Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Marcin99

Motocykle

Rekomendowane odpowiedzi

Z bezpieczeństwem szczęki gorzej. Integralny stylowy to tylko ten . Pandemii, jakiej pandemii, ja słyszałem w telewizji jak pan premier mówił, że „ten koronawirus, on już jest w odwrocie”...

03912324-BDD9-4637-93B1-322AC80222E0.jpeg

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng
9 minut temu, desmo napisał:

Z bezpieczeństwem szczęki gorzej. Integralny stylowy to tylko ten . Pandemii, jakiej pandemii, ja słyszałem w telewizji jak pan premier mówił, że „ten koronawirus, on już jest w odwrocie”...


Co my byśmy zrobili bez takiego mądrego człowieka na czele rządu?

 

I jeszcze Pan Prezydent po zaprzysiężeniu (Boże daj mu zdrowie) zapewnił, że „demokracja w Polsce jest silniejsza niż kiedykolwiek...”

 

 

 

Edytowane przez maritimeeng

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, maritimeeng napisał:


A jak z komfortem i głośnością?

 

 

Pisałeś, że to na skuter więc przyjąłem:

- po mieście

- małe prędkości

- krótkie dystanse

A przy tych założeniach głośność ma małe znaczenie, komfort zapewni uchylana szczęka i odpowiednia wentylacja oraz dobre dopasowanie, kask certyfikowany więc zakładam, że normy bezpieczeństwa spełnia

1 godzinę temu, maritimeeng napisał:


A jak z komfortem i głośnością?

 

 

Pisałeś, że to na skuter więc przyjąłem:

- po mieście

- małe prędkości

- krótkie dystanse

A przy tych założeniach głośność ma małe znaczenie, komfort zapewni uchylana szczęka i odpowiednia wentylacja oraz dobre dopasowanie, kask certyfikowany więc zakładam, że normy bezpieczeństwa spełnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w komentarzu można doczytać wloty to ma niezłe ale gdzie wyloty? Blenda jest ok ale na trasy, w mieście, gdzie oczy trzeba mieć do okoła glowy, zbędny bajer, nigdy nie używałem, do jazdy wokół komina mam Shark-a race r pro, świetny kask poza otwieranie szybki i końcówką magnetyczną paska, komfort, widoczność, wentylacja świetna, mimo braku pinlocka nigdy nie zaparował

Na długie trasy mam AGV corsa r, i chyba nic lepszego nie będę szukał, w tym kasku nawet z prędkościami "autostradowymi" można na nakedzie spojrzeć w bok bez walki z wiatrem, świetny kask, jak planujesz przesiąść sie w przyszłości na coś większego nie ma co oszczędzać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz sobie ofertę takich producentów jak Shoei czy Schuberth. Mają produkty z najwyższej półki.

Sam jeżdżę w Schuberth C4 pro, wprawdzie nie na skuterze, ale jestem bardzo zadowolony. Wybór kasków tych producentów jest tak duży, że na bank znajdziesz coś dla siebie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng

Dzięki Panowie za wszystkie porady i sugestie. Jestem zielony w temacie i na razie nie wiem, czy złapię bakcyla. Skuterek 125 do jazdy po mieście i od czasu do czasu 40 km do drugiego miasta (raz w tygodniu) z max prędkością 100 km/h. No nie wiem ale chyba kasku z napisami max speed pro racer za 8 tysięcy to jednak nie potrzebuję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, maritimeeng napisał:

Dzięki Panowie za wszystkie porady i sugestie. Jestem zielony w temacie i na razie nie wiem, czy złapię bakcyla. Skuterek 125 do jazdy po mieście i od czasu do czasu 40 km do drugiego miasta (raz w tygodniu) z max prędkością 100 km/h. No nie wiem ale chyba kasku z napisami max speed pro racer za 8 tysięcy to jednak nie potrzebuję?

Ja nowego Speed race r zapłaciłam 750zł na wyprzedaży jakieś dwa lata temu, nie był to aktualny model więc cena była niska, na alledrogo można spokojnie trafić za około 1000zł, wystarczy trochę poszukać i można kaski HJC, Sharka, czy tez innych dobry producentów trafić w niskich cenach

Edytowane przez artooro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lazer to jeden z lepszych producentów "budżetowych" kasków, a przynajmniej tak pamiętam z opinni, gdy ostatnio szukałem kasku dla siebie (jakieś dwa lata temu), z opisu wynika, że nieźle wyposażony choć ciut waży ale w tej cenie raczej nie można mieć wszystkiego ;)

Poza tym fajne malowania

Szkoda ze w macie - gorzej się czyści, ciężko nie zostawić większych smug na kasku

Edytowane przez artooro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupujesz nowy skuter to zobacz też w salonie yamahy co mają, powinni mieć jakieś AGV, Shoei (ale te są drogie) itp. Przy zakupie skutera jakiś dobry rabat na akcesoria dostaniesz, przynajmniej u mnie tak to działało


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng

Będę w środę w salonie, to zobaczę co tam mają.

Sprzedawca już odgrażał się jakimiś rabatami 🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz są dość dobre promocje bo i sprzedaż spadła. Poza modelami całkiem nowymi jak nowy tracer 700 czy tenere 700, bo tych to i mało sztuk w PL.

Dzisiaj pogoda idealna na nakeda, mimo siateczkowej kurtki trzymającej w kupie ochraniacze i garb, było mi ciepło.

9fb3e16dd34286441afdeda21050fbe0.jpg&key=21bce7cf03837c873fd3c3c1953370a15976d5da60b9935c9abebc557b873553


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w swojej 14 letniej jeździe na moto miałem kask soumy i właśnie dwa caberg - dobra firma i w miarę normalna cenowo .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waham się nad suomy...
Potrzebuję lekki, z blendą, dobrą wentylacją, za nieduże pieniądze.
Analizując wychodzi mi hjc rpha 70, ale może macie inne sugestie :)

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka


ALAMO napisał - każdy ma prywatne, wrodzone prawo do bycia idiotą...może o to prawo walczyć, do swej idiociej śmierci...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng
5 godzin temu, vvv napisał:

Teraz są dość dobre promocje bo i sprzedaż spadła. Poza modelami całkiem nowymi jak nowy tracer 700 czy tenere 700, bo tych to i mało sztuk w PL.

Dzisiaj pogoda idealna na nakeda, mimo siateczkowej kurtki trzymającej w kupie ochraniacze i garb, było mi ciepło.

 


Bardzo mi się podoba taki styl motocykli.

Świetny jest...

 

Ale na razie trochę nauki na sedesie 125 🙂

Edytowane przez maritimeeng

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, maritimeeng napisał:


Bardzo mi się podoba taki styl motocykli.

Świetny jest...

 

Ale na razie trochę nauki na sedesie 125 🙂

Jak planujesz wsiąść na coś większego to od razu zrobiłbym prawko na A. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja aktualnie mam HJC TR-1 więc jeden z tańszych modeli ale jestem z niego zadowolony. Jest wygodny , ma świetną wentylację , blende i jest w miarę cichy. Następny będzie właśnie hjc rpha 70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Cezar. napisał:

Waham się nad suomy...
Potrzebuję lekki, z blendą, dobrą wentylacją, za nieduże pieniądze.
Analizując wychodzi mi hjc rpha 70, ale może macie inne sugestie :)

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka
 

Mam juz jako zapas rpha st czyli poprzednika, pięć lat używany. Ogólnie całkiem przyjemny kask ale blenda mało przyciemniona, nie wiem jak w 70, z resztą, jak pisałem wcześniej, dla mnie blenda nie jest potrzebna, system otwierania/uchylania szybki bardzo łatwy w użyciu, podobnie demontaż do czyszczenia. Środek mimo lat niewiele zuzyty. Za ten pieniądz fajny kask :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng
45 minut temu, artooro napisał:

Jak planujesz wsiąść na coś większego to od razu zrobiłbym prawko na A. 


Najpierw muszę się nauczyć jeździć.

Jak złapię bakcyla, to zobaczymy.

A skuterek bardzo chętnie przejmie moje dziecię pierworodne 😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, maritimeeng napisał:

Dzięki Panowie za wszystkie porady i sugestie. Jestem zielony w temacie i na razie nie wiem, czy złapię bakcyla. Skuterek 125 do jazdy po mieście i od czasu do czasu 40 km do drugiego miasta (raz w tygodniu) z max prędkością 100 km/h. No nie wiem ale chyba kasku z napisami max speed pro racer za 8 tysięcy to jednak nie potrzebuję?

Jak najbardziej taki potrzebujesz, czarny lub szary w trupie czaszki, inaczej będzie obciach na skuter usiąść 😉


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, maritimeeng napisał:


Najpierw muszę się nauczyć jeździć.

Jak złapię bakcyla, to zobaczymy.

A skuterek bardzo chętnie przejmie moje dziecię pierworodne 😎

Początkowo chciałem iść Twoją drogą ale po kalkulacjach stwierdziłem, że szkoda czasu na popierdułki :)

Po zrobieniu prawka kupiłem wymarzonego Ducati 696 i, mimo całkiem sporych możliwości tego moto, kulałem sie godzinami wokół komina z prędkościami rzędu 100km/h żeby sie nauczyć jezdzić

z perspektywy czasu nie żałuję podjętej decyzji, zawsze była rezerwa żeby próbować czegoś nowego 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.08.2020 o 23:26, vvv napisał:

Seba to co który to Ty? Żal tego Holendra z końcówki :(




Sent from my iPhone using Tapatalk

Hello,

 

tu gdzieś mnie złapali na trasie i kadr z TV, gdzie jestem drugi po prawej za zielonym Kawasaki, a potem wszyscy przebijają się za mną...

Nie byłem akurat na mecie przy tym finiszu, ale widziałem sporo zdjęć zrobionych na miejscu, masakra, naprawdę cud, że przeżył. Wczoraj dostaliśmy informację, że na szczęście jest w miarę nieźle i stan zdrowia zawodnika jest całkiem dobry.

A dziś górskie zmagania, będzie ciężko.

 

Pozdrawiam

117115882_706913406524786_4903269307859952069_n.jpg

117339162_2677775575833776_7168019719020439210_n.jpg

116894611_987690924978066_4211443189883142174_n.jpg


"Życie jest pasmem straconych okazji"

"Dzień w którym kupię karabin nadchodzi"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ktoś z was ujeżdża Kawe z1000sx ? Zastanawiam się nad tym moto. A może jakiegoś innego sport-turystyka i moze coś o nim opowiedzieć? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie piękne motocykle, przełamię wstyd i pokażę co ujeżdżam w tym sezonie. Jeśli na trasę, mogę polecić.

bmka.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.