Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Marcin99

Motocykle

Rekomendowane odpowiedzi

A ja potrzebując kupić akumulator do motocykla po raz kolejny przekonałem się, że mieszkam w "cudownym kaczogrodzie". Co prawda bardziej pasuje to do tematu "Żarty, żartami", jednak to nie jest żart. Ustaliłem gdzie mają model akumulatora który potrzebuję i pojechałem na miejsce do sklepu (wolałem zobaczyć osobiście co kupuję, gdyż w trakcie poszukiwania proponowano mi kilka "zamienników" które jednak nie pasowały by do mojego moto). Sprzedawca podaje mi akumulator w pudełku więc sprawdzam, ale okazuje się, że jest suchy - bez elektrolitu, więc pytam o elektrolit. Na to sprzedawca mówi, że akumulator ten jest suchoładowany i ta firma sprzedaje bez elektrolitu. Zaskoczony pytam, czy tak ma działać - na sucho, gdyż nigdy nie słyszałem o takim akumulatorze, na co sprzedawca mówi, że oczywiście, że nie, że trzeba go zalać elektrolitem ale nie ma go w zestawie, a nawet jakby był to on musiałby go wyjąć! Mówię więc, że poproszę elektrolit, na co facet odpowiada mi, że nie ma i nikt mi nie sprzeda elektrolitu, gdyż weszły przepisy zakazujące sprzedaży, ponieważ z kwasu możba zrobić bombę. A co jakbym zamówił go z dostarczeniem do domu, sprzedwaca odpowiada, że też dostałbym suchy bez elektrolitu. Pytam więc gościa w jaki sposób mam zatem spowodować, żeby akumulator, który chce od niego kupić działał zgodnie z przeznaczeniem? Na co usłyszałem, że mam sobie znaleźć punkt naprawy akumulatorów lub cośbw tym stylu w którym odpłatnie napełnią mi go elektrolitem!!! Bardzo gratuluję inteligencji "fachowcowi" który wymyślił takie "mądre" i "pożyteczne" przepisy, szkoda tylko, że nie zwrócił uwagi na to, że jak ktoś będzie potrzebował tego kwasu do niecnych zamiarów to może zlać go zwyczajnie z akumulatora, ale widocznie "wysoki" poziom inteligencji nie pozwalał mu zauważyć takiej oczywistej możliwości. W efekcie wyszedłem bez akumulatora i muszę poszukać sklepu w którym dzięki "wspaniałwym" kaczogrodowym urzędasom powiedzenie "coś wykombinujemy" wzięte rodem z PRL'u nadal funkcjonuje ;)

Edytowane przez ICE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ICE napisał(-a):

A ja potrzebując kupić akumulator do motocykla po raz kolejny przekonałem się, że mieszkam w "cudownym kaczogrodzie". Co prawda bardziej pasuje to do tematu "Żarty, żartami", jednak to nie jest żart. Ustaliłem gdzie mają model akumulatora który potrzebuję i pojechałem na miejsce do sklepu (wolałem zobaczyć osobiście co kupuję, gdyż w trakcie poszukiwania proponowano mi kilka "zamienników" które jednak nie pasowały by do mojego moto). Sprzedawca podaje mi akumulator w pudełku więc sprawdzam, ale okazuje się, że jest suchy - bez elektrolitu, więc pytam o elektrolit. Na to sprzedawca mówi, że akumulator ten jest suchoładowany i ta firma sprzedaje bez elektrolitu. Zaskoczony pytam, czy tak ma działać - na sucho, gdyż nigdy nie słyszałem o takim akumulatorze, na co sprzedawca mówi, że oczywiście, że nie, że trzeba go zalać elektrolitem ale nie ma go w zestawie, a nawet jakby był to on musiałby go wyjąć! Mówię więc, że poproszę elektrolit, na co facet odpowiada mi, że nie ma i nikt mi nie sprzeda elektrolitu, gdyż weszły przepisy zakazujące sprzedaży, ponieważ z kwasu możba zrobić bombę. A co jakbym zamówił go z dostarczeniem do domu, sprzedwaca odpowiada, że też dostałbym suchy bez elektrolitu. Pytam więc gościa w jaki sposób mam zatem spowodować, żeby akumulator, który chce od niego kupić działał zgodnie z przeznaczeniem? Na co usłyszałem, że mam sobie znaleźć punkt naprawy akumulatorów lub cośbw tym stylu w którym odpłatnie napełnią mi go elektrolitem!!! Bardzo gratuluję inteligencji "fachowcowi" który wymyślił takie "mądre" i "pożyteczne" przepisy, szkoda tylko, że nie zwrócił uwagi na to, że jak ktoś będzie potrzebował tego kwasu do niecnych zamiarów to może zlać go zwyczajnie z akumulatora, ale widocznie "wysoki" poziom inteligencji nie pozwalał mu zauważyć takiej oczywistej możliwości. W efekcie wyszedłem bez akumulatora i muszę poszukać sklepu w którym dzięki "wspaniałwym" kaczogrodowym urzędasom powiedzenie "coś wykombinujemy" wzięte rodem z PRL'u nadal funkcjonuje ;)

 

https://www.scigacz.pl/Zakaz,sprzedazy,akumulatorow,z,elektrolitem,w,oddzielnym,opakowaniu,od,1,lutego,2021,40560.html

 

Niestety...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko w takim razie powinni ureguloać kwastię zakazu sprzedaży suchych akumulatorów, a tak kupujesz aku i teraz martw się jak je uruchomić. A w przypadku motocyklowych to totalna bzdura, ponieważ w dużym akumulatorze do ciężarówki mieści się pewnie kilka litrów kwasu, a w motocyklowym max 0,5 litra,więc ten typ chtba jest poza zainteresowaniem terrorystów ;)

Edytowane przez ICE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mysle o zakupie akumulatora w tym sezonie (moto ma juz 6lat), ale na szczescie w moim przypadku akumulator juz jest z elektrolitem. Na ten moment robilem rekonesans i co mnie martwi to ze w sklepach sa akumulatory wyprodukowane 2lata temu... nie wiem na ile ktos je doladowywal przez ten czas. 


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie liczyłbym na doładowywanie akumulatorów przed sprzedażą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny przykład wylewania dziecka z kąpielą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ICE proponuję zakup na allegro. Brałem tydzień temu od sprzedawcy KTMOTORS akumulator firmy Exide. W zestawie jest zasobnik z elektrolitem, także z uzupełnieniem nie ma problemu. Albo możesz zakupić żelowy (będzie drożej), który nie wymaga dolewania elektrolitu.

Też się zdziwiłem, że np. akumulatory Yuasa są sprzedawane bez elektrolitu. Można co prawda zakupić na allegro sam elektrolit, ale lepiej jak odpowiednia ilość jest już w zestawie z akumulatorem i nie trzeba się bawić w odmierzanie prawidłowej ilości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powitoł
Śledzę sobie taką polską firmę na youtubie.
Nie mam afiliacji żadnych, ale robią IMO dobrą robotę to sieję :)
Moto Ventus motoventus.pl
I kilka filmów z odnowionymi motocyklami - najnowszy, to wrrrrrrr przy wchodzeniu na obroty ;>

 
Mój osobisty mokry sen :D
 
Nortonik też by styknął ;)

I sporo innego wzwodu na kanale :)
 
edyta - wybaczcie, nie wiem, czemu nie świetli się od razu jako film...
Edytowane przez porcelanowy

porcelanowy: Nóż to Narzędzie => ntn.knives.pl

Z pamiętnika strapmakera amatora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja może jutro odpalę.. może...

ta hondzia cb1000 zawsze podnosiła mi ciśnienie podobnie jak wszelkiej maści CX'y ze względu na piękno poprzecznej V-ki. 

Kiedyś o włos nie kupiłem cx 500, innym razem cbx 650  i cały czas żałuję,  że wygrywał rozsądek..

Edytowane przez zadra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, zadra napisał(-a):

ja może jutro odpalę.. może...

ta hondzia cb1000 zawsze podnosiła mi ciśnienie podobnie jak wszelkiej maści CX'y ze względu na piękno poprzecznej V-ki. 

Kiedyś o włos nie kupiłem cx 500, innym razem cbx 650  i cały czas żałuję,  że wygrywał rozsądek..

CX-y mają silnik zamontowany wzdłużnie.

Ładne motocykle!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, zadra napisał(-a):

ja może jutro odpalę.. może...

ta hondzia cb1000 zawsze podnosiła mi ciśnienie podobnie jak wszelkiej maści CX'y ze względu na piękno poprzecznej V-ki. 

Kiedyś o włos nie kupiłem cx 500, innym razem cbx 650  i cały czas żałuję,  że wygrywał rozsądek..

Wszystko przed Tobą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, markali napisał(-a):

X-y mają silnik zamontowany wzdłużnie.

Ładne motocykle!

gwoli ścisłości,  to tak Ty jak i ja mamy rację..

Ja pisałem o tym, że cylindry rozchylone są poprzecznie co wizualnie zupełnie inaczej wpływa na odbiór całości, ale oczywiście ze względu na wzdłużne ułożenie wału silnik ten zgodnie z powszechnie przyjętą reglamentacją należy do grupy silników wzdłużne montowanych..

 

Wiecie, że projektowany był na potrzeby nowo projektowanego samochodu małolitrażowego który jednak nigdy nie powstał?

Honda aby wykorzystać świetną na ówczesne czasy jednostkę napędową miast do auta wstawiła ją do motocykla a później jeszcze uturbiła mini turbawką..

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.03.2022 o 04:07, ICE napisał(-a):

A ja potrzebując kupić akumulator do motocykla po raz kolejny przekonałem się, że mieszkam w "cudownym kaczogrodzie". Co prawda bardziej pasuje to do tematu "Żarty, żartami", jednak to nie jest żart. Ustaliłem gdzie mają model akumulatora który potrzebuję i pojechałem na miejsce do sklepu (wolałem zobaczyć osobiście co kupuję, gdyż w trakcie poszukiwania proponowano mi kilka "zamienników" które jednak nie pasowały by do mojego moto). Sprzedawca podaje mi akumulator w pudełku więc sprawdzam, ale okazuje się, że jest suchy - bez elektrolitu, więc pytam o elektrolit. Na to sprzedawca mówi, że akumulator ten jest suchoładowany i ta firma sprzedaje bez elektrolitu. Zaskoczony pytam, czy tak ma działać - na sucho, gdyż nigdy nie słyszałem o takim akumulatorze, na co sprzedawca mówi, że oczywiście, że nie, że trzeba go zalać elektrolitem ale nie ma go w zestawie, a nawet jakby był to on musiałby go wyjąć! Mówię więc, że poproszę elektrolit, na co facet odpowiada mi, że nie ma i nikt mi nie sprzeda elektrolitu, gdyż weszły przepisy zakazujące sprzedaży, ponieważ z kwasu możba zrobić bombę. A co jakbym zamówił go z dostarczeniem do domu, sprzedwaca odpowiada, że też dostałbym suchy bez elektrolitu. Pytam więc gościa w jaki sposób mam zatem spowodować, żeby akumulator, który chce od niego kupić działał zgodnie z przeznaczeniem? Na co usłyszałem, że mam sobie znaleźć punkt naprawy akumulatorów lub cośbw tym stylu w którym odpłatnie napełnią mi go elektrolitem!!! Bardzo gratuluję inteligencji "fachowcowi" który wymyślił takie "mądre" i "pożyteczne" przepisy, szkoda tylko, że nie zwrócił uwagi na to, że jak ktoś będzie potrzebował tego kwasu do niecnych zamiarów to może zlać go zwyczajnie z akumulatora, ale widocznie "wysoki" poziom inteligencji nie pozwalał mu zauważyć takiej oczywistej możliwości. W efekcie wyszedłem bez akumulatora i muszę poszukać sklepu w którym dzięki "wspaniałwym" kaczogrodowym urzędasom powiedzenie "coś wykombinujemy" wzięte rodem z PRL'u nadal funkcjonuje ;)

🤣


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, jabolos napisał(-a):

Dzisiejsze, pierwsze szutrowo - asfaltowe 250 km w tym sezonie nawinięte. Byłoby więcej, ale przez silny, przenikliwy wiatr było zwyczajnie zimno.

 

NI4GNgvh.jpg

 

IYaOth2h.jpg

Piękna Africa i to w barwach HRC 😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mogłeś zniszyć pierwszy plan… 😢jak z lewej to i z prawej 🥺

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogoda sprzyja odkrywaniu fajnych miejsc

1648530785706.jpg

1648530895896.jpg

Edytowane przez jacus

JACEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.