Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Marcin99

Motocykle

Rekomendowane odpowiedzi

CB1300

 

Miałem przez 2,5 sezonu. Właściwie to nie przypominam sobie wad, wyłącznie zalety

Sprzedałem, bo skusił mnie R1200GS, ale dzisiaj uważam, że cebulka była lepsza.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

 Jeździcie już?

 

Ja sezon zacznę dopiero w maju :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wady są, pali tyle ile wlejesz :) i brakuje 6 tego biegu :)

Rozważałem przesiadkę na K1300R/S ale to tak jak mowię, cena ponad dwukrotna, kilka koni więcej i kontrowersyjna stylistyka. Tu mam nekeda klasyka, jak to mówią silnik na kołach, mało plastiku, genialny super mocny piec o mega dobrej kulturze pracy, super osiągi i super prowadzenie czy samemu czy z plecakiem. Do tego wielki schowek co się docenia jak człowiek do 40 tki dobija :) Przewiozła mnie bez problemu przez Alpy, Dolomity i Pireneje.

 

GS tez kultowy, można juz spokojnie z głównych tras zjechać a nawet z asfaltu... Ostatnio przerzuciłem się praktycznie całkowicie na tzw żółte drogi (dwu-trzycyfrowe numery), unikam krajówek jak ognia, za duży ruch, za mało jazdy w jeździe :)

Hogg, zazdroszczę, oby pogoda dopisała w weekend :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy nakedzie dochodzi jeszcze utrapienie z wymijanymi TIRami przy większych prędkościach. Ja też lubiłem boczne drogi, a zawieszenie CB1300 jest do tego doskonale zaprojektowane, bo nawet na dziurawych drogach daje radę. A na alpejskich przełęczach też jest stabilna i świetnie wpisuje się w agrafki.

Mi paliła średnio 7-8 l/100 km i to nie jeżdżąc "emerycko", ale miałem wersję z półowiewką.

6-ki mi nie brakowało, uwielbiałem dźwięk wydechu na wyższych obrotach i czasami redukowałem bez potrzeby :) Miałem LeoVince, u Ciebie jest jeszcze lepiej.

Z archiwum:

 

post-37089-0-19073100-1460119396_thumb.jpg

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymon, co tak późno?

Piękna Bol'dOr! Się można na takiej prawdziwym Polakiem też poczuć w dodatku :) Czarny silnik wiec pewnie coś w okolicy 2010+ ? A to Ty na niej jeździłeś coś czy tylko stała? :) W życiu nie widziałem w motorsie tak czystych kolektorów :):):) chyba że w nowym :)

Miałem w mojej owiewkę dołożoną ale tylko mnie turbulencja denerwowała, do 160 spokojnie biorę na klatę a i tak z reguły 140 wystarczy na trasie. ABS miło wspominasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zdjęcie zrobiłem na pierwszej przejażdżce po odbiorze nówki z salonu, miała jakieś 100 km przebiegu. Rocznik 2009. Potem już nie byłem w stanie doprowadzić kolektorów do takiego stanu... ;)

Ja zmieniłem szybę na trochę wyższą Puiga i było idealnie, żadnych turbulencji.

ABS działał bardzo dyskretnie i z dużą częstotliwością, to był mój pierwszy moto z tym systemem i uznałem, że to wyposażenie obowiązkowe.

Zrobiłem na niej ok. 20kkm.

Tak wyglądała troszkę później:

 

post-37089-0-47577700-1460120713_thumb.jpg

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

Szymon, co tak późno?

 

Bo moto wymaga trochę wkładu finansowego  na ten sezon, a za niecałe dwa tygodnie wyjeżdżam do Wietnamu i chcę mieć bufor finansowy na wyjazd. A dopiero po powrocie będę ogarniał moto na sezon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymon, W Wietnamie to na skuterze wypada się przejechać :) tylko z ich ruchem drogowym to może być wyzwanie :)

 

Tommaso, to wszystko wyjaśnia :) nie dziwie sie że ją miło wspominasz, super wyglądała.

Moja jest bez ABS, trzeba po staremu odpuszczać klamkę przy uślizgu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

Szymon, W Wietnamie to na skuterze wypada się przejechać :) tylko z ich ruchem drogowym to może być wyzwanie :)

 

 

Z ich ruchem drogowym, to jest samobójstwo nie wyzwanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ich ruchem drogowym, to jest samobójstwo nie wyzwanie.

 

Potwierdzam. Dotyczy to większości krajów azjatyckich. Mimo że sam nigdy nie widziałem wypadku tubylca na takim skuterku. 

 

W życiu bałem się wsiąść tylko na : Motocykl żużlowy oraz właśnie skuter w azji :) 


"Ten zegarek tak jak ja posiada serce które bije..."  B.H. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zwiedzałem Tajlandie skuterem właśnie i to jest doskonale elastyczny sposób z tym że odważyłem się tylko na wyspach, tam jest mniejszy ruch. To jest najszybszy sposób bo jakakolwiek inna komunikacja owszem działa, zawsze dojedziesz na miejsce, tylko nigdy nie możesz być pewien kiedy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

A ja zwiedzałem Tajlandie skuterem właśnie i to jest doskonale elastyczny sposób z tym że odważyłem się tylko na wyspach, tam jest mniejszy ruch. To jest najszybszy sposób bo jakakolwiek inna komunikacja owszem działa, zawsze dojedziesz na miejsce, tylko nigdy nie możesz być pewien kiedy...

Akurat w Tajlandii komunikacja publiczna nie działa źle (autobusowa). Przejechałem tam w ten sposób ponad 3500km i nie odnotował większych komplikacji.

 

Natomiast po pierwszym dniu w Wietnamie mogę powiedzieć że w Tajlandii jest spokojniej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pamiętam tuk tuki i wszędobylskie toyoty commuter wielkości transita a mieszczące po 15 osób :)

Do Wietnamu nie dotarłem a bardzo bym chciał, zazdroszczę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj otworzyłem sezon - uczestniczyłem w Rozpoczęciu Sezonu Motocyklowego, zorganizowanego w Łodzi przez m.in. Forum Łódzkich Motocyklistów. Najpierw Manufaktura, potem przejazd Piotrkowską. Stawiło się, jak sądzę około 1000 motocykli. LwG !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tylko sety zmieniam na czarne i na ten sezon wystarczy :)

20160426_174841.jpg


ALAMO napisał - każdy ma prywatne, wrodzone prawo do bycia idiotą...może o to prawo walczyć, do swej idiociej śmierci...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny LeoVince ;)


IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koncepcja Hondy Africa twin adventure.  


Jak sie sprawdzi to BMW GS bedzie w tarapatach ;)

post-27026-0-80709700-1462062906_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

Koncepcja Hondy Africa twin adventure.

 

Jak sie sprawdzi to BMW GS bedzie w tarapatach ;)

Ja juz od premiery wiem ze wolałbym Honde :) Może kiedyś będzie mnie stać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta wersja nie miala jeszcze oficjalnej premiery. Bedzie to prawdopodobnie model o zwiekszonym zbiorniku paliwa , dodatkowych oslonach itp

Kwestia czasu, moze pod koniec roku.

Napewno bedzie tansza od GS Adventure 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie moje klimaty ale muszę przyznać że wygląda doskonale. Ciekawe czy będzie w stanie podtrzymać legendę poprzedniczki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie moje klimaty ale muszę przyznać że wygląda doskonale. Ciekawe czy będzie w stanie podtrzymać legendę poprzedniczki

 

To pytanie wszyscy sobie zadaja, czy podola wyzwaniu poprzedniego modelu.

To juz inny motocykl naszpikowany elektronika jak konkurencja a w tym motocyklu chodzi przede wszystkim o bezproblemowa eksploatacje bez koniecznosci odwiedzania  serwisu, tylko olej filtry które mozna samemu wymienic na bezludziu.

Ewan Mcgregor z Bordmanem podruzowali nowymi bmkami Gs a za nimi jechal samochod terenowy z czesciami, to przeciez nie o to chodzi.

Tego typu motocykl powinienien jezdzic  nawet w sytuacji gdy  zawiedzie elektronika np po podtopieniu uszkodzeniu przez piach cokolwiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

Ta wersja nie miala jeszcze oficjalnej premiery. Bedzie to prawdopodobnie model o zwiekszonym zbiorniku paliwa , dodatkowych oslonach itp

Kwestia czasu, moze pod koniec roku.

Napewno bedzie tansza od GS Adventure

Ta wersja nie ale nowa Africa generalnie tak. I mówię o nową africa vs normalny GS bez pakietu adventure.

 

Póki co o nowej africa słyszę same dobre opinie, wiec jest nadzieja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie nowa Africa swietnie sie sprzedaje, ale juz sie slyszy ze np. plastiki sa kiepskiej jakosci (przy jakiejkolwiek glebie pekaja jak szklo). Wady wieku mlodzienczego wychodza ale mam nadzieje ze Honda je szybko usunie. Jest to jeden z faworytow na nastepce mojej Awantury :)


Si vis pacem, para bellum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówią: raz Honda, zawsze Honda... Moja w długi weekend nie próżnuje :) przegląd i 200 km wokół komina już zrobione :)

 

fd2b5b6c7503f9efb112710121beab7a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.