Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Marcin99

Motocykle

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Amator87 napisał(-a):

Cześć,  Nie wiedziałem że taki temat na forum jest: ) też kocham motocykle. Mam dwa i quada, ale niestety mało czasu jest na jazdę. Aktualnie robię 2 tys km. na rok, nawet diagnosta na przeglądzie mówi żebym sprzedał bo nie jeżdżę; )

 

 

Gratuluję wueski. Super.

Pozdrawiam, Waldek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak WSKę miał mój dziadek.. kupił nowa i nikomu nie dawał się przejechać. Za to można było na niego liczyć i buteleczkę paliwka do Rometa zawsze spuścił jak mi brakło..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tą wską jeździł mój ojciec za kawalera, przeleżała prawie 30 lat w szopie, aż parę lat temu wyciągnąłem i dałem do zrobienia.  Mam do niej sentyment,  jak jeszcze była na chodzie a ja byłem dzieckiem to podbierałem ojcu jak był w pracy i jeździłem po lesie, nogami do ziemi nie dostawałem to z górki ją puszczałem żeby odpalić 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Amator87 napisał(-a):

Aktualnie robię 2 tys km. na rok, nawet diagnosta na przeglądzie mówi żebym sprzedał bo nie jeżdżę; )

Nie słuchaj diagnosty, lepsze 2k km niż 0, szkoda takich pięknych maszyn i świetnego hobby. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj u mnie 12 stopni to zrobiłem rundkę w koło komina I po bułki do sklepue4f843cd80a10ac91253e47c13642f40.jpg

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Amator87 napisał(-a):

Tą wską jeździł mój ojciec za kawalera, przeleżała prawie 30 lat w szopie, aż parę lat temu wyciągnąłem i dałem do zrobienia.  Mam do niej sentyment,  jak jeszcze była na chodzie a ja byłem dzieckiem to podbierałem ojcu jak był w pracy i jeździłem po lesie, nogami do ziemi nie dostawałem to z górki ją puszczałem żeby odpalić 😀

Czy mogę prosić o informację o dodatkowym teleskopie?

Teleskopy.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Wagro56 napisał(-a):

Czy mogę prosić o informację o dodatkowym teleskopie?

Gratuluję wprawnego oka: )

Dodatkowy amortyzator, bo w terenie przy większym obciążeniu strasznie dobijała. Oczywiście to był problem 40 lat temu kiedy we dwóch chłopa jeździli za zającami po polach;)

 

Screenshot_20220207-182520_Gallery.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do braci motocyklowej. Kupiłem sobie i żonie kurtki ze skóry. Czy macie jakieś sprawdzone środki do konserwacji żeby była miękka i elastyczna. Skóry są biało czerwono czarne więc jakiś środek bez barwnika. Zawsze miałem tekstylną odzież i nie wiem czym najlepiej konserwować skóry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, wisniap napisał(-a):

Mam pytanie do braci motocyklowej. Kupiłem sobie i żonie kurtki ze skóry. Czy macie jakieś sprawdzone środki do konserwacji żeby była miękka i elastyczna. Skóry są biało czerwono czarne więc jakiś środek bez barwnika. Zawsze miałem tekstylną odzież i nie wiem czym najlepiej konserwować skóry.

W zasadzie to lepiej nie zaczepiać a jak już to bardzo niewielkie ilości środków czyszczących i konserwujących i jeśli już to najlepiej pochodzenia zwierzęcego.

Większość preparatów zawiera olej parafinowy a ten niszczy skóry, niektóre zawierają oleje roślinne, które pod wpływem słońca polimeryzują co z koleli sprzyja pękaniu skóry, tłuszcze zwierzęce o których wcześniej wspomniałem są przyjazne ale lubią jełczeć i mogą się zagrzybiać.

Więc ogólnie ciężki temat, w zasadzie to skóra nie lubi żadnych środków i sama z sobą ma się dobrze.

Ja bardzo rzadko pociągam cienká warstwą kakiegoś tłuszczu zwierzęcego w celu zaimpregnowania przed deszczem, muchy się tak nie czepiają i może się mniej rysuje jak się gdzieś wpierdolę w krzaczory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Amator87 napisał(-a):

Gratuluję wprawnego oka: )

Dodatkowy amortyzator, bo w terenie przy większym obciążeniu strasznie dobijała. Oczywiście to był problem 40 lat temu kiedy we dwóch chłopa jeździli za zającami po polach;)

Dziękuję bardzo. Interesująca modyfikacja. 

W latach osiemdziesiątych nawinąłem sporo kilometrów na niemal identycznej wuesce, także w terenie.

Pozdrawiam, Waldek

Edytowane przez Wagro56

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.02.2022 o 18:37, wisniap napisał(-a):

Mam pytanie do braci motocyklowej. Kupiłem sobie i żonie kurtki ze skóry. Czy macie jakieś sprawdzone środki do konserwacji żeby była miękka i elastyczna. Skóry są biało czerwono czarne więc jakiś środek bez barwnika. Zawsze miałem tekstylną odzież i nie wiem czym najlepiej konserwować skóry.

Nie proponuję pozostaiwć skóry bez zabezpieczenia, szczególnie jeśli ją zamoczysz np. podczas jazdy w deszczu. Kup sobie taki oto specyfik, a przkonasz się co znaczy dobra pielęgnacja skóry ;) - nie mam zamiaru udowadniać swoich racji, jak chcesz to sprawdź jak wygląda i zachowuje się skóra po jego użyciu, a jeśli nie, to zrób tak jak radzą powyżej ;) Oczywiste nie oczekuj nie wiadomo jakich efektów po użyciu na nowej kurtce, ale po roku jazdy w słońcu i deszczu zobaczysz jak zmieni się wygląd skóry po użyciu tej pasty :)

spacer.png

Ps. pasta jest bezbarwna, więc nadaje się nawet do białej skóry. 

Edytowane przez ICE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoje skóry raz w roku /po sezonie/ myję mydłem do siodeł i pastuję bezbarwną pastą na wosku pszczelim. U mnie się sprawdza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za wypowiedzi w temacie konserwacji skór. Z pewnością wykorzystam porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, mariuszprzystupa napisał(-a):

Do sprzedaży czy świeżo kupiony?

Piąty sezon na tym MG będzie. Na str. 142 kilka zdjęć z Ukrainy.

Mogę sprzedać ale nie muszę. Dzisiaj przyjechały nowe Pirelli komplet.

Odnośnie marki to gutków jest coraz więcej.

I używanych i nowych. 

Najnowsze V100 ma regulowane spojlery przy zbiorniku paliwa. To pierwsza firma która w seryjnych motocyklach takie coś zastosowała. Ciekawe jak to będzie się spisywać.

No i coś nowego od jakiegoś czasu czyli chłodzenie cieczą.

 

_2022_moto_guzzi_v100_mandello_01_z.jpg

Odchyla się owiewka proporcjonalnie do prędkości.

Moto-Guzzi-V100-Mandello (1).jpg

Edytowane przez markali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, mariuszprzystupa napisał(-a):

Pytam bo widziałem go na allegro.

To było moje ogłoszenie prawie 2 lata temu. Od tamtej pory nie wystawiałem ale gdyby ktoś był chętny...

Podobają mi się V7. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, markali napisał(-a):

Najnowsze V100 ma regulowane spojlery przy zbiorniku paliwa. To pierwsza firma która w seryjnych motocyklach takie coś zastosowała. Ciekawe jak to będzie się spisywać.

Mam nadzieję, że zastosowali jakieś rozwiązania, żeby nie trzeba było ich "wyciągać" z uda w razie lotu nad kierownicą? Patrząc na ich kształt i umiejscowienie, to mam pewne obawy. 

Edytowane przez ICE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu, pierwsza przejażdżka w tym roku
c2207acae46dfe5ce678e70dc0f601a9.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogoda dopisuje a w temacie cisza,

ja dojrzałem do zmiany SR-ki na CB650R i jest moc😁


JACEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przedwczoraj stanąłem przed dylematem - który sezon otworzyć: rowerowy, kosiarkowy czy motocyklowy :D

Oczywiście stanęło na motocyklowym!

1647590586725.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.