Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Klod100

Piramida prestiżu marek zegarkowych

Rekomendowane odpowiedzi

Nie do końca to samo. Pablo nie żyje, żadnego kolejnego obrazu nie namaluje. Tymczasem ekskluzywne samochody mogą przestać być postrzegane jako ekskluzywne, może być ich w pewnym momencie za dużo naprodukowanych, wtedy cena zacznie maleć, itp.

Podobnie z zegarkami - vintage o skończonej liczbie egzemplarzy będzie "trzymał cenę", tymczasem coś aktualnie produkowanego może w pewnym momencie być dotknięte efektem nadprodukcji.

 

Dokładnie tak samo - tzn. nikt nie wie w zasadzie jak i na pewno nie jest to adekwatne do kosztów produkcji (tworzenia), czyli do cen robocizny i użytych materiałów... :D


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś uszeregować tzw. marki budżetowe w kontekście piramidy?

Tissot, Doxa, Cyma, Adriatica, Atlantic, Festina, Seiko, Citizen, Candino, Delbana, Rotary, Swatch, Zeno, Zodiac, Timex, Claude Bernard, Roamer, CK Watches

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tissot, Doxa, Cyma, Adriatica, Atlantic, Festina, Seiko, Citizen, Candino, Delbana, Rotary, Swatch, Zeno, Zodiac, Timex, Claude Bernard, Roamer, CK Watches

 

subiektywnie:

1. tisociak

2.doxa

3. seiko

4. atlantic

5. citizen

6.cyma

7. roamer

8. rotary

....

na koncu timex i bernard

 

Ogolnie ciezko robic takie zestawienia bo taka doxa ma jakby 2 oblicza bardzo drogie i wysokiej jakosci suby oraz całą palete kwarcowyc przecietnych zegarkow na poziomie tissota.

Seiko analogicznie zegarki od 100zl do nawet nie wiem ile ale king seiko to wydatki już rzędu samochodu osobowego nowego. Ale jesli wziac pod uwage wklad w zegarmistrozstwo to chyba z tych firm seiko bedzie number one potem tissot i doxa ....citizen tez ma osiągniecia ale w kwarcach....naprawde to ciezka sprawa :)

Edytowane przez marcomartin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam trochę inny pogląd co do miejsca niektórych marek ale jak słusznie zauważyłeś w dużej mierze zależy to subiektywnej oceny (np. wyżej dałbym Candino czy Zodiaca, niżej Citizena i Rotary). Co do pozycji Seiko, Tissota i Doxy bezwzględnie się zgadzam. A dla Timexa powinna być stworzona dodatkowa kategoria, już nie powiem jaka :). W każdym bądź razie dzięki wielkie za zabranie głosu i pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piramidzie brakuje niestety i metodologii badań i jasno określonych kryteriów wg których twórcy posługiwali się przy jej tworzeniu.

 

Nie da się odbiorca pozbawić wrażenia, że jest niespójna i nielogiczna, a całość opiera się jedynie co najwyżej na subiektywnych opiniach autora (zresztą w co najmniej kilkunastu punktach piramidy błędnych).

 

Doświadczone osoby w temacie same wyrobią sobie opinię nt. piramidy i będą umiały wyciągnąć prawidłowe wnioski.

Największym zagrożeniem jest fakt, że początkujące osoby w tematyce zegarkowej odwiedzające forum sugerujące się piramidą zostaną wprowadzone w błąd.

 

Piramida o niczym nie świadczy i taka powinna na obecnym etapie być co najwyżej jednym z elementów rankingu ulubionych firm klubowiczów (jako zdanie zarządu).

 

To jest oczywiście moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się z Tobą. Piramida powstawała po długiej i żmudnej dyskusji. Nie jest doskonała, bo takiej nie ma, ale brak metodologii, czy kryteriów to zarzut całkowicie nie trafiony.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega Adamandy ma rację.

Piramida pewnie nigdy nie będzie doskonała i nie zadowoli wszystkich, ale autorzy nie próbowali w żaden sposób jej zobiektywizować (np. punktacja w kategoriach, wagi kategorii, etc.), co na pewno poprawiłoby jej czytelność i zrozumiałość. Darek, który zabrał głos w dyskusji sam stwierdził, że ma być ona pktem wyjścia do dalszej dyskusji w temacie prestiżu i tak chyba tylko można ją odbierać.

Wersja graficzna zupełnie do mnie nie trafia, a co gorsza wprowadza w błąd, bo zawiera niepoprawne nazwy producentów!

Firmy takie jak Otto Schulnd(65) :rolleyes: i Dubey & Scheldenbrand(37) ;) nie istnieją.

Jedyną rzeczą, która mi się podoba jest podział na grupy producentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Także uważam, że Kolega Adamandy ma rację. Mam wrażenie, że jednym z istotnych kluczy w układaniu marek była ich znajomość. To co nieznane, lądowało na dole. To co już pisałem, porównywanie marek (typu Tissot, który własnych werków nie robi, bo powstają one w ramach TSG) z producentami (typu Citizen - być może niewiele osób kojarzy takie rzeczy jak Eco-Drive, Eco-Drive Duo, Duratect, U600/U680, The Citizen vel Chronomaster, Attesa, Exceed czy najdokładniejsze kalibry HEQ: E510/E410, G530, 0330, A660/A690 o nurkach nie wspominając) jest idiotyczne. Oznacza prawdopodobnie zupełną nieznajomość Citizena i prawdopodobnie kojarzenie go jedynie z Miyotą :rolleyes:

To, co powstaje pod znakiem Citizen jeszcze długo będzie poza zasięgiem konstrukcji ze znakiem Tissot.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikomu ta piramida się nie podoba, ale zarzut, ze jest wyssana z palca jest nietrafiony. Jakakolwiek by nie powstała będzie dobra tylko w/g jej twórcy. Nie ma też możliwości stworzenia piramidy, która byłaby kompromisem-wspólną pracą. To nie realne. Na pewno jest duzo lepsza od tej na głównej stronie forum :rolleyes:


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sergserg, to o czym piszesz to tylko jeden z wielu aspektów tego co składa się na prestiż. Firma może robić zegarki zaawansowane technologicznie i nie być uznawana za prestiżową(choćby wspomniany Citizen).

A kryterium "znajomości" marki z pewnością nie było decydujące (jeśli wogóle było uwzgledniane, bo tego nie wiemy) przy powstawaniu piramidy, gdyby tak było to i Tissot i Citizen z pewnością wylądowałyby bardzo wysoko :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TIK TAK chyba zostałem źle odebrany...

 

Nikomu nie odbieram prawa do wyrażania swoich poglądów. Nie twierdzę, że można zadowolić wszystkich, ale nie znaczy że mamy się zatrzymać i nie dążyć do doskonałości...

 

Uważam, że piramida nie powinna się znaleźć poza działem rankingu ulubionych firm klubowiczów.

Dlaczego? Ponieważ umiejscowienie jej w odrębnym dziale tworzy aurę, iż tak jest w rzeczywistości, że jest to powszechnie uznana wiedza i w tej postaci może być rozpowszechniana.

 

Dzięki forum pogłębiam swoją wiedzę, to dzięki wam (większości użytkownikom) wiem że piramida jest błędem. Jest błędem, gdyż wprowadza w błąd młodych pod względem wiedzy zegarkowej. Przecież forum i stowarzyszenie powstało celem poszerzania wiedzy w zakresie zegarków (niewątpliwie jest to cel piękny i szczytny). Są użytkownicy, którzy posty osób z zieloną i niebieską kursywą w opisie odbierają "za prawdę i stan faktyczny zgodny z rzeczywistością". Ufają tym osobą ze względu na przynależność do prestiżowego klubu, myśląc, że z pewnością muszą odznaczać się wielką wiedzą w temacie.

 

Ta piramida jest tego zaprzeczeniem - jej miejsce jest w części poświęconej rankingowi ulubionych firm.

Stowarzyszenie bierze za tę piramidę odpowiedzialność w kwestii rozpowszechniania błędnych informacji wśród osób, które wiedzę zegarkową zdobywają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikomu ta piramida się nie podoba, ale zarzut, ze jest wyssana z palca jest nietrafiony. Jakakolwiek by nie powstała będzie dobra tylko w/g jej twórcy. Nie ma też możliwości stworzenia piramidy, która byłaby kompromisem-wspólną pracą. To nie realne. Na pewno jest duzo lepsza od tej na głównej stronie forum :rolleyes:

 

Tik-Tak, dlaczego uważasz ze nierealne? Wystarczyłoby podyskutować i ustalić chociaż kryteria którymi posłużyli się jej twórcy. Ich brak powoduje, że każdy interpretuje piramidę po swojemu,albo snuje mniej lub bardziej sensowne domysły.

Skoro może być omawiany projekt zegarka klubowego (ten na pewno nie zadowoli wszystkich:-), to czemu nie piramida prestiżu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sergserg, to o czym piszesz to tylko jeden z wielu aspektów tego co składa się na prestiż. Firma może robić zegarki zaawansowane technologicznie i nie być uznawana za prestiżową(choćby wspomniany Citizen).

A kryterium "znajomości" marki z pewnością nie było decydujące (jeśli wogóle było uwzgledniane, bo tego nie wiemy) przy powstawaniu piramidy, gdyby tak było to i Tissot i Citizen z pewnością wylądowałyby bardzo wysoko :-)

 

Astral, nie zgadzam się. Prestiż w znaczeniu poważnym nierozerwalnie związany jest ze znajomością marki i ta znajomość jest istotna dla prawidłowej oceny. Nie pisałem o rozpoznawalności marki na zasadzie kojarzenia hasła, ale szeroko rozumianej wiedzy na temat rodzaju i jakości wytwarzanych zegarków, indywidualności mechanizmów, designu, wykorzystywanych materiałów itp. Bo jeśli nie to ma być podstawowym kryterium do piramidy, to co innego?


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prestiż w znaczeniu poważnym nierozerwalnie związany jest ze znajomością marki i ta znajomość jest istotna dla prawidłowej oceny.

 

Jest, ale moim zdaniem, jest odwrotnie niż Ty twierdzisz, to marki które chcą być prestiżowe dbają o to, żeby je znać, czyli jak ja marki nie znam to dla mnie znaczy, że ona nie jest prestiżowa i tyle. A tak prawdę mówiąc, to marki naprawdę prestiżowe, nie musza zabiegać o to żeby je znać... poprostu wszyscy je znają.

 

Nie pisałem o rozpoznawalności marki na zasadzie kojarzenia hasła, ale szeroko rozumianej wiedzy na temat rodzaju i jakości wytwarzanych zegarków, indywidualności mechanizmów, designu, wykorzystywanych materiałów itp. Bo jeśli nie to ma być podstawowym kryterium do piramidy, to co innego?

 

Masz rację wszystko, tylko każdy na co innego kładzie największy nacisk, np. dla mnie najważniejszy jest wkład jaki firma włożyła w zegarmistrzostwo, a tego wogóle nie ma w Twoich wywodach.

Edytowane przez Piotr Ratyński

Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest, ale moim zdaniem, jest odwrotnie niż Ty twierdzisz, to marki które chcą być prestiżowe dbają o to, żeby je znać, czyli jak ja marki nie znam to dla mnie znaczy, że ona nie jest prestiżowa i tyle. A tak prawdę mówiąc, to marki naprawdę prestiżowe, nie musza zabiegać o to żeby je znać... poprostu wszyscy je znają.

 

Piotrze, Twoja argumentacja byłaby pewnie i dobra, gdyby była oderwana od sytuacji gospodarczej. Szwajcaria to mały kraik z 7 milionową populacją. Naturalnym rynkiem zbytu jest więc świat zewnętrzny, tam też idą działania marketingowe. Podczas gdy Japonia to kraj zamieszkiwany przez 125 milionów wcale nie ubogich mieszkańców i spora część produkcji zegarkowej zamyka się wewnątrz, to co wychodzi oficjalnie na świat, to jakieś procenty. Opieranie się więc na tym jest jakieś dziwaczne. Albo coś jest dobre, bo takie jest (niezależnie od jego znajomości) albo nie. Przywołam słowa Kolegi Amandego, to forum jest właśnie po to, żeby krzewić wiedzę o zegarkach, w tym zbożnym dziele nie na miejscu jest argumentowanie jej brakiem.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrze, Twoja argumentacja byłaby pewnie i dobra, gdyby była oderwana od sytuacji gospodarczej. Szwajcaria to mały kraik z 7 milionową populacją. Naturalnym rynkiem zbytu jest więc świat zewnętrzny, tam też idą działania marketingowe. Podczas gdy Japonia to kraj zamieszkiwany przez 125 milionów wcale nie ubogich mieszkańców i spora część produkcji zegarkowej zamyka się wewnątrz, to co wychodzi oficjalnie na świat, to jakieś procenty. Opieranie się więc na tym jest jakieś dziwaczne. Albo coś jest dobre, bo takie jest (niezależnie od jego znajomości) albo nie. Przywołam słowa Kolegi Amandego, to forum jest właśnie po to, żeby krzewić wiedzę o zegarkach, w tym zbożnym dziele nie na miejscu jest argumentowanie jej brakiem.

 

Dodałem trochę do poprzedniego postu, może to co nieco Tobie wyjaśni. Każdy ma swoją piramidę prestiżu i tyle. Kolega Adamandy chciałby, żeby forum krzewiło wiedzę wciskając jakąś uśrednioną piramidę... było już nieraz o tym tutaj mówione, prestiż jest odczuwalny przez każdego inaczej i nie ma jednej, jedynie słusznej piramidy dla wszystkich. AMEN.

Edytowane przez Piotr Ratyński

Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Masz rację wszystko, tylko każdy na co innego kładzie największy nacisk, np. dla mnie najważniejszy jest wkład jaki firma włożyła w zegarmistrzostwo, a tego wogóle nie ma w Twoich wywodach.

 

W świetle powyższego pewne marki wcale w tej piramidzie nie powinny się pojawić. Bo wkład Japonii w zdefiniowane przez Ciebie w zamyśle (o ile dobrze to odczytuję) zegarmistrzostwo - jest bliski zeru. Nie oznacza to, że nie rozwija się tam dyscyplina zegarkowa - rozwija i owszem, ale związana z innym rodzajem zegarków i to bardzo dynamicznie.

 

To mniej więcej tak, jakby na WUSie w ramach forum poświęconego HEQ zrobiono piramidę prestiżu i na dolnej półce umieszczono Tissota. Tymczasem Tissot nie ma zegarków HEQ :rolleyes:

Niemniej ktoś przeglądając takie zestawienie odniósłby wrażenie, że Tissot jest do d*py i nie powinien być kupowany, bo to pewnie szajs, który szybko przestanie chodzić, o ile wcześniej wskazówki nie odlecą ;)


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i nie ma jednej, jedynie słusznej piramidy dla wszystkich. AMEN.

Właściwie ile userów tyle piramid, nie zależnie od kryteriów. Same kryteria to już jest sprawa bardzo subiektywna, no i oceny w tych kryteriach. B) Sprawa nie do rozwiązania. Dla mnie są 2 kryteria kluczowe :rolleyes: : cena detaliczna najtańszego modelu oraz wielkość produkcji. Im mniejsza tym lepiej. Trudno przecież uznać za prestiżowe coś co jest masowe... Mniejsze znaczenie marketing , czy wkład historyczny ;).

Edytowane przez TIK TAK

 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W świetle powyższego pewne marki wcale w tej piramidzie nie powinny się pojawić.

 

W mojej piramidzie ich nie ma! Jednak nie robię rabanu z tego powodu, że w tej są, a te moje są na innej pozycji... I tylko o to chodzi, piramida jest zawsze subiektywną wizją jej autora, a wszystkich pretensji i propozycji do niej nie idzie nawet zastosować, bo najczęściej jedne wykluczają drugie. Więc traktujmy to jako zabawę, a nie walkę o... hmm... tak właściwie ch***ra wie o co i bedzie OK.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej piramidzie ich nie ma! Jednak nie robię rabanu z tego powodu, że w tej są, a te moje są na innej pozycji...

 

Piotrze, mam wrażenie że piszemy o różnych rzeczach - Ty o swojej prywatnej piramidzie, ja o tej w temacie wątku :rolleyes:


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim odniosę się do wypowiedzi Kolegi o nicku prawie jak znana postać zegarmistrowstwa , a konkretnie zarzutom ,że pod marką stowarzyszenia podaje się nieprawdę , fałszywe i błędne informacje .

Informacje są fałszywe wtedy , kiedy ich porównanie z aktualnym stanem wiedzy uznanym ogólnie za wzorzec ( podręczniki , encyklopedie , zatwierdzone programy nauczania itd) - natomiast coś takiego jak UNIWERSALNA piramida prestiżu uznana np przez AHCI nie istnieje.

Polecam uwadze Kolegi np rankingi kilku znanych i długo już na rynku bedących katalogów i wydawnictw zegarkowych ( NIEMCY ) w których publikowane rankingi wręcz o pomstę do nieba wołały swoją kolenością prestiżowych firm ( była dyskusja na forum )

 

My po prostu określiliśmy kilka kryteriów ( innowacyjność, komplikacje , historia ,rozpoznawalność polska , świat ) a także wagi wg wzoru Kx35% + Ix25% + Śx15% + Px15% + Hx10% = efektywna ilość punktów = miejsce w piramidzie.

Następnie ( subiektywnie oczywiście ) poprzeydzielaliśmy punkty i tak powstała piramida , której formę graficzną pomógł swtorzyć Kolega Marcina ( jak widać wkradły się dwa błędy w nazwach) .

Myślę ,że więc ostatecznie wyjaśniliśmy sobie sprawę rzekomego podawania fałszywych informacji.

Zgadzam się ,że jest subiektywna i nie wszyscy podzielają naszą opinię co do kolejności , ale nie zgadzam się ,że powstała z przypadku i układania firm " z sufitu.

 

Proszę więc bardzo w drodze uzgodnień spróbować wykonać kawał takiej pracy i stworzyć nową , może lepszą , piramidę , którą potem poddamy głosowaniu i konsultacjom ( ta może być materiałem wyjściowym )

 

Na pewno poprzednia była za pobieżna i nie powinna być firmowana na forum .

 

Proszę pamiętać ,że to PIRAMIDA PRESTIŻU , a nie jakości czy stosunku ceny do tego co za nią otrzymujemy , więc pisanie ,że Tissot jest na dole i z tego wyciąga się wniosek ,że jest do niczego to niezrozumienia słowa prestiż

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrze, mam wrażenie że piszemy o różnych rzeczach - Ty o swojej prywatnej piramidzie, ja o tej w temacie wątku :rolleyes:

 

No właśnie TO SAMO usiłuję Tobie powiedzieć, cały czas usiłujesz nam tu wcisnąć jak ma wyglądać Twoja piramida w odróżnieniu od tej tutaj. Przyjmij do wiadomości, że to nie jest ani Twoja piramida, ani moja...


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę pamiętać ,że to PIRAMIDA PRESTIŻU , a nie jakości czy stosunku ceny do tego co za nią otrzymujemy , więc pisanie ,że Tissot jest na dole i z tego wyciąga się wniosek ,że jest do niczego to niezrozumienia słowa prestiż

 

Prestiż jest subiektywnym kryterium stratyfikacji*, opartym na podstawach emocjonalnych i obiektywnych kryteriach stratyfikacji.

 

* http://swo.pwn.pl/haslo.php?id=25830

Edytowane przez Piotr Ratyński

Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie TO SAMO usiłuję Tobie powiedzieć, cały czas usiłujesz nam tu wcisnąć jak ma wyglądać Twoja piramida w odróżnieniu od tej tutaj. Przyjmij do wiadomości, że to nie jest ani Twoja piramida, ani moja...

 

Piotrze, spokojniej by się przydało. Ja nie atakuję, Ty nie musisz bronić. Rozmawiamy w miarę kulturalnie i dobrze by było taki ton utrzymać.

Napisałem, że

Mam wrażenie, że jednym z istotnych kluczy w układaniu marek była ich znajomość. To co nieznane, lądowało na dole.

 

co potwierdziłeś sam pisząc:

jak ja marki nie znam to dla mnie znaczy, że ona nie jest prestiżowa i tyle

 

Sens takiego konstruowania piramidy pozostawiam do oceny czytelników. Nie ma sensu, żebym pisał to, co w swoim poście Kolega Amandy już zawarł.

 

EDYTA

Definicja, którą przytoczyłeś, dotyczy osoby ludzkiej, nie przedmiotu. Bo człowiek jest za skomplikowanym tworem, żeby móc stworzyć obiektywne kryteria do całościowej oceny. Co nie odnosi się do zegarków.

Edytowane przez sergserg

  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrze, spokojniej by się przydało. Ja nie atakuję, Ty nie musisz bronić. Rozmawiamy w miarę kulturalnie i dobrze by było taki ton utrzymać

Czyżbym powiedział coś niekulturalnego? Jeżeli tak to przepraszam.

 

Sens takiego konstruowania piramidy pozostawiam do oceny czytelników.

Było to już wałkowane nie raz.

Cały czas chodzi właśnie o sens, ale nie o sens konstruowania takiej piramidy, tylko o sens wciskania na siłę swojej wizji tej piramidy bo ona również nie jest jedyna słuszna. Moim zdaniem lepszy byłby tu jakiś ranking nie mający w swojej nazwie "prestiż", ale to nie znaczy, że nie ma tu miejsca na taka piramidę jak ta. Uszanujmy prace jaka włożono w jej tworzenie i darujmy sobie ciągłe(!) dysputy...

 

EDYTA

Definicja, którą przytoczyłeś, dotyczy osoby ludzkiej, nie przedmiotu. Bo człowiek jest za skomplikowanym tworem, żeby móc stworzyć obiektywne kryteria do całościowej oceny. Co nie odnosi się do zegarków.

Podaj w takim razie definicje dotyczącą przedmiotu.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.