Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Klod100

Piramida prestiżu marek zegarkowych

Rekomendowane odpowiedzi

Ale jałowa dyskusja. Przy której stronie dojdziecie do konkluzji i działania ? Albo każdy pisze swoją listę 10-20 najbardziej prestiżowych mareki i wpisuje to w post bez komentarza albo moderator robi ankietę na forum z obowiązkiem zaznaczenia 10 lub 20 marek i po miesiącu macie ranking.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiego działania? Konkluzja jest taka, że nie ma czegoś takiego jak piramida prestiżu (jedna jedyna), bo każdy ma swoją wizję zarówno prestiżu, jak i umiejscowienia w niej marek, jak dla mnie dobrze to podsumował czervony

 

To ja dla odmiany powiem, że pomysł stworzenia piramidy uważam za interesujący, wręcz inspirujący. Oczywiście należy podejść do wyniku tegoż ćwiczenia z należytym dystansem i potraktować samą piramidę raczej jako przyczynek do przemyśleń, niż szukać w niej gotowych odpowiedzi na wszystkie pytania i/lub wątpliwości.


AT vs. PO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetnie, każdy ma swoją piramidę. To niech każdy w punktach ją poda i tyle. Proste jak budowa cepa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz o czymś co już jest, bo przecież piramida prestiżu jako tak już istnieje...

 

Chyba przytoczyłem zbyt obszerny cytat, więc skrócę go trochę.

 

Moim zdaniem kolega czervony uchwycił sens tego tematu tu -

 

Oczywiście należy podejść do wyniku tegoż ćwiczenia z należytym dystansem i potraktować samą piramidę raczej jako przyczynek do przemyśleń, niż szukać w niej gotowych odpowiedzi na wszystkie pytania i/lub wątpliwości.
 

Edytowane przez zeRo_Six

AT vs. PO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jałowa dyskusja. Przy której stronie dojdziecie do konkluzji i działania ? Albo każdy pisze swoją listę 10-20 najbardziej prestiżowych mareki i wpisuje to w post bez komentarza albo moderator robi ankietę na forum z obowiązkiem zaznaczenia 10 lub 20 marek i po miesiącu macie ranking.

Erazm z Rotterdamu? ;) -pozdrawiam i podziwiam......


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Erazm z Rotterdamu? ;) -pozdrawiam i podziwiam......

 

A może Einstein:

"Wszystko należy robić tak prosto, jak to możliwe. Ale nie prościej." ;)


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Dziś już nie mam swojego Lanco, ale mam IWC, Rolexa, Omegę i Heuera. Temu ostatniemu bardzo przyrosło prestiżu, gdy się dowiedziałem ile jest wart - kupiony za 200 dolarów przed 35 laty, dziś osiąga ceny w zakresie 3-5 tys dolarów. Ten IWC z Mexico Platz wtedy kosztował 4 tys i dziś kosztuje 4 tys... Więc mój wybór, choć wymuszony brakiem pieniędzy, po latach okazał się doskonały.

 

Jaki z tego morał?

Dobry gust nie traci na wartości.

 

Dzięki za interesujący post.

 

KJ

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że załapałem się do klasy średniej z moim Louis Erard ,la carree chronograf, eta 7750 :)

No cóż awansowałem z klasy budżetowej z Casio G350L 4av o klasę wyżej, dopiero zaczynam ,zobaczymy co wyjdzie ;)

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

przedstawiam zaktualizowaną piramidę, a w zasadzie ranking prestiżu firm zegarkowych:

 

D9Wun.jpg

 

 

PP wg podzialu na grupy:

 

NIEZALEZNI

ARCYDZIELO ZEGARMISTRZOSTWA

MANUFAKTURY HI END

ZEGARKI LUKSUSOWE

ZEGARKI WYSOKIEJ JAKOSCI

ZEGARKI SREDNIEJ KLASY

MARKI GODNE ZAUFANIA / MARKI BUDZETOWE ???

 

 

 

NIEZALEZNI:

 

Svend Andersen, George Daniels, Philippe Dufour, F.P.Journe, Vincent Calabrese, Paul Gerber, Franck Muller, Thomas Prescher, Nicolas Delaloye, Tai Yu Kiu, Peter Speake- Marin, Kari Voutilainen, Christiaan Van der Klaauw, Antoine Preziuso, Miki Eleta, MB&F, Roger Dubuis, Richard Mille, Harry Winston, Hautlence, Urwerk

 

ARCYDZIELO ZEGARMISTRZOSTWA:

 

Patek Philippe, A. Lange&Sohne, Vacheron Constantin, Audemars Piguet, Breguet

 

MANUFAKTURY HI END:

 

Girard- Perregaux, Ulysse Nardin, Zenith, IWC, Blancpain, Daniel Roth, DeWitt, Jaeger-LeCoultre

ZEGARKI LUKSUSOWE:

 

Rolex, Glashutte Original, Parmigiani, Credor, BLU, Alain Silberstein, Cartier, Chopard, Moser &Cie, Carl F. Bucherer, Hublot, Piaget, Quinting, Jaquet Droz

ZEGARKI WYSOKIEJ JAKOSCI:

 

Breitling, Corum, Vulcain, Uniwersal Geneve, Eberhard, Perrelet, Chronoswiss, Porsche Design, Panerai, Kelek, JeanRichard, Graham, Ebel, Eterna, Concord, Bedat & Co, Wyler, Van Cleef& Arpels, Bovet, Mont Blanc, Union, Tag Heuer, Paul Picot, De Grisogono, Omega

 

ZEGARKI SREDNIEJ KLASY:

 

Maurice Lacroix, Baume&Mercier, Milus, Oris, Certina, Rado, Longines, Alpina, Raymond Weil, Ball, Cimier, Edox, Revue Thommen, Epos, Davosa, Glycine, Movado, Hamilton, Maurice De Mauriac, Mido, Stowa, Bvlgari, Frederique Constant, Louis Erard, Locman, Bulova, Fortis

 

MARKI BUDZETOWE:

 

Tissot, Doxa, Cyma, Adriatica, Atlantic, Festina, Seiko, Citizen, Candino, Delbana, Rotary, Swatch, Zeno, Zodiac, Timex, Claude Bernard, Roamer, CK Watches, Casio, Lorus

 

 

Warto także zapoznać się z Rankingiem ulubionych firm klubowiczów --> TUTAJ

 

A gdzie RAKIETA, gdzie WOSTOK, SLAVA..... ???????  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie RAKIETA, gdzie WOSTOK, SLAVA..... ???????  :)

To są w zasadzie nazwy zegarków, a piramida dotyczy prestiżu firm produkujących zegarki.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie RAKIETA, gdzie WOSTOK, SLAVA..... ???????  :)

Zakopane pod tą piramidą :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakopane pod tą piramidą :D

Heheh.... podam :D

 

Dobra ale tak serio to może mi ktoś wyjaśnić znaczenie słowa manufaktury hi-end

ponieważ mam na oku Zenith'a a według tej tabeli został pod nią podpiety i jakoś odrazu zaczął mi się mniej podobać :(

Nie mówiąc o Bell&Ross na 69 miejscu totalna załamka rozumiem ze manufaktura niszowa ale ze aż tak :(

Chyba będzie się trzeba pozbyć i zostanie na Zenith'a lub coś lepszego :)

Edytowane przez kulabambula

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na drugiej stronie :).


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,może nie w temacie ,ale czy jest na forum klub miłośników Bulovy? Szukam i nie moge namierzyć 

 

Pozdro 

Maciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem w tym rankingu Chronos-Art ,może coś pominąłem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ten "ranking" to nie jest żaden wyznacznik, zwłaszcza na niższych pozycjach. Co do wysokich sporu chyba nie ma. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba tak. Jeśli poczytałeś trochę ten wątek to z pewnością zauważyłeś różnicę pomiędzy firmami z ponad stuletnią historią, ich dorobkiem, dzisiejszymi rozwiązaniami i jakością, a Chronos-Art. Też doceniam artyzm, rękodzieło tych zegarków (koperta, tarcza, wskazówki), ale moim zdaniem Chronos-Art to nie marka do porównań z PP, VC, AP ..itd


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba tak. Jeśli poczytałeś trochę ten wątek to z pewnością zauważyłeś różnicę pomiędzy firmami z ponad stuletnią historią, ich dorobkiem, dzisiejszymi rozwiązaniami i jakością, a Chronos-Art. Też doceniam artyzm, rękodzieło tych zegarków (koperta, tarcza, wskazówki), ale moim zdaniem Chronos-Art to nie marka do porównań z PP, VC, AP ..itd

Oczywiście ,nie zamierzam porównywać Chronos-Art do w/w marek,ale czy nie jest prestiżem mieć zegarek od niezależnego watchmakera  jakim jest Paweł zamiast np. Tissot-a z 160 letnią tradycją ?  <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że jednak to coś innego.

Z pewnością jest czymś wyjątkowym posiadać zegarek zrobiony na indywidualne zamówienie, móc konsultować projekt z wykonawcą, mieć świadomość wyjątkowości, ale czytając wątek w którym bardzo aktywnie udziela się Paweł, mam wrażenie, że nawet by nie chciał aby porównywać jego dzieła z zegarkami produkowanymi przez prestiżowe manufaktury. Może się mylę, ale dla mnie to są całkiem inne bajki.( nie wspomnę już o mechanizmach, bo mam nadzieję, że wziąłeś to pod uwagę, kto produkuje, a kto wykorzystuje).


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie,wiele marek nawet z tej średniej półki ( z tej wyższej czasami też ) wykorzystuje mechanizmy ETY.Dopiero stosunkowo niedawno nastała moda na in-haus ( np. Panerai,TAG Heuer).Myślę że jak bawimy się w pozycjonowanie twórczości zegarmistrzowskiej to każda marka ma gdzieś swoje miejsce,pytanie tylko jak jej daleko do wierzchołku piramidy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że temat niemal wyczerpany..... :) ,a tu jednak nie ;)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zasadas ma mnie już dość . B) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To forum ma wiele zalet, ale jedna jest oczywista. Każdy może mieć swoje zdanie, poglądy zegarkowe i swobodnie je głosić. Nie zawsze znajdują uznanie wśród kolegów, nie zawsze się podobają, ale prawie zawsze są szanowane. Tu chyba nikt nikogo nie ma dość. Pozdrawiam


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.