Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Marcin99

Motocykle

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem "odgrzać" wątek nieco jako, że sezon w pełni. Ja od roku posiadam Honde Nighthawk 650SC - Moto jest idealne do swobodnej i spokojnej jazdy zarówno po mieście jak i na trasie .... no i wygląda jak motocykl!

 

Już od dłuższego czasu robiłem do niej przymiarki ale w końcu się udało. Moto jak na 1985r. bardzo ciekawe: klasyczny wygląd i do tego bardzo trwałe części i dobry wciąż lakier, technicznie: automatyczne kasowanie luzów zaworowych, wał kardana, 6 biegów, LCD wskażnik biegu, LCD wskażnik poziomu paliwa, antynurek "TRAC", hyrdauliczne sprzęgło, ..... to te ważniejsze... a wracajac do designu - zegary w stylu Polonez Borewicz - bezcenne ;)

 

Zrobiłem przegląd przed sezonem (nowe opony, płyny, układ elektryczny) i się turlam ... po sezonie kolej na silnik będzie bo jest mały wyciek pod uszczelką pod cylindrami ... ale to już po sezonie ....

 

post-27786-0-46727000-1331225765.jpg

 

Jak jest ktoś z Warszawy chętny do wypadów w okolice - to ja bardzo chętnie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne Suzi ... robić prawo jazdy, potem do komisu i w dorgę;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzyzol, ja też zwalczam syndrom wieku średniego zanim mnie dopadnie. Na koniec lipca idę na kurs. Na początek kupię sobie jakieś małe enduro do latania po mieście i po błocie, a potem moje wielki marzenie ;)

 

post-12553-0-86822200-1331225803.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Polecam, nie super szybki ale fajnie sie prowadzi i wyglada elegancko

post-20076-0-91286500-1331226118.jpg

post-20076-0-50277100-1331226121.jpg

 

 

No piękna maszyna. Pozdrawiam kolegę Guzzistę. /uważaj tylko na zegarek, bo mój od wibracji na Californi to się strasznie późni ha, ha, ha/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Polecam, nie super szybki ale fajnie sie prowadzi i wyglada elegancko

post-24238-0-09894200-1331226132.jpg

post-24238-0-09287500-1331226134.jpg

 

 

uuu piękne cudo... jeszcze go nie widziałem! mozesz przyblizyć jego parametry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wzięło mnie.... Wiek chyba tłumaczy nagłą potrzebę posiadania dwóch kółek. Mam zamiar w tym roku zrobić prawko, potem coś dalej. Mam jeden typ, od długiego czasu. Wiem, że być może wielu z Was nie przypadnie do gustu, dziwny jakiś, jeden gar, mały (na szczęście ja też nie gigant), japoniec, 31 KM... Ale przegladam ogłoszenia, galerie, komisy i cały czas ten jeden wygrywa. W sumie po co na siłę szukać lepszego, większego, mocniejszego, "rasowszego"? Taki Dzikusek, 650 ccm, pedzony pasem:

 

post-4189-0-87189800-1331226145.jpg

 

post-4189-0-59216400-1331226150.jpg

 

31 koni? Nie rób jaj! Dorosły facet i 31 koni - za mało. To jest dla nastolatków dobre. Taki Intruder Ci się nie podoba???

intruder1400.jpg


Demokracja - ustrój w którym dwóch meneli spod budki z piwem ma 2 głosy, a profesor uniwersytetu ma 1 głos...

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No piękna maszyna. Pozdrawiam kolegę Guzzistę. /uważaj tylko na zegarek, bo mój od wibracji na Californi to się strasznie późni ha, ha, ha/

 

Dzieki , mialem kiedys 2003 California titanium , bardzo fajny motor nawet troche zaluje ze go srzedalem .


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uuu piękne cudo... jeszcze go nie widziałem! mozesz przyblizyć jego parametry?

Czesc

 

pojemnosc 1100cm

moc okolo 90

waga 500lb (nie wiem w kilogramach )

 

to tak na szybko

 

pozdrawiam


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie to Moto Guzzi nie bardzo lezy szczerze mowiac..i mocy duzo za malo nawet biorac pod uwage ze to V...

Ogolnie to jest motocykl juz ktory chce..

post-23770-0-70127900-1331226164.jpg

post-23770-0-07490900-1331226166.jpg

Moc 155KM..

wszystko super tylko cena nie bardzo a to nowosc wiec zero uzywanych..a wloszczyzna ma utrate wartosci straszna..poczekam do przyszlego sezonu..:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 koni? Nie rób jaj! Dorosły facet i 31 koni - za mało. To jest dla nastolatków dobre. Taki Intruder Ci się nie podoba???

intruder1400.jpg

 

31 kucyków jeśli się zdecyduje, będzie musiało starczyć. Patrzę na moto głównie portfelem, a Intruderki, shadowki, i reszta sympatycznych motocykli jest po prostu znacznie droższa. Ale oczywiście - podoba się :lol:

 

Zresztą, czy 31 KM to za mało? Ja chciałem pierwotnie skuter kupić, średnio mają ok 3 KM, więc savagowe 31 to i tak rakieta :huh:


Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pewnie się orientuje jak wygląda jazda motocyklem w świetle prawa. Chciałbym sobie kupić coś do pojeżdżenia, ale mam tylko kat B. Oczywiście zdaje sobię sprawę, że na 250cm nie wsiądę, ale co mogę zrobić (na czym pojeździć) w mojej sytuacji? W ostateczności, czy na egzamin na kat A czeka się też miesiącami jak na B ?


Seiko Aviator SNK809K2 modified ;p ;Sturmanskie Arctic 2623/0241181 ;Vodolaz; Seiko SKX007; Poljot Aviator Automatic; Simths PRS-27; Poljot De Luxe; Citizen VO10-6612H; Stowa Marine Automatic; Klubowy Zeno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zimny-wiatr

Jak masz B to tylko osobowe, co najwyżej możesz na skuterach pośmigać.

Z tego co wiem to w kilku krajach chyba tak jest że jeśli masz B to możesz chyba jeździć motorkami do 125cm3 no ale to nie u nas :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak masz B to tylko osobowe, co najwyżej możesz na skuterach pośmigać.

Z tego co wiem to w kilku krajach chyba tak jest że jeśli masz B to możesz chyba jeździć motorkami do 125cm3 no ale to nie u nas :lol:

 

A na jakiej pojemności kończy sięskuter a zaczyna motocykl? Czy to jest zależne od tego jak jest zarejestrowany, czy istnieje jakaś sztywna granica?


Seiko Aviator SNK809K2 modified ;p ;Sturmanskie Arctic 2623/0241181 ;Vodolaz; Seiko SKX007; Poljot Aviator Automatic; Simths PRS-27; Poljot De Luxe; Citizen VO10-6612H; Stowa Marine Automatic; Klubowy Zeno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zimny-wiatr

W przepisach jest powiedziane że pojemność silnika nie może przekraczać 50cm3, a prędkośc maksymalna nie może być większa niż 45km/h, ale z tym ostatnim to różnie bywa ;)

 

Słyszałem też o przypadkach kiedy ludzie rejestrowali motocykle 125cm3 na 50cm3 i jeździli bez prawa jazdy, ale nic więcej nie wiem na ten temat, skąd, za ile, ani u kogo :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów

 

Ja jestem właścicielem Hondy CB 500S z roku 2000.

 

Poniżej real foto :angry:

post-24069-0-80039200-1331285502.jpg

post-24069-0-76697800-1331285504.jpg

Pzdr.

Edytowane przez mc007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zimny-wiatr

Suuper, półlitrowa cebulka to moje marzenie :angry: Choc wolę jednak tą bez owiewki z przodu.

Powiedz mi, czy to bezpieczny motor dla kogoś kto wcześniej nie jeździł?? :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ten model jest właśnie polecany dla nowicjuszy - nie jest zbyt trudny w opanowaniu a swoje kopyto już ma ;)

 

Co do owiewki - wziąłem wersję S bo akurat trafił się model w super stanie. Gdyby trafił się naked to wziąłbym go :angry:

Jedno trzeba przyznać - na pewno o wiele mniej wieje niż w "golasie" i wygląda bardziej sportowo - od kilku osób (całkowitych laików

w temacie) dowiedziałem się, że mam ścigacza :angry:

 

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zimny-wiatr

A jaki jest bezpieczny??? :angry: Z pewnością dobry do nauki.

 

 

Taki który nie zrzuci mnie z grzbietu przy lekkim muśnięciu gazu :angry:

 

 

 

A jak z kosztami eksploatacji??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten też cię zrzuci jak nieumiejętnie sprzęgło spuścisz.I czy litr czy 500 wywrotka przy 60 czy 100 na godzinę smakuje tak samo.Nieciekawie.:angry:

Trochę nie o to chodzi.Najbardziej potrzebna wyobraźnia i olej nie tylko w silniku.A oczywiście 500 dobra do nauki bo niezbyt mocna(mało uślizgów tylnego koła,lekka,wygodna pozycja itd itp.No i te motocykle praktycznie się nie psują.Koszty będą niewielkie jak to w tej klasie.

PS.No ale żeby go ze ścigaczem pomylić... :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koszty eksploatacji niskie, głównie lejesz benzyne, i wymieniasz części eksploatacyjne.

 

No chyba, że trafisz na powypadkowy egzemplarz, to wtedy spodziewaj się wydatków.

 

Jeśli jesteś zainteresowany, to polecam forum Hondy CB500 (tkzw. Cebulki) :angry:http://cb500.pl

 

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja również pochwalę się swoją landrynką ;)

post-23779-0-38716600-1331331531.jpg

post-23779-0-92050100-1331331532.jpg

post-23779-0-14532400-1331331534.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie daleko ulgnął ten temat, a tu już do wiosny bliżej jak dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

echhh kasztanka od 2 miesięcy bezczynna ,zapomniana... niech już się kończy ta zima bo zwariować można

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.