Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Tyran

E. Borel Co

Rekomendowane odpowiedzi

Co do samego zegarka niestety nie posiadam żadnych informacji ale chce tylko wspomnieć że sam miałem go w zakładkach, ale jakoś przegapiłem aukcje :blink: ,fajny egzemplarz i dziwie Ci się że w ogóle zastanawiasz się na przeglądem, sprawienie żeby chodził powinno być priorytetem na drodze poprawienia jego stanu technicznego i wizualnego. To może być tylko kwestia czyszczenia, wymiany szybki i ewentualnie nowego wypełnienia wskazówek jakąś jasną substancja fluorescencyjną plus jakiś fajny paseczek z epoki i to wszystko. moim zdaniem warto i gdybym ja go zakupił nie zastanawiałbym się :blink:


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nabyłem niedawno zegarek na allegro.. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć trochę więcej na jego temat. Czy wygląda na oryginalny czy jest to może składak? Z którego roku (mniej więcej) pochodzi? Może ktoś wie coś na temat samego producenta? Zegarek chodzi, ale przestaje.. Mam zamiar oddać go do zegarmistrza na przegląd - nie wiem tylko czy warto.

 

E. Borel to znana firma Mój odnośnik

A o zegarku:

posiada on mechanizm firmy ETA kaliber najprawdopodobniej któryś 126? albo 127? z początku lat 50-tych. Może gdzieś na mechanizmie jest punca, pod balansem albo pod tarczą. Na podstawie tych zdjec trudno zawyrokować na 100%, ale wygląda na oryginalny. Nie jest to zegarek jakiś rewelacyjny, ani drogi, więc jeżeli przegląd będzie kosztował niewiele, to warto.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.