Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
neuro

Nóż

Recommended Posts

Tenek jest ok. Blaszka trochę słaba, ale kamieni łupać nie będziesz. Ja elegencko palca ukroiłem 😁

3 godziny temu, marcink88 napisał(-a):

Chciałbym aby długość ostrza była tak mniej więcej 80-100 mm

Albo NÓŻ CRKT M16-04S CARSON CLASSIC

O właśnie. 

A ja nie mogłem się powstrzymać. To, k... a, choroba jakaś jest 😁

DSC_0196.JPG

Zdrowy jesteś, tylko usilnie próbujesz zapełnić 72 miejsca w torbach ZT ;)

Godzinę temu, loco50 napisał(-a):

O właśnie. 

A ja nie mogłem się powstrzymać. To, k... a, choroba jakaś jest 😁Też jestem chory na to samo.Są jakieś tabletki na to?😀

DSC_0196.JPG

Godzinę temu, Burns napisał(-a):

Zdrowy jesteś, tylko usilnie próbujesz zapełnić 72 miejsca w torbach ZT ;)

Najgorzej, że ta trzecia nowa już w 1/3 zapełniona 😁

Wiesz..

Mimo,że dla mnie wszystkie "scyzoryki" są takie same,.......

Ale ten "długi" mi się podoba :)

Ma ładną linię głowni. 👍

Pozdrawiam Mirek

3 godziny temu, mkl1 napisał(-a):

Wiesz..

Ma ładną linię głowni. 👍

No nie wiem czy @loco50 zauważa takie subtelności. Na moje oko On kupuje kolejne noże po to, żeby je właśnie schować. A gdzie są dreszcz wyczekiwania na upragniony artefakt, gdzie oczekiwanie na kuriera, gdzie radosny unboxing, gdzie chodzenie i spanie ze swoim ulubionym nabytkiem ? Wszystko to gdzieś umknęło i pozostało mechaniczne zapełnianie przegródek w torbach ZT. Czasem sam się łapie na tym konsumenckim przesycie i jest mi siebie żal 🤔🙈

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Nie czekam na kuriera. Odbieram w paczkomacie😁. Reszta się zgadza. 

8 godzin temu, mkl1 napisał(-a):

Wiesz..

Ma ładną linię głowni. 👍

Długi jednak lepszy🤣🤣

Powitoł

Ja pierdyka, loco50, zapieprzasz że załadować taczek nie ma kiedy :D

U mnie trwają testy chińskiego flipera - powiem: bardzo przyjemny kozik :)

Tu ratujemy świat na wyjeździe - naprawa zamka w "Syrence" ;)

FUuJAVg.jpg

Naprawa mojej zabawki - guma pękła :D

FTvNap6.jpg

porcelanowy: Nóż to Narzędzie => ntn.knives.pl

Z pamiętnika strapmakera amatora :)

3 godziny temu, loco50 napisał(-a):

Nie czekam na kuriera. Odbieram w paczkomacie😁. Reszta się zgadza. 

W Taplarach w paczkomacie ? 🤪

Do Ciebie dostać się można tylko zimą po lodzie albo latem łodzią. Przez resztę roku kontakt z cywilizacja tylko przez pocztę gołębiową 🕊

Sam pokazywałeś że takiego jednego hodujesz w domu do zadań specjalnych 🐥

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Od czasu do czasu zaprzęgami konie i jadę do najbliższego miasta, cywilizację zobaczyć, lampy elektryczne na ulicach🤣

Porcelanowy, gumy tak mają😁. Może trzeba będzie sięgnąć po jakieś technologie kosmiczne. 

A ten zapieprz, znając siebie, minie za jakiś czas😁

Jeszcze w planach tylko dwa, które "sie mnie podobajo". Jeden SOG i jeden lew. 

Jak Ci się podoba bierz. 

Posted (edited)

Trudno cokolwiek doradzić, gdyż każdy ma inne preferencje:)

Podany nożyk jest ok...ja bym zaproponował na początek Steel Will Cutjack, Ontario Rat w D2, Cold Steel Code... ale to tylko sugestia;)

U mnie ostatnio jako edc rządzi Boker Gust, świetny, budżetowy Crkt Sketch i za śmieszne pieniążki, dający masę zadowolenia (od kilku ładnych lat) Kershaw Schuffle (ver.1) . Żadnego nie szkoda używać, nawet intensywnie, bo to wszak edc! 

Edited by vpyr

Godzinę temu, marcink88 napisał(-a):

Panowie, a co myślicie o tej marce i tym modelu: https://cqb.pl/civivi-brazen-black-c2102c-p-12276.html?language=pl

Jak chcesz tanio i dobrze z wysokiego C to taniej i lepiej się nie da: https://kolba.pl/product/33591,noz-skladany-kershaw-link-1776olsw

aczkolwiek rok temu był za 409

CS Code też polecam

U mnie za edka od wielu lat robi Ka-barDozier Folder. Fakt, że mały, drzewa nie porąbiesz, ale w kieszeni i w łapie dobrze leży. Do miejskich działań taktycznych low profile😁 starcza w zupełności. 

Jak nie zależy na metce z modną(drogą) nazwą firmy to można to.:

s-l300.jpg

Loco pewnoe na płocie zamiast klasycznego "uwaga zly pies" ma napis "no dawaj cwaniaku" :D albo w ogole nie ma płotu....

Płot wychodzi z ziemi po przekroczeniu granicy działki odcinając drogę ucieczki 😁

Jak chcesz tanio i dobrze z wysokiego C to taniej i lepiej się nie da: https://kolba.pl/product/33591,noz-skladany-kershaw-link-1776olsw
aczkolwiek rok temu był za 409
CS Code też polecam
Ten link ma moją ulubioną stal i również polecam.default_smile.png Jeżeli jest się na pewnym forum to jest tam stały kod rabatowy na kolbę. W moim wypadku obecnie nie kupuję noży poniżej s30v. Słabsze stale przy używaniu dość szybko się tępiły więc z czasem miałem dość ciągłego ostrzenia więc warto odrobinę dopłacić.

17 minut temu, antsaren napisał(-a):

Ten link ma moją ulubioną stal i również polecam.default_smile.png Jeżeli jest się na pewnym forum to jest tam stały kod rabatowy na kolbę. W moim wypadku obecnie nie kupuję noży poniżej s30v. Słabsze stale przy używaniu dość szybko się tępiły więc z czasem miałem dość ciągłego ostrzenia więc warto odrobinę dopłacić.

Rzecz gustu. Ja po wszelkich wyj...bolitach (termin z owego forum:)) wracam do prostych stali. Łatwo się tępią ale równie szybko i łatwo się ostrzą a to duży plus w terenie. Z premium jest problem (w terenie), bo trzeba mieć sprzęt i czas aby nie zrypać kt a na wycieczkach nie chce mi się bawić w precyzję. Choć z drugiej strony, jak wezmę BM Leuku z 3v, lub CS Ultimate Huntera z XHP to nie ma problemu z trzymaniem ostrości...ale zdarzał się czasem kamień, metal, beton itp. i nóż choćby nie wiadomo z czego był zrobiony tępił się... Dobra węglówka a nawet CrMoV dają radę- po stępieniu 3min. na diamencie (zawsze zabieram ze sobą) lub kilkanaście sekund na podręcznym Lanskim i reanimacja! Ale to wszystko rzecz gustu:) 

Posted (edited)
W dniu 9.07.2021 o 08:53, Jan napisał(-a):

Loco pewnoe na płocie zamiast klasycznego "uwaga zly pies" ma napis "no dawaj cwaniaku" :D albo w ogole nie ma płotu....

Ale są wilcze doły, pola minowe, elektryczny pastuch 1000 V etc. No i trzy psy obronne, krwiożercze bestie 🐺🐺🐺

Edited by Jędrula.wawa

@vpyr Racja. Czyli precyzując rzeczywiście rzecz gustu i w moich casualowych miejskich zastosowaniach miejskich wolę co najmniej s30v.:) Natomiast reanimacja w terenie tego to aż strach. Przedwczoraj robiłem przeprofilowanie krawędzi (diament 320 work sharp) to zajęło mi to ponad godzinę a nie robiłem jakiejś wielkiej zmiany.;) Którego Lansky'ego używasz?