Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Klod100

Piramida prestiżu marek zegarkowych

Rekomendowane odpowiedzi

Piramida wielce dyskusyjna.....

Nie faraon ją budował więc "inni" potrafią mieć swoje zdanie :);)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie to zebym sie czepial, ale ekhm.... piramide budowali i umierali na niej zwykli robotnicy, a przewaznie wladcow chowano w grobowcach z dala od piramidy, gdzies gdzie szabrownicy nie mogliby okrasc ich posmiertnych "skarbow" np.: dolina krolow w Egipcie ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie to zebym sie czepial, ale ekhm.... piramide budowali i umierali na niej zwykli robotnicy, a przewaznie wladcow chowano w grobowcach z dala od piramidy, gdzies gdzie szabrownicy nie mogliby okrasc ich posmiertnych "skarbow" np.: dolina krolow w Egipcie ;/

mocno dyskusyjna druga część wypowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie to zebym sie czepial, ale ekhm.... piramide budowali i umierali na niej zwykli robotnicy, a przewaznie wladcow chowano w grobowcach z dala od piramidy, gdzies gdzie szabrownicy nie mogliby okrasc ich posmiertnych "skarbow" np.: dolina krolow w Egipcie ;/

 

czepiasz się :)

mocno dyskusyjna druga część wypowiedzi

cała,bo nie na temat ;)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie to zebym sie czepial, ale ekhm.... piramide budowali i umierali na niej zwykli robotnicy, a przewaznie wladcow chowano w grobowcach z dala od piramidy, gdzies gdzie szabrownicy nie mogliby okrasc ich posmiertnych "skarbow" np.: dolina krolow w Egipcie ;/

 Słownik Języka Polskiego PWN:

 

piramida:

3. «przedmiot mający kształt ostrosłupa lub stożka; też: usypisko lub sterta czegoś»
 
Nie każda piramida jest w Egipcie. Przy budowie tej naszej, o ile mi wiadomo, nikt nie umarł, a jedyne, co jest w niej pochowane, to wyobrażenia niektórych o prestiżu ich zegarków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Drobnym szczegółem jest to, że Dolina Królów i piramidy w Egipcie to zupełnie inny okres w historii. Coś jak Biskupin i Wawel u nas :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Nie każda piramida jest w Egipcie. Przy budowie tej naszej, o ile mi wiadomo, nikt nie umarł, a jedyne, co jest w niej pochowane, to wyobrażenia niektórych o prestiżu ich zegarków.

 

gratuluję trafnego komentarza.  :)


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj jak fajnie czyta się takie komentarze.

Osobiście jako nowicjusz w dziedzinie zegarków uważam, że taka klasyfikacja (specjalnie nie użyłem słowa piramida :D) jest ciekawa i potrzebna. Pozwala ona w mniejszym lub większym stopniu zapoznać się z tematem wartości poszczególnych marek. Osobiście uważam, że słowo "piramida" jest całkiem na miejscu.

 

I teraz pytanie do znawców: gdzie umieścilibyście markę Certina, bo nie ma jej na rysunku, ale za to jest w kategorii "zegarki średniej klasy" razem z np ML ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

I teraz pytanie do znawców: gdzie umieścilibyście markę Certina, bo nie ma jej na rysunku, ale za to jest w kategorii "zegarki średniej klasy" razem z np ML ?

Za znawcę absolutnie się nie uważam, także nie wiem czy mogę się wypowiedzieć, ale to podobny poziom jak umieszczone w piramidzie Tissot czy Hamilton czyli dolne rejony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja od dawna myślę ,że coś mi tu nie pasuje !

I już wiem .Nie pasuje mi nazwa Działu "Piramida prestiżu marek zegarkowych".

Co to jest prestiż?  , za Wiki :

iPrestiż (z fr. "urok, czary", z łac. præstigiare - "sztuczki magiczne", por. prestidigitator) - autorytet, poważanie, szacunek innych osób do danej osoby.

socjologii prestiż jest subiektywnym kryterium stratyfikacji, opartym na wartościujących podstawach emocjonalnych i obiektywnych czynnikach stratyfikacji - wykształceniu, wykonywanym zawodzie, stylu życia, dochodach. Jest również jedną ze składowych statusu społecznego.

A mówimy o zegarkach .Czy zegarek może miec szacunek ,poważanie?Jest to rzecz martwa ,nie mająca duszy ,tylko różniąca się od innych z jakiej manufaktury wyszła , i z jaką precyzją została wyprodukowana .Czyli jakośc wykonania !

Więc?

Mamy tu coś o statucie społecznym.

CZyli co ,ktoś kto ma Patka na ręku to nic tylko spijac słowa z ust /tfu ,a jest tu jeden taki od patków,butów i perfum/,bo on ma prestiż ,a reszta np. od radzieckich,japońskich i Polskich /bo to moje/ ,to nic ,tylko po rączkach jaśnie patkowców i innych całowac ?

Bzdura .

Proponuję zmianę działu na "Piramida jakości marek zegarkowych"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz rację ale i tak chyba wszyscy wiedzą o co chodzi. O to że są marki lepsze i gorsze. A kryteria takiej oceny są twarde techniczne i miękkie subiektywnie emocjonalne. I te drugie są najbardziej kontrowersyjne. I pewnie takie będą gdyż każdy z nas ma inna wiedzę i doświadczenia z zegarkami. Swoją drogą zauważyłem, że słowo prestiż działa w tym temacie jak płachta na byka. To nawet jest trochę zabawne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja od dawna myślę ,że coś mi tu nie pasuje !

I już wiem .Nie pasuje mi nazwa Działu "Piramida prestiżu marek zegarkowych".

[...]

A mówimy o zegarkach .Czy zegarek może miec szacunek ,poważanie?Jest to rzecz martwa ,nie mająca duszy ,tylko różniąca się od innych z jakiej manufaktury wyszła , i z jaką precyzją została wyprodukowana .Czyli jakośc wykonania !

Więc?

Czytasz Wiki, to czytaj nie wyrywkowo, tylko wszystko co dotyczy tematu wypowiedzi

http://pl.wikipedia.org/wiki/Marka_producenta

mowa w piramidzie jest o markach, a nie o zegarkach.

 

Mamy tu coś o statucie społecznym.

CZyli co ,ktoś kto ma Patka na ręku to nic tylko spijac słowa z ust /tfu ,a jest tu jeden taki od patków,butów i perfum/,bo on ma prestiż ,a reszta np. od radzieckich,japońskich i Polskich /bo to moje/ ,to nic ,tylko po rączkach jaśnie patkowców i innych całowac ?

Bzdura .

Jaka bzdura? Jak ktoś ma Patka na reku, to w jednych środowiskach myślą:

  • na pewno złodziej

w innych: 

  • o trafiłem na bogatego człowieka

A jak ma zegarek radziecki na ręku to w tych pierwszych środowiskach myślą:

  • ale szuszfol

a w tych innych:

  • na bogatego nie trafiłem

Tak czy owak jakiś prestiż związany z zegarkiem sie posiada i tyle.

 

Proponuję zmianę działu na "Piramida jakości marek zegarkowych"

Oprócz jakości w piramidzie brane pod uwagę również są: historia marki, dokonania w zegarmistrzostwie, pozycja na rynku itd


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam Wiki uważnie .

W podanym przez Ciebie linku nie pada ani razu słowo prestiż ,tylko marka.

Więc po co w tytule "Piramida prestiżu"?

Podane przez Ciebie myśleniowe przykłady na widok Patka lub radzieckiego na ręce do mnie nie przemawiają.

Ja bynajmniej tak nie myślę.

"Tak czy owak jakiś prestiż związany z zegarkiem się posiada i tyle ".

A tym zdaniem odpowiedziałeś na mój wcześniejszy post.

Wybacz ale dla mnie prestiż nie wiąże się z tym co kto ma ręku ,ani jak pachnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam Wiki uważnie .

W podanym przez Ciebie linku nie pada ani razu słowo prestiż ,tylko marka.

Więc po co w tytule "Piramida prestiżu"?

Najpierw stwierdziłeś, że mówimy o zegarkach, a zegarek nie może mieć prestiżu. Podpowiedziałem, że nie mówimy tu o zegarkach, a o markach zegarkowych, a to jest zupełnie co innego. Teraz nie pasuje słowo prestiż, no cóż przyczepić się można do każdego ze słów w tytule, tylko po co? A to ze marki mają swój prestiż to dla ludzi rzecz oczywista (no może tylko dla większości ludzi...), na dodatek od tego prestiżu zależy ile jest dana marka warta na rynku (w konkretnych pieniądzach). 

 

 

Podane przez Ciebie myśleniowe przykłady na widok Patka lub radzieckiego na ręce do mnie nie przemawiają.

Ja bynajmniej tak nie myślę.

"Tak czy owak jakiś prestiż związany z zegarkiem się posiada i tyle ".

A tym zdaniem odpowiedziałeś na mój wcześniejszy post.

Wybacz ale dla mnie prestiż nie wiąże się z tym co kto ma ręku ,ani jak pachnie.

To są fakty, obojętnie czy przemawiają do Ciebie, czy nie, Ględzisz tylko po to żeby ględzić. To z czym się on wiąże, śmierdzący menel po wyjściu ze śmietnika ma według Ciebie taki sam prestiż jak wyperfumowany damskimi perfumami homoseksualista?

Daj sobie już spokój, nie interesuje Ciebie temat, to go porostu nie czytaj, ani tego o perfumach, ani tego o piramidzie. Nawet takiemu dziadkowi jak ja wiadomo, że trolla zastąpił obecnie hajter, taka moda tyle, że durna.

Edytowane przez Piotr Ratyński
modyfikacja

Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja od dawna myślę ,że coś mi tu nie pasuje !

I już wiem .Nie pasuje mi nazwa Działu "Piramida prestiżu marek zegarkowych".

Co to jest prestiż?  , za Wiki :

iPrestiż (z fr. "urok, czary", z łac. præstigiare - "sztuczki magiczne", por. prestidigitator) - autorytet, poważanie, szacunek innych osób do danej osoby.

socjologii prestiż jest subiektywnym kryterium stratyfikacji, opartym na wartościujących podstawach emocjonalnych i obiektywnych czynnikach stratyfikacji - wykształceniu, wykonywanym zawodzie, stylu życia, dochodach. Jest również jedną ze składowych statusu społecznego.

A mówimy o zegarkach .Czy zegarek może miec szacunek ,poważanie?Jest to rzecz martwa ,nie mająca duszy ,tylko różniąca się od innych z jakiej manufaktury wyszła , i z jaką precyzją została wyprodukowana .Czyli jakośc wykonania !

Więc?

Mamy tu coś o statucie społecznym.

CZyli co ,ktoś kto ma Patka na ręku to nic tylko spijac słowa z ust /tfu ,a jest tu jeden taki od patków,butów i perfum/,bo on ma prestiż ,a reszta np. od radzieckich,japońskich i Polskich /bo to moje/ ,to nic ,tylko po rączkach jaśnie patkowców i innych całowac ?

Bzdura .

Proponuję zmianę działu na "Piramida jakości marek zegarkowych"

 

Ja jednak myślę, że słowo "prestiż" ma szersze znaczenie. Nie tylko dotyczy cech charakteru ludzi, dotyczy także rzeczy, instytucji i wydarzeń. Może być prestiżowy uniwersytet, (np. Cambridge, czy Columbia), może być prestiżowy festiwal filmowy, (np. Cannes), prestiżowa może być nagroda (np. Templetona, czy Nobel) i może być prestiżowy samochód, klub, wydarzenie sportowe, czy zegarek. Prestiż ten wynika z tradycji, z podziwu dla historii, osiągnięć i wyników w przypadku szkół, precyzji wykonania, niezawodności i osiągów w przypadku samochodów i zegarków itp.

 

Zresztą wystarczy wpisać w Google  np. "prestiżowa marka", by znaleźć ponad 20 tysięcy przykładów na użycie takiego sformułowania. Nawet Wikipedia jest tak nazwana. "Prestiżowy zegarek" także daje nam tysiące wyświetleń, więc myślę, że śmiało możemy przyjąć, że takie sformułowanie doskonale funkcjonuje w polskim języku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pirx65

Ja także uważam, że zegarki tak jak inne produkty są mniej lub bardziej prestiżowe. Popatrz na samochody. Opel produkował kiedyś Omegę, a Renault VelSatisa, samochody aspirujące do kategorii limuzyn prestiżowych. Efekt był tai, że po pewnym czasie zaprzestali ich produkcji ze stratą. A sprawa jest prosta. Te marki nie są i nie będą prestiżowe z powodu jakości swoich wyrobów, ich masowości i podstawowego klienta tzw. Kowalskiego. Zwróć uwagę, że Japończycy z Toyoty i Nissana stworzyli nowe marki Lexusa i Infinity próbując lokować je w świadomości klientów jako coś ekskluzywnego i o wysokiej jakości. Co innego taki Range Rover, Jaguar czy Porsche. Te samochody od dawna są prestiżowe.

 

Co do Twoich wywodów odnoście "całowania i spijania z ust" to chyba niewiele rozumiesz bo takie "akcesoria" jak zegarek, buty i perfumy nie definiują człowieka, one tylko dopełniają jego osobowość. Prostak elegancko ubrany zawsze będzie prostakiem, tylko w drogim opakowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warhawk, bardzo celne konkluzje. Z branży moto - nawet skądinąd świetny Phaeton,  bardziej prestiżowej jednak marki niż Opel - poległ rynkowo z podobnych powodów co wymienione przez Ciebie pojazdy.

 

Ponadto:

1. Piramida do poprawek ( gdzie jest Franck Mueller(?), być może również brak Richarda Mille jest niedociągnięciem ), ale.... lepszej nie zrobił nikt.

2. Definicja słowa "prestiż" z wikipedii - radzę ogólnie podchodzić do wikipedii z pewną rezerwą i dystansem.

3. Gdzie w piramidzie Certina? Zapewne całkiem nieodlegle od 86 miejsca :)

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zygmac

Czytam o tych różnych piramidach...i zastanawiam się ,skąd wzięło się określenie

"piramidalna głupota"??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inaczej głupota jak piramida czyli kolosalna, olbrzymia, niezwykła itp.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pira idy, to mam jedna uwage: jej autor zapomnial napisac "subiektywna".


Breitling, IWC, Rado, Rolex, U-boat - kolejnosc nie alfabetyczna, a zakupowa. Co nastepne? :ph34r:Kiedy Rolex zacznie robic meskie rozmiary? ;) ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja rada co do tej piramidy to nie zaprzątać sobie nią głowy i ewentualnie podejść z dużym dystansem do tego tematu. Taki wniosek wyciągnąłem po moich doświadczeniach z tym wątkiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

Moja rada co do tej piramidy to nie zaprzątać sobie nią głowy i ewentualnie podejść z dużym dystansem do tego tematu. Taki wniosek wyciągnąłem po moich doświadczeniach z tym wątkiem :)

 

Wniosek wyciągany nie po raz pierwszy i jak widać wątek dalej ma sie świetnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie jest to piramida pozadania? Moze piramida sztuki zegarmistrzowskiej?  bo prestiz to troche wyswiechtane slowo jak dla mnie. Prestiz mozna sobie kupic. jeden dostanie sie na uczelnie zwana prestizowa dzieki swoim umuejetnosciom a drugi bo za to zaplaci. Dla jednego zalozenie tissota w jego mniemaniu podniesie mu prestiz a inny nie zejdzie ponizej omegi. A 99% ludzi o patku to nawet nie slyszala;) 


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.