Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Marcin99

Motocykle

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marcin99

pozwoliłem sobie założyć ten temat... - były tutaj rozmowy o samochodach, rowerach, audio, telefonach... a ja chciałbym podzielić sie jedną z moich największych pasji (oprócz zegarków :oops: ) na która właśnie przychodzi pora...

a mianowicie MOTOCYKLE :D

 

od dziecka mam z nimi do czynienia... za dawnych czasów jeszczel, mój tata nie miał samochodu.. wiec mając kilka latek wszedzie byłem wożony na motorze - na baku :)

mijały czasy... i jako młody chłopak dostałem od taty SIMSONA S51... pojemnośc jak nazwa mówi 50 ccm, moc 3,7 KM (ojj jak duzo :oops: )... zrobiłem na nim jakieś 7 tys km... potem przyszła pora na MZ (nie była moja tylko taty :cry: ) była to klasyczna 150 - która mu czasem podbierałem chcąc uzyć czegoś bardziej extremalnego od simsona... potem cross honda MT... i po wielu historiach.. teraz dotarłem do mojego motocykla który mam od lat hmmmm chyba 4-5 do dziś....

 

post-0-0-63896900-1330498047.jpg

 

silnik 2-cylindrowy, czterosuwowy :) , cztery zawory na cylinder (co sprawia ze raczej lubi wyższe obrociki 8) ), zapłon sterowany mikroporocesorem, 2 gaźniki Keichin, oponku dunlop, nooo aha jeszcze moc... - moze to nie jest jakaś mega rakieta typu ZX-12r mająca ponad 180 Km, ale ma hmmm - w świecie motocykli jednym wyczytałem że 46, potem gdzies znalazłem że 38, a w książce serwisowej podana była moc w Kw i po przeliczeniu wyszło coś ponad 40 KM :D

aha i jest to model Kawasaki El250 B3,,, rok produkcji 1993 - wiec już staruszek z niego...... a zdjęcie z października 2005 - po zakończeniu sezonu :)

 

moze ktoś mam podobnego świra :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...witaj! ...ja mam bzika na pkt motocykli...można by rzec, że się na nich wychowałem :D ...tutaj wklejam motocykl do którego miałem największy sentyment...niestety fotka nie jest mojego egzemplarza ponieważ nieopatrznie nie uwieczniłem swojej maszynki (!)

post-414-0-87771300-1330498049.jpg

 

...a tutaj mój obecny 'rumak'...fotka też nie moja...ale jak tylko strzelę swojej Vespie to wstawię :D

 

post-414-0-22746700-1330498052.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcin99

fajny ta Magna:P jeździłem na takiej... tez czarnej.. wersji amerykańskiej... - znajomy sobie taką sprowadził z USA i miałem okazje sie przejechac... piekna maszyna 8) w tamtym roczku jeszcze sobie miałem okazje wiecej pojeżdzić Suzuki GSX-600F... też fajnie chodzi taka maszynka...:D tylko że to już turystyczny śmig :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ja sobie jeżdżę na małym 'bzyczku'...ale wolałbym jeździć 'do kościoła' na moim ulubionym potworze...Valkirii:

 

post-414-0-49236800-1330498055.jpg

 

...a tak na marginesie ...motocykle dużo bardziej podnoszą mi adrenalinę niż samochody... w sumie dziwne, że nie było do tej pory tematu o jednośladach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...a tu czysta klasyka cruiser'a...VTX1800...boska praca silnika!

 

post-414-0-46208700-1330498056.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcin99

ohh yeahhh :D masz racje!! prawie nic tak nie podnosi cisnienia jak motocykle :!: samochody sa boskie, praktyczne i wogole (zamieściłem fotke tez tutaj tylko w forum o samochodach mojej toyoty :D )... ale motocykle to motocykle!! 8) praca silnika, prowadzenie, boże i ten wyglad!! narazie mnie nie stac... ale kiedys sobie zafunduje inna rakiete.. tzn tego tez bede mial - ale kupilbym sobie cos potezniejszego :) heh czego ja bym nie chcial... - chcialmy KTM EXC żeby pojeździc po lasach i skalach jak za dawnych czasów na MT'ku, Kawasaki ZX-12R żeby sobie pięknie pośmigać po drogach, i Kawasaki VN2000 jako "masa cieższa":P ale jeśli chodzi o jakiego czopa bym chcial - to zdecydowanie Triumph Rocket III :twisted: - 3 gary (po 4 zawory na garek 8) ), pojemność 2,3 L :shock: oczywiście chłodzonko cieczą!! moc 142 KM przy momencie 200 Nm :shock: boze przeciez on pewnie ciągnie jak holownik transoceaniczny :!: :shock:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcin99

moze to zdziwi... ale do turystyki chcialbym BMW K1200R... 163 KM, 127 Nm, poj. 1,2 l... i jest piekny :D

 

co do terenówek - to hmmmm BMW HP2 - jak na terenówe - 105 KM i 115 Nm to jest to!! tylko takim motorkiem to wstyd jeździć po byle jakich krzaczkach :shock:

 

aha i zawsze fascynowała mnie Honda VFR 800A - ze swoim magicznym systemem VTEC... 8)

 

heh ale coz tu gadac:P - ostatnimi czasy rozgladalem sie za Suzuki Bandit 1200S (Ska bo mi sie podoba owieweczka :oops: ) albo za Kawą ZR-7 (no wiem może stara juz konstrukcja przy Bandicie troszke i bardziej wogole hmm leciwa - ale tańsza i dająca kopa :D )

 

ale co jak co kocham swoje Kawasaki EL250B i mimo że nie ma 200Nm momentu i 100 KM mocy to jest suuuper!! i poszaleć też mozna!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcin99

a ty Danski masz jakiegoś rumaka oprócz Vespy?? :D

 

ehh wogole to co mnie nie interesuje??!! :oops: kazdy motocykl w sobie coś ma... nawet motorynka ma magie :!: :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...no niestety nie mam nic innego niż moja Cosa 200... ...jest idealna do miasta...dla mnie to sentymentalna podróż do przeszłości gdy miałem kiedyś Bajaj'a Chetak 150 dokładnie takiego:

post-414-0-33826500-1330498060.jpg

...kupiłem go bo zawsze marzyła mi się Vespa (to taki ponadczasowy i kultowy skuter) a niestety w tamtych czasach Vespy w Polsce nie były dostępne...więc indyjską Vespę sobie sprawiłęm i pojechałem nią na Nordkapp...Bajaj spisał się rewelacyjnie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcin99

nie ważne czym jeździsz!! :D ważne że masz świra na tym punkcie... bo masz prawda :?: :D :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kiedyś wybiorę się na tam rowerem

...grzesiek...tylko nie jedź tam zimą :D ...a tak serio...piękna droga...jedź tam przez Szwecję i koniecznie zachacz o Kirunę...bo to najdziwniejsze miasto na świecie chyba... a wracaj przez Norwegię...no i obowiązkowo złóż hołd poległym Polakom w Narvik'u...

...na rowerze to musi być niezły wypad!

ważne że masz świra na tym punkcie... bo masz prawda?

Marcin99...oj mam świra ...mam...kiedyś sobie jeszcze kupię jakiegoś dużego cruiser'a...:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kirunę chcą przenosić. Stare centrum chcą rozebrać, spakować i przenieść kawałek. Szalony pomysł, ale miasto stoi na złożach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...jej się nie da przenieść :D bo to (obszarowo) największe miasto na świecie...ma powierznię starego woj.szczecińskiego!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Off topic to jest. Nie wiem nie byłem, był artykuł w Polityce i to dawno - z pewnością nie koło 1 kwietnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcin99

a tu zamieszcze kilka fotek z wyprawy Zakopane-Słowacja-Węgry-POLSKA :D

 

post-0-0-54027300-1330498062.jpg

 

post-0-0-86077000-1330498063.jpg

 

post-0-0-22482300-1330498065.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oooo taaak...nic nie zastąpi wyprawy motocyklowej!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcin99

ojjj no nic nie zastąpi 8) :!: :!: :!: to niesamowite przezycie i przygoda :!: :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi tez sie podoba ten Harley.

 

Suzuki wypuscilo na ten rok tez piekny motor Boulevard M109R :

 

M109R.jpg

M109RK6_gla_black_A.jpg

M109RK6_gla_black_B.jpg

M109RK6_gla_black_D.jpg

M109RK6_act_black_S.jpg

M109RK6_act_black_G.jpg


wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

:shock: Falling in love again... This time it's for real :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ooo dżisssss... jaka maszyna!! nie patrzę więcej bo mnie serce boli... :shock: :shock:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.