Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Marcin99

Motocykle

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do znawców - czy trzeba wymienić płyn hamulcowy jak zrobi się ciemniejszy / wykryto obecność wody testerem? Majster zwrócił mi na to uwagę przy serwisie olejowym, ale nie ma sprzętu do wymiany (moto ma ABS).


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest ciemny płyn to warto wymienić. Mam dwie Hondy z ABSem i jedyne co potrzebuje do wymiany to kawałek wężyka gumowego słoik/butelka przezroczysta i klucz ósemka. Więc jeżeli potrzebne jakieś specjalne narzędzia to pozostaje serwis .

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, poszukam warsztatu, który to ogarnie.


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie warto wymienić. Ale nie powinno być filozofii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, wisniap napisał(-a):

Wymieniać. W czym przeszkadza ABS?

Majster nie miał czasu na "pierdoły" więc ze względu na "specjalne urządzenia" odmówił roboty... 

 

Skoro w aucie z ABS da się bez pomp,  próżniowych odsysarek i skroplonego azotu, to myślę, że i w moto dałoby radę.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mętny i ciemny płyn, a tym bardziej jeśli stwierdzono w nim obecność wody nie można wymienić, a trzeba. To twoje bezpieczeństwo.

 

Z ABS czy nie to normalna wymiana bez żadnych większych ceregieli, do tego w moto ofpowietzyc po wymianie może nawet jedna osoba ze względu na bliskość klamki i zacisków. 

 

Edytowane przez Balansujący Na Osi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podjechałem dziś do Hondy, ale terminy ooodległe,  więc zajrzałem do niezależnego warsztatu moto i tam sprawę załatwił mechanik na poczekaniu za pomocą butelki z wężykiem i kluczyka :) Swoją drogą, muszę zapytać mojego majstra, w czym widział problem z wymianą. A w Hondzie stała nowość - NT1100 , taki duży turystyk z silnikiem od Africa Twin, fajny ale 70 tys. trzeba wyłożyć. Dzięki wszystkim za zainteresowanie.


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.07.2022 o 11:29, Balansujący Na Osi napisał(-a):

w moto ofpowietzyc po wymianie

wystarczy nie zapowietrzyć.

Po co sobie robotę z odpowietrzaniem robić.

 

Na szczęście znalazł się godny majster.

Dwie stówki starczyły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

130 za wszystko, jeszcze łańcuch przesmarowany przy okazji :)


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powitoł
Motorynki ostatnio poleciały w kosmos. Złom trzymający się na resztkach lakieru - cena 2000+... i marzenia o M3 poszły się hopsasa.
No to jak pojawiło się we wsi truchło ZZR 2330 za 100zł nie mogłem się powstrzymać :D
DBTb8cY.jpg

 

W rodzinie był Sztywniak na pedała którym Ojczulo obwoził dzieciary po wsi.
Postanowiłem zacząć zabawę w budowę nowszego modelu.
Tatko też się zapalił :D

Jakiś pomysł na zdjęcie czarnej olejnej bez zdejmowania oryginalnej czerwienie spod spodu?

 

Gdyby ktoś miał jakiekolwiek graty do Komara - rozważę, kupię, wymienię, przyjmę :D


porcelanowy: Nóż to Narzędzie => ntn.knives.pl

Z pamiętnika strapmakera amatora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w szopie zardzewiałą jawke kaczkę, ale nie umiem się zebrać do remontu. Stoi i rośnie na wartości

Z drugiej strony kolega z pracy odebrał takie cudo:

b94ad92d09300b49c1912413ffa241be.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małopolska, "wokół komina".

_20220807_073740.JPG

 

DSC_8937.JPG

Edytowane przez nav

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.08.2022 o 21:10, switch107 napisał(-a):

IMG_20220717_141045.jpg

Cudo! Mam słabość do boxerów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używa ktoś z Was jakiegoś małego ADV?

Ostatnio dotarło do mnie, że mam/miałem motocykle, na które lubię patrzeć, ale średnio mi się na nich jeździ - pełnoletnie, wagowo 200+ bez żadnej ochrony przed wiatrem. Przemieszczam się głównie bocznymi drogami po Roztoczu, zwykle niespiesznie po kiepskim asfalcie, z którego czasami chciałbym zjechać.

Tak sobie pomyślałem, że lekkie ADV mogłoby być rozsądnym wyborem. Rozważam Kawasaki Versys x-300, Hondę CB500x i tym podobne maszyny. Przymierzałem się do większych i mocniejszych motocykli (np. stosunkowo lekki f800gs), ale jestem jeszcze niedoświadczonym motocyklistą i poza asfaltem z taką mocą nie czułem się komfortowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.