Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Klod100

Piramida prestiżu marek zegarkowych

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo ciekawe zestawienie.

Jako początkujący w temacie mam jedną sugestię odnośnie do piramidy - chyba nie ma sensu ustawianie ścisłej kolejności, bo niby pod względem jakich kryteriów ustawić jedną markę np. na pozycji 56 a drugą 58? Ma to sens może w przypadku firm z pierwszej 10-tki, potem raczej tylko grupowanie, bez określania kolejności w ramach grupy.

Jestem ciekawy opinii forumowiczów odnośnie mojego subiektywnego, rankingu. Wszelkie uwagi i propozycje przesunięć mile widziane :)

 
Audemars Piguet
A. Lange & Sohne
Breguet
Jaeger LeCoultre
Patek Philippe
Vacheron Constatin
 
Blancpain
Girard-Perregaux
Hublot
IWC
Rolex
Ulysse Nardin
 
Carl F. Bucherer
Cartier
Omega
Panerai
TAG Heuer
Zenith
 
Baume & Mercier
Breitling
Glashutte
Piaget
Mont Blanc
Tudor
 
Alpina
Bulova
Frederic Constant
Longines
Maurice Lacroix
Rado
 
Certina
Glycine
Orient Star
Oris
Seiko
Tissot
 
Dla równego rachunku dałem po 6 marek w każdej z grup. Kolejność w ramach grupy - alfabetyczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Certina, Glycine, Orient Star, Oris, Seiko i Tissot w jednej grupie? Nie kupuję tego... Ale ja się nie znam :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

GS pewnie w ramach Seiko, w tej ostatniej grupie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autor sam o sobie napisał, że jest "początkujący w temacie". Wziąwszy się więc na samym początku za układanie piramidy prestiżu, postąpił dość... odważnie. ;)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Rzekłbym, że mocno nieortodoksyjnie ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imo wszystkie firmy w "grupach" są z czapy.

Ale ja też się nie znam.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Ja też się nie znam, ale akurat z Kolegą @Dorian06 muszę się zgodzić...

Ale, że każda tego typu piramida w jakiejś mierze opiera się na subiektywnych kryteriach/odczuciach, to może jednak... ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam tytul tematu brzmi tak snobistycznie ze dziwię sie ze chce wam sie gadać....;):)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to już w ogóle się w tym wszystkim nie odnajduję. Zwłaszcza od czasu, kiedy prestiż: ;)

 

w odniesieniu do kilku marek aspirujących w takim oto kierunku: ;)

 

"wyewoluował" w target w 95% sytuujący się gdzieś w tych okolicach: ;)

 

<ŻART> :)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Któryś z bardziej doświadczonych kolegów powiedział- " żeby pisać w tym wątku, trzeba go jednak przeczytać od początku, a wtedy najczęściej dochodzimy do wniosku, że zbyt mało wiemy i jest zbyt dużo uwarunkowań by się jednoznacznie wypowiadać". Może miał rację. ;)


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie miał rację. Ja przeczytałem. I siedzę cicho :)


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie racja. Dopiję butelkę i się wypowiem niejednoznacznie :)


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie racja. Dopiję butelkę i się wypowiem niejednoznacznie :)

 

 

Oj, po butelce to może być aż za bardzo jednoznacznie...  :lol:


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Ale, że każda tego typu piramida w jakiejś mierze opiera się na subiektywnych kryteriach/odczuciach, to może jednak... ;-)

Subiektywne odczucia można, a nawet trzeba, mieć ale Hublota i GP na tej samej "półce" dać.

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Subiektywne odczucia można, a nawet trzeba, mieć ale Hublota i GP na tej samej "półce" dać.

No cóż, tak przecież więcej "kwiatków" jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem podzielić się swoją wersją mitycznej "piramidy prestiżu".

 

piramia-presti-u.jpg

 

1. Jeśli posiadasz drogi zegarek i wiedzę, ale brak ci kultury osobistej, nie ma prestiżu.

2. Jeśli posiadasz drogi zegarek i jesteś w miarę kulturalny, ale nie masz wiedzy to jesteś przypadkową osobą i nie ma prestiżu.

3. Jeśli posiadasz drogi zegarek, pogłębiasz wiedzę i w dodatku szanujesz pozostałych, jest prestiż.

 

Czy możliwy jest prestiż z tanim zegarkiem, nawet jeśli spełnia się pozostałe kryteria? Nie, nie można. Można jednak mieć szacunek innych, a to zupełnie inna, wyższa piramida.

Edytowane przez Istvan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorszym przypadkiem jest posiadanie drogiego zegarka oraz braku wiedzy i kultury osobistej.

"Stać mnie, to sobie kupiłem, bo drogi, a kto ma tańsze to dziad"...


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Epatowanie kasą samo w sobie jest, naturalnie, dowodem nie tylko na brak jakiegokolwiek pojęcia o prestiżu, ale również na poważne deficyty intelektualne. ;)

 

Brak wiedzy z kolei można uzupełnić. Gorsze od samego braku wiedzy jest lekceważące traktowanie tych, którzy - z różnych powodów (ale nie z lenistwa) - tej wiedzy nie posiadają, w sytuacji, kiedy samemu już się ją posiadło. Piszę "już", ponieważ to raczej oczywiste, że nikt z nas nie urodził się z żadnym zasobem zegarkowej, czy innej wiedzy. Jak mówił Stephen Hawking: "Nie brak wiedzy jest prawdziwym wrogiem wiedzy, ale iluzja jej posiadania". ;)

 

Całkowitym, natomiast, wyłączeniem jakiegokolwiek "prestiżu" (przynajmniej w mojej "piramidzie") jest ocenianie na forum zegarkowym osób, a nie zegarków, jak również pisanie, w reakcji na cudze posty/zdjęcia, wieśniackich (czyli pozbawionych prestiżu :D;)) tekstów zawierających obraźliwe/niekulturalne epitety zamiast (no właśnie!) kulturalnie wyrażonej opinii. Na przykład: "Co za syf!" zamiast "Mnie ten design nie odpowiada", itp. Naturalnie, w "realu" można byłoby takiemu delikwentowi "wyciąć ze szpicruty", ale w Internecie niemal każdy czuje się bezkarny, więc wiadomo, jak z tą kulturą osobistą i manierami bywa... ;)

 

I na koniec - wszyscy popełniamy błędy ;), więc jeżeli komuś zdarzy się raz, czy dwa "przekroczyć granicę", można to naprawić. Jednak notoryczne i niereformowalne powtarzanie takich samych zachowań... ;)

Edytowane przez Lincoln Six Echo

WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze grupa ludzi, ktora posiada duza wiedze, kulture osobista a jednak nie potrafi wyzbyc sie jednego - uprzedzen 😕

Efekt? Czesto przelewa takowe na wielu uczestnikow tegoz forum (oczywiscie wg niej ma wszystko uargumentowane), tylko nie zdajac sobie sprawy nie dopuszcza mysli, iz sa ludzie, ktorzy maja prawo do wlasnych opinii i gustow a w dodatku ich "racja" nie jest ta najswietsza... 🤨 I gdzie u nich prestiz?? 🤫

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.