Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

s_s

Pytanie o Wittnauer ....

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Lada dzień otrzymam z USA takiego oto Wittnauera model 2000 w bdb, można powiedzieć idealnym stanie ....

Nie wiem jeszcze czy zostawiać go dla siebie - do kolekcji - czy sprzedawać ....

Jaka może być jego wartość w Polsce?

Wittnauer2000.jpg

 

Dokładne foto mojego egzemplarza przedstawie jak dotrze do mnie ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wyceniamy na tym forum zegarkow - pokazany to dosc popularny model - mozesz sprawdzic ceny na e-bay - beda dosc realne, ceny w Polsce to zagadka ale nie widze jakiegos wielkiego bumu na zegarki amerykanskie wiec zakladam ze nawet mniej niz w us

 

pozdr


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wyceniamy na tym forum zegarkow - pokazany to dosc popularny model - mozesz sprawdzic ceny na e-bay - beda dosc realne, ceny w Polsce to zagadka ale nie widze jakiegos wielkiego bumu na zegarki amerykanskie wiec zakladam ze nawet mniej niz w us

 

pozdr

 

 

Zdecydowanie mniej, bo nazwa Wittnauer w Polsce nikomu nic nie mowi.


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zbyszke - ja chcialem tylko byc delikatny:)


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, jak się nikt w temacie nie odzywał to zerknąłem sobie - w USA jest spory rozrzut cen .... ale zegarek w stanie podobnym do mojego tylko na bransolecie Wittnauer poszedł za $775, ten mój który przybył jest na pasku Hirsch model Trieste (wartość paska w USA około $90). Ale są też aukcje za $170 tylko dość zniszczone ....

 

Na forum USA napisali, że cena to zależnie od stanu, mieści się w przedziale za zadbany egzemplarz:

500 CHF - 800 CHF

300 USD - 480 USD.

 

A ludzie w jednym z tematów z forum watchuseek.com - uznali, że był to wyjątkowy model, jak sami napisali:

"uniqueness, historical significance or character - 1970 Wittnauer '2000' with a perpetual calendar -- a month printed on the dial with rotating subdials".

 

Ostatnio wczoraj skończyła się aukcja z licytacją na allegro http://allegro.pl/item1052087722_wittnauer_2002_bylongines_piekny_stan.html, i faktycznie nie osiągnął powalającej kwoty .... ale jego stan jak dla mnie nie był wcale piękny .... jak było zaznaczone w temacie ....

 

Dziękuje za info .... przemyśle sprawe co dalej zrobić .... mój zegarek jest praktycznie nowy .... zdaje sobie sprawę że może byc ciężko uzyskac cene porównywalną z USA .... ale nie zgodze się że jest to popularny model ....

Popularne są wersje które powstały w oparciu o jego patent, czyli produkowane do dziś modele firmy ORIENT, był też chętnie kopiowany przez producentów radzieckich (Rakieta, Łucz, Aeorobaltservice).

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idzie jeden na teraz na e-bay - 2 dni do konca cena 11 usd stan bardzo ladny:) 14 obserwujacych,

 

pierwszego tego miesiaca zszedl za 45 usd - stan na chodzie - nowe szklo i polerka i bylby ok:),

 

dla kolekcjonerow wittnauera moze to i rzadki egzemplarz - ale nawet wersje na v72 nie osiagaja cen porownywalnych z lepszymi markami,

 

ceny buy it now to max 200usd - wiec realna to 100 -120 usd za serwisowany ideal i koncza sie od 30 usd do 150 - jeest ich sporo - srednio 6 na tydzien sie pojawia - wiec jak na zegarek vintage mim zdaniem rzadna rzadkosc - ze wzgledu na niska wartosc wielu sprzedawcow nawet nie wystawia.

 

jesli ktos kolekcjonuje ta marke to ok ale takich osob jest nie wiele, nawet w us - w Polsce jeszcze mniej!!! male szanse na dobra sprzedaz czegos co nie jest omega, iwc etc. nawet jesli jest bardzo wartosciowe - za maly rynek.

 

pzodrawiam i gartuluje zegarka - swietny nabytek ale dla siebie


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.... zdaje sobie sprawę że może byc ciężko uzyskac cene porównywalną z USA ....

 

 

To sprzedaj na eBay.com.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie twierdze, że nabywałem go z myślą o handlu .... poprostu wydawał mi sie ciekawym egzemplarzem .... nie jestem specjalistą .... poszperałem w google .... i go nabyłem ....

chciałem się mniej więcej upewnić ile jest wart realnie i czy przepłaciłem czy nie .... (osobiście wydaje mi się że cena była bardzo ok - patrząc na stan zegarka + markowy pasek do niego)

osobiście zegarek bardzo mi się podoba ....

dziękuję za miłe wypowiedzi i przedstawienie sprawy realnie ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myśle że jeśli podoba Ci sie ten zegarek i cena ok to PEŁNIA SZCZĘSCIA.

Bo właśnie o to tu chodzi o zadowolenie ze swojego nowego zegarka .

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myśle że jeśli podoba Ci sie ten zegarek i cena ok to PEŁNIA SZCZĘSCIA.

Bo właśnie o to tu chodzi o zadowolenie ze swojego nowego zegarka .

pozdrawiam

 

Doskonała konkluzja. Od siebie dodam, że poprosimy o fotki jak już dotrze do ciebie zegarek. Mi się podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.