Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Klod100

Piramida prestiżu marek zegarkowych

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadzam się z Prezesem, niby do czego go dopasować?, no chyba że ktoś chodzi w kasku motycklowym zamiast czapki, to tak.....


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako codzienny zegarek się nadadzą, nie takie rzeczy ludzie na rękach nosza, niektóre modele są naprawdę fajne, przypominają markę TW STEEL, a może odwrotnie to ona przypomina U-Boat :)

Ja takich nie nosze i pewnie nie bede, ale gusta i style są różne. Przewartościowane? Zgodzę się... jak większość zegarków tej klasy. Za cześć ceny, z drugiej ręki, używkę - warto jak się podoba. 


O marce Bell&Ross też tak powiesz? Dla mnie to podobny segment odbiorców czy stylu. 

Edytowane przez ozzie89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) no widzisz, tobie się podoba, a jednak też nietypowy design i ktoś mógłby tak ocenić, nawet na stronie Bell&Ross same kaski, wyścigowy a nawet kosmiczny :) 

http://www.bellross.com/ww/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest piramida prestiżu Swatch Group

 

Flik Flak

Swatch

Hamilton

Mido

Certina

Balmain

Tissot

Union Glashutte

Rado

Longines

Omega

Leon Hatot

Jaquet Droz

Glashutte Original

Blancpain

Harry Winston

Breguet

Edytowane przez irekm

Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest piramida prestiżu Swatch Group

 

Flik Flak

Swatch

Hamilton

Mido

Certina

Balmain

Tissot

Union Glashutte

Rado

Longines

Omega

Leon Hatot

Jaquet Droz

Glashutte Original

Blancpain

Harry Winston

Breguet

Hamilton przed Tissotem? Chyba ich pogieło.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba odwrotnie wynika z tej rozpiski - Hami jest niżej Tissota.Te marki na górze wymienione są niżej pozycjonowane. Taka piramida na odwrót :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba odwrotnie wynika z tej rozpiski - Hami jest niżej Tissota.Te marki na górze wymienione są niżej pozycjonowane. Taka piramida na odwrót :)

Lub od góry-ta która generuje największe zyski ;)  :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no hamilton właśnie spad z moich planów zakupowych, gdzie tam będe tyle przepłacał, a jak wróce do domu, to tiska żonie schowam do pudełka, żeby tylko na niedziele zaoszczędzić ;)

 

a tak se pomyślałem właśnie, że jak by zrobić sondaż do familiady o prestiżowe zegarki, to odpowiedzią mido czy hami raczej bym nie wygrał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a Balmain to ta modowa marka? 

Jeśli chodzi o takie porównania typu Hamilotn/Tissot/Mido/Certina... tutaj właśnie lepiej dzielić na kategorie, bo trudno ten układ przedstawić rzetelnie, są lepsze i gorsze modele oraz lepsze i gorze okresy, Ja bym te marki wpisał pod jeden próg prestiżowości. . 

 

Faktycznie piramida chyba postawiona na głowie :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem ja od dolu do gory, ale juz poprawiam

 

0e4ece274f1ded9bdc046836fb6e63c8.jpg

 

Sent from my SGP312 using Tapatalk


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Tak czy siak wyższość Tissota nad Certiną, Hamiltonem i Mido jest dziwna :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też by mi sie wydawalo ze Hamilton powinien byc powyżej Tissota 


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy hami ma modele w złocie z COSC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście tez bardziej bym cenił Hamiltona niż Tissota, ale to raczej kwestia gustu i spopularyzowania marki Tissot, czego nie lubie. Ale tak jak widac powinny byc przy jednym przedziale, niestety nie da się wksazać listy idealnie, jedynie wziac kilka marek w klamrę.

 

Dobre z odwróconą listą irekm :) :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno byłem w znanym salonie jubilerskim, aby pooglądać i przymierzyć kilka modeli. Zaczęliśmy pogawędkę na temat producentów i prestiżu. Byłem zainteresowany zegarkami Zenith, Panerai, Omega i Breitling. W końcu sprzedawca podsumował mój wybór i stwierdził, że jeżeli chcę posiadać zegarek "z wysokiej półki" to powinienem jednak wybrać PAM'a. Nadmieniam, że mój wybór padł na Zenitha i byłem troszkę zaskoczony opinią sprzedawcy. Co sądzicie, jak to w końcu jest z tą piramidą? Jak porównać tych dwóch producentów i w którym miejscu znajdują się w piramidzie prestiżu?

Oczywiście obydwie marki są zacne i z przyjemnością widziałbym kilka modeli w swojej kolekcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, cena modeli jest na zbliżonym poziomie. Nie stoję przed wyborem "ten" albo "tamten" ponieważ mam już faworyta. Ciekawi mnie tylko jak to rzeczywiście jest z tym prestiżem. Panerai jest znacznie młodszą firmą, a Zenith ma jednak spory wkład w zegarmistrzostwo, a jednak niektórzy stawiają Pam'a wyżej. Wiadomo, jest sporo producentów z niedługą historią, którzy jakością wykonania i zaawansowaniem technicznym stoją na "kosmicznym" poziomie. Zatem, ten fakt ciekawi mnie bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno byłem w znanym salonie jubilerskim, aby pooglądać i przymierzyć kilka modeli. Zaczęliśmy pogawędkę na temat producentów i prestiżu. Byłem zainteresowany zegarkami Zenith, Panerai, Omega i Breitling. W końcu sprzedawca podsumował mój wybór i stwierdził, że jeżeli chcę posiadać zegarek "z wysokiej półki" to powinienem jednak wybrać PAM'a. Nadmieniam, że mój wybór padł na Zenitha i byłem troszkę zaskoczony opinią sprzedawcy. Co sądzicie, jak to w końcu jest z tą piramidą? Jak porównać tych dwóch producentów i w którym miejscu znajdują się w piramidzie prestiżu?

Oczywiście obydwie marki są zacne i z przyjemnością widziałbym kilka modeli w swojej kolekcji.

post-48316-0-10338400-1477819962_thumb.jpgpost-48316-0-04737000-1477820012_thumb.jpg

Popatrz sam i porównaj.

Byc moze za jakies sto lat Panerai zblizy się do Zenitha :)

Panerai to modne, technicznie dobrze wykonane zegarki posiadajace liczna grupę fanow na calym Swiecie, jednoczesnie jest to jedna z najbardziej przeszacowanych marek, reklama i samonakręcajacy -nomen omen, zachwyt uzytkownikow powoduje że staly sie popularne....

 

Co jest bardziej prestizowe, obraz Rubensa, czy czarna kropka na plótnie ( choc cene na aukcji osiągneły ta sama) ?


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz całkowitą rację - to, że dla wielu obrazy Jacksona Pollocka są wartę kupę ;) pieniędzy nie musi wcale oznaczać, że pod względem wartości artystycznej odpowiadają Rembrandtowi. ;)

 

Sprawa stawiania prestiżu w kontekście "kosmicznego zaawansowania technicznego" również wiąże się z pewnym ryzykiem - musielibyśmy przeformułować piramidę tak, aby ustawić na jej szczycie Seiko, Citizena i parę modeli Casio, że już o smartwatchach nie wspomnę. ;) 


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pominę smartwatche, pozostanę przy 'standartowej' elektronice i mechanice precyzyjnej.

 

Seiko jest w stanie,i produkuje zegarki na poziomie równym lub nawet wyzszym niż uznane szwajcarskie tuzy z branzy,róznica jest taka że produkuje rownież budzetowe egzemplarze, na co pozwolic nie mogą ( nie chcą) sobie takie firmy jak Omega czy Rolex....

Od dłuższego czasu wiadomym jest ze poza kilkoma bezdyskusyjnie niedoscignionymi w mistrzostwie producentami szwajcarskimi ( np PP,VC,AP...) produkty swiss made to przecietniaki o jakosci nawet, naszych lokalnych brandow, odcinaja kupony, nic wiecej.

Gro produkcji wykonujac w Chinach.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pominę smartwatche, pozostanę przy 'standartowej' elektronice i mechanice precyzyjnej.

 

Seiko jest w stanie,i produkuje zegarki na poziomie równym lub nawet wyzszym niż uznane szwajcarskie tuzy z branzy,róznica jest taka że produkuje rownież budzetowe egzemplarze, na co pozwolic nie mogą ( nie chcą) sobie takie firmy jak Omega czy Rolex....

Od dłuższego czasu wiadomym jest ze poza kilkoma bezdyskusyjnie niedoscignionymi w mistrzostwie producentami szwajcarskimi ( np PP,VC,AP...) produkty swiss made to przecietniaki o jakosci nawet, naszych lokalnych brandow, odcinaja kupony, nic wiecej.

Gro produkcji wykonujac w Chinach.

Ale, że co? Jest na tarczy Swiss a produkują w Chinach?  shok.gifshok.gifshok.gif

Niemożliwe. mosking.gifmosking.gifmosking.gif


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.