Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Marcin99

Motocykle

Rekomendowane odpowiedzi

Policja podczas kontroli sprawdza homologację kasku?

Co ma do tego firma ubezpieczeniowa? Odmówi Ci NNW ?

 

 

Czytałem kiedyś, że mieli się za to zabrać. W Niemczech robią to regularnie, podobnie jak np homologacje wydechów.

 

Nie myślałem o NNW - to pewnie wypłacą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spartan piszesz, że zaczynałeś od sv650, napisz coś o tym moto, przede wszystkim czy jest trudny do ogarnięcia, wygodny, jak z eksploatacją itp.

 

Bardzo milo wspominam ten motocykl. silnik w ukladzie V wiec kapitalnie "bierze" od dolu i czuc moc w calym zakresie obrotów. No i ten przepiekny pomruk

Czy wygodny? Owszem, ale wymusza lekkie pochylenie do przodu (w przeciwienstwie do np yamahy fz6 gdzie siedzi sie praktycznie prosto, moze to nie kazdemu odpowiadac).

Co do trudnosci ogarniecia, hm, w zasadzie nie sprawia klopotu, warto lekko popuszczac sprzeglo przy pierwszych kilku startach zeby sie przyzwyczaic do V-ki, poniewaz dosc chetnie "idzie na kolo".

Moj byl serwisowany przez dealera, moja obsluga konczyla sie na kontroli oleju, smarowaniu lancucha i sprawdzaniu cisnienia w oponach.

 

Fotografia nie jest moja, ale motocykl identyczny, nawet kolor ten sam

800px-SuzukiSV650.jpg


A gdyby tu było nagle przedszkole w przyszłości?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zeby podniesc topic do gory :)

 

po dzisiejszym wypadzie i myciu. 27 lat a ciagle sprawia radosc...

 

post-4829-0-25956100-1331818909.jpg


nie spiesz się ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

switch107, przepiękna! Kocham takie japońskie klasyki!


Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostajac w temacie klasykow, to moj ulubiony

 

4913240.jpg

 

a z tymi plastikami to nie ma mocnych ;)

 

M_20070703155304_3415_8_1.jpg


A gdyby tu było nagle przedszkole w przyszłości?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

switch107, przepiękna! Kocham takie japońskie klasyki!

 

Ta CB400 to taki brazylijski japonczyk ;) Ta jest z 1983 - ostatni rok w ktorym silnik byl importowany z japoni (1984 zastapiono go 450 cc) ale reszta wyprodukowana po srodku Amazonskiego Rainforest ;)

 

Starzeje sie bidulka - postanowilem ze w Maju posiedze nad nia.


nie spiesz się ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a z tymi plastikami to nie ma mocnych ;)

 

Cudo - jak z Mad Maxa wyjęty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostajac w temacie klasykow, to moj ulubiony

 

4913240.jpg

 

a z tymi plastikami to nie ma mocnych :D

 

 

 

Pisałem prośbę - podpisujcie zdjęcia - ja bym chciał wiedzieć co to za motocykl.

Nie każdy odróżnia CBR 600F PC 23 od PC 25 :D

a 98% nie wie, ze to Honda, a 99% że to CBR


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz o motorach to o motorach : wlasnie odebralem wczoraj kawalek silnika do awo425s po ponad pol roku.. i będę zaczynał składać powoli by na wiosne wyjechac :D

post-33524-0-42794100-1297874577_thumb.jpg


  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem prośbę - podpisujcie zdjęcia - ja bym chciał wiedzieć co to za motocykl.

Nie każdy odróżnia CBR 600F PC 23 od PC 25 :)

a 98% nie wie, ze to Honda, a 99% że to CBR

 

kawasaki kz1000


A gdyby tu było nagle przedszkole w przyszłości?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KZ w wersji P produkowany w niemalze niezmienionym stanie w latach 1982-2005

 

3091957002_7d8a6fcd41.jpg


A gdyby tu było nagle przedszkole w przyszłości?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz o motorach to o motorach : wlasnie odebralem wczoraj kawalek silnika do awo425s po ponad pol roku.. i będę zaczynał składać powoli by na wiosne wyjechac :lol:

 

Jak poszedlem do szkoly sredniej to kolega kupil takie avo (w zasadzie to rame i papiery) za 300zl. Dolozyl do calego interesu 7 tys zl i 5 lat pracy. Nie wiem czy ten motocykl przejechal kiedykolwiek dystans 50km bez powaznej awarii. Po tych 5 latach stwierdzil, ze go sprzeda. Juz nie pamietam, ale mowil mi kiedys ze przez jakas czesc ten motocykl nie moze prezentowac poziomu awaryjnosci chocby poczciwej SHL. Moto po dlugotrwalych probach sprzedazy poszedl za 3 tys zl. Jak chcesz namiary do kolegi to pisz na PW. Chlopak jest zakrecony, ale wiedzy o mechanice i samozaparcie nie mozna mu odmowic. Po prostu moze warto zastanowic sie nad innym motocyklem.


Obecnie na nadgarstku Orient Star SDK05003W0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehehe Jezeli chodzi o tą cześc to domyslam się ze chdozilo o iskrownik, to samo padalo w junakach, ale wystarczylo przerobic na zaplon bateryjny i motor zawsze ale to zawsze palił na pół kopnięcia i nie było mowy o tym by nie dojechał no poprostu nie realne to jest.. To najbardziej niezawodny stary motor jaki moze byc (oczywiscie na rowni z BMW). Nie ma co nawet porownywac shl do niego, bo jest to dla niego krzywdzace wrecz, to jakbys powiedzial ze Poljot jest lepszy od Rolexa. Awaryjny to był junak, polskie wski, gazele, ruski typu Dniepr, K750.. a ten niemiecki motor byl niezniszczalny).

 

Motor posiadam od chyba 99 roku, tez go skladalem 3 lata i nigdy mnie nie zawiodł. Trasy po 300km na 1 raz to pryszcz. A rozebralem go poprostu dlatego ze postanowilem zrobic remont po 6 latach jazdy, i dac mu tyle ile tylko mozliwe jest nowych częsci bo kiedys to byl moj jedyny srodek transportu i jezdzilem nim nawet zimą, nie zawsze na 100% jak to sie mowi TIP TOP zrobione mial wszystko, ale zawsze jezdzil gdzie chciałem. ;)

 

Innych motocykli poza HD nie ma, by go mogły zastąpic

 

Motto Awoka to : Kto ma AWO, jeździ klawo :lol:

Edytowane przez Frytejro

  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem okazje krotko przejechac sie tym motocyklem. Wibracje byly na prawde nieznosne a hamulec okazal sie spowalniaczem. Ja co prawda zawsze gustowalem w japonii, a jak wiadomo one duszy nie maja.


Obecnie na nadgarstku Orient Star SDK05003W0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamiętam to ten Awo był poniekąd kopią BMW r23,czy też 25 (nie jestem pewien) , więc pochodzenie ma niczego sobie.. :lol:

Edytowane przez y60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Motto Awoka to : Kto ma AWO, jeździ klawo :lol:

 

 

 

 

Ja swojego robiłem 2 lata, do dzisiaj żałuję, że go sprzedałem.

Teraz jeżdżę maruderem ale jeśli trafiłaby się jakaś okazja to chętnie

przygarną bym jakiegoś awoczka.

Wklej jakieś zdjęcia swojego, jeśli możesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ded no z przykrością muszę stwierdzić ze mechanika z twojego kolegi to nie bedzie. Awo jeżeli ma oryginalne okładziny to Jestes w stanie zablokować koło przy każdej prędkości. To junak ma hamulce takie ze jedynie wyglądem je przypominaja.

Co do pochodzenia to faktycznie jest to kopia bmw. Co do wibracji zgadza sie występują tak samo jak w HD bo w obu przypadkach silniki są ma sztywno montowane w ramie i nie ma żadnych walkow wywazajacych. Trzeba moto dobrze skręcić by nie zgubić śrub:P

Co do japonii niektóre też są spoko i jest kilka które mi sie podoba.

 

avo zdjęcia jakieś stare mam ale teraz pisze z komorki więc wstawie jak będę przy kompie. Tylko uprzedzam ze wcześniej to był militarny awo a później go przerobiłem na coś jakby Drag - sylwetka przypomina 48 kol. diesla z forum.


  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moto kolegi bylo robione na cukiereczka, co do umiejetnosci to nie wiem czy znal sie czy nie ale dojsc do ladu nie mogl mimo wielu usilnych prob. Pomagali mu chlopaki z klubu wiec raczej nie byla to prosta sprawa

 

post-27703-0-73031600-1331821616.jpg

 

Tylko nie piszcie ze z avo to profanacja bo kazda czesc byla pieczolowicie odrestaurowana choc jak widac kolega nie dazyl do oryginalu :)

Edytowane przez ded

Obecnie na nadgarstku Orient Star SDK05003W0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez nie mam orginalu.. aleee noo nie dziwie sie ze to awo nie chcialo jezdzic.. w takiej kolorystyce to pobil wszystkie wynalazki jakie widzialem i poprostu motor musial sie zbuntowac :) a patrzac na przednie koło to faktycznie nie bylo czym hamowac, az dziw bierze ze wogole zwalniało :):) Rozumiem przerabiac, ale zeby pokolorowac na czerwono..? to nie viper czy jawa.. Awo wstydzilo sie wyjechac za dom stad stawalo tuz za nim :) :)

 

 

 

 

moj ma zdeczka normalniejszą kolorystyke :

 

wersja 1 military 44299776wt4.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

wersja ostatnia niedokonczona jak widac :

 

post-33524-0-70985800-1331821730.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

post-33524-0-65031400-1331821735.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

Uploaded with ImageShack.us

post-33524-0-52895300-1331821729.jpg

Edytowane przez Frytejro

  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piekny dragster :unsure:


Obecnie na nadgarstku Orient Star SDK05003W0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zrobilem pierwsze 30 km. w tym zezonie. Nie ma zlej pogody, jest tylko nieodpowiednie ubranie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat wczoraj to pogoda była idealna, dzisiaj znowu gorzej, akurat w sobotę :/


Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.