Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
neuro

Nóż

Recommended Posts

1 minutę temu, hezio napisał(-a):

ja te wszystkie zabobony i czary mary mam w d... i nie ma problemu z tym ;)  - zaraz żonie podpowiem nożyk na mikołaja ;)

Masz rację, zawsze możesz rozliczyć się z żoną w formie bezgotówkowej :wub:

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

36 minut temu, Jędrula.wawa napisał(-a):

Jest i na to rada. Wystarczy darczyńcy zapłacić, wystarczy przysłowiowa złotówka i czar przestanie działać :huh:

Nie działa, bynajmniej u mnie nie zadziałało :P

Także losu nie odszukałem ową złotówką /buty kosztowały 50pln /

Ale to może był podwójny czar, bo nóz też później był podarowany - - - ale ostatecznie wyszło na dobre ehehe

/swoją drogą... o nożu takiego przesądu, to nie słyszałem/

16 minut temu, hezio napisał(-a):

ja te wszystkie zabobony i czary mary mam w d... i nie ma problemu z tym ;)  - zaraz żonie podpowiem nożyk na mikołaja ;)

Można mieć i takie podejśćie.

Nie wiem dokładnie, do czego będziesz używał multitoola, więc Twoje realia mogą być wręcz diametralnie inne niż moje...ale powiem Ci tak:

Moze i to wszechstronne, ale nic nie zastąpi zwykłego wkrętaka.

Uciąć, przytrzymać coś kominerkami jak najbardziej, ale jak już mam coś wkręcić i wykręcić, to ide do skrzynki po normalnego wkrętaka.

Zauważyłem, że nigdy nie przłoże całej użytej swojej siły na końcówke bitu, nie wspominając o tym, że do przykręcania srubek, multitool jest po prostu niewygodny.

Edited by -mrovka-

26 minut temu, -mrovka- napisał(-a):

(...) nic nie zastąpi zwykłego wkrętaka.

Uciąć, przytrzymać coś kominerkami jak najbardziej, ale jak już mam coś wkręcić i wykręcić, to ide do skrzynki po normalnego wkrętaka.

Zauważyłem, że nigdy nie przłoże całej użytej swojej siły na końcówke bitu, nie wspominając o tym, że do przykręcania srubek, multitool jest po prostu niewygodny.

No to się zgadza - ale idea takiego toola jest taka, że masz mieć przy tyłku w razie potrzeby, gdy nie masz przy sobie całego zestawu narzędzi :)

Ja na wypady jakieś rodzinne zawsze zabieram swoją nerkę EDC - w niej obowiązkowo nóż, Knipex Cobra 125, Leatherman Charge+bity, krzesiwo, plastry (czasami octanisept), trytytki...

Nie zliczę ile razy przydało się coś z tego zestawu.

2 godziny temu, Jędrula.wawa napisał(-a):

Jest i na to rada. Wystarczy darczyńcy zapłacić, wystarczy przysłowiowa złotówka i czar przestanie działać :huh:

Prawda 😉

1 godzinę temu, hezio napisał(-a):

Klient nasz pan... 

4 godziny temu, -mrovka- napisał(-a):

Nie działa, bynajmniej u mnie nie zadziałało

A zaklęcie wypowiedziałeś ⁉️🤪

4 godziny temu, -mrovka- napisał(-a):

o nożu takiego przesądu, to nie słyszałem

Nie tylko o nożu. Nie darowuje się zegarów, zwierciadeł, ostrości (bo to nie dotyczy tylko noży) bo sprowadza się jakies nieszczęścia. Ale o szczegóły trzeba by zapytać moją żonę. 😜

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

6 minut temu, Jędrula.wawa napisał(-a):

A zaklęcie wypowiedziałeś ⁉️🤪

Nie tylko o nożu. Nie darowuje się zegarów, zwierciadeł, ostrości (bo to nie dotyczy tylko noży) bo sprowadza się jakies nieszczęścia. Ale o szczegóły trzeba by zapytać moją żonę. 😜

A to tam jeszcze trzeba zaklęcie powiedzieć ? 

No to już wiem czemu nie zadziałało :)

A to ja mam coś dla Twojej, od swojej..

Jak ma jakieś ładne duże kwiatki, to niech koniecznie zawiąże na nich czerwoną kokardke albo wstążeczke.

Chodzi o to, by ewentualni goście, którzy odwiedzaja dom i chwalą kwiatka nie rzucili na niego przez przypadek uroku :P

Ja osobiściue tego nie neguje, bo byłem świadkiem takich cudów, ze nic mnie już nie zdziwi - a nawet byłbym zawiedziony, gdyby to był fake news

I to pisze poważnie

Edited by -mrovka-

3 minuty temu, -mrovka- napisał(-a):

czerwoną kokardke

Dzięki :)

Słyszałem coś o tym, ale jak się okazuje, rzecz dotyczy nie tylko kwiatków. 
BTW dziadkowie małżonki zawsze chodowali sobie świnkę na własny użytek ( dzisiaj jest to zakazane przez Unię jak za okupacji niemieckiej, co o czymś dobitnie świadczy).

Ale do rzeczy .... mieli przypadki że sąsiadka zajrzała do chlewika i na drugi dzień kaban is death 👻

Dlatego w robocie była i czerwona kokardka a dla pewności jak nie mogli sprawować nadzoru, chlewik zamykali na kłódkę. Strzeżonego Pan Bóg strzeże. ‼️

2 godziny temu, -mrovka- napisał(-a):

Jak ma jakieś ładne duże kwiatki, to niech koniecznie zawiąże na nich czerwoną kokardke albo wstążeczke.

Chodzi o to, by ewentualni goście, którzy odwiedzaja dom i chwalą kwiatka nie rzucili na niego przez przypadek uroku :P

Teraz zrozumiałem fenomen kokardkowanych bagaży na lotniskach. :)

11 godzin temu, Hogg napisał(-a):

Mam nadzieję, że multitool też mieści się w kategorii tego działu emoji6.png
W styczniu mam urodziny i żona (nawet dobra kobieta to jest emoji3.png ) chce mi sprezentować multitoola właśnie. Co polecicie? Niekoniecznie musi to być coś mającego trylion narzędzi, ot jakiś standardowy zestaw może. Dodam, że czasem lubię pogrzebać coś tam amatorsko w skórze.
Nigdy nie miałem takiego sprzętu, poza badziewniakiem z jakiegoś marketu, który woziłem ze sobą jak jeszcze jeździłem moto.
Leatherman czy może coś z Vicka?

Poświęć trochę czasu i sobie przekartkuj - może spodoba Ci się jeden, drugi albo te wszystkie inne o których wspomniano - chyba, że już czytałeś ..

temat o tool'ach wszelakich

22 minuty temu, Burns napisał(-a):

Do mnie po BF też przyjechał kolejny pizdryk.

Co to za moda na jakiś unboxing i pudełka??? 🤦‍♂️ pokaż zawartość 

Pudełko nie wskazuje na pizdryka, ale w środku model z ostrzem stealth   😉

Full tang, świeży wypust z tego roku.

P_20211130_155638.jpg

P_20211130_155715.jpg

Edited by Burns

Pokaż dokładniej i napisz coś więcej zarówno na temat noża jak i Twoich wrażeń.

16 godzin temu, rmak napisał(-a):

Pokaż dokładniej i napisz coś więcej zarówno na temat noża jak i Twoich wrażeń.

P_20211130_154655_1_1.jpg

filmik masz tutaj:

Mój to SOCOM ALPHA MINI 114M-10 Tanto Edge w wykończeniu Apocalyptic. Jest stal m390, pochwa to kydex prawdopodobnie pokryta prawdziwym CF = jednym słowem jest b.wysokie wykonanie całości. Taki mały ekskluzywny czołg. Coś więcej napisze z czasem bo co tu pisać po kilku godzinach od odebrania. Zdjęcia porównawcze z innymi w lepszym świetle później, ale jego wielkość nie jest duża - mały a wariat:

całkowita długość: 208mm
długość ostrza: 94mm
długość rękojeści: 114mm
grubość ostrza: 4.00mm
masa samego noża po zważeniu to: 188g / cały zestaw prawie 300g

jednym słowem, może łapa boleć przy obieraniu pyrów 🤣😝😎

Edited by Burns

Godzinę temu, Burns napisał(-a):

Mój to SOCOM ALPHA MINI 114M-10 Tanto Edge w wykończeniu Apocalyptic. Jest stal m390, pochwa to pochwa kydex prawdopodobnie pokryta prawdziwym CF = jednym słowem jest b.wysokie wykonanie. Taki mały ekskluzywny czołg. Coś więcej napisze z czasem bo co tu pisać po kilku godzinach od odebrania. Zdjęcia porównawcze z innymi w lepszym świetle, ale jego wielkość nie jest duża - mały a wariat: .... jednym słowem, może łapa boleć przy obieraniu pyrów

Gratuluję nowego nabytku :)

A do obierania pyrów najlepiej kup skrobaczkę, np. Victorinoxa  https://www.swissknife.pl/obieraczka-uniwersalna-7-6075-82-jasnozolty-p-3058.html

Godzinę temu, Jędrula.wawa napisał(-a):

A do obierania pyrów najlepiej kup skrobaczkę, np. Victorinoxa  https://www.swissknife.pl/obieraczka-uniwersalna-7-6075-82-jasnozolty-p-3058.html

Polecam z IKEA https://www.ikea.com/pl/pl/p/ikea-365-vaerdefull-obieraczka-do-ziemniakow-czarny-30175140/

Edited by szuwi

20 godzin temu, Jędrula.wawa napisał(-a):

Z całym szacunkiem do firmy..po wstępnym zapoznaniu się z produktami, doszedłem do wniosku, że ale 'kuchennym kodzie kolorów' to firma się nie zna :P

20 godzin temu, mario1971 napisał(-a):

Bez jaj, skrobaczka do pyrów. 🤣

Nie gadaj że pyrki obierasz nożykiem :) obieraczka w kuchni ważna tak samo jak deska do krojenia :)

Coś czuje ze nie dogadałbyś sie z moim szefem kuchni z mlodzieńczych moich lat heheh

3 minuty temu, -mrovka- napisał(-a):

Z całym szacunkiem do firmy..po wstępnym zapoznaniu się z produktami, doszedłem do wniosku, że ale 'kuchennym kodzie kolorów' to firma się nie zna :P

Nie gadaj że pyrki obierasz nożykiem :) obieraczka w kuchni ważna tak samo jak deska do krojenia :)

Coś czuje ze nie dogadałbyś sie z moim szefem kuchni z mlodzieńczych moich lat heheh

Tak, pyry nożykiem Solingen. Obieraczka jest dobra do długich warzyw typu marchewka czy pietruszka.

5 godzin temu, -mrovka- napisał(-a):

Podany jako przykład kolor został przeze mnie wybrany zupełnie przypadkowo. 

5 godzin temu, mario1971 napisał(-a):

pyry nożykiem Solingen. Obieraczka jest dobra do długich warzyw typu marchewka

Spróbuj postrugać nimi i pyry. Chyba że kupujesz jakieś orzeszki, to wtedy obieraczka rzeczywiście wymięka.

BTW jak tylko poczytałem sobie o pyrach, zaraz przeniosłem się w czasy młodości. Eeeech :unsure:

Nudą tutaj wieje, to zrobiłem porównanie pizdrykowatości pod kątem długości krawędzi tnącej:

photo_2021-12-02_11-22-31.jpg

Edited by Burns

1 godzinę temu, Burns napisał(-a):

Nudą tutaj wieje

Żeby Ci podnieść ciśnienie zapodam, że w BM masz ulamany czubek :)

Godzinę temu, Jędrula.wawa napisał(-a):

Żeby Ci podnieść ciśnienie zapodam, że w BM masz ulamany czubek :)

obgryziony z nerwów 😝🤣

Edited by Burns