Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Marcin99

Motocykle

Rekomendowane odpowiedzi

Jest moc, dzień średni na jeżdżenie ale frajda ogromna

9ed2ab7c3e54322df7ca75abef395fe6.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

W temacie kasku najpierw zdecydowalem się na HJC RPHA 90 znalazłem w bardzo dobrej cenie, ale potem sklep zwrócił moją płatność... chyba jednak cena była za dobra ;) W międzyczasie doczytałem się pewnych negatywnych opinii na temat jakości i serwisu HJC, do tego byłby to trochę zakup w ciemno bo nie miałem nigdy nic HJC na głowie. Ostatecznie więc zmieniłem zdanie i przed chwilą kupiłem Shoei Neotec 2. Znalazłem malowanie podobne do koloru moto mam nadzieję, że różnica odcieni nie będzie aż tak widoczna i irytująca ;) no i zobaczymy kiedy mi go przyślą.

Jakie wrażenia z użytkowania Neoteca? Szczerze to jedyny którego nie biorę pod uwagę bo ... wydaje mi się ogromny. Wczoraj porównywałem C4, RPHA 90 i AGV Sports Modular. HJC ma dużą rozmiarówkę - tzn pasuje mi S. AGV Extra - ale ma sportowe zapięcie które rączej nie powinno być w takim modelu. Niestety C4 - mój faworyt odpadł - twardy i nie pasuje mi zupełnie :-(

nie spiesz się ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)c48eb7c05fb67e13c39554642be383e6.jpg

 

Wysłane z Blackberry przy użyciu Tapatalka


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W drodze nad wodę...6b484bd6b18b39a5e4fd9d690b9fac09.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka


ALAMO napisał - każdy ma prywatne, wrodzone prawo do bycia idiotą...może o to prawo walczyć, do swej idiociej śmierci...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planowałem tracera GT , ale skończyło się na NAT :)

 

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Bardzo fajny, klasa. Też mi się bardzo podobają, tak jak super tenere z yamahy tylko to już było ponad mój psychiczny budżet.

Ja tam wolę inne klimaty:)

 

Wysłane z Blackberry przy użyciu Tapatalka

To by musiał być któryś moto do kolekcji ;) jako jedyny nie sprawdziłby się u mnie.

Jakie wrażenia z użytkowania Neoteca? Szczerze to jedyny którego nie biorę pod uwagę bo ... wydaje mi się ogromny. Wczoraj porównywałem C4, RPHA 90 i AGV Sports Modular. HJC ma dużą rozmiarówkę - tzn pasuje mi S. AGV Extra - ale ma sportowe zapięcie które rączej nie powinno być w takim modelu. Niestety C4 - mój faworyt odpadł - twardy i nie pasuje mi zupełnie :-(

Jeszcze dużo w nim nie pojeździłem, ale na razie jestem zadowolony. Ja przesiadłem się z C3 Pro którego ciągle używam.

Kask jest trochę większy od C3, wykonanie wydaje mi się być na wyższym poziomie niż w Schubercie. Materiały są milsze w dotyku, jest też lepiej wykończony. Nie wiem na ile ten efekt bedzie trwały. W C3 po 3latach nic mi się jeszcze nie wytarło. Na papierze Neotec jest cięższy o ~100gram o C3 ale nie jest to bardzo odczuwalne. W moim przypadku ze względu na dokupiony interkom Neotec jest jeszcze cieższy ;)

Jeżeli chodzi o głośność to jest trochę cichszy od C3 ale myślę, że głównie jest to zasługa bardziej przylegającej osłony podbrudka i "sportowego" zamykania szybki. Ze względu na interkom hałas już mi tak nie przeszkadza, bo albo słucham radia albo mp3 z telefonu ;)

Tak ścisłe przyleganie do szyi, w ciepłe dni powoduje, że komfort cieplny jest dużo gorszy niż w C3.

 

48c1913713f800661adbdb3e179c2093.jpg

Edytowane przez vvv

Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny, klasa. Też mi się bardzo podobają, tak jak super tenere z yamahy tylko to już było ponad mój psychiczny budżet.

To by musiał być któryś moto do kolekcji ;) jako jedyny nie sprawdziłby się u mnie.

Jeszcze dużo w nim nie pojeździłem, ale na razie jestem zadowolony. Ja przesiadłem się z C3 Pro którego ciągle używam.

Kask jest trochę większy od C3, wykonanie wydaje mi się być na wyższym poziomie niż w Schubercie. Materiały są milsze w dotyku, jest też lepiej wykończony. Nie wiem na ile ten efekt bedzie trwały. W C3 po 3latach nic mi się jeszcze nie wytarło. Na papierze Neotec jest cięższy o ~100gram o C3 ale nie jest to bardzo odczuwalne. W moim przypadku ze względu na dokupiony interkom Neotec jest jeszcze cieższy ;)

Jeżeli chodzi o głośność to jest trochę cichszy od C3 ale myślę, że głównie jest to zasługa bardziej przylegającej

Dzieki za podsumowanie - ja używam BMW system 6 - odpowiednik C3. Zarówno HJC oraz oraz AGV są głośniejsze - to z założenia sportowe kaski. Spróbuje tego Neoteca.


nie spiesz się ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta moja przygoda z GT to pod jakąś deszczową chmurą ;)

Jak go odbierałem padało, dzisiaj po pierwszym przeglądzie oczywiście znowu padało. 

Dzisiaj odbierałem po pracy w jeansach i letniej kurtce, więc jak wróciłem do domu to mogłem wodę wykręcać. 

Z ciekawostek to yamaha ma problem z produkcją kufrów, czytałem na jednym forum, że jakiś problem z fabryką i dalej nie dostałem kufrów bocznych.

W sumie to nie problem bo aż tak mi nie potrzebne, a salon oferuje zastępcze na czas oczekiwania, ale nie lubie nie mieć kompletnego sprzętu. 

Zamówiłem też dzisiaj kufer centralny, żeby nie mieli za łatwo ;) Fajnie, że wkładka zamka będzie taka sama we wszystkich i nie potrzebuję dodatkowego klucza. 

 

W międzyczasie kupiłem uchwyt x-ram, powinien dojść w tym tygodniu to zamontuję sobie w sobotę.

Edytowane przez vvv

Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ta moja przygoda z GT to pod jakąś deszczową chmurą ;)

Jak go odbierałem padało, dzisiaj po pierwszym przeglądzie oczywiście znowu padało.

Dzisiaj odbierałem po pracy w jeansach i letniej kurtce, więc jak wróciłem do domu to mogłem wodę wykręcać.

Z ciekawostek to yamaha ma problem z produkcją kufrów, czytałem na jednym forum, że jakiś problem z fabryką i dalej nie dostałem kufrów bocznych.

W sumie to nie problem bo aż tak mi nie potrzebne, a salon oferuje zastępcze na czas oczekiwania, ale nie lubie nie mieć kompletnego sprzętu.

Zamówiłem też dzisiaj kufer centralny, żeby nie mieli za łatwo ;) Fajnie, że wkładka zamka będzie taka sama we wszystkich i nie potrzebuję dodatkowego klucza.

 

W międzyczasie kupiłem uchwyt x-ram, powinien dojść w tym tygodniu to zamontuję sobie w sobotę.

Neotec, fabryczny interkom, x-ram, i problem z kuframi. Skądś to znam :lol: I jak Ci się słucha podczas jazdy? Wiatr nie zagłusza muzyki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Maciek co tu duzo mowic, polowa zakupow to przez Ciebie/dzieki Tobie ;) 

 

Mialem juz zamontowany fabryczny uchwyt na GPS z yamahy, ktory zamowilem wraz z motocyklem. Jednak jak zobaczylem Twojego x-rama i jak to dziala, stwierdzilem ze tez taki chce. Szczegolnie, ze przeszkadzal mi w korzystaniu z tankbaga. Salon zachowal sie bardzo w porzadku bo przy pierwszym przegladzie zdemontowali mi ten uchwyt i zwrocili kase :)  Stad dopiero teraz bede montowal x-rama ;)

 

Caly czas jestem w szoku, ze u Ciebie jest taka cisza ;) z kaskiem dostalem tez stopery do uszu, wiec jakby co nie bedzie problemu.

Na razie jestem bardzo zadowolony troche zabawy z montazem tego wszystkiego bylo, ale mega sie ciesze ze nic nigdzie nie wystaje i z zewnatrz nie widac ze mam interkom. Musze jeszcze sie nauczyc wszystkich opcji, zeby w miare intuicyjnie klikac. Funkcja muzyki dziala swietnie szczegolnie, ze mozna przelaczac utwory z poziomu interkomu, a jakby co jest tez radio :lol:

Jeszcze nie mialem okazji rozmawiac w trakcie jazdy, ale szczerze staram sie tego nie robic, bo moto to taki troche moj azyl kiedy mam swiety spokoj od swiata ;)


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że na forum zegarkowym jest tylu kierowników dwóch kółek. Za młodu, czyli na przełomie lat 80-90 ujeżdżalem motorynkę, ale aż do zeszłego roku czekałem na swój pierwszy prawdziwy motocykl. W tym roku na razie 1600 km, niestety czasu mało ale i tak jest ok. Jeśli ktoś jest z Bielska to chętnie poznam. LwG. d8091fdd6d2e043627fa92f99a8fb54a.jpgd4fa071bf0a4c4015478a1fd67a701ae.jpg1b203be54fc44381fe2e206d6483f190.jpgb95f2f0711c913912146422a760bab9f.jpg

 

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny sprzęt. Teraz tylko jeździć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mnie majfrendy zaskoczyly dwa tygodnie temu zamowilem na aliexpress podstawke pod stopke boczna i dzisiaj juz przyszla.
W przerwie na "papieroska" zamontowalem i pasuje jak ulal.
8d067d6c3c7f94b8aace3ba5050a8337.jpg

 

Pojeździłem trochę z interkomem kolega kupił do swojego sene 20s i jest mega. Sparowało się też całkiem sprawnie, super.

 

Pytanie, macie jakieś zabezpieczenia? Myślę nad zakupem Abus Granit Detecto X Plus 8077.

Edytowane przez vvv

Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

alex_k piękna honda... jeszcze te szprychy...miodzio

A tu fajny filmik udowadniający że nie ważne czym, ważne żeby ruszyć dupsko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pogrzebałem trochę w garażu u rodziców na mazurach. Oto efekt, elementy moich motocykli z czasów gdy miałem z 18 lat, polożone gdzieś na półce ponad 20 lat temu.

Korek w czeście, a raczej zbiorniku po niej nie jest oryginalny... mowie odrazu bo tao jak z zegarkami Błonie, ktoś da inne wskazówki i czar pryska.

post-70090-0-50450400-1568405896_thumb.jpg

post-70090-0-16163800-1568405912_thumb.jpg

post-70090-0-92967200-1568405953_thumb.jpg

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj pojeździłem po Poleskim Parku Narodowym

 

2019-09-15-150353.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeździ ktoś z Was w koszulach motocyklowych? Wydaje się to fajną opcją na miasto

 

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A ja dzisiaj pojeździłem po Poleskim Parku Narodowym

 

Ja też weekend na dwóch kółkach, choć dzisiejszego wypadu w Bieszczady żałuję. Gorzej niż w szczycie sezonu :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też weekend na dwóch kółkach, choć dzisiejszego wypadu w Bieszczady żałuję. Gorzej niż w szczycie sezonu :/

 

A myślałem, że wrzesień to fajny okres na Bieszczady, bo już poza szczytem, a pogoda jeszcze przyjemna. Widocznie zbyt dawno tam nie zaglądałem o tej porze roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dookoła komina w ten weekend polatałem. X- ram sprawuje się super, tylko muszę dobrze telefon ustawiać bo mi często jedno ramie naciska przycisk od ściszania. 

Teraz chyba jeszcze potrzebuje rekawice z obsluga ekranu ;) ostatnio mam wrazenie ze zamiast na zegarki to ciagle wydaje na moto...

 

Ma ktoś wymienione klamki? Jakieś przemyślenia?


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i przed chwila znalazlem kompletne koła z mojej Jawy ts 350, z przed ponad 20 lat

post-70090-0-16327700-1568640857_thumb.jpg


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem się tylko porozglądać za czymś nowym, dojeździć KTMem do końca sezonu i wymienić zimą, a skończyło się jak zwykle. Nie dość, że wymiana nastąpiła wcześniej, to jeszcze grubo nagiąłem budżet.

Duke sprzedany, a w jego miejsce wjechał Triumph Street Triple 765 RS:

 

6cbf56585025.jpg

 

Przy okazji pojeździłem ostatnio nowym Speed Twinem i Bobberem Black:

 

08757b9f20b8.jpg

2807a79d9129.jpg

Edytowane przez d.m.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję nabytku, chociaż ja jestem fanem tych bardziej klasycznych linii, które testowałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również gratuluję. Jeździłem bonnevillem 120 I było super. Podobają mi się triumphy.

 

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie :)

 

Na razie kręcą mnie osiągi, ale Speed Twin był tak przyjemny w jeździe, że kto wie za kilka lat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.