Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Klod100

Piramida prestiżu marek zegarkowych

Rekomendowane odpowiedzi

Według mnie ta dyskusja nie ma sensu. :rolleyes:

I dlatego powstała lista ulubionych marek, która nijak się ma do prestiżu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc niech ta lista zastąpi obecną piramidę prestiżu i po sprawie. :rolleyes:

Bo nie może być tak że Blancpain jest za IWC ;)

Edytowane przez Bartek19877

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piramida ewidentnie skiepszczona, niektóre marki są dziwnie ulokowane...


"Tolerancja jest cnotą ludzi bez przekonań..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Oczywiście wszyscy wiemy, że Omega to ogólnie uznana - jakość i prestiż, ale z koleji patrząc z punktu widzenia "rozponawalności marki" przez ogół to TAG, Omega, Rolex byłby przed AP, VC a już na pewno przed A.Lange.

 

Prestiżu firmy nie mierzy się poprzez jej rozpoznawalność.

 

Według mnie ta dyskusja nie ma sensu. :rolleyes:

 

Masz rację. Do tego robi się tu groch z kapustą. Porównuje się kwarcową Omegę do mechanicznej Certiny i próbuje określić, który zegarek jest bardziej prestiżowy. W Piramidzie Prestiżu mierzy się prestiż marki i uwzględnia przy tym wiele składowych o których wcześniej już pisałem. Dodałbym jeszcze, że prestiż marki kształtuje też rynek, zwłaszcza domów aukcyjnych. Bo chyba zgodzicie się, że nie jest dziełem przypadku, iż najwyższe ceny swoich zegarków osiąga Patek Philippe. Po piętach depcze mu Vacheron Constantin itd.. Reasumując, są jasne kryteria i tyle. Natomiast temat ten jest niepotrzebnie komplikowany i idzie w kierunku jakichś rozważań filozoficznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo chyba zgodzicie się, że nie jest dziełem przypadku, iż najwyższe ceny swoich zegarków osiąga Patek Philippe. Po piętach depcze mu Vacheron Constantin itd.. Reasumując, są jasne kryteria i tyle.

 

Dobry pomysł - zrobić "piramidę ceny", zamiast "piramidy prestiżu" i sprawa będzie prosta i od strony konstrukcji i od strony interpretacji.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) ale jakoś sobie nie wyobrażam, że kupując model za 5000zł z valgrangesem, osiągam większy prestiż niż ktoś z kwarcową omegą za podobne pieniądze. Ktoś zapyta 2 ludzi o zegarki: "o! - omega - fajna", a "Ty co masz? - certinka - też dobre zegarki"(...)

Ale myśląc o prestiżu, chciałbym żeby zegarek był też prestiżowy przed zwykłym szaraczkiem, który nie siedzi godzinami na tym forum zamiast pracować dzisiaj jak należy(...)

no więc ten szaraczek podejdzie i zapyta o zegarki:

"o! - Omega - fajna!", a "Ty co masz? A.Lange&Sohne? yyyy? / Audemars Piguet? yy a jak to się wymawia? Breguet? yyy, widziałem podobne Goery, też w tarczy taka dziurka była"

 

CZyli pierwsza piątka piramidy powinna wyglądać tak

1. Rolex

2. Omega

3. Podróba Rolexa

4. Breitling

5. Podróba Breitlinga

Edytowane przez roj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

no więc ten szaraczek podejdzie i zapyta o zegarki:

"o! - Omega - fajna!", a "Ty co masz? A.Lange&Sohne? yyyy? / Audemars Piguet? yy a jak to się wymawia? Breguet? yyy, widziałem podobne Goery, też w tarczy taka dziurka była"

 

CZyli pierwsza piątka piramidy powinna wyglądać tak

1. Rolex

2. Omega

3. Podróba Rolexa

4. Breitling

5. Podróba Breitlinga

 

Okay. Ale nie możemy oczekiwać od ludzi, którzy nie interesują się zegarkami, że będą znali np. Lange & Soehne. To tak jakby oczekiwać od człowieka, który nie interesuje się sprzętem Hi-Fi wiedzy na temat takich firm jak Mark Levinson, Jeff Rowland czy Gryphon Audio Designs. Kończąc te moje jęki w tym temacie dodam, że nie jest ważne czy firma jest uznawana za super prestiżową czy nie. Ważne jakie my sami kryteria przyjmiemy przy zakupie zegarka, a te mogą być bardzo różne. I nieważne czy na ręku ktoś ma czasomierz firmy Patek Philippe, IWC czy Omegę. Ważne jest przede wszystkim to, jakim jesteś człowiekiem. EOD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okay. Ale nie możemy oczekiwać od ludzi, którzy nie interesują się zegarkami, że będą znali np. Lange & Soehne. To tak jakby oczekiwać od człowieka, który nie interesuje się sprzętem Hi-Fi wiedzy na temat takich firm jak Mark Levinson, Jeff Rowland czy Gryphon Audio Designs.

McIntosh, nie wiem czy to dobry przykład, bo urządzenia firm, które wymieniłeś, można do siebie porównać jeśli chodzi o parametry. Sprzętu Hi-Fi nie kupuje się via prestiż. A znajomość marek zegarkowych jeszcze się na nic nie przekłada. Gdybyśmy się poruszali tylko w zbiorze zegarków kwarcowych, to można by przyjąć jakieś technologiczne kryterium, a tak to właściwie nie do końca wiadomo o co chodzi - jest bowiem jakaś mieszanina rozpoznawalności, ceny, unikalności, właściwie nie wiadomo czego jeszcze.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

McIntosh, nie wiem czy to dobry przykład, bo urządzenia firm, które wymieniłeś, można do siebie porównać jeśli chodzi o parametry. Sprzętu Hi-Fi nie kupuje się via prestiż. A znajomość marek zegarkowych jeszcze się na nic nie przekłada. Gdybyśmy się poruszali tylko w zbiorze zegarków kwarcowych, to można by przyjąć jakieś technologiczne kryterium, a tak to właściwie nie do końca wiadomo o co chodzi - jest bowiem jakaś mieszanina rozpoznawalności, ceny, unikalności, właściwie nie wiadomo czego jeszcze.

 

Różnie z tym bywa. W sprzęcie audiofilskim nie chodzi wyłącznie o parametry techniczne, ale przede wszystkim o jakość dźwięku no i w ogóle zabawę w poszukiwaniu jak najlepszego odtworzenia materiału muzycznego. Jest też na czym oko zawiesić, bo producenci dbają o jakość wykonania swoich dzieł, a niektóre z nich ocierają się wręcz o coś, co można określić terminem dzieła sztuki. Żeby daleko nie szukać za przykład podam zestaw Sonus Faber Amati, który oprócz swojej podstawowej funkcji może być też doskonałą ozdobą salonu. No i teraz prestiż. Kiedyś czytałem wywiad z Dieterem Burmesterem i on powiedział, że swego czasu w Niemczech, majętni ludzie próbowali imponować sobie właśnie sprzętem Hi-End. Brzmiało to mniej więcej tak - jak już masz ekstra dom, świetny samochód i Twój sąsiad też ma ekstra dom i świetny samochód, to czym mu możesz zaimponować ? - oczywiście wysokiej klasy sprzętem Hi-Fi :rolleyes:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem pominąłbym kwestie marketingu. Przecież najbardziej prestiżowe marki w ogóle się nie reklamują. To jest ich wielkość.

Reklamują się te , które udają, że są czymś więcej niż są ...

 

To co napisałeś świadczy o potędze ich marketingu. Uwierz mi. Nie ma produktów genialnych, uznawanych przez "wszystkich" za najlepsze bez marketingu. NIE MA. Nie musi to być reklama prasowa, TV czy inna żeby mówić o marketingu. PATEK nie ma sensu się reklamować w tej samej prasie masowej czy TV co ROLEX lub OMEGA (marki masowe) - chociaż im bogatsze społeczeństwo tym bardziej ten sens rośnie bo dzisiaj zobaczysz reklamę a jutro dorobisz sie i moze kupisz sobie taki zegarka. Myśle ze wszyscy znamy tu hasło ze PATEK nie jest dla Ciebie a jedynie przechowujesz go dla następnych pokoleń. Czysty żywy marketing!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Uwierz mi. Nie ma produktów genialnych, uznawanych przez "wszystkich" za najlepsze bez marketingu. NIE MA.

 

Jak to nie ma ?. Vacheron Constantin jest najlepszy ;). Wszyscy to wiedzą lecz nie każdy chce to przyznać ;):rolleyes:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak naprawdę jeśli traktujemy to jako zabawę to ok.

jeśli jednak oprócz zabawy ma to wskazywać na pozycje firm wg. osób interesujących się nie tylko ceną albo ew. tym, który sportowiec czy aktor jest ambasadorem danej firmy to powinna raczej powstać tabela uwzględniająca kilka wartości:

- cena (średnie ceny (jaka półka), ceny najżniższych modeli (-) ceny topowych (+))

- historia, dokonania i wkład w rozwój zegarmistrzowstwa

- dostępność (też moim zdaniem dla wielu osób w tej samej cenie i przy podobej jakości warto mieć zegarek mniej popularnej/produkującej mniej egz rocznie marki)

- mechanizmy in-house (czy są, ich jakość i skomplikowanie)

 

Kryteria nie powinny być wagowano bo to już indywidualna kwestia. Ktoś szukając najbardziej prestiżowego wg. niego zegarka wybrałby po prostu taki co najwięcej kosztuje a ktoś inny szukałby zlotego środka (w dostępnym mu przedziale cenowym) pomiędzy niską dostępnością a uznaną historią firmy.. etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czysty żywy marketing!!!

Tylko, że to akurat nie jest marketing. Marketing to w skrócie czynności przedsiębiorcy wspierające sprzedaż wyrobów i usług ,wykonywane różnymi metodami, technikami oddziaływania na nabywcę.

Pokaż mi choć jedną imprezę sportową gdzie Patek jest timekeeperem, pokaż mi choć jednego ambasadora....

Edytowane przez TIK TAK

 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze ta piramidka budzi sporo emocji...

Wszelakie rankingi sa zawsze subiektywne i dlatego nie podniecajmy sie za bardzo. Generalnie ta piramida jest odzwieciedleniem emocji tutajszych forumowiczow i jest to bardziej "nasze spojrzenie". Zawsze mozna sie klocic czy A jest lepsze od B skoro B kosztuje mniej niz A albo ma inna technologie. Ja osobiscie podzwiam wszystkie firmy, ktore produkuja markowe zegarki bo jakiegobysmy nie otworzyli to to dzielo sztuki :rolleyes:. Za rok piramidka sie przetasuje i znow bedzie goraco...;)

 

Kazdy z nas, kto ceni jakas marke i tak wie jaka przedstawia ona wartosc - i niech tak zostanie.


Hmmm...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie ma ?. Vacheron Constantin jest najlepszy :(. Wszyscy to wiedzą lecz nie każdy chce to przyznać ;):rolleyes:.

 

Wcale nie jest najlepszy :D;)

Edytowane przez Bartek19877

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niego zegarka wybrałby po prostu taki co najwięcej kosztuje

Nie sztuka jest wyprodukowac drogi zegarek, sztuka jest go sprzedać, ale nie raz , a sprzedawać regularnie. Dlatego nie może być kryterium prestiżu najdroższy zegarek w kolekcji , lecz najtańszy. Ewentualnie najdroższy , ale używany z aukcji domów aukcyjnych. Dotyczy to jednak samej góry piramidy.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He,he... możemy wybrac marki do piramidy, każdy z stworzy własną, a klubowa będzie jej średnią :rolleyes:


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzmy najdroższy model w seryjnej sprzedaży. takie zestawienie nie narzucałoby jednoznacznych wniosków co jest bardziej prestiżowe (no chyba że w starciu np. Certina/Rolex czy Seiko/Patek) ale wskazywałaby, że np. Tissto a Certina to właściwie ta sama półka. Że Seiko pomimo, że masówka i tania to troszkę ma histori i jakieś droższe modele w kolekcji.itp,

 

oczywiście ja nie jestem tu alfą ani romeą i dopiero się uczę wszystkiego o tykadłach ale np. dla mnie byłoby to łatwiejsze w odbiorze i mimo, że na pewno sporów byłoby dużo to może o mniej fundamentalne sprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zobaczyc taką piramidę, ale jakości. Juz widze jak niektóre marki dostałyby po dupsku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

A mnie już znudziło to gadanie o prestiżu. Uważam, że Piramida Prestiżu powinna z głównej strony zniknąć, a jej miejsce powinien zastąpić ranking ulubionych firm Klubowiczów. No bo jakie to ma znaczenie czy firma x jest bardziej prestiżowa od y skoro i tak kupujemy zegarki tych producentów, których lubimy. Przykładowo, nie ma takiej siły, która zmusiłaby mnie do zakupu zegarka Patek Philippe choć we wszystkich rankingach zegarkowego prestiżu zajmuje miejsce nr 1. A w ogóle to idę poczytać książkę prof. Mrugalskiego, bo przez permanentny brak czasu nie mogę jej dokończyć :rolleyes:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

To jeszcze zapodam Wam coś dla oka. Oto jak buduje się prestiż przez wielkie P...

 

link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że Seiko pomimo, że masówka i tania to troszkę ma histori i jakieś droższe modele w kolekcji.itp,

 

No tak, tylko Seiko pod nazwą "Seiko" robi i tanią masówkę i duuużo droższe modele, podobnie zresztą jak Citizen - wystarczy otworzyć web'a i zobaczyć serie The Citizen. Tymczasem The Swatch Group Ltd. ma marki handlowe (brandy) pod którymi robi różny asortyment, na poszczególne półki, poczynając od Omegi a kończąc na Swatchu. Więc żeby ta piramida miała sens, to powinna też uwzględniać różne serie producentów, którzy nie "brandują" poszczególnych grup zegarków.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pomysł jak to wszystko połączyć! Podzielę się jak pomyślę o tym dodatkowo.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze zapodam Wam coś dla oka. Oto jak buduje się prestiż przez wielkie P...

 

link

 

Patek nie jest jedyny :rolleyes:

Seiko Institute of Horology

http://www.roachman.com/skmuseum/


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze zapodam Wam coś dla oka. Oto jak buduje się prestiż przez wielkie P...

 

link

 

Może kiedyś pojedziemy grupą zobaczyć na żywo te piękne dzieła sztuki zegarmistrzowskiej ??? :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.