Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

na co Ci ostrze typu Tanto?, na co dzień jest to mało praktyczne

 

 

 

 

Rzecz w tym, że nie chcę go na codzień, EDC już mam. :-)


"Zdziwiło was, panowie, żeście usłyszeli z moich ust słowo "Bóg", lecz zapewniam was, że pojęcie Boga i cześć jaką mam dla niego opieram na podstawach tak pewnych jak prawdy z dziedziny fizyki." - Michael Faraday

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam nad prezentem dla Taty na 50 i pomyślałem o multitool'u.

Ktoś użytkuje, któryś z tych dwóch modeli:

http://www.militaria.pl/leatherman/multitool_leatherman_sidekick_%28831439%29_p6492.xml

http://www.militaria.pl/leatherman/multitool_leatherman_wingman_%28831436%29_p6493.xml

A może jakieś alternatywy w cenie do powiedzmy 150 zł?

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie jeszcze można Leatherman Blast, lub Kick znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien dylemat,

czy "daje się" nóż jako prezent ?

Myślałem na zakupem czegoś ciekawego na prezent, ale nie wiem czy nóż wypada komuś dawać w prezencie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby jeszcze ktoś napisać, jak to z tym jest ? :)

Chciałem ojcu kupić na gwiazdke fajny nóż uniwersalny, przyda mu się na bank, i teraz nie wiem czy to ok..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ucieszy się ojciec? Jak się ucieszy to kupuj i się nie przejmuj. Zegarka niby też się nie powinno kupować w prezencie, ale wątpię, żeby ktokolwiek tutaj to odradzał :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mógłby jeszcze ktoś napisać, jak to z tym jest ? :)

Chciałem ojcu kupić na gwiazdke fajny nóż uniwersalny, przyda mu się na bank, i teraz nie wiem czy to ok..

 

Żeby przesądom stało się zadość, poproś od ojca na końcu o 1zł, nie będzie to wtedy do końca prezent ale sprzedaż :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby przesądom stało się zadość, poproś od ojca na końcu o 1zł, nie będzie to wtedy do końca prezent ale sprzedaż :)

 

hehehe super pomysł, dzieki , tak właśnie zrobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mam jeszcze takie pytanie, gdzie w W-wie można sie udać najlepiej, żeby kupić nóż ?

Gdzie sprzedawca coś doradzi, pokaże i gdzie jest jakiś tam znośny wybór....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat NOZ i ponad 100 stron;) ciekawe, wiecej niz o autach, alkoholach czy nowych nabytkach w szwajcarskich zegarkach :D co takiego w nozach jest nozownicy? :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszkasz sobie w tej Szwajcarii i nie wiesz, co się w Polsce dzieje. Niebezpieczeństwo na każdym kroku, bez noża nie ma co z domu wychodzić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszkasz sobie w tej Szwajcarii i nie wiesz, co się w Polsce dzieje. Niebezpieczeństwo na każdym kroku, bez noża nie ma co z domu wychodzić :D

;) dzieki, teraz rozumiem. Wezme ze dwa bo na Swieta do kraju jade :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Szwajcarii są jakieś oboszczenia w związku zposiadaniem ostrza dłuższego niż tam ileś, a w Polsce możesz mieć bagażnik maczet i mówisz, że to do obierania ziemniaków :D .

W Krakowie to nawet odprowadzając dziecko do przedszkola przy odrobinie nieszczęścia możesz być świadkiem morderstwa za pomocą noży :( . Styczeń 2011 ok 9:00 na jednym z krakowskich osiedli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Szwajcarii są jakieś oboszczenia w związku zposiadaniem ostrza dłuższego niż tam ileś, a w Polsce możesz mieć bagażnik maczet i mówisz, że to do obierania ziemniaków :D .

Ale chyba prawo do posiadania broni palnej jest dużo mniej rygorystyczne niż w Polsce, o ile się nie mylę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Szwajcari wychodzac z woja zabierasz pukawke do domu (mobilizacja pod bronia ma byc pelna w ciagu 72h). Znaczy sie ze w prawie każdym domu jest SIG550 albo SIG220,

Szwajcaria 7,8mln obywateli - szacowana ilosc broni 3mln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Szwajcari wychodzac z woja zabierasz pukawke do domu (mobilizacja pod bronia ma byc pelna w ciagu 72h). Znaczy sie ze w prawie każdym domu jest SIG550 albo SIG220,

Szwajcaria 7,8mln obywateli - szacowana ilosc broni 3mln

 

Jak kolega pisze, kazdy obywatel federacji nalezy do National Guard i ma prawo trzymac w domu bron palna. Obowiazek mobilizacyjny do 3 dni. Kiedys ponoc bylo to mega restrykcyjne, teraz mozna zaplacic (w sensie placic wyzsze podatki) i sie wylgac z tego. Do tego w kazdym wiekszym wielorodzinnym domu sa schrony, my mieszkamy w 10- rodzinnym powiedzmy domu (3 pietrowy blok, dwie klatki) i pierwsza rzeczy przy wynajmie bylo zaprezentowanie nam tego przybytku, tam lozka, koce, tabletki do oczyszczania skazonej wody, radiostacje itp. O specjalnie wzmacnianych scianach i stropach piwinic nie wspomne. Takze zgodnie ze stara prawda...."chcesz miec pokoj? badz gotowy do wojny" Fajnie jak czytam ze Polska zaczyna sie zbroic jednak w miare mozliwosci, jest jakas strategia i plan w koncu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego nash13 z nożami jak z zegarkami - najpierw potrzebujesz jeden potem zaczynasz oglądać inne, jak masz "pecha" to trafisz na forum pozytywnie nakręconych i poszło - stan chorobowy maniakalis maniakalis :D

Edytowane przez bumak

Pozdrawiam,

Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałem KOPROMED, po pierwsze bo mi się podobał, a po drugie trzeba wspierać polską gospodarkę ;)

Poręcz trzyma się bardzo przyjemnie. Stal z porożem biednego jelenia komponuje się świetnie! Ilekroć na niego patrzę, to podoba mi się coraz bardziej!

 

8.jpg

 

Ps. Z tą jedną różnicą, że mój nie ma napisu Darz Bór i był trochę tańszy te parę lat temu. Ale jestem z niego bardzo zadowolony.. Polecam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P

Edytowane przez kulabambula

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając najgłębsze czelusci forum trafiłem tutaj więc wrzucam coś od siebiepost-36857-0-16940700-1388877516_thumb.jpgpost-36857-0-82920900-1388877538_thumb.jpg

Edytowane przez kulabambula

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu, poszukując dobrego, solidnego, scyzoryka lub noża, natknąłem się na klasykę gatunku - Sebenzę(Chris Reeve Knives Sebenza) i stopniowo nasiąkałem nową pasją, która w pewnym stopniu wiąże się z moją pasją z dzieciństwa - bronią palną(szczególnie za sprawa historii II wojny światowej) i białą - byłem nastolatkiem gdy ASG i paintball wkraczały do Polski. Brat jako pasjonat karate(przez kilka lat startował w zawodach) i iaido, przekonał mnie do broni białej, jednak bardziej niż katany, zainteresowały mnie noże.

 

Serdecznie zapraszam wszystkich pasjonatów i kolekcjonerów do dyskusji, wymiany opinii, zdjęć i zamieszczanie swoich kolekcji w tym temacie ;)

 

Temat był już poruszany w wątku kolegi chrono-craze -> http://zegarkiclub.pl/forum/topic/85053-submariner-no-date-na-nato-nylonie/page-3?hl=noże

na tej podstawie dowiedziałem się że na forum jest co najmniej kilku pasjonatów nożowych ;)

 

Galeria z ciekawymi, tym razem, w 100% customowymi nożami -> http://customknifegallery.com

Oraz, moim zdaniem, jeden z największych mistrzów ręcznej produkcji noży -> http://olszewskiknives.com/products.php

 

Rozpocznę wątek od mojej niedawnej zdobyczy - William Henry Gentac G30 DPD - damast + masa perłowa + opale + mokume + tytan - w 2007 roku powstało 500 sztuk - w tym samym roku wygrał on nagrodę BladeShow dla Collector's Knife of The Year. 

(Podatek VAT i cło, niestety, mocno przetrzepało mi kieszeń :<)

Link: http://onlyfineknives.com/knife.php?k=586023

Minimalnie lepsze foto + opis.

Galeria William Henry -> https://www.flickr.com/photos/whstudio/

 

 

Przepraszam za kiepską jakość zdjęć - na miejscu mam jedynie ajfona 4S, ale w lipcu zrobię mu galeryjkę ;)

 

1z1u1zq.jpg

 

2ahttkz.jpg


IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.