Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość 110010000010011001

Instrukcje obslugi w jezyku polskim

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję bardzo :)

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Nie ma za co :) Robisz naprawdę świetną robotę i w dużym stopniu przyczyniłeś się do zakupu mojego GWG1000. Wcześniej widziałem dużo unboxingów itd, ale gdy trafiłem na Twoją recenzję pomyślałem- woow gość jest niesamowity i kocha to co robi. Także to ja dziękuję :)

 

 

 

Niech Mud będzie z Wami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś mógłby podrzucić instrukcję obsługi do zegarka  Casio Edifice ERA-300DB-1A w języku polskim? Będę bardzo wdzięczny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instrukcją nie poratuję, ale jeśli potrzebujesz coś wiedzieć n/t obsługi tego zegarka, to chętnie pomogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uszanowanie Kolegom.

Szukam polskojęzycznej instrukcji CASIO do modułu 4304.

 

Chodzi o ten zegarek:

NN9v7VU.jpg

 

Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być cięzko to strasznie skomplikowany moduł jest :D

http://mygshock.com/casio-manual/4304/

PO ANGIELSKU JEST ,ALE TAM NIE MA CO TŁUMACZYC NA OBRAZKACH WSZYSTKO CO NAJWAŻNIEJSZE.

 

Napisz z czym masz problem to pomoge.

Edytowane przez GeRmAnOs

Mistrz edycji :lol:7FnFWZl.jpg

 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgrubsza chyba ogarnąłem.

Matko jedyna... :blink:

 

;)

 

Dzięki serdeczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Poszukuje instrukcji pl do modułu 5423,jesli ktos posiada był bym wdzieczny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z polską instrukcją raczej będzie problem do tego modelu, ale kto wie - może ktoś ma i podeśle. Zegarek to raczej oryginał, a przynajmniej nic nie wskazuje na to, że może być podróbką.

 

Odnośnie obsługi zaś to mogę Ci wszystko wyjaśnić odnośnie obsługi zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głównie chodzi mi od czego są te małe tarczki u góry, z lewej strony i na dole, jak mniej więcej je ustawić oraz czy posiada ten zegarek podświetlenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wieczora ogarnę instrukcję obsługi zegarka i dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy posiada ktoś instrukcję obsługi w jezyku polskim do zegarka z modulem 3434 ?  zegarek gshock gd 400 1er huf 

Edytowane przez RDM33

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zakupiłem zegarek z aukcji poniżej, niestety instrukcja jest w języku angielskim model Casio EFR-513SP-1AVEF moduł 5127

przy okazji prosze o ocenę czy nienjest podróbka http://allegro.pl/zegarek-meski-casio-efr-513sp-1avef-okazja-i6899574751.html

A zatem jedziemy z koksem.

 

USTAWIENIE CZASU:

 

Aby ustawić czas, należy wyciągnąć koronkę do drugiej zapadki i obracając ją wprzód (tak, aby wskazówki obracały się zgodnie z ruchem wskazówek zegara) ustawić wskazówki w żądanej pozycji. Należy w tym miejscu zaznaczyć, że lewa tarcza wskazuje, czy wskazówki znajdujące się na centralnej osi wskazują godzinę przed południem czy po południu. I tak: jeśli chcemy ustawić np. godzinę 21:30, to obracając koronką musimy ustawić wskazówki na głównej osi na 9:30, a na lewej tarczy powinno być wskazanie przed wartością 22, a nie przed wartością 10. Jak ustawimy prawidłowo godzinę, wciskamy koronkę do pozycji wyjściowej.

 

USTAWIENIE DATY:

 

Aby ustawić datę, najpierw należy upewnić się, że wskazywana godzina nie znajduje się w zakresie od 21:00 do 1:00 - datę można przestawiać począwszy od 1:00 nad ranem, a przed 21:00 skończywszy. Aby to zrobić, należy wyciągnąć koronkę do pierwszej pozycji i obracając ją do siebie ustawić żądaną datę. Następnie wcisnąć koronkę do pozycji wyjściowej.

 

OBSŁUGA STOPERA:

 

Jak odczytywać wartości zmierzone przez stoper: górna tarcza odmierza upływające minuty. Sekundnik na centralnej osi odmierza upływające sekundy. Dolna wskazówka pokazuje dwudzieste części sekundy (przez pierwsze 60 sekund pracy stopera porusza się ruchem wahadłowym, a po tym czasie zamiera, by po zatrzymaniu biegu stopera wskazać dwudzieste części sekundy).

 

Aby uruchomić stoper, należy nacisnąć górny prawy przycisk. Aby zatrzymać bieg stopera, należy nacisnąć ponownie górny prawy przycisk. Aby znów uruchomić stoper, należy nacisnąć górny prawy przycisk. Aby wyzerować stoper po jego zatrzymaniu należy nacisnąć dolny prawy przycisk. Ponowne naciśnięcie dolnego prawego przycisku spowoduje, że zegarek powróci do trybu timekeepingu, czyli wskazywania bieżącego czasu. Wówczas dolna wskazówka przejmuje obowiązki sekundnika w trybie timekeepingu.

 

KOREKTA POŁOŻENIA POCZĄTKOWEGO WSKAZÓWEK STOPERA:

 

Stoper po wyzerowaniu powinien wskazywać wartości zerowe, tj. wskazówka na górnej tarczy (minutowa) powinna wskazywać wartość "60", wskazówka sekundowa na głównej osi (sekundowa) powinna wskazywać godzinę 12:00, a dolna wskazówka, która w trybie timekeepingu pełni obowiązki sekundnika, a w trybie stopera wskazuje dwudzieste części sekundy, powinna wskazywać wartość ".0". Jeśli którakolwiek z tych wskazówek po wyzerowaniu stopera nie wskazuje dokładnie wartości opisanych powyżej, należy dokonać korekty położenia początkowego wskazówek. Aby to zrobić, należy po wyzerowaniu stopera prawym dolnym przyciskiem wyciągnąć koronkę do drugiej zapadki. Prawym górnym przyciskiem należy skorygować położenie sekundnika stopera tak, aby po korekcie wskazywał godzinę 12:00. Jeśli dolna wskazówka odpowiedzialna za wskazanie dwudziestych części sekundy nie wskazuje wartości ".0", należy prawym dolnym przyciskiem skorygować jej położenie tak, aby po korekcie wskazywała wartość ".0". Po zakończeniu korekty położenia początkowego wskazówek należy wcisnąć koronkę do pozycji początkowej.

Należy zaznaczyć, że wyciągnięcie koronki powoduje zatrzymanie odmierzania czasu w trybie timekeepingu, zatem po dokonaniu korekty położenia początkowego wskazówek należy również ponownie ustawić bieżący czas wskazywany przez zegarek.

 

UWAGI KOŃCOWE:

 

Zegarek jest wodoszczelny, ale tylko w przypadku, gdy jego koronka znajduje się w pozycji wyjściowej. Jeśli koronka jest używana do ustawień, za każdym razem po ich dokonaniu bezzwłocznie powinna zostać wciśnięta i wkręcona do pozycji wyjściowej.

Zegarek jest wyposażony w tzw. zakręcaną koronkę. Oznacza to, że należy ją wykręcić w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara z koperty zegarka przed wyciągnieciem jej do pierwszej lub drugiej zapadki. Tak samo po dokonaniu ustawień i wciśnięciu jej do pozycji wyjściowej należy następnie koronkę dokręcić w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara.

 

PARAMETRY:

 

Dokładność w temperaturze pokojowej: +/- 20 sekund na miesiąc.

Stoper:

maksymalna długość pomiaru - 59m59,95s

jednostka pomiaru - 1/20s

tryb pomiaru - tylko upływający czas

Bateria: jedna bateria srebrowa SR927W. Średni czas pracy na baterii wynosi 2 lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki jestem na tym forum od niespełna 10 lat i nigdy nie byłem w dziale Casio bo przesiadywałem głównie w dziale vintageale, udało mi się nabyć za dość przyzwoite pieniądze model GW-2000 na module 5060. Zegarek zakupiłem na giełdzie jako używany dawał oznaki życia jednak był zbyt słaby aby móc go ustawić w jakikolwiek sposób. Doczytałem, że ma wbudowany w tarczę solar i jest w stanie doładowywać baterię czerpiąc z energii słonecznej. Jednak po otwarciu okazało się, że nie ma akumulatora. Bateria kosztuje 50zł,zamówiłem ja i lada moment powinna być na miejscu. Pomóżcie mi ogarnąć temat. Nie mam zielonego pojęcie jak ustawić w nim godzinę i datę ni wspomnę o dniu tygodnia :) Moduł 5060 widnieje na deklu. To mój pierwszy G więc jeżeli ktoś ogarnia ten moduł niech wspomoże coś lub czymś w ojczystym języku. Nadmienię, że zegarek jest całkowicie rozładowany obecnie , po leżakowaniu na słońcu rusza i pracuje bez aku ale w słabym świetle umiera. Co powinienem wykonać po zamontowaniu akumulatora jakiś reset?? Szkoda mi go zostawić bo jest ciekawy chciałbym go używać do cięższych przepraw, wycieczek rowerowych jazdy motocyklem itp. Do zajęć, w których nie radzą sobie moje Omegi i inne vintydże.

Edytowane przez Stary

Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary, było to już setki razy poruszane, użyj szukajki.

Nawet w goglach jak wpiszesz reset po wymianie baterii w Casio uzyskach wszelkich informacji wraz ze zdjęciami ;)

Np.:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/100611-casio-edifice-efa-110-reset-po-wymianie-baterii/

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory ale raczkuję w tym temacie. Nie powiem że nie szperałem w necie ale głównie w poszukiwaniach instrukcji ma takowa oczywiście ale w języku angielskim. Tłumaczenie jej zajmie sporo czasu, dlatego najpierw uderzyłem tutaj w nadziei że już ktoś dotarł do takowej lub zmęczył się na wersja angielską, nie chodzi o to, że jestem leniwy ale naprawdę brakuje mi czasu ostatnio. Ale wielkie dzięki za odzew i link.


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki jestem na tym forum od niespełna 10 lat i nigdy nie byłem w dziale Casio bo przesiadywałem głównie w dziale vintageale, udało mi się nabyć za dość przyzwoite pieniądze model GW-2000 na module 5060. Zegarek zakupiłem na giełdzie jako używany dawał oznaki życia jednak był zbyt słaby aby móc go ustawić w jakikolwiek sposób. Doczytałem, że ma wbudowany w tarczę solar i jest w stanie doładowywać baterię czerpiąc z energii słonecznej. Jednak po otwarciu okazało się, że nie ma akumulatora. Bateria kosztuje 50zł,zamówiłem ja i lada moment powinna być na miejscu. Pomóżcie mi ogarnąć temat. Nie mam zielonego pojęcie jak ustawić w nim godzinę i datę ni wspomnę o dniu tygodnia :) Moduł 5060 widnieje na deklu. To mój pierwszy G więc jeżeli ktoś ogarnia ten moduł niech wspomoże coś lub czymś w ojczystym języku. Nadmienię, że zegarek jest całkowicie rozładowany obecnie , po leżakowaniu na słońcu rusza i pracuje bez aku ale w słabym świetle umiera. Co powinienem wykonać po zamontowaniu akumulatora jakiś reset?? Szkoda mi go zostawić bo jest ciekawy chciałbym go używać do cięższych przepraw, wycieczek rowerowych jazdy motocyklem itp. Do zajęć, w których nie radzą sobie moje Omegi i inne vintydże.

Sprawdz PW.

"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dZieki za pomoc !!!! Taki egzemplarz probuje ożywić mam

Nadzieje ze się uda ????????

post-29151-0-48180500-1501584055_thumb.jpg


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest w końcu po 40 minutach konsultacji telefonicznych i wsparciu na kanale YouTube Tomka Gołębiewskiegi działa !!!Tomek jesCze raz wielkie THX za poświęcenie swojego prywatnego czasu !!!

post-29151-0-37002600-1501831695_thumb.jpg

Edytowane przez Stary

Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ważne Maćku, że się udało i możesz się cieszyć w pełni sprawnym i ustawionym prawidłowo zegarkiem. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam Szukam instrukcji PL do GWG-1000-1AER mod. 5463 Będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Szukam instrukcji PL do GWG-1000-1AER mod. 5463 Będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam

Zapraszam na mój filmik, podczas oczekiwania na papier hehe

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy posiada ktoś instrukcję obsługi w jezyku polskim do zegarka z modulem 3434 ? zegarek gshock gd 400 1er huf

Jak tam - ogarnąłeś już temat czy pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Poszukuje instrukcji pl do modułu 5423,jesli ktos posiada był bym wdzieczny...

Jak tam, znalazłeś już manual? Jeśli nie, to myślę, że będę w stanie pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.