

- Cold Steel Recon 1

na równi z poprzednikiem, ale nie wiem czy mini-griptilian nie będzie poręczniejszy

 

- CRKT M21-04

niedrogi, pancerny - ale jakoś mi się wizualnie nie podoba (wiem, że to nie argument - ale chcę, żeby jakąś estetykę miał)

 

Jeśli mi coś podpowiecie, to będę wdzięczny. Ewentualnie gdzie w Warszawie można je obejrzeć

Edytowane przez Charin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CRKT M21 04 bardzo fajny i da radę a cena jak zauważyłeś przyzwoita-co do wyglądu to on mi się też na zdjęciach za specjalnie nie podobał ale ponieważ wypadało mieć w swojej kolekcji tak zacny nożyk to zdecydowałem się na zakup.

Na żywo prezentuje się na prawdę wspaniale i zdecydowanie zdjęcia tego nie przekażą ,polecam!


-"bo raz tylko dany nam czas,więc żyj na huśtawce życia,ŻYJ !!!"
Życie z zegarkiem na ręku stało się jeszcze ciekawsze! B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze prawi Gadżeciarz - bierz emkę! Cena przyjazna, jej stosunek do jakości bardzo dobry, nóż moim zdaniem użytkownika świetny, no a radości klikania przy użyciu flippera słowami opisać się nie da... :blink:


Omega Planet Ocean XL  |  Omega Railmaster XXL  |  Tag Heuer Carrera Drive Timer  |  Ticino Big Pilot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mini-Griptilian już do mnie jedzie, ale pod Waszymi namowami następna będzie m'ka :blink:

 

dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, brawo Szerloku :blink:

Oprócz tego, że dobry nóż, to spodobał mi się bo jest oryginalny - niedużo jest w tej kolorystyce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja wrzucę pożegnalne zdjęcie mojego EDC ..zastąpiło go ,inne S30V,a dodatkowo niebawem, fajny fixed..:)

 

post-23173-0-39619500-1331834389.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by ktoś chciał sobie porównać to służę pomocą.

 

09854371378837307752.jpg

 

61691786307685031774.jpg

 

Taka tam mała część kolekcji

Edytowane przez Gadzeciarz

-"bo raz tylko dany nam czas,więc żyj na huśtawce życia,ŻYJ !!!"
Życie z zegarkiem na ręku stało się jeszcze ciekawsze! B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.