Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Stary Zegarek

Oficerska Omega ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nowy tu jestem, właśnie się zarejestrowałem i witam wszystkich serdecznie. Zajmuję się zegarkami zawodowo, ale również hobbystycznie więc chyba jestem szczęśliwcem. Mam do Was pytanie. Posiadam egzemplarz Omegi z 1917 roku, oczywiście kieszonkowy, z celuloidową- sygnowaną tarczą, zamknięty w czernionej kopercie. Mechanizm jednak nie jest sygnowany. Gdzieś obiło mi się o uszy, że Omega przed 1920 rokiem mechanizmów nie sygnowała. Czy to jest prawda ? Wiecie może coś o tym ? Proszę o pomoc. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Omega napewno nie sygnowala werkow przed wystawa w 1900 r.,zreszta wielu znanych producentow wtedy nie sygnowalo swoich wyrobow.Mam omege z 1912r. i jest sygnowana.Opcje na Twoj zegarek sa przynajmniej 2:

 

1-Skladak,badz sam mechanizm to jakis skladak(czesc mostow ze starej omegi)

2-Werk w zegarku lezak magazynowy.

 

Bez fotek ciezko cokolwiek wiecej powiedziec.Skad wiadomo ze to 1917r,po numerach seryjnych na mechanizmie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.Skad wiadomo ze to 1917r,po numerach seryjnych na mechanizmie?

 

Skąd wiadomo, że to mechanizm omegi?

 

Brakuje właśnie tych danych..., ale przede wszystkim brakuje tak jak wspomniał Marcin fotografi.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.