Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

andy10

Atlantic Varldsmastarur

Rekomendowane odpowiedzi

Mechanizm As 1188 bardzo popularny i często montowany w różnych modelach Atlantika, sam mechanizm w doskonałym stanie, czysty i zadbany. Tu masz wykaz mechanizmow w Atlanticach:

 

AS 1188

- Varldsmastarur,

- Varldsmastarur SUPER,

- Weltmeister,

- Weltmeister EXTRA,

- Weltmeister SUPER DE LUXE,

- WOLMEISTER,

- Worldmaster,

- Worldmaster EXTRA,

- Worldmaster PRIMA,

- Worldmaster SUPER,

- Worldmaster SUPER DE LUXE.

AS 1604

- Varldsmastarur,

- Varldsmastarur EXTRA,

- Varldsmastarur JET SUPER,

- Varldsmastarur PRIMA,

- Weltmeister,

- Weltmeister SUPER EXTRA,

- Worldmaster,

- Worldmaster PRIMA,

- Worldmaster SUPER,

- Worldmaster SUPER DE LUXE,

- Worldmaster SUPER EXTRA

Zamiesczam tez link do opracowania Wkutera na temat tej marki, znajdziesz tam wszystko co tylko będziesz chciał:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/39585-stare-zegarki-atlantic-nowe-opracowanie-ponad-250-stron/page__hl__Atlantic

:) .Tarcza w gorszym stanie choć nie jest w opłakanym, widać że była myta, ponieważ zostały zmyte niektóre fragmenty oznaczeń czy podziałki, koronka nie sygnowana ale dość dobrze dobrana, nie gryzie się z całością, koperta w doskonałym stanie jak na wiek tego egzemplarza. Zegarek pochodzi najprawdopodobniej z lat 50/60 dokładnej daty niestety nikt z nas nie jest w stanie określić, można tylko domniemać na podstawie mechanizmu i designu :). Zegarki te były produkowane na rynki głównie skandynawskie. Sam posiadam chyba cztery Atlantiki na tych mechanizmach,pięknie głośno i równo cykają, naprawdę wdzięczne dobrej klasy mechanizmy, myślę że wielu kolegów sie ze mną zgodzi,reszta z mojej kolekcji pracuje na Ecie ale mam też Atlantika na Asie 1604 praktycznie nie odróżnialny mechanizm od Asa 1188, różni się tylko łukiem na mostku jak poczytasz opracowania Wkutera to sam zobaczysz. Przyzwoity egzemplarz do kolekcji, niech Ci cyka :D Pozdrawiam


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje.Ten egzemplarz mam od dziadka ale mam zamiar (może w niedalekiej przyszłości)zrobić sobie małą kolekcje

na pewno się pochwalę jak będę coś miał.Pozdrawiam wszystkich posiadaczy Atlantików i nie tylko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje.Ten egzemplarz mam od dziadka ale mam zamiar (może w niedalekiej przyszłości)zrobić sobie małą kolekcje

na pewno się pochwalę jak będę coś miał.Pozdrawiam wszystkich posiadaczy Atlantików i nie tylko.

U mnie od Atlantika się zaczęło a teraz mam ich 7 sztuk 3 Tissoty 1 Omegę w gablotce a u zegarmistrza w czyszczarce kolejny Tissocik się płuka :blink:

Zacząłem tak samo jak Ty pytałem o swojego Atlantika i ani się rozejrzałem i byłem już szczęśliwy posiadaczem następnego i machina ruszyła tak że jak złapiesz bakcyla to wrzucaj fotki kolejnych narta :blink:


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.