Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Marcin99

Motocykle

Rekomendowane odpowiedzi

Spodnie i buty fajne - do pierwszego szlifu...


GW 9110 , DW 5600c 901 , GW 9400 1er , DW 9052 1659 , GS 1050 B , GS 1150 , Casio 31 QR-12 ,GS 1200 B , DW 9000 1659 , Atlantic Worldmaster ,Tissot Antimagnetique , Zenith 28800 ,Orient patelnia, Orient tristar , Orient Ray 2 blue , DW 6900 x 2 , Orient Chrono Ace , Orient quartz ,Orient Triton I .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety wtopiłem z zakupem ostatniego motocykla (Honda cb750 Seven Fifty z '97), miał być klasyk do kosmetyki a wyszło inaczej. Niestety z uwagi na permanentny brak czasu zorientowałem się przy trzeciej przejażdżce, czyli jakieś cztery miesiące od zakupu.

Sytuacja jest następująca - z uwagi na wieloletnie garażowanie poprzedni właściciel zdecydował się na wymianę pierścieni. Kupił oryginalne części, niestety postanowił oszczędzić na mechaniku i oddał motocykl w ręce kolegi, który nie zauważył, że doszło do lekkiego zawinięcia pierścienia olejowego na drugim tloku, co spowodowało przytarcie cylindra.

Dalsza część historii to klasyk - zalali to moto doctorem i na sprzedaż. Na początku było ok, po kilkudziesięciu kilometrach zaczął dymić.

Niestety trudno jest kupić cały słupek (4 cylindry) w dobrym stanie, a z uwagi na długość i kształt tulei nie ma gdzie jej dorobić.

Rozważam zakup używanego silnika z rozbitka, tylko tu też nikt nie daje żadnej gwarancji ile taki silnik podziała.

Ma ktoś podobne doświadczenia, jakiś pomysł albo namiary na części/ zakład, który byłby to w stanie naprawić? Jak już mam wydać pieniądze, to chciałbym wiedzieć czego się spodziewać a nie montować kota w worku.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka



Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój rumak vintage

moto.jpg

Edytowane przez goral_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng
6 godzin temu, laryngoskop napisał:

Spodnie i buty fajne - do pierwszego szlifu...


To na skuterek do miasta - bez przesady. Z młodą do i ze szkoły to 2 km po prostej drodze z ograniczeniem do 50 km/h. Jesień i zima samochodem. 

 

 

69C872A6-C977-4FA6-85D4-FD2CC82DB2FC.jpeg

6EFD9DCA-A089-430A-9437-67610F2C079E.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, ale w mieście też zdarzają się szlify - jestem ratownikiem i zgarniam z ulicy rowerzystów , hulajnogowców , skuterzystów , rolkarzy , quadowców , motocyklistów itd. - mało kto ma odpowiedni strój , że nie wspomnę o kaskach...

 

 


GW 9110 , DW 5600c 901 , GW 9400 1er , DW 9052 1659 , GS 1050 B , GS 1150 , Casio 31 QR-12 ,GS 1200 B , DW 9000 1659 , Atlantic Worldmaster ,Tissot Antimagnetique , Zenith 28800 ,Orient patelnia, Orient tristar , Orient Ray 2 blue , DW 6900 x 2 , Orient Chrono Ace , Orient quartz ,Orient Triton I .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, maritimeeng napisał:


To na skuterek do miasta - bez przesady. Z młodą do i ze szkoły to 2 km po prostej drodze z ograniczeniem do 50 km/h. Jesień i zima samochodem. 

 

 

 

13 godzin temu, laryngoskop napisał:

Wiadomo, ale w mieście też zdarzają się szlify - jestem ratownikiem i zgarniam z ulicy rowerzystów , hulajnogowców , skuterzystów , rolkarzy , quadowców , motocyklistów itd. - mało kto ma odpowiedni strój , że nie wspomnę o kaskach...

 

 

 

Zdecydowanie zgadzam się tutaj z @laryngoskop Sam nie wyjeżdżam bez kompletnego ekwipunku, nawet jeżeli mam przejechać tylko kilka ulic. Za duże ryzyko. Nawet przy 30 km/h szlif może być bardzo dotkliwy, a skóra jest bardzo delikatna. Dlatego ciągle nie mogę się nadziwić tym wszystkim kolesiom przycinającym z dużymi prędkościami w t-shirtach, krótkich spodenkach i adidasach. Przyznaję, że na kilka pierwszych przejażdżek też zabierałem córkę tylko w kasku, jeżeli chodzi o wyposażenie motocyklowe, bo powoli, bo niedaleko, ale szybko zmieniłem zdanie i kupiłem kompletny ekwipunek. Na szczęście póki co nie był potrzebny, ale zdecydowanie lepiej mieć i nie potrzebować niż odwrotnie. Szczególnie, jeżeli chodzi o dziecko. Tak więc przyłączam się do sugestii pełnego wyposażenia. Nie ma co kusić losu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, miałem w życiu dwa upadki na moto i obydwa na wąskiej spokojnej drodze dojazdowej kilometr od domu.

 W obydwu przypadkach zostałem zepchnięty na pobocze ( raz żwirowe, raz krawężnik) przez „nie mieszczący  się”  w zakręcie pojazd z przeciwnego kierunku ruchu. Nie pomogło że jechałem 30-40 km / godzinę. Zdrowie  ratował mi kask i kurtka z ochraniaczami ale nie uniknąłem złamania palca u stopy. But bez wzmocnień w konfrontacji z upadającymi kilogramami moto nie daje zbyt wiele ochrony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I takich uczestników rozumiem i szanuję -  a z takimi bez kasku , ubrania , butów , rękawic ochraniaczy jest zazwyczaj w ch.j roboty albo już nie ma co robić...


GW 9110 , DW 5600c 901 , GW 9400 1er , DW 9052 1659 , GS 1050 B , GS 1150 , Casio 31 QR-12 ,GS 1200 B , DW 9000 1659 , Atlantic Worldmaster ,Tissot Antimagnetique , Zenith 28800 ,Orient patelnia, Orient tristar , Orient Ray 2 blue , DW 6900 x 2 , Orient Chrono Ace , Orient quartz ,Orient Triton I .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupowałem ubranie dla mojej lubej to w sklepie mieli taki kombik. Podobno szlif był przy powyżej 200km/h
8913bf97c08b68b1212e259cf3c40b1c.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sprowadzajmy też sytuacji do absurdu, nie zakładam racingowego kombi i full kasku do jazdy skuterem latem ale kurtkę z ochraniaczami ( mam też wersję letnią ), wzmocnione jeansy , rękawiczki ( są też z wentylacją ) i buty chroniące kostkę i palce ( są też w fasonie trampkowym w wersji przewiewnej ) już tak. Tucano Urbano i pewnie inni mają sporo cywilnej odzieży - min płaszcze uwzględniającą też ochronny aspekt). Włoch by się uśmiał ale ja tam lubię swoją skórę 😉

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli motocyklowo to podrzucam swoje domowe :)

Pani Zabawowa i pan Zabawny na torowaniu.

Screenshot_20200903-073412.png

Screenshot_20200903-073402.png

Niestety jeśli szukam zdjęć w telefonie dłużej niż 2 sekundy to nie mogę ich potem wrzucić, stąd potrzeba screenshotow

Edytowane przez Zabawny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng
5 minut temu, surovy77 napisał:

A i tu się pochwalę skoro jest taki wątek na forum.Mój miesięczny nabytek.

 


Fajny 😎

 

 

 

629EE6F9-BE61-4AD1-A29A-FB02DD76CC0C.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, surovy77 napisał:

Mój nabytek to Honda Forza😎

Czyli skuter od hondy 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, artooro napisał:

Czyli skuter od hondy 😁

Nie No w dowodzie stoi „motocykl” 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng
2 godziny temu, surovy77 napisał:

Mój nabytek to Honda Forza😎


Widzę. Zazdroszczę elektrycznej regulacji owiewki. 
Reszta jest lepsza u mnie 😉

 

A i tak Sidney Polak ma „największy skuter w mieście” 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.08.2020 o 13:44, desmo napisał:

Z bezpieczeństwem szczęki gorzej. Integralny stylowy to tylko ten . Pandemii, jakiej pandemii, ja słyszałem w telewizji jak pan premier mówił, że „ten koronawirus, on już jest w odwrocie”...

03912324-BDD9-4637-93B1-322AC80222E0.jpeg

 

Te kaski sa spoko, sam mam taki tylko koniecznie mierz bo nie każdemu pasuje, potrafi uciskać.

 

Ale fullface jest lepszy nie otwarty bo bezpieczny, w tym konkretnym nawet sie napijesz :)

Katy widzenia super, stylowy :)

 

W dniu 18.08.2020 o 09:31, porcelanowy napisał:

Powitoł

Nie jestem przekonany, że fajność motocykla tkwi w jego wadach ;) Lubię swoją 40-letnią SRkę nie dla a mimo jej przypadłości, wtedy bym ją kochał :) a nawet 250cm3 potrafiło nieźle golenie przygrzać.

Fakt niezaprzeczalny: różnie ludzie fajność definiują i dobrze :D

 

Poza tym - nie fajny bo chłodzony cieczą?

scout-bobber-lg.jpg

Rurki, fakt, do wymiany :D

Jeździłem 2 lata temu tym Indianem, fajny motor, bardzo poprawny i spokojny, równo oddaje moc, wszystko zwinne, płynne...

Tylko jak dla mnie charakteru mu brak :( wygląd ma spoko

Ale jest super poprawny 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Trusted napisał:

 

Te kaski sa spoko, sam mam taki tylko koniecznie mierz bo nie każdemu pasuje, potrafi uciskać.

 

Ale fullface jest lepszy nie otwarty bo bezpieczny, w tym konkretnym nawet sie napijesz :)

Katy widzenia super, stylowy :)

 

 

Każdy dobrze dopasowany kask powinien lekko uciskać na początku. Ten w małych rozmiarach faktycznie wyjściowo wyjątkowo wyszczupla facjatę ale w razie czego ma kilka rozmiarów poduszek wewnętrznych. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng

Taka historyjka:

Yamaszka 10 dni już wozi mnie (i córkę) po mieście. 125ccm i 15 koników. W mieście daje radę. Z uwagi na nisko położony środek ciężkości, bardzo łatwo się tym pierdzibączkiem manewruje - zwrotność w korkach jest bardziej niż zadowalająca. Bałem się, że przy masie własnej c.a. 175 kg + moje 85 kg będzie zawalidrogą... ale nic z tego - po przeciśnięciu się na przodek kolumny na światłach, na następnych światłach jestem pierwszy bez żadnej spiny. Dla początkującego baaardzo duży plus w postaci skrzyni bezstopniowej - nie trzeba myśleć (dla początkującego) o biegach i sprzęgle (w korkach - doskonałe).

Rano, zawiezienie młodej (2,5 km) do szkoły zajmuje nam ułamek czasu, który poświęcaliśmy wcześniej samochodem (400 KM w korku nic nie daje) a korasy mamy gargantuiczne ze względu na duuużą przebudowę drogi w okolicy.

Jak ktoś rozważa skuter do miasta, to mocno polecam.

 

 

9D53E884-2F56-422C-AA55-FB6765ABF3DB.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i tu jest pytanie czy skuter, jako roboczego woła, żeby zawiózł do pracy i mało palił, czy czegoś czym wyskoczysz na tor, na cywilnej drodze na trasie wyprzedzasz wszystko na odcinku 50metrow, albo przemierzysz wygodnie 1300 km z połową dobytku, czy poskaczesz po lesie.

Mniej więcej tam leży granica między miejskimi skuterkami, a motocyklizmem :)

Dla motocyklowej subkultury, skuter to nie motocykl, i nigdy nim nie będzie.

Edytowane przez Zabawny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skuter do miasta jest mega praktycznym rozwiązaniem, chociaż faktycznie u mnie emocji nie budzi. Aczkolwiek od motocykla nie oczekuję wyprzedzenia wszystkiego na 50 m, ani jazdy na torze, bo po prostu z tego już wyrosłem. Oczekuję odprężenia, przyjemności z jazdy i kontemplowania otoczenia w zdecydowanie inny sposób niż w samochodzie. Tak więc każdy szuka w dwóch kółkach czegoś innego i w sumie o to chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jednak mocno zależy do czego dwa koła mają służyć. Mnie już się nie chce powyżej 200 km jednorazowo robić więc moto służy głównie jako korkołamacz i cafe racer.I tu skuter też by się sprawdził. A niektóre wielkością kół i dynamiką nie ustępują mmniejszym motocyklom. A przestrzeni bagażowej zwykle mają więcej. Także bez dyskryminacji.

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.